Buurtcijfers · Zorg en welzijn
Jongeren met jeugdzorg in natura
Aantal jongeren tot 23 jaar met jeugdzorg in natura.
- Zoetermeer, 2024
- 4.655 jongeren
Zoetermeer door de jaren
Cijfers per jaar
| Jaar | Jongeren met jeugdzorg in natura |
|---|---|
| 2018 | 4.160 jongeren |
| 2019 | 3.950 jongeren |
| 2020 | 3.575 jongeren |
| 2021 | 4.125 jongeren |
| 2022 | 4.710 jongeren |
| 2023 | 4.830 jongeren |
| 2024 | 4.655 jongeren |
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2018 (84286NED) tot en met 2024 (85984NED).
Wijken indeling 2024
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED).
Hoogste 4
- Oosterheem 805 jongeren
- Buytenwegh de Leyens 715 jongeren
- Meerzicht 670 jongeren
- Seghwaert 570 jongeren
Laagste 4
- Buitengebied 10 jongeren
- Industriegebied 25 jongeren
- Noordhove 265 jongeren
- Rokkeveen 470 jongeren
Midden
- Mediaan van 9 wijken
- 550,0 jongeren
- Gemiddelde van 9 wijken
- 453,3 jongeren
- Zoetermeer volgens de bron
- 4.655 jongeren
| Wijk | Staaf | Jongeren met jeugdzorg in natura | Verloop |
|---|---|---|---|
| Buitengebied | 10 jongeren | ||
| Buytenwegh de Leyens | 715 jongeren | ||
| Centrum | 550 jongeren | ||
| Industriegebied | 25 jongeren | ||
| Meerzicht | 670 jongeren | ||
| Noordhove | 265 jongeren | ||
| Oosterheem | 805 jongeren | ||
| Rokkeveen | 470 jongeren | ||
| Seghwaert | 570 jongeren |
Buurten indeling 2024
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED).
Hoogste 5
- Oosterheem-Noord-Oost 485 jongeren
- Buytenwegh 440 jongeren
- Meerzicht-West 400 jongeren
- Seghwaert-Noord-Oost 350 jongeren
- Rokkeveen-Oost 325 jongeren
Laagste 5
- Rokkehage c.a. 15 jongeren
- Stadscentrum 95 jongeren
- Noordhove-West 110 jongeren
- Dorp 125 jongeren
- Rokkeveen-West 150 jongeren
Midden
- Mediaan van 17 buurten
- 215,0 jongeren
- Gemiddelde van 17 buurten
- 238,5 jongeren
- Zoetermeer volgens de bron
- 4.655 jongeren
| Buurt | Staaf | Jongeren met jeugdzorg in natura | Verloop |
|---|---|---|---|
| Wijk Bedrijventerreinen | |||
| Rokkehage c.a. | 15 jongeren | ||
| Wijk Buytenwegh | |||
| Buytenwegh | 440 jongeren | ||
| Wijk De Leyens | |||
| De Leyens | 275 jongeren | ||
| Wijk Dorp | |||
| Dorp | 125 jongeren | ||
| Wijk Driemanspolder | |||
| Driemanspolder | 165 jongeren | ||
| Wijk Meerzicht | |||
| Meerzicht-Oost | 270 jongeren | ||
| Meerzicht-West | 400 jongeren | ||
| Wijk Noordhove | |||
| Noordhove-Oost | 155 jongeren | ||
| Noordhove-West | 110 jongeren | ||
| Wijk Oosterheem | |||
| Oosterheem-Noord-Oost | 485 jongeren | ||
| Oosterheem-Zuid-West | 315 jongeren | ||
| Wijk Palenstein | |||
| Palenstein | 165 jongeren | ||
| Wijk Rokkeveen | |||
| Rokkeveen-Oost | 325 jongeren | ||
| Rokkeveen-West | 150 jongeren | ||
| Wijk Seghwaert | |||
| Seghwaert-Noord-Oost | 350 jongeren | ||
| Seghwaert-Zuid-West | 215 jongeren | ||
| Wijk Stadscentrum | |||
| Stadscentrum | 95 jongeren | ||
Meer over zorg en welzijn
- Cliënten met voorzieningen in het sociaal domein 16.440 personen
- Cliënten sociaal domein per 1.000 inwoners 127 per 1.000 inwoners
- Huishoudens met voorzieningen in het sociaal domein 13.585 huishoudens
- Huishoudens sociaal domein per 1.000 huishoudens 229 per 1.000 huishoudens
- Jongeren met jeugdbescherming 255 jongeren
- Jongeren met jeugdhulp met verblijf 335 jongeren