Buurtcijfers · Inkomen en werk
Financiële welvaart: gemiddelde percentielgroep
Gemiddelde percentielgroep van huishoudens naar hun financiële welvaart ten opzichte van alle Nederlandse huishoudens.
- Zoetermeer, 2024
- 51,3
Wijken
Bron: CBS, Sociaal-economische status; scores per wijk en buurt (86296NED), 2024.
30,174,1
Elke stip is een wijk, van laag naar hoog. Zoetermeer: 51,3.
Midden
- Mediaan van 13 wijken
- 50,00
- Gemiddelde van 13 wijken
- 50,12
- Zoetermeer volgens de bron
- 51,3
Financiële welvaart: gemiddelde percentielgroep per wijk, 2024
| Wijk |
Staaf |
Financiële welvaart: gemiddelde percentielgroep |
| Buitengebied |
|
74,1 |
| Buytenwegh |
|
41,9 |
| De Leyens |
|
57,8 |
| Dorp |
|
53,2 |
| Driemanspolder |
|
47,7 |
| Meerzicht |
|
42,9 |
| Noordhove |
|
57,3 |
| Ontwikkelwijk |
|
30,1 |
| Oosterheem |
|
58,8 |
| Palenstein |
|
37,6 |
| Rokkeveen |
|
59,9 |
| Seghwaert |
|
50,0 |
| Stadscentrum |
|
40,3 |
Buurten
Bron: CBS, Sociaal-economische status; scores per wijk en buurt (86296NED), 2024.
22,489,1
Elke stip is een buurt, van laag naar hoog. Zoetermeer: 51,3.
Midden
- Mediaan van 107 buurten
- 52,40
- Gemiddelde van 107 buurten
- 51,72
- Zoetermeer volgens de bron
- 51,3
Financiële welvaart: gemiddelde percentielgroep per buurt, 2024
| Buurt |
Staaf |
Financiële welvaart: gemiddelde percentielgroep |
| Wijk Buytenwegh |
| Buytenwegh-Centrum |
|
34,2 |
| Hovenbuurt midden-Oost |
|
29,9 |
| Hovenbuurt midden-West |
|
55,2 |
| Hovenbuurt-Noord |
|
31,8 |
| Hovenbuurt-Oost |
|
64,0 |
| Hovenbuurt-Zuid |
|
29,0 |
| Hovenbuurt-Zuidwest |
|
27,2 |
| Rodenbuurt midden |
|
57,7 |
| Rodenbuurt-Noordoost |
|
40,2 |
| Rodenbuurt-Noordwest |
|
27,7 |
| Rodenbuurt-Oost |
|
60,5 |
| Rodenbuurt-West |
|
51,9 |
| Rodenbuurt-Zuid |
|
31,1 |
| Wijk De Leyens |
| De Leyens-Centrum |
|
35,5 |
| Kadebuurt-Oost |
|
66,2 |
| Kadebuurt-West |
|
71,8 |
| Redenbuurt |
|
63,3 |
| Schouwenbuurt-Noord |
|
62,6 |
| Strokenbuurt |
|
48,9 |
| Wervenbuurt |
|
58,2 |
| Zijdenbuurt-West |
|
47,9 |
| Wijk Dorp |
| Dichtersbuurt |
|
54,1 |
| Dorp-Oost |
|
52,6 |
| Dorpsstraat |
|
55,4 |
| Oranjebuurt |
|
50,9 |
| Schildersbuurt |
|
53,0 |
| Wijk Driemanspolder |
| Driemanspolder-Centrum |
|
34,6 |
| Driemanspolder-Noord |
|
58,5 |
| Driemanspolder-Oost |
|
58,0 |
| Driemanspolder-Zuid |
|
55,5 |
| Wijk Meerzicht |
| Bergenbuurt-Noord |
|
59,3 |
| Bergenbuurt-Zuid |
|
45,0 |
| Bossenbuurt hoog-Midden |
|
41,6 |
| Bossenbuurt hoog-Noord |
|
32,6 |
| Bossenbuurt hoog-Oost |
|
31,2 |
| Bossenbuurt hoog-West |
|
32,1 |
| Bossenbuurt laag |
|
34,3 |
| Landenbuurt |
|
55,4 |
| Meerzicht-Centrum-Oost |
|
34,2 |
| Meerzicht-Centrum-West |
|
48,3 |
