Buurtcijfers · Inkomen en werk
Mediaan vermogen van huishoudens
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens, in duizenden euro's.
- Zoetermeer, 2024
- 124,8 duizend euro
Zoetermeer door de jaren
Cijfers per jaar
| Jaar | Mediaan vermogen van huishoudens |
|---|---|
| 2018 | 22,8 duizend euro |
| 2019 | 35,4 duizend euro |
| 2020 | 51,1 duizend euro |
| 2021 | 71,2 duizend euro |
| 2022 | 124,2 duizend euro |
| 2023 | 132,9 duizend euro |
| 2024 | 124,8 duizend euro |
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2018 (84286NED) tot en met 2024 (85984NED).
Wijken indeling 2024
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED).
Hoogste 4
- Buitengebied 557,1 duizend euro
- Rokkeveen 247,5 duizend euro
- Noordhove 224,3 duizend euro
- Oosterheem 219,7 duizend euro
Laagste 4
- Centrum 37,8 duizend euro
- Meerzicht 38,6 duizend euro
- Buytenwegh de Leyens 97,6 duizend euro
- Seghwaert 137,4 duizend euro
Midden
- Mediaan van 9 wijken
- 178,10 duizend euro
- Gemiddelde van 9 wijken
- 193,12 duizend euro
- Zoetermeer volgens de bron
- 124,8 duizend euro
| Wijk | Staaf | Mediaan vermogen van huishoudens | Verloop |
|---|---|---|---|
| Buitengebied | 557,1 duizend euro | ||
| Buytenwegh de Leyens | 97,6 duizend euro | ||
| Centrum | 37,8 duizend euro | ||
| Industriegebied | 178,1 duizend euro | ||
| Meerzicht | 38,6 duizend euro | ||
| Noordhove | 224,3 duizend euro | ||
| Oosterheem | 219,7 duizend euro | ||
| Rokkeveen | 247,5 duizend euro | ||
| Seghwaert | 137,4 duizend euro |
Buurten indeling 2024
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED).
Hoogste 5
- Oosterheem-Zuid-West 258,6 duizend euro
- Rokkeveen-West 256,6 duizend euro
- Noordhove-Oost 247,6 duizend euro
- Rokkeveen-Oost 244,5 duizend euro
- De Leyens 218,9 duizend euro
Laagste 5
- Palenstein 11,6 duizend euro
- Stadscentrum 14,7 duizend euro
- Meerzicht-Oost 19,3 duizend euro
- Buytenwegh 24,8 duizend euro
- Meerzicht-West 70,8 duizend euro
Midden
- Mediaan van 17 buurten
- 145,80 duizend euro
- Gemiddelde van 17 buurten
- 141,14 duizend euro
- Zoetermeer volgens de bron
- 124,8 duizend euro
| Buurt | Staaf | Mediaan vermogen van huishoudens | Verloop |
|---|---|---|---|
| Wijk Bedrijventerreinen | |||
| Rokkehage c.a. | 161,9 duizend euro | ||
| Wijk Buytenwegh | |||
| Buytenwegh | 24,8 duizend euro | ||
| Wijk De Leyens | |||
| De Leyens | 218,9 duizend euro | ||
| Wijk Dorp | |||
| Dorp | 145,8 duizend euro | ||
| Wijk Driemanspolder | |||
| Driemanspolder | 85,4 duizend euro | ||
| Wijk Meerzicht | |||
| Meerzicht-Oost | 19,3 duizend euro | ||
| Meerzicht-West | 70,8 duizend euro | ||
| Wijk Noordhove | |||
| Noordhove-Oost | 247,6 duizend euro | ||
| Noordhove-West | 165,5 duizend euro | ||
| Wijk Oosterheem | |||
| Oosterheem-Noord-Oost | 197,4 duizend euro | ||
| Oosterheem-Zuid-West | 258,6 duizend euro | ||
| Wijk Palenstein | |||
| Palenstein | 11,6 duizend euro | ||
| Wijk Rokkeveen | |||
| Rokkeveen-Oost | 244,5 duizend euro | ||
| Rokkeveen-West | 256,6 duizend euro | ||
| Wijk Seghwaert | |||
| Seghwaert-Noord-Oost | 140,7 duizend euro | ||
| Seghwaert-Zuid-West | 135,2 duizend euro | ||
| Wijk Stadscentrum | |||
| Stadscentrum | 14,7 duizend euro | ||