Buurtcijfers ยท Inkomen en werk
Gestandaardiseerd inkomen: 81e tot en met 100e percentielgroep
Aandeel huishoudens naar hun gestandaardiseerd inkomen ten opzichte van alle Nederlandse huishoudens: 81e tot en met 100e percentielgroep.
- Zoetermeer, 2024
- 20,3 %
Wijken
Bron: CBS, Sociaal-economische status; scores per wijk en buurt (86296NED), 2024.
4,2 %49,5 %
Elke stip is een wijk, van laag naar hoog. Zoetermeer: 20,3 %.
Midden
- Mediaan van 13 wijken
- 17,40 %
- Gemiddelde van 13 wijken
- 20,00 %
- Zoetermeer volgens de bron
- 20,3 %
Gestandaardiseerd inkomen: 81e tot en met 100e percentielgroep per wijk, 2024
| Wijk |
Staaf |
Gestandaardiseerd inkomen: 81e tot en met 100e percentielgroep |
| Buitengebied |
|
49,5 % |
| Buytenwegh |
|
12,1 % |
| De Leyens |
|
24,2 % |
| Dorp |
|
19,2 % |
| Driemanspolder |
|
14,3 % |
| Meerzicht |
|
13,4 % |
| Noordhove |
|
27,2 % |
| Ontwikkelwijk |
|
4,2 % |
| Oosterheem |
|
29,4 % |
| Palenstein |
|
10,2 % |
| Rokkeveen |
|
27,8 % |
| Seghwaert |
|
17,4 % |
| Stadscentrum |
|
11,1 % |
Buurten
Bron: CBS, Sociaal-economische status; scores per wijk en buurt (86296NED), 2024.
1,1 %70,4 %
Elke stip is een buurt, van laag naar hoog. Zoetermeer: 20,3 %.
Midden
- Mediaan van 107 buurten
- 18,90 %
- Gemiddelde van 107 buurten
- 21,04 %
- Zoetermeer volgens de bron
- 20,3 %
Gestandaardiseerd inkomen: 81e tot en met 100e percentielgroep per buurt, 2024
| Buurt |
Staaf |
Gestandaardiseerd inkomen: 81e tot en met 100e percentielgroep |
| Wijk Buytenwegh |
| Buytenwegh-Centrum |
|
6,4 % |
| Hovenbuurt midden-Oost |
|
8,4 % |
| Hovenbuurt midden-West |
|
17,6 % |
| Hovenbuurt-Noord |
|
6,5 % |
| Hovenbuurt-Oost |
|
28,5 % |
| Hovenbuurt-Zuid |
|
3,3 % |
| Hovenbuurt-Zuidwest |
|
3,8 % |
| Rodenbuurt midden |
|
18,9 % |
| Rodenbuurt-Noordoost |
|
12,5 % |
| Rodenbuurt-Noordwest |
|
3,0 % |
| Rodenbuurt-Oost |
|
21,8 % |
| Rodenbuurt-West |
|
18,2 % |
| Rodenbuurt-Zuid |
|
4,7 % |
| Wijk De Leyens |
| De Leyens-Centrum |
|
7,1 % |
| Kadebuurt-Oost |
|
31,6 % |
| Kadebuurt-West |
|
36,2 % |
| Redenbuurt |
|
30,5 % |
| Schouwenbuurt-Noord |
|
27,9 % |
| Strokenbuurt |
|
15,3 % |
| Wervenbuurt |
|
25,9 % |
| Zijdenbuurt-West |
|
15,2 % |
| Wijk Dorp |
| Dichtersbuurt |
|
18,7 % |
| Dorp-Oost |
|
17,8 % |
| Dorpsstraat |
|
22,1 % |
| Oranjebuurt |
|
18,4 % |
| Schildersbuurt |
|
20,7 % |
| Wijk Driemanspolder |
| Driemanspolder-Centrum |
|
5,7 % |
| Driemanspolder-Noord |
|
23,3 % |
| Driemanspolder-Oost |
|
20,5 % |
| Driemanspolder-Zuid |
|
18,5 % |
| Wijk Meerzicht |
| Bergenbuurt-Noord |
|
26,7 % |
| Bergenbuurt-Zuid |
|
13,8 % |
| Bossenbuurt hoog-Midden |
|
11,8 % |
| Bossenbuurt hoog-Noord |
|
4,3 % |
| Bossenbuurt hoog-Oost |
|
5,1 % |
| Bossenbuurt hoog-West |
|
5,2 % |
| Bossenbuurt laag |
|
8,0 % |
| Landenbuurt |
|
23,7 % |
| Meerzicht-Centrum-Oost |
|
5,3 % |
| Meerzicht-Centrum-West |
