Wijk Oosterheem
Cijfers voor deze wijk, met links naar de 19 buurten van de wijk. Bij elk cijfer staat wat de bron voor heel Zoetermeer publiceert, als de bron dat cijfer kent.
- Aantal inwoners 24.800 personen Zoetermeer: 130.836 personen plek 1 van 14 wijken Bron: CBS 2026
- Woningvoorraad 9.293 woningen Zoetermeer: 58.212 woningen plek 1 van 14 wijken Bron: CBS 2025
- Gemiddelde WOZ-waarde 484 duizend euro Zoetermeer: 375 duizend euro plek 2 van 14 wijken Bron: CBS 2025
- Huurwoningen 36 % Zoetermeer: 44 % plek 9 van 14 wijken Bron: CBS 2025
- Woningen met zonnestroom 46 % Zoetermeer: 31 % plek 1 van 13 wijken Bron: CBS 2025
- Geregistreerde misdrijven 542 misdrijven Zoetermeer: 5.611 misdrijven plek 5 van 14 wijken Bron: Politie 2025
- Afstand tot grote supermarkt 0,9 km Zoetermeer: 0,8 km plek 5 van 14 wijken Bron: CBS 2025
Bij de plekken tellen alleen wijken met minstens 200 inwoners mee.
Opvallend
Hoogste waarden
- Woningen met zonnestroom: 46 %, hoogste van de 13 wijken
- Aandeel met hbo, wo: 48,8 %, 2e hoogste van de 13 wijken
- Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar voortdurend werkzaam: 66,5 %, 2e hoogste van de 13 wijken
Laagste waarden
- Aandeel met basisonderwijs, vmbo, mbo1: 14,6 %, 2e laagste van de 13 wijken
- Arbeidsverleden: gepensioneerd: 19,5 %, 2e laagste van de 13 wijken
- Personen met AOW-uitkering (percentage): 15 %, 3e laagste van de 14 wijken
Cijfers voor de wijk
Bevolking (30 cijfers)
Aantal inwoners: hoogste van de 14 wijkenInwoners van 15 jaar tot AOW-leeftijd: hoogste van de 14 wijkenInwoners vanaf 15 jaar: hoogste van de 14 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aantal inwoners | 24.800 personen | 19 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Geboorten per 1.000 inwoners | 10 per 1.000 inwoners | 11 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Inwoners van 15 jaar tot AOW-leeftijd | 17.050 personen | 20 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Inwoners vanaf 15 jaar | 20.150 personen | 18 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Inwoners vanaf de AOW-leeftijd | 3.100 personen | 12 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Sterfgevallen per 1.000 inwoners | 5 per 1.000 inwoners | 44 % lager dan Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Ongehuwd | 12.685 personen | 20 % van Zoetermeer | |
| Gehuwd | 9.695 personen | 20 % van Zoetermeer | |
| Gescheiden | 1.740 personen | 14 % van Zoetermeer | |
| Verweduwd | 685 personen | 12 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Geboorten | 215 personen | 18 % van Zoetermeer | |
| Sterfgevallen | 150 personen | 14 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Herkomst Nederland | 14.155 personen | 18 % van Zoetermeer | |
| Herkomst Europa (buiten Nederland) | 1.440 personen | 16 % van Zoetermeer | |
| Herkomst buiten Europa | 9.205 personen | 22 % van Zoetermeer | |
| Geboren in Europa (buiten Nederland) | 760 personen | 15 % van Zoetermeer | |
| Geboren buiten Europa | 4.250 personen | 20 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| 0 tot 15 jaar | 4.650 personen | 22 % van Zoetermeer | |
| 15 tot 25 jaar | 3.480 personen | 23 % van Zoetermeer | |
| 25 tot 45 jaar | 6.185 personen | 19 % van Zoetermeer | |
| 45 tot 65 jaar | 6.905 personen | 21 % van Zoetermeer | |
| 65 tot 80 jaar | 2.995 personen | 13 % van Zoetermeer | |
| 80 jaar of ouder | 580 personen | 10 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Basisonderwijs | 2.610 personen | 22 % van Zoetermeer | |
| Voortgezet onderwijs | 1.800 personen | 24 % van Zoetermeer | |
| Mbo | 790 personen | 21 % van Zoetermeer | |
| Hbo | 710 personen | 25 % van Zoetermeer | |
| Wo | 360 personen | 27 % van Zoetermeer |
Bron: CBS 2025–2026
Huishoudens (5 cijfers)
Aantal huishoudens: hoogste van de 14 wijkenGemiddelde huishoudensgrootte: hoogste van de 14 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aantal huishoudens | 9.565 huishoudens | 16 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Gemiddelde huishoudensgrootte | 2,6 personen | 18 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Eenpersoonshuishoudens | 2.405 huishoudens | 11 % van Zoetermeer | |
| Huishoudens zonder kinderen | 2.465 huishoudens | 15 % van Zoetermeer | |
| Huishoudens met kinderen | 4.705 huishoudens | 22 % van Zoetermeer |
Bron: CBS 2026
Wonen (16 cijfers)
Nieuwbouwwoningen: hoogste van de 14 wijkenWoningvoorraad: hoogste van de 14 wijkenGemiddelde WOZ-waarde: 2e hoogste van de 14 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Eengezinswoningen | 68 % | 12 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Gemiddelde WOZ-waarde | 484 duizend euro | 29 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Huurwoningen | 36 % | 8,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Nieuwbouwwoningen | 120 woningen | 41 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Onbewoonde woningen | 2 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Woningvoorraad | 9.293 woningen | 16 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Meer dan tien jaar geleden | 87 % | 8,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Afgelopen tien jaar | 13 % | 8,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Koopwoningen | 64 % | 8,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Huur woningcorporatie | 30 % | 4,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Huur overige verhuurders | 6 % | 4,0 procentpunt lager dan Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Tussenwoningen | 44 % | 4,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Hoekwoningen | 12 % | gelijk aan Zoetermeer | |
| Twee-onder-een-kapwoningen | 6 % | 4,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Vrijstaande woningen | 5 % | 3,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Meergezinswoningen | 32 % | 12 procentpunt lager dan Zoetermeer |
Bron: CBS 2025
Energie (60 cijfers)
Aardgasverbruik appartementen: laagste van de 14 wijkenAardgasverbruik hoekwoningen: laagste van de 12 wijkenAardgasverbruik huurwoningen: laagste van de 14 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| CO2-uitstoot door aardgas per inwoner Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 268 kg per inwoner | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 17 van 17 buurten |
| CO2-uitstoot door aardgas per inwoner Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 380 kg per inwoner | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
| Elektriciteitsteruglevering per woning | 1.220 kWh | 65 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Vermogen zonnepanelen bij woningen Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 12.100 kWp | 25 % van Zoetermeer | plek 1 van 9 wijken |
