Buurtcijfers ยท Inkomen en werk
Aandeel met havo, vwo, mbo2-4
Aandeel personen met havo, vwo of mbo2 tot en met mbo4 als hoogst behaalde opleiding.
- Zoetermeer, 2024
- 39,6 %
Wijken
Bron: CBS, Sociaal-economische status; scores per wijk en buurt (86296NED), 2024.
29,2 %42,8 %
Elke stip is een wijk, van laag naar hoog. Zoetermeer: 39,6 %.
Midden
- Mediaan van 13 wijken
- 40,60 %
- Gemiddelde van 13 wijken
- 39,11 %
- Zoetermeer volgens de bron
- 39,6 %
Aandeel met havo, vwo, mbo2-4 per wijk, 2024
| Wijk |
Staaf |
Aandeel met havo, vwo, mbo2-4 |
| Buitengebied |
|
29,2 % |
| Buytenwegh |
|
42,3 % |
| De Leyens |
|
35,0 % |
| Dorp |
|
41,3 % |
| Driemanspolder |
|
41,7 % |
| Meerzicht |
|
41,1 % |
| Noordhove |
|
39,2 % |
| Ontwikkelwijk |
|
39,0 % |
| Oosterheem |
|
36,6 % |
| Palenstein |
|
42,6 % |
| Rokkeveen |
|
37,0 % |
| Seghwaert |
|
42,8 % |
| Stadscentrum |
|
40,6 % |
Buurten
Bron: CBS, Sociaal-economische status; scores per wijk en buurt (86296NED), 2024.
14,7 %57,4 %
Elke stip is een buurt, van laag naar hoog. Zoetermeer: 39,6 %.
Midden
- Mediaan van 107 buurten
- 39,50 %
- Gemiddelde van 107 buurten
- 38,97 %
- Zoetermeer volgens de bron
- 39,6 %
Aandeel met havo, vwo, mbo2-4 per buurt, 2024
| Buurt |
Staaf |
Aandeel met havo, vwo, mbo2-4 |
| Wijk Buytenwegh |
| Buytenwegh-Centrum |
|
52,6 % |
| Hovenbuurt midden-Oost |
|
41,6 % |
| Hovenbuurt midden-West |
|
35,7 % |
| Hovenbuurt-Noord |
|
42,9 % |
| Hovenbuurt-Oost |
|
34,4 % |
| Hovenbuurt-Zuid |
|
42,3 % |
| Hovenbuurt-Zuidwest |
|
48,9 % |
| Rodenbuurt midden |
|
39,9 % |
| Rodenbuurt-Noordoost |
|
44,9 % |
| Rodenbuurt-Noordwest |
|
43,7 % |
| Rodenbuurt-Oost |
|
39,1 % |
| Rodenbuurt-West |
|
38,3 % |
| Rodenbuurt-Zuid |
|
43,1 % |
| Wijk De Leyens |
| De Leyens-Centrum |
|
35,5 % |
| Kadebuurt-Oost |
|
31,3 % |
| Kadebuurt-West |
|
30,1 % |
| Redenbuurt |
|
30,9 % |
| Schouwenbuurt-Noord |
|
33,9 % |
| Strokenbuurt |
|
42,9 % |
| Wervenbuurt |
|
31,9 % |
| Zijdenbuurt-West |
|
36,4 % |
| Wijk Dorp |
| Dichtersbuurt |
|
43,5 % |
| Dorp-Oost |
|
42,2 % |
| Dorpsstraat |
|
38,3 % |
| Oranjebuurt |
|
31,7 % |
| Schildersbuurt |
|
43,2 % |
| Wijk Driemanspolder |
| Driemanspolder-Centrum |
|
43,9 % |
| Driemanspolder-Noord |
|
35,8 % |
| Driemanspolder-Oost |
|
42,0 % |
| Driemanspolder-Zuid |
|
41,9 % |
| Wijk Meerzicht |
| Bergenbuurt-Noord |
|
37,4 % |
| Bergenbuurt-Zuid |
|
40,0 % |
| Bossenbuurt hoog-Midden |
|
46,0 % |
| Bossenbuurt hoog-Noord |
|
45,9 % |
| Bossenbuurt hoog-Oost |
|
41,7 % |
| Bossenbuurt hoog-West |
|
47,2 % |
| Bossenbuurt laag |
|
42,4 % |
