Buurtcijfers · Inkomen en werk
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger
Gemiddeld persoonlijk inkomen per inkomensontvanger, in duizenden euro's.
- Zoetermeer, 2024
- 42,8 duizend euro
Zoetermeer door de jaren
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger |
|---|---|
| 2013 | 33,1 duizend euro |
| 2014 | 31,4 duizend euro |
| 2015 | 32,0 duizend euro |
| 2016 | 32,7 duizend euro |
| 2017 | 33,2 duizend euro |
| 2018 | 33,6 duizend euro |
| 2019 | 34,5 duizend euro |
| 2020 | 35,6 duizend euro |
| 2021 | 36,4 duizend euro |
| 2022 | 38,0 duizend euro |
| 2023 | 40,3 duizend euro |
| 2024 | 42,8 duizend euro |
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2013 (82339NED) tot en met 2024 (85984NED).
Wijken indeling 2024
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED).
Hoogste 3
- Oosterheem 47,8 duizend euro
- Rokkeveen 46,2 duizend euro
- Noordhove 45,3 duizend euro
Laagste 3
- Meerzicht 36,9 duizend euro
- Centrum 39,9 duizend euro
- Buytenwegh de Leyens 40,8 duizend euro
Midden
- Mediaan van 7 wijken
- 41,10 duizend euro
- Gemiddelde van 7 wijken
- 42,57 duizend euro
- Zoetermeer volgens de bron
- 42,8 duizend euro
| Wijk | Staaf | Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger | Verloop |
|---|---|---|---|
| Buytenwegh de Leyens | 40,8 duizend euro | ||
| Centrum | 39,9 duizend euro | ||
| Meerzicht | 36,9 duizend euro | ||
| Noordhove | 45,3 duizend euro | ||
| Oosterheem | 47,8 duizend euro | ||
| Rokkeveen | 46,2 duizend euro | ||
| Seghwaert | 41,1 duizend euro |
Buurten indeling 2024
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED).
Hoogste 5
- Oosterheem-Zuid-West 49,9 duizend euro
- Noordhove-Oost 47,8 duizend euro
- Rokkeveen-West 47,6 duizend euro
- Oosterheem-Noord-Oost 46,9 duizend euro
- Rokkeveen-Oost 45,3 duizend euro
Laagste 5
- Meerzicht-Oost 34,9 duizend euro
- Palenstein 35,9 duizend euro
- Buytenwegh 36,6 duizend euro
- Meerzicht-West 38,2 duizend euro
- Driemanspolder 40,4 duizend euro
Midden
- Mediaan van 16 buurten
- 41,40 duizend euro
- Gemiddelde van 16 buurten
- 42,24 duizend euro
- Zoetermeer volgens de bron
- 42,8 duizend euro
| Buurt | Staaf | Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger | Verloop |
|---|---|---|---|
| Wijk Buytenwegh | |||
| Buytenwegh | 36,6 duizend euro | ||
| Wijk De Leyens | |||
| De Leyens | 45,2 duizend euro | ||
| Wijk Dorp | |||
| Dorp | 42,3 duizend euro | ||
| Wijk Driemanspolder | |||
| Driemanspolder | 40,4 duizend euro | ||
| Wijk Meerzicht | |||
| Meerzicht-Oost | 34,9 duizend euro | ||
| Meerzicht-West | 38,2 duizend euro | ||
| Wijk Noordhove | |||
| Noordhove-Oost | 47,8 duizend euro | ||
| Noordhove-West | 41,3 duizend euro | ||
| Wijk Oosterheem | |||
| Oosterheem-Noord-Oost | 46,9 duizend euro | ||
| Oosterheem-Zuid-West | 49,9 duizend euro | ||
| Wijk Palenstein | |||
| Palenstein | 35,9 duizend euro | ||
| Wijk Rokkeveen | |||
| Rokkeveen-Oost | 45,3 duizend euro | ||
| Rokkeveen-West | 47,6 duizend euro | ||
| Wijk Seghwaert | |||
| Seghwaert-Noord-Oost | 40,8 duizend euro | ||
| Seghwaert-Zuid-West | 41,5 duizend euro | ||
| Wijk Stadscentrum | |||
| Stadscentrum | 41,3 duizend euro | ||