| Vermogen zonnepanelen bij woningen Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 7.021 kWp | 15 % van Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Vermogen zonnepanelen bij woningen Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 5.079 kWp | 11 % van Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Woningen met zonnestroom | 46 % | 15 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 13 wijken |
| Zonnestroominstallaties bij woningen Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 3.279 installaties | 24 % van Zoetermeer | plek 1 van 9 wijken |
| Zonnestroominstallaties bij woningen Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 1.903 installaties | 14 % van Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Zonnestroominstallaties bij woningen Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 1.376 installaties | 10 % van Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
Aardgasverbruik
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aardgasverbruik Appartementen | 220 m3 | 61 % lager dan Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
| Aardgasverbruik Hoekwoningen | 440 m3 | 46 % lager dan Zoetermeer | plek 12 van 12 wijken |
| Aardgasverbruik Huurwoningen | 290 m3 | 52 % lager dan Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
| Aardgasverbruik Koopwoningen | 400 m3 | 43 % lager dan Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
| Aardgasverbruik Per woning | 360 m3 | 45 % lager dan Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
| Aardgasverbruik Tussenwoningen | 350 m3 | 48 % lager dan Zoetermeer | plek 12 van 12 wijken |
| Aardgasverbruik Twee-onder-een-kapwoningen | 710 m3 | 21 % lager dan Zoetermeer | plek 10 van 11 wijken |
| Aardgasverbruik Vrijstaande woningen | 810 m3 | 30 % lager dan Zoetermeer | plek 12 van 12 wijken |
Elektriciteitslevering
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Elektriciteitslevering Appartementen | 2.070 kWh | 2,5 % hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Elektriciteitslevering Hoekwoningen | 3.600 kWh | 21 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 12 wijken |
| Elektriciteitslevering Huurwoningen | 2.420 kWh | 13 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Elektriciteitslevering Koopwoningen | 3.360 kWh | 19 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Elektriciteitslevering Per woning | 3.030 kWh | 20 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Elektriciteitslevering Tussenwoningen | 3.110 kWh | 14 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 12 wijken |
| Elektriciteitslevering Twee-onder-een-kapwoningen | 4.330 kWh | 9,6 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 11 wijken |
| Elektriciteitslevering Vrijstaande woningen | 5.310 kWh | 13 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 12 wijken |
Hoofdverwarming
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Woningen met hoofdverwarming: Blokverwarming Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 0 % | 13 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 9 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Blokverwarming Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 0 % | 13 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Blokverwarming Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 0 % | 13 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Een individuele cv-ketel Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 54 % | 21 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Een individuele cv-ketel Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 48 % | 27 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 15 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Een individuele cv-ketel Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 71 % | 4,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Een onbekend type installatie Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 2 % | 1,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Een onbekend type installatie Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 1 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Een onbekend type installatie Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 6 % | 5,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met hoog gasverbruik Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 4 % | 1,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met hoog gasverbruik Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 5 % | 2,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met hoog gasverbruik Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 3 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met laag gasverbruik Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met laag gasverbruik Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met laag gasverbruik Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming zonder gasverbruik Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 7 % | 4,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming zonder gasverbruik Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 3 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming zonder gasverbruik Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 16 % | 13 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Geen gasverbruik (exclusief onbekend) Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 38 % | 30 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Geen gasverbruik (exclusief onbekend) Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 46 % | 38 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Geen gasverbruik (exclusief onbekend) Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 20 % | 12 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met hoog gasverbruik Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 0 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met hoog gasverbruik Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 1 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met hoog gasverbruik Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 0 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met laag gasverbruik Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met laag gasverbruik Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met laag gasverbruik Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming zonder gasverbruik Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 31 % | 26 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming zonder gasverbruik Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 43 % | 38 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming zonder gasverbruik Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 4 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Stadsverwarming | 30 % | 25 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Aardgasvrij | 49 % | 37 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Aardgas | 47 % | 35 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Elektrisch verwarmd | 23 % | 10 procentpunt hoger dan Zoetermeer |
