Buurtcijfers · Inkomen en werk
Gemiddeld inkomen per inwoner
Gemiddeld persoonlijk inkomen per inwoner, in duizenden euro's.
- Zoetermeer, 2024
- 34,7 duizend euro
Zoetermeer door de jaren
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddeld inkomen per inwoner |
|---|---|
| 2013 | 24,0 duizend euro |
| 2014 | 24,4 duizend euro |
| 2015 | 25,3 duizend euro |
| 2016 | 25,9 duizend euro |
| 2017 | 26,4 duizend euro |
| 2018 | 26,8 duizend euro |
| 2019 | 27,7 duizend euro |
| 2020 | 28,5 duizend euro |
| 2021 | 29,3 duizend euro |
| 2022 | 30,7 duizend euro |
| 2023 | 32,7 duizend euro |
| 2024 | 34,7 duizend euro |
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2013 (82339NED) tot en met 2024 (85984NED).
Wijken indeling 2024
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED).
Hoogste 3
- Rokkeveen 38,3 duizend euro
- Noordhove 37,4 duizend euro
- Oosterheem 37,1 duizend euro
Laagste 3
- Meerzicht 29,6 duizend euro
- Buytenwegh de Leyens 32,9 duizend euro
- Seghwaert 33,3 duizend euro
Midden
- Mediaan van 7 wijken
- 33,60 duizend euro
- Gemiddelde van 7 wijken
- 34,60 duizend euro
- Zoetermeer volgens de bron
- 34,7 duizend euro
| Wijk | Staaf | Gemiddeld inkomen per inwoner | Verloop |
|---|---|---|---|
| Buytenwegh de Leyens | 32,9 duizend euro | ||
| Centrum | 33,6 duizend euro | ||
| Meerzicht | 29,6 duizend euro | ||
| Noordhove | 37,4 duizend euro | ||
| Oosterheem | 37,1 duizend euro | ||
| Rokkeveen | 38,3 duizend euro | ||
| Seghwaert | 33,3 duizend euro |
Buurten indeling 2024
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED).
Hoogste 5
- Rokkeveen-West 40,4 duizend euro
- Noordhove-Oost 39,4 duizend euro
- De Leyens 37,7 duizend euro
- Oosterheem-Noord-Oost 37,5 duizend euro
- Rokkeveen-Oost 37,0 duizend euro
Laagste 5
- Meerzicht-Oost 28,4 duizend euro
- Buytenwegh 28,7 duizend euro
- Palenstein 28,9 duizend euro
- Meerzicht-West 30,4 duizend euro
- Seghwaert-Noord-Oost 32,5 duizend euro
Midden
- Mediaan van 16 buurten
- 34,90 duizend euro
- Gemiddelde van 16 buurten
- 34,48 duizend euro
- Zoetermeer volgens de bron
- 34,7 duizend euro
| Buurt | Staaf | Gemiddeld inkomen per inwoner | Verloop |
|---|---|---|---|
| Wijk Buytenwegh | |||
| Buytenwegh | 28,7 duizend euro | ||
| Wijk De Leyens | |||
| De Leyens | 37,7 duizend euro | ||
| Wijk Dorp | |||
| Dorp | 35,5 duizend euro | ||
| Wijk Driemanspolder | |||
| Driemanspolder | 33,8 duizend euro | ||
| Wijk Meerzicht | |||
| Meerzicht-Oost | 28,4 duizend euro | ||
| Meerzicht-West | 30,4 duizend euro | ||
| Wijk Noordhove | |||
| Noordhove-Oost | 39,4 duizend euro | ||
| Noordhove-West | 34,2 duizend euro | ||
| Wijk Oosterheem | |||
| Oosterheem-Noord-Oost | 37,5 duizend euro | ||
| Oosterheem-Zuid-West | 36,3 duizend euro | ||
| Wijk Palenstein | |||
| Palenstein | 28,9 duizend euro | ||
| Wijk Rokkeveen | |||
| Rokkeveen-Oost | 37,0 duizend euro | ||
| Rokkeveen-West | 40,4 duizend euro | ||
| Wijk Seghwaert | |||
| Seghwaert-Noord-Oost | 32,5 duizend euro | ||
| Seghwaert-Zuid-West | 34,3 duizend euro | ||
| Wijk Stadscentrum | |||
| Stadscentrum | 36,7 duizend euro | ||