| Waterbuurt hoog |
|
27,0 |
| Waterbuurt laag |
|
60,2 |
| Wijk Noordhove |
| Appelbuurt |
|
73,3 |
| Lijnenbuurt |
|
41,9 |
| Lommerbuurt |
|
64,2 |
| Plannenbuurt-Noord |
|
81,5 |
| Plannenbuurt-Zuid |
|
41,0 |
| Ruimtenbuurt |
|
47,0 |
| Schansenbuurt-Noord |
|
69,4 |
| Schansenbuurt-Zuid |
|
65,9 |
| Wijk Ontwikkelwijk |
| West 3 |
|
22,9 |
| Wijk Oosterheem |
| B. en W.-buurt |
|
63,0 |
| Eilandenbuurt midden |
|
41,6 |
| Eilandenbuurt-Noordoost |
|
69,9 |
| Eilandenbuurt-Noordwest |
|
55,9 |
| Eilandenbuurt-Zuidoost |
|
67,6 |
| Eilandenbuurt-Zuidwest |
|
76,1 |
| Merenbuurt-Oost |
|
58,3 |
| Oosterheem-Centrum |
|
38,7 |
| Stromenbuurt-Noord |
|
66,2 |
| Stromenbuurt-Noordwest |
|
87,9 |
| Stromenbuurt-Zuidoost |
|
60,2 |
| Stromenbuurt-Zuidwest |
|
54,5 |
| Zegwaartseweg-Noord |
|
89,1 |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordmidden |
|
61,8 |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordoost |
|
52,4 |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordwest |
|
64,5 |
| Zuid-Hollandbuurt-Zuidoost |
|
52,0 |
| Zuid-Hollandbuurt-Zuidwest |
|
58,0 |
| Wijk Palenstein |
| Geuzenbuurt |
|
50,4 |
| Palenstein-Centrum |
|
34,2 |
| Palenstein-Oost |
|
22,4 |
| Palenstein-West |
|
44,5 |
| Palenstein-Zuid |
|
47,4 |
| Wijk Rokkeveen |
| Blauwenbuurt |
|
60,3 |
| Bruinen- en Grijzenbuurt |
|
51,7 |
| Gangenbuurt-Oost |
|
73,5 |
| Gangenbuurt-West |
|
47,4 |
| Gelenbuurt |
|
47,0 |
| Groenenbuurt |
|
56,9 |
| Houtbuurt-Oost |
|
63,0 |
| Houtbuurt-West |
|
68,6 |
| Stenenbuurt-midden |
|
60,4 |
| Stenenbuurt-Noord |
|
78,5 |
| Stenenbuurt-Zuid |
|
75,3 |
| Wittenbuurt |
|
66,3 |
| Zomenbuurt |
|
66,5 |
| Wijk Seghwaert |
| Akkersbuurt-Oost |
|
49,5 |
| Akkersbuurt-West |
|
58,0 |
| Gaardenbuurt |
|
48,4 |
| Parkenbuurt |
|
55,6 |
| Seghwaert-Centrum-Noord |
|
35,2 |
| Seghwaert-Centrum-Zuid |
|
23,4 |
| Slotenbuurt |
|
52,1 |
| Tuinenbuurt |
|
49,1 |
| Vaartenbuurt-Oost |
|
49,7 |
| Vaartenbuurt-West |
|
53,0 |
| Veldenbuurt-Oost |
|
50,2 |
| Veldenbuurt-West |
|
45,7 |
| Weidebuurt-Noord |
|
54,9 |
| Weidebuurt-Zuid |
|
46,4 |
| Wijk Stadscentrum |
| Centrum-Midden |
|
46,0 |
| Centrum-Oost |
|
35,8 |
| Centrum-West |
|
58,0 |
| Engelse buurt |
|
38,5 |
| Franse buurt |
|
48,5 |
| Griekse buurt |
|
28,2 |
Meer over inkomen en werk
-
Aandeel met basisonderwijs, vmbo, mbo1
19,4 %
-
Aandeel met havo, vwo, mbo2-4
39,6 %
-
Aandeel met hbo, wo
41,0 %
-
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar niet voortdurend werkzaam
10,4 %
-
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar niet werkzaam
6,0 %
-
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar voortdurend werkzaam
54,3 %