Bron: CBS 2022–2025, RVO 2022
Inkomen en werk (91 cijfers)
Bedrijfsvestigingen: hoogste van de 14 wijkenParticuliere huishoudens (sociaal-economische status): gedeeld hoogste van de 14 wijkenAandeel met hbo, wo: 2e hoogste van de 13 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Bedrijfsvestigingen | 2.805 vestigingen | 18 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 47,8 duizend euro | 12 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 7 wijken |
| Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 46,9 duizend euro | 9,6 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 16 buurten |
| Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 49,9 duizend euro | 17 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 16 buurten |
| Gemiddeld inkomen per inwoner Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 37,1 duizend euro | 6,9 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 7 wijken |
| Gemiddeld inkomen per inwoner Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 37,5 duizend euro | 8,1 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 16 buurten |
| Gemiddeld inkomen per inwoner Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 36,3 duizend euro | 4,6 % hoger dan Zoetermeer | plek 7 van 16 buurten |
| Gestandaardiseerd inkomen van huishoudens Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 46,1 duizend euro | 13 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 7 wijken |
| Gestandaardiseerd inkomen van huishoudens Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 45,8 duizend euro | 13 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 buurten |
| Gestandaardiseerd inkomen van huishoudens Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 46,7 duizend euro | 15 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 buurten |
| Huishoudens met hoogste 20% inkomen Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 34,0 % | 13 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
| Huishoudens met hoogste 20% inkomen Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 30,9 % | 10 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Huishoudens met hoogste 20% inkomen Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 41,7 % | 21 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Huishoudens met laagste 40% inkomen Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 23,4 % | 11 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 7 van 9 wijken |
| Huishoudens met laagste 40% inkomen Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 25,2 % | 9,5 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Huishoudens met laagste 40% inkomen Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 18,9 % | 16 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
| Inkomensontvangers Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 18.200 personen | 18 % van Zoetermeer | plek 1 van 9 wijken |
| Inkomensontvangers Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 12.800 personen | 12 % van Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Inkomensontvangers Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 5.400 personen | 5 % van Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
| Mediaan vermogen van huishoudens Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 219,7 duizend euro | 76 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 9 wijken |
| Mediaan vermogen van huishoudens Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 197,4 duizend euro | 58 % hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
| Mediaan vermogen van huishoudens Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 258,6 duizend euro | 107 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Particuliere huishoudens (sociaal-economische status) | 9.000 huishoudens | 16 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Personen in armoede Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 2,4 % | 0,4 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 6 van 9 wijken |
| Personen in armoede Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 2,6 % | 0,2 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Personen in armoede Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 2,0 % | 0,8 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Personen tot 25% boven de armoedegrens Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 4,2 % | 2,7 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 6 van 9 wijken |
| Personen tot 25% boven de armoedegrens Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 4,2 % | 2,7 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Personen tot 25% boven de armoedegrens Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 4,2 % | 2,7 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Werkzame beroepsbevolking Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 13.440 personen | 20 % van Zoetermeer | plek 1 van 9 wijken |
| Werkzame beroepsbevolking Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 9.220 personen | 14 % van Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Werkzame beroepsbevolking Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 4.220 personen | 6 % van Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
Financiële welvaart
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Financiële welvaart: 1e tot en met 40e percentielgroep | 27,7 % | 10 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 10 van 13 wijken |
| Financiële welvaart: 41e tot en met 80e percentielgroep | 45,0 % | 0,9 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 7 van 13 wijken |
| Financiële welvaart: 81e tot en met 100e percentielgroep | 27,3 % | 9,2 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 13 wijken |
| Financiële welvaart: Gemiddelde percentielgroep | 58,8 | 15 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 13 wijken |
Gestandaardiseerd inkomen
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Gestandaardiseerd inkomen: 1e tot en met 40e percentielgroep | 26,2 % | 9,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 11 van 13 wijken |
| Gestandaardiseerd inkomen: 41e tot en met 80e percentielgroep | 44,4 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 6 van 13 wijken |
| Gestandaardiseerd inkomen: 81e tot en met 100e percentielgroep | 29,4 % | 9,1 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 13 wijken |
| Gestandaardiseerd inkomen: Gemiddelde percentielgroep | 60,1 | 13 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 13 wijken |
Vermogen
