Buurtcijfers ยท Inkomen en werk
Gestandaardiseerd inkomen: 41e tot en met 80e percentielgroep
Aandeel huishoudens naar hun gestandaardiseerd inkomen ten opzichte van alle Nederlandse huishoudens: 41e tot en met 80e percentielgroep.
- Zoetermeer, 2024
- 44,5 %
Wijken
Bron: CBS, Sociaal-economische status; scores per wijk en buurt (86296NED), 2024.
25,7 %49,3 %
Elke stip is een wijk, van laag naar hoog. Zoetermeer: 44,5 %.
Midden
- Mediaan van 13 wijken
- 43,20 %
- Gemiddelde van 13 wijken
- 42,53 %
- Zoetermeer volgens de bron
- 44,5 %
Gestandaardiseerd inkomen: 41e tot en met 80e percentielgroep per wijk, 2024
| Wijk |
Staaf |
Gestandaardiseerd inkomen: 41e tot en met 80e percentielgroep |
| Buitengebied |
|
25,7 % |
| Buytenwegh |
|
41,0 % |
| De Leyens |
|
48,7 % |
| Dorp |
|
49,3 % |
| Driemanspolder |
|
48,6 % |
| Meerzicht |
|
39,8 % |
| Noordhove |
|
43,2 % |
| Ontwikkelwijk |
|
40,1 % |
| Oosterheem |
|
44,4 % |
| Palenstein |
|
35,1 % |
| Rokkeveen |
|
46,2 % |
| Seghwaert |
|
48,8 % |
| Stadscentrum |
|
42,0 % |
Buurten
Bron: CBS, Sociaal-economische status; scores per wijk en buurt (86296NED), 2024.
18,9 %64,0 %
Elke stip is een buurt, van laag naar hoog. Zoetermeer: 44,5 %.
Midden
- Mediaan van 107 buurten
- 45,40 %
- Gemiddelde van 107 buurten
- 43,79 %
- Zoetermeer volgens de bron
- 44,5 %
Gestandaardiseerd inkomen: 41e tot en met 80e percentielgroep per buurt, 2024
| Buurt |
Staaf |
Gestandaardiseerd inkomen: 41e tot en met 80e percentielgroep |
| Wijk Buytenwegh |
| Buytenwegh-Centrum |
|
39,4 % |
| Hovenbuurt midden-Oost |
|
25,8 % |
| Hovenbuurt midden-West |
|
61,4 % |
| Hovenbuurt-Noord |
|
27,1 % |
| Hovenbuurt-Oost |
|
57,3 % |
| Hovenbuurt-Zuid |
|
29,4 % |
| Hovenbuurt-Zuidwest |
|
25,7 % |
| Rodenbuurt midden |
|
58,4 % |
| Rodenbuurt-Noordoost |
|
35,8 % |
| Rodenbuurt-Noordwest |
|
28,8 % |
| Rodenbuurt-Oost |
|
56,4 % |
| Rodenbuurt-West |
|
49,1 % |
| Rodenbuurt-Zuid |
|
34,9 % |
| Wijk De Leyens |
| De Leyens-Centrum |
|
29,5 % |
| Kadebuurt-Oost |
|
48,9 % |
| Kadebuurt-West |
|
54,4 % |
| Redenbuurt |
|
51,1 % |
| Schouwenbuurt-Noord |
|
51,5 % |
| Strokenbuurt |
|
52,3 % |
| Wervenbuurt |
|
41,1 % |
| Zijdenbuurt-West |
|
43,5 % |
| Wijk Dorp |
| Dichtersbuurt |
|
55,9 % |
| Dorp-Oost |
|
48,8 % |
| Dorpsstraat |
|
48,8 % |
| Oranjebuurt |
|
33,8 % |
| Schildersbuurt |
|
49,9 % |
| Wijk Driemanspolder |
| Driemanspolder-Centrum |
|
40,2 % |
| Driemanspolder-Noord |
|
47,8 % |
| Driemanspolder-Oost |
|
57,0 % |
| Driemanspolder-Zuid |
|
58,1 % |
| Wijk Meerzicht |
| Bergenbuurt-Noord |
|
49,8 % |
| Bergenbuurt-Zuid |
|
38,2 % |
| Bossenbuurt hoog-Midden |
|
45,4 % |
| Bossenbuurt hoog-Noord |
|
36,9 % |
| Bossenbuurt hoog-Oost |
|
33,3 % |
| Bossenbuurt hoog-West |
|
34,5 % |
| Bossenbuurt laag |
|
34,4 % |
| Landenbuurt