|
11,0 % |
| Waterbuurt hoog |
|
1,7 % |
| Waterbuurt laag |
|
26,7 % |
| Wijk Noordhove |
| Appelbuurt |
|
47,1 % |
| Lijnenbuurt |
|
13,7 % |
| Lommerbuurt |
|
27,3 % |
| Plannenbuurt-Noord |
|
49,4 % |
| Plannenbuurt-Zuid |
|
7,8 % |
| Ruimtenbuurt |
|
17,6 % |
| Schansenbuurt-Noord |
|
37,9 % |
| Schansenbuurt-Zuid |
|
38,6 % |
| Wijk Ontwikkelwijk |
| West 3 |
|
1,1 % |
| Wijk Oosterheem |
| B. en W.-buurt |
|
30,5 % |
| Eilandenbuurt midden |
|
14,2 % |
| Eilandenbuurt-Noordoost |
|
46,5 % |
| Eilandenbuurt-Noordwest |
|
23,7 % |
| Eilandenbuurt-Zuidoost |
|
35,6 % |
| Eilandenbuurt-Zuidwest |
|
46,3 % |
| Merenbuurt-Oost |
|
30,8 % |
| Oosterheem-Centrum |
|
7,2 % |
| Stromenbuurt-Noord |
|
22,2 % |
| Stromenbuurt-Noordwest |
|
70,4 % |
| Stromenbuurt-Zuidoost |
|
35,9 % |
| Stromenbuurt-Zuidwest |
|
25,9 % |
| Zegwaartseweg-Noord |
|
70,3 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordmidden |
|
30,7 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordoost |
|
22,8 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordwest |
|
36,1 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Zuidoost |
|
21,5 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Zuidwest |
|
25,3 % |
| Wijk Palenstein |
| Geuzenbuurt |
|
21,7 % |
| Palenstein-Centrum |
|
3,9 % |
| Palenstein-Oost |
|
2,0 % |
| Palenstein-West |
|
10,8 % |
| Palenstein-Zuid |
|
19,0 % |
| Wijk Rokkeveen |
| Blauwenbuurt |
|
27,3 % |
| Bruinen- en Grijzenbuurt |
|
21,5 % |
| Gangenbuurt-Oost |
|
40,4 % |
| Gangenbuurt-West |
|
15,6 % |
| Gelenbuurt |
|
14,2 % |
| Groenenbuurt |
|
22,4 % |
| Houtbuurt-Oost |
|
32,4 % |
| Houtbuurt-West |
|
39,5 % |
| Stenenbuurt-midden |
|
26,9 % |
| Stenenbuurt-Noord |
|
47,6 % |
| Stenenbuurt-Zuid |
|
48,1 % |
| Wittenbuurt |
|
27,7 % |
| Zomenbuurt |
|
34,7 % |
| Wijk Seghwaert |
| Akkersbuurt-Oost |
|
18,5 % |
| Akkersbuurt-West |
|
19,1 % |
| Gaardenbuurt |
|
16,3 % |
| Parkenbuurt |
|
21,7 % |
| Seghwaert-Centrum-Noord |
|
6,3 % |
| Seghwaert-Centrum-Zuid |
|
1,1 % |
| Slotenbuurt |
|
18,0 % |
| Tuinenbuurt |
|
17,0 % |
| Vaartenbuurt-Oost |
|
17,3 % |
| Vaartenbuurt-West |
|
24,6 % |
| Veldenbuurt-Oost |
|
19,3 % |
| Veldenbuurt-West |
|
14,6 % |
| Weidebuurt-Noord |
|
18,1 % |
| Weidebuurt-Zuid |
|
13,7 % |
| Wijk Stadscentrum |
| Centrum-Midden |
|
14,6 % |
| Centrum-Oost |
|
7,5 % |
| Centrum-West |
|
33,9 % |
| Engelse buurt |
|
5,0 % |
| Franse buurt |
|
16,4 % |
| Griekse buurt |
|
4,1 % |
Meer over inkomen en werk
-
Aandeel met basisonderwijs, vmbo, mbo1
19,4 %
-
Aandeel met havo, vwo, mbo2-4
39,6 %
-
Aandeel met hbo, wo
41,0 %
-
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar niet voortdurend werkzaam
10,4 %
-
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar niet werkzaam
6,0 %
-
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar voortdurend werkzaam
54,3 %