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Vermogen: 1e tot en met 40e percentielgroep | 34,5 % | 6,5 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 13 wijken |
| Vermogen: 41e tot en met 80e percentielgroep | 44,2 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 7 van 13 wijken |
| Vermogen: 81e tot en met 100e percentielgroep | 21,3 % | 6,2 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 13 wijken |
| Vermogen: Gemiddelde percentielgroep | 54,0 | 11 % hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 13 wijken |
Arbeidsverleden
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar niet voortdurend werkzaam | 9,1 % | 1,3 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 13 wijken |
| Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar niet werkzaam | 4,9 % | 1,1 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 13 wijken |
| Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar voortdurend werkzaam | 66,5 % | 12 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 13 wijken |
| Arbeidsverleden: Gepensioneerd | 19,5 % | 9,7 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 12 van 13 wijken |
Netto arbeidsparticipatie
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Netto arbeidsparticipatie Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 75 % | 5,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 9 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 74 % | 4,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 78 % | 8,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie 15 tot 25 jaar Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 69 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 5 van 7 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie 15 tot 25 jaar Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 70 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 10 van 16 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie 15 tot 25 jaar Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 66 % | 4,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 15 van 16 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie 25 tot 45 jaar Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 88 % | 3,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 8 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie 25 tot 45 jaar Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 87 % | 2,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie 25 tot 45 jaar Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 90 % | 5,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie 45 tot 75 jaar Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 68 % | 8,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 9 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie 45 tot 75 jaar Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 67 % | 7,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie 45 tot 75 jaar Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 72 % | 12 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie Mannen Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 79 % | 5,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 9 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie Mannen Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 78 % | 4,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie Mannen Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 81 % | 7,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie Vrouwen Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 71 % | 5,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 9 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie Vrouwen Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 70 % | 4,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie Vrouwen Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 75 % | 9,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
Opleidingsniveau
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aandeel met Basisonderwijs, vmbo, mbo1 | 14,6 % | 4,8 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 12 van 13 wijken |
| Aandeel met Havo, vwo, mbo2-4 | 36,6 % | 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 11 van 13 wijken |
| Aandeel met Hbo, wo | 48,8 % | 7,8 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 13 wijken |
Personen
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Personen met AOW-uitkering (percentage) | 15 % | 8,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 12 van 14 wijken |
| Personen met Arbeidsongeschiktheidsuitkering (percentage) | 5 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Personen met Bijstandsuitkering (percentage) | 2 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Personen met Hoogste 20% inkomen Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 28,3 % | 6,4 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 9 wijken |
| Personen met Hoogste 20% inkomen Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 26,7 % | 4,8 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Personen met Hoogste 20% inkomen Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 32,2 % | 10 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Personen met Laagste 40% inkomen Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 34,1 % | 2,4 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 6 van 9 wijken |
| Personen met Laagste 40% inkomen Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 34,7 % | 1,8 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
| Personen met Laagste 40% inkomen Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 32,8 % | 3,7 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
| Personen met Werkloosheidsuitkering (percentage) | 1 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Landbouw, bosbouw, visserij | 15 vestigingen | 14 % van Zoetermeer | |
| Nijverheid en energie | 375 vestigingen | 17 % van Zoetermeer | |
| Handel en horeca | 355 vestigingen | 15 % van Zoetermeer | |
| Vervoer, informatie, communicatie | 315 vestigingen | 21 % van Zoetermeer | |
| Financiële diensten, onroerend goed | 105 vestigingen | 22 % van Zoetermeer | |
| Zakelijke dienstverlening | 795 vestigingen | 21 % van Zoetermeer | |
| Overheid, onderwijs, zorg | 590 vestigingen | 18 % van Zoetermeer | |
| Cultuur, recreatie, overig | 250 vestigingen | 17 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Bijstand | 340 personen | 11 % van Zoetermeer | |
| Arbeidsongeschiktheid | 1.010 personen | 17 % van Zoetermeer | |
| Werkloosheid | 250 personen | 20 % van Zoetermeer | |
| AOW | 3.080 personen | 12 % van Zoetermeer |
Bron: CBS 2024–2026
Zorg en welzijn (30 cijfers)
