Zoetermeer.Nu

Buurtcijfers · Inkomen en werk

Personen met laagste 40% inkomen

Aandeel personen dat tot de 40% huishoudens met het laagste inkomen van Nederland behoort.

Zoetermeer, 2024
36,5 %

Zoetermeer door de jaren

Personen met laagste 40% inkomen in Zoetermeer, 2014 tot 2024 35,0 35,5 36,0 36,5 2014 2016 2018 2020 2022 2024 2014: 35,1 % 2015: 35,6 % 2016: 35,6 % 2017: 35,7 % 2018: 35,7 % 2019: 35,8 % 2020: 35,6 % 2021: 36,2 % 2022: 36,2 % 2023: 36,2 % 2024: 36,5 %
2014: 35,1 %, 2024: 36,5 % (+1,4 procentpunt).
Cijfers per jaar
Personen met laagste 40% inkomen in Zoetermeer per jaar
JaarPersonen met laagste 40% inkomen
201435,1 %
201535,6 %
201635,6 %
201735,7 %
201835,7 %
201935,8 %
202035,6 %
202136,2 %
202236,2 %
202336,2 %
202436,5 %

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2014 (82931NED) tot en met 2024 (85984NED).

Wijken indeling 2024

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED).

Industriegebied: 25,5 % Rokkeveen: 32,7 % Oosterheem: 34,1 % Buitengebied: 34,1 % Seghwaert: 35,5 % Noordhove: 35,6 % Centrum: 37,2 % Buytenwegh de Leyens: 38,5 % Meerzicht: 43,6 %
Elke stip is een wijk, van laag naar hoog. Zoetermeer: 36,5 %.

Hoogste 4

  1. Meerzicht 43,6 %
  2. Buytenwegh de Leyens 38,5 %
  3. Centrum 37,2 %
  4. Noordhove 35,6 %

Laagste 4

  1. Industriegebied 25,5 %
  2. Rokkeveen 32,7 %
  3. Buitengebied 34,1 %
  4. Oosterheem 34,1 %

Midden

Mediaan van 9 wijken
35,50 %
Gemiddelde van 9 wijken
35,20 %
Zoetermeer volgens de bron
36,5 %
Personen met laagste 40% inkomen per wijk, 2024
Wijk Staaf Personen met laagste 40% inkomen Verloop
Buitengebied 34,1 %
Buytenwegh de Leyens 38,5 %
Centrum 37,2 %
Industriegebied 25,5 %
Meerzicht 43,6 %
Noordhove 35,6 %
Oosterheem 34,1 %
Rokkeveen 32,7 %
Seghwaert 35,5 %

Buurten indeling 2024

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED).

Rokkehage c.a.: 20,0 % Zoeterhage c.a.: 20,9 % Buitengebied-West: 32,3 % Rokkeveen-West: 32,4 % Noordhove-Oost: 32,7 % Oosterheem-Zuid-West: 32,8 % Rokkeveen-Oost: 32,9 % De Leyens: 33,0 % Stadscentrum: 34,0 % Dorp: 34,4 % Oosterheem-Noord-Oost: 34,7 % Seghwaert-Zuid-West: 35,1 % Driemanspolder: 35,2 % Seghwaert-Noord-Oost: 35,8 % Noordhove-West: 40,3 % Meerzicht-West: 42,6 % Buytenwegh: 43,6 % Meerzicht-Oost: 45,0 % Hoornerhage c.a.: 45,1 % Palenstein: 45,2 %
Elke stip is een buurt, van laag naar hoog. Zoetermeer: 36,5 %.

Hoogste 5

  1. Palenstein 45,2 %
  2. Meerzicht-Oost 45,0 %
  3. Buytenwegh 43,6 %
  4. Meerzicht-West 42,6 %
  5. Noordhove-West 40,3 %

Laagste 5

  1. Rokkehage c.a. 20,0 %
  2. Rokkeveen-West 32,4 %
  3. Noordhove-Oost 32,7 %
  4. Oosterheem-Zuid-West 32,8 %
  5. Rokkeveen-Oost 32,9 %

Midden

Mediaan van alle 20 buurten
34,55 %
Gemiddelde van alle 20 buurten
35,40 %
Zoetermeer volgens de bron
36,5 %

Buurten met minder dan 200 inwoners staan niet bij de hoogste en laagste 5.

Meer over inkomen en werk

Bronnen

Naar boven