| Landenbuurt |
|
36,2 % |
| Meerzicht-Centrum-Oost |
|
32,6 % |
| Meerzicht-Centrum-West |
|
48,5 % |
| Waterbuurt hoog |
|
44,8 % |
| Waterbuurt laag |
|
36,2 % |
| Wijk Noordhove |
| Appelbuurt |
|
30,3 % |
| Lijnenbuurt |
|
42,7 % |
| Lommerbuurt |
|
40,3 % |
| Plannenbuurt-Noord |
|
23,8 % |
| Plannenbuurt-Zuid |
|
49,5 % |
| Ruimtenbuurt |
|
45,0 % |
| Schansenbuurt-Noord |
|
38,1 % |
| Schansenbuurt-Zuid |
|
30,4 % |
| Wijk Ontwikkelwijk |
| West 3 |
|
38,2 % |
| Wijk Oosterheem |
| B. en W.-buurt |
|
34,9 % |
| Eilandenbuurt midden |
|
43,2 % |
| Eilandenbuurt-Noordoost |
|
30,4 % |
| Eilandenbuurt-Noordwest |
|
40,5 % |
| Eilandenbuurt-Zuidoost |
|
35,2 % |
| Eilandenbuurt-Zuidwest |
|
24,7 % |
| Merenbuurt-Oost |
|
36,2 % |
| Oosterheem-Centrum |
|
45,1 % |
| Stromenbuurt-Noord |
|
33,7 % |
| Stromenbuurt-Noordwest |
|
14,7 % |
| Stromenbuurt-Zuidoost |
|
36,8 % |
| Stromenbuurt-Zuidwest |
|
38,7 % |
| Zegwaartseweg-Noord |
|
17,2 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordmidden |
|
35,6 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordoost |
|
39,2 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordwest |
|
36,1 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Zuidoost |
|
39,5 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Zuidwest |
|
38,7 % |
| Wijk Palenstein |
| Geuzenbuurt |
|
36,9 % |
| Palenstein-Centrum |
|
57,4 % |
| Palenstein-Oost |
|
42,8 % |
| Palenstein-West |
|
38,3 % |
| Palenstein-Zuid |
|
40,0 % |
| Wijk Rokkeveen |
| Blauwenbuurt |
|
41,5 % |
| Bruinen- en Grijzenbuurt |
|
45,3 % |
| Gangenbuurt-Oost |
|
38,3 % |
| Gangenbuurt-West |
|
36,9 % |
| Gelenbuurt |
|
43,1 % |
| Groenenbuurt |
|
40,7 % |
| Houtbuurt-Oost |
|
35,2 % |
| Houtbuurt-West |
|
32,9 % |
| Stenenbuurt-midden |
|
34,0 % |
| Stenenbuurt-Noord |
|
30,1 % |
| Stenenbuurt-Zuid |
|
28,1 % |
| Wittenbuurt |
|
38,1 % |
| Zomenbuurt |
|
29,5 % |
| Wijk Seghwaert |
| Akkersbuurt-Oost |
|
47,9 % |
| Akkersbuurt-West |
|
40,6 % |
| Gaardenbuurt |
|
41,9 % |
| Parkenbuurt |
|
42,0 % |
| Seghwaert-Centrum-Noord |
|
47,2 % |
| Seghwaert-Centrum-Zuid |
|
36,3 % |
| Slotenbuurt |
|
41,6 % |
| Tuinenbuurt |
|
44,8 % |
| Vaartenbuurt-Oost |
|
42,6 % |
| Vaartenbuurt-West |
|
36,0 % |
| Veldenbuurt-Oost |
|
46,3 % |
| Veldenbuurt-West |
|
45,8 % |
| Weidebuurt-Noord |
|
41,9 % |
| Weidebuurt-Zuid |
|
44,1 % |
| Wijk Stadscentrum |
| Centrum-Midden |
|
38,8 % |
| Centrum-Oost |
|
41,2 % |
| Centrum-West |
|
35,8 % |
| Engelse buurt |
|
41,5 % |
| Franse buurt |
|
44,5 % |
| Griekse buurt |
|
39,5 % |
Meer over inkomen en werk