Jongeren met jeugdhulp zonder verblijf: hoogste van de 11 wijkenWmo-cliënten met hulp bij het huishouden per 1.000 inwoners: laagste van de 11 wijkenWmo-cliënten met hulpmiddelen en diensten per 1.000 inwoners: laagste van de 11 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Cliënten met voorzieningen in het sociaal domein | 2.335 personen | 14 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Cliënten sociaal domein per 1.000 inwoners | 95 per 1.000 inwoners | 25 % lager dan Zoetermeer | plek 12 van 14 wijken |
| Huishoudens met voorzieningen in het sociaal domein | 1.955 huishoudens | 14 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Huishoudens sociaal domein per 1.000 huishoudens | 203 per 1.000 huishoudens | 11 % lager dan Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Percentage jongeren met jeugdzorg in natura Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 10,7 % | 3,3 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 6 van 9 wijken |
| Percentage jongeren met jeugdzorg in natura Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 10,4 % | 3,6 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
| Percentage jongeren met jeugdzorg in natura Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 11,2 % | 2,8 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Wmo-cliënten Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 940 personen | 12 % van Zoetermeer | plek 5 van 8 wijken |
| Wmo-cliënten Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 740 personen | 9 % van Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Wmo-cliënten Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 200 personen | 2 % van Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
| Wmo-cliënten per 1.000 inwoners Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 40 per 1.000 inwoners | 37 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 8 wijken |
| Wmo-cliënten per 1.000 inwoners Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 45 per 1.000 inwoners | 29 % lager dan Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
| Wmo-cliënten per 1.000 inwoners Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 27 per 1.000 inwoners | 57 % lager dan Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
Wmo-cliënten
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Wmo-cliënten met Hulp bij het huishouden per 1.000 inwoners | 19 per 1.000 inwoners | 42 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 11 wijken |
| Wmo-cliënten met Hulpmiddelen en diensten per 1.000 inwoners | 27 per 1.000 inwoners | 36 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 11 wijken |
| Wmo-cliënten met Ondersteuning thuis per 1.000 inwoners | 2 per 1.000 inwoners | 33 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 10 wijken |
| Wmo-cliënten met Overige maatwerkvoorzieningen per 1.000 inwoners | 5 per 1.000 inwoners | 50 % lager dan Zoetermeer | plek 12 van 12 wijken |
| Wmo-cliënten met Uitsluitend een persoonsgebonden budget (pgb) | 20 personen | 20 % van Zoetermeer | plek 2 van 6 wijken |
| Wmo-cliënten met Uitsluitend een persoonsgebonden budget (pgb) per 1.000 inwoners | 1 per 1.000 inwoners | gelijk aan Zoetermeer | plek 1 van 6 wijken |
| Wmo-cliënten met Uitsluitend zorg in natura | 965 personen | 12 % van Zoetermeer | plek 3 van 13 wijken |
| Wmo-cliënten met Uitsluitend zorg in natura per 1.000 inwoners | 39 per 1.000 inwoners | 37 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 13 wijken |
| Wmo-cliënten met Zowel een pgb als zorg in natura | 50 personen | 16 % van Zoetermeer | plek 1 van 11 wijken |
| Wmo-cliënten met Zowel een pgb als zorg in natura per 1.000 inwoners | 2 per 1.000 inwoners | gelijk aan Zoetermeer | plek 6 van 11 wijken |
Jongeren
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Jongeren met Jeugdbescherming | 20 jongeren | 8 % van Zoetermeer | plek 3 van 8 wijken |
| Jongeren met Jeugdhulp met verblijf | 45 jongeren | 13 % van Zoetermeer | plek 2 van 11 wijken |
| Jongeren met Jeugdhulp zonder verblijf | 820 jongeren | 18 % van Zoetermeer | plek 1 van 11 wijken |
| Jongeren met Jeugdreclassering | 15 jongeren | 21 % van Zoetermeer | plek 1 van 3 wijken |
| Jongeren met Jeugdzorg in natura Wijk Oosterheem, indeling 2024 | 805 jongeren | 17 % van Zoetermeer | plek 1 van 9 wijken |
| Jongeren met Jeugdzorg in natura Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 485 jongeren | 10 % van Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Jongeren met Jeugdzorg in natura Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 315 jongeren | 7 % van Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
Bron: CBS 2024–2025
Voorzieningen (38 cijfers)
Afstand tot belangrijk overstapstation: hoogste van de 14 wijkenAfstand tot binnenzwembad: hoogste van de 14 wijkenAfstand tot bioscoop: hoogste van de 14 wijken
Afstand tot
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Afstand tot Apotheek | 1,1 km | 22 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Afstand tot Basisschool | 0,8 km | 33 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Afstand tot Belangrijk overstapstation | 15,9 km | 11 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Afstand tot Bibliotheek | 1,0 km | 44 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Afstand tot Binnenzwembad | 5,1 km | 65 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Afstand tot Bioscoop | 4,3 km | 48 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Afstand tot Brandweerkazerne | 1,7 km | 26 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Afstand tot Buitenschoolse opvang | 0,7 km | 40 % hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Afstand tot Cafe e.d. | 3,1 km | 72 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Afstand tot Cafetaria e.d. | 1,0 km | 25 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Afstand tot Grote supermarkt | 0,9 km | 12 % hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Afstand tot Havo/vwo-school | 3,2 km | 45 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Afstand tot Hotel e.d. | 4,5 km | 45 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Afstand tot Huisartsenpost | 4,3 km | 26 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Afstand tot Huisartsenpraktijk | 1,1 km | 22 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Afstand tot Kinderdagverblijf | 0,7 km | 40 % hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Afstand tot Museum | 11,8 km | 3,5 % hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Afstand tot Oprit hoofdverkeersweg | 2,4 km | 9,1 % hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Afstand tot Podiumkunsten (theater of concertzaal) | 4,5 km | 67 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Afstand tot Restaurant | 0,8 km | 14 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Afstand tot School voor voortgezet onderwijs | 3,2 km | 68 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Afstand tot Treinstation | 5,1 km | 50 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Afstand tot Vmbo-school | 3,2 km | 60 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Afstand tot Warenhuis | 1,1 km | 39 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Afstand tot Winkel voor overige dagelijkse levensmiddelen | 0,8 km | 14 % hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Afstand tot Ziekenhuis (exclusief buitenpolikliniek) | 4,3 km | 26 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Afstand tot Ziekenhuis (inclusief buitenpolikliniek) | 4,3 km | 54 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
In de buurt
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Basisscholen binnen 1 km | 1,9 | 5,0 % lager dan Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Bioscopen binnen 5 km | 0,9 | 10,0 % lager dan Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
| Cafes e.d. binnen 1 km | 0,0 | 100 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Grote supermarkten binnen 1 km | 1,8 | 29 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Huisartsenpraktijken binnen 1 km | 2,3 | 92 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Kinderdagverblijven binnen 1 km | 2,4 | 14 % lager dan Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Locaties voor buitenschoolse opvang binnen 1 km | 4,0 | 38 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Musea binnen 5 km | 0,0 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Restaurants binnen 1 km | 3,3 | 30 % lager dan Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Winkels voor overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km | 4,5 | 4,7 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Ziekenhuizen binnen 5 km | 1,6 | 11 % lager dan Zoetermeer | plek 12 van 14 wijken |
Bron: CBS 2025
Veiligheid (26 cijfers)
Burengerucht en relatieproblemen: gedeeld hoogste van de 14 wijkenGeluidshinder overig: hoogste van de 14 wijkenOvervallen: gedeeld hoogste van de 14 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Bedreiging | 19 misdrijven | 9 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Burengerucht en relatieproblemen | 1 misdrijven | 33 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Diefstal en inbraak bij bedrijven | 4 misdrijven | 8 % van Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Diefstal uit of vanaf voertuigen | 17 misdrijven | 10 % van Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Diefstal van brom-, snor- en fietsen | 44 misdrijven | 10 % van Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Diefstal van motorvoertuigen | 10 misdrijven | 10 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Drugs- en drankoverlast | 0 misdrijven | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Drugshandel | 8 misdrijven | 6 % van Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Geregistreerde misdrijven | 542 misdrijven | 10 % van Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Geregistreerde overlast | 268 meldingen | 11 % van Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Inbraken in box, garage en schuur | 5 misdrijven | 14 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Mishandeling | 38 misdrijven | 13 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Openbare dronkenschap | 0 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Openlijk geweld tegen personen | 1 misdrijven | 4 % van Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Overvallen | 1 misdrijven | 33 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Straatroof | 1 misdrijven | 4 % van Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Vernieling en zaakbeschadiging | 64 misdrijven | 13 % van Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Winkeldiefstal | 20 misdrijven | 6 % van Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Woninginbraken | 18 misdrijven | 13 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
Overlast
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Overlast door Alcohol of drugs | 21 meldingen | 6 % van Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Overlast door Jeugd | 73 meldingen | 11 % van Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Overlast door Verward persoon | 73 meldingen | 9 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Overlast door Zwervers | 2 meldingen | 2 % van Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
Geluidshinder
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Geluidshinder Door evenementen | 0 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Geluidshinder Door horeca | 0 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Geluidshinder Overig | 99 meldingen | 17 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
Bron: Politie 2025
Gezondheid en leefomgeving (94 cijfers)
Motorfietsen van particulieren: hoogste van de 14 wijkenPersonenauto's op benzine: hoogste van de 14 wijkenPersonenauto's op overige brandstof: hoogste van de 14 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Bevolkingsdichtheid | 7.816 per km2 | 102 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Beweegvriendelijke omgeving Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 75 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
| Beweegvriendelijke omgeving Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 76 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
| Bomen Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 3,8 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
| Bomen Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 2,7 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 17 van 17 buurten |
| Broze ouderen Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 24,1 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 10 van 17 buurten |
| Broze ouderen Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 23,7 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Eenzaam (18 tot 65 jaar) Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 47,3 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 10 van 17 buurten |
| Eenzaam (18 tot 65 jaar) Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 46,6 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Eenzaam (65 jaar en ouder) Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 45,3 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Eenzaam (65 jaar en ouder) Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 44,6 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 15 van 17 buurten |
| Ernstig overgewicht Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 16,8 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Ernstig overgewicht Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 15,2 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 17 van 17 buurten |
| Ervaren gezondheid goed Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 74,8 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Ervaren gezondheid goed Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 78,4 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Fijn stof (PM10) in de lucht Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 15,1 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 17 van 17 buurten |
| Fijn stof (PM10) in de lucht Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 15,1 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
| Fijn stof (PM2,5) in de lucht Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 8,5 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
| Fijn stof (PM2,5) in de lucht Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 8,5 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 17 van 17 buurten |
| Gevoelstemperatuur bij hitte Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 47 °C | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Gevoelstemperatuur bij hitte Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 48 °C | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Grijs oppervlak Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 66,4 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Grijs oppervlak Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 66,0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Groen Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 29,0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
| Groen Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 26,6 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 15 van 17 buurten |
| Hoog risico op angststoornis of depressie (18 tot 65 jaar) Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 10,8 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Hoog risico op angststoornis of depressie (18 tot 65 jaar) Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 9,6 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
| Hoog risico op angststoornis of depressie (65 jaar en ouder) Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 4,0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Hoog risico op angststoornis of depressie (65 jaar en ouder) Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 3,7 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 15 van 17 buurten |
| Kan zich binnen goed verkoelen Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 59,6 % | 5,2 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Kan zich binnen goed verkoelen Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 61,8 % | 7,4 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Kan zich buiten goed verkoelen Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 57,0 % | 4,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
| Kan zich buiten goed verkoelen Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 56,5 % | 3,5 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Laag groen Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 25,3 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Laag groen Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 23,9 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Mate van stedelijkheid | 2 | 100 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Motorfietsen van particulieren | 706 motorfietsen | 16 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Omgevingsadressendichtheid | 2.048 per km2 | 21 % lager dan Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Oppervlakte totaal | 327 ha | 9 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Overgewicht Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 53,0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 15 van 17 buurten |
| Overgewicht Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 50,3 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 17 van 17 buurten |
| Rokers Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 17,1 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Rokers Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 15,9 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Schaduw op fiets- en wandelpaden Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 26,2 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 15 van 17 buurten |
| Schaduw op fiets- en wandelpaden Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 20,6 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 17 van 17 buurten |
| Speeltuinen Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 13 speeltuinen | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
| Speeltuinen Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 15 speeltuinen | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
| Sportfaciliteiten Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 6 sportfaciliteiten | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
| Sportfaciliteiten Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 7 sportfaciliteiten | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Stedelijk hitte-eiland effect Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 1,1 °C | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 10 van 17 buurten |
| Stedelijk hitte-eiland effect Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 0,8 °C | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 17 van 17 buurten |
| Sterk eenzaam (18 tot 65 jaar) Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 13,8 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Sterk eenzaam (18 tot 65 jaar) Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 12,9 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Sterk eenzaam (65 jaar en ouder) Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 9,5 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Sterk eenzaam (65 jaar en ouder) Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 8,9 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
| Stikstofdioxide (NO2) in de lucht Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 14,0 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 15 van 17 buurten |
| Stikstofdioxide (NO2) in de lucht Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 14,7 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Veel stress (18 tot 65 jaar) Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 24,2 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Veel stress (18 tot 65 jaar) Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 24,1 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
| Veel stress (65 jaar en ouder) Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 7,9 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
| Veel stress (65 jaar en ouder) Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 7,9 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
| Voldoet aan de beweegrichtlijn Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 41,3 % | 1,8 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Voldoet aan de beweegrichtlijn Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 43,5 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
Ernstige geluidhinder
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Ernstige geluidhinder door Buren Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 4,3 % | 1,6 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 15 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Buren Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 4,4 % | 1,5 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Treinverkeer Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 1,6 % | 0,6 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Treinverkeer Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 2,5 % | 1,5 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Vliegverkeer Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 1,4 % | 0,1 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Vliegverkeer Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 1,4 % | 0,1 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Wegverkeer Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 4,5 % | 1,4 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Wegverkeer Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 4,4 % | 1,5 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 15 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Windturbines Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 0,5 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Windturbines Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 0,5 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
Slaapverstoring
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Slaapverstoring door Buren Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 2,8 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Slaapverstoring door Buren Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 2,7 % | 1,1 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
| Slaapverstoring door Treinverkeer Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 0,9 % | 0,4 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Slaapverstoring door Treinverkeer Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 1,3 % | 0,8 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Slaapverstoring door Vliegverkeer Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 0,8 % | 0,1 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Slaapverstoring door Vliegverkeer Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 0,8 % | 0,1 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Slaapverstoring door Wegverkeer Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 2,6 % | 0,4 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Slaapverstoring door Wegverkeer Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 2,4 % | 0,6 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
Personenauto's
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Personenauto's Op benzine | 7.826 auto's | 18 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Personenauto's Op overige brandstof | 3.244 auto's | 24 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Personenauto's Per huishouden | 1,2 auto's | 20 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 13 wijken |
| Personenauto's Per km2 | 3.489 per km2 | 107 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 13 wijken |
| Personenauto's Van particulieren | 11.070 auto's | 19 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
Tevredenheid
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Tevreden met De woning Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 91,4 % | 3,2 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Tevreden met De woning Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 91,7 % | 3,5 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Tevreden met De woonomgeving Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 89,6 % | 3,8 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
| Tevreden met De woonomgeving Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 90,8 % | 5,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Tevreden met Het groen in de buurt Buurt Oosterheem-Noord-Oost, indeling 2024 | 88,0 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
| Tevreden met Het groen in de buurt Buurt Oosterheem-Zuid-West, indeling 2024 | 87,8 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
Bron: CBS 2026, Gezond Zuid-Holland (Provincie Zuid-Holland) 2022–2025, Klimaateffectatlas 2025, RIVM 2020–2024
Buurten
- B. en W.-buurt
- Eilandenbuurt midden
- Eilandenbuurt-Noordoost
- Eilandenbuurt-Noordwest
- Eilandenbuurt-Zuidoost
- Eilandenbuurt-Zuidwest
- Merenbuurt-Oost
- Merenbuurt-West
- Oosterheem-Centrum
- Stromenbuurt-Noord
- Stromenbuurt-Noordwest
- Stromenbuurt-Zuidoost
- Stromenbuurt-Zuidwest
- Zegwaartseweg-Noord
- Zuid-Hollandbuurt-Noordmidden
- Zuid-Hollandbuurt-Noordoost
- Zuid-Hollandbuurt-Noordwest
- Zuid-Hollandbuurt-Zuidoost
- Zuid-Hollandbuurt-Zuidwest
Bronnen
- CBS
14 datasets
- Arbeidsdeelname; wijken en buurten (86258NED), 2024
- Energieverbruik particuliere woningen; woningtype, wijken en buurten (86333NED), 2025
- Gebruik voorzieningen sociaal domein; aantal voorzieningen, wijken (86156NED), 2025
- Jongeren met jeugdzorg en jeugdzorgtrajecten in natura; wijken (86204NED), 2025
- Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED)
- Kerncijfers wijken en buurten 2025 (86165NED)
- Kerncijfers wijken en buurten 2026 (86358NED)
- Nabijheid voorzieningen; afstand locatie, wijk- en buurtcijfers 2025 (86270NED)
- Personen met een uitkering; soort uitkering, wijken en buurten 2026 (86328NED)
- Sociaal-economische status; scores per wijk en buurt (86296NED), 2024
- Wmo-cliënten; financieringsvorm, wijken (86157NED), 2025
- Wmo-cliënten; type maatwerkvoorziening, wijken (86158NED), 2025
- Woningen; hoofdverwarmingsinstallaties, wijken en buurten (85677NED), 2022
- Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten (86044NED), 2022
- Gezond Zuid-Holland (Provincie Zuid-Holland)
11 datasets
- GEZONDZH_BEWEEGVRIENDELIJKE_OMGEVING, 2024
- GEZONDZH_GEVOELSTEMPERATUUR_BUURT, 2024
- GEZONDZH_GOED_ERVAREN_GEZONDHEID, 2024
- GEZONDZH_OUDEREN_MENTALE_GESTELDHEID, 2024
- GEZONDZH_OVERGEWICHT_BUURT, 2024
- GEZONDZH_SCHADUW_FIETSWANDELPADEN, 2024
- GEZONDZH_SOCIALE_KWETSBAARHEID_HITTE, 2023
- GEZONDZH_SPEELTUINEN_BUURT, 2025
- GEZONDZH_SPORTFACILITEITEN_BUURT, 2023
- GEZONDZH_STRESS_ROKERS, 2022
- GEZONDZH_VOLWASSENEN_MENTALE_GESTELDHEID, 2024
- Klimaateffectatlas : bomen per buurt, 2025
- Politie
- RIVM
- RVO : Warmteatlas, Buurt energie-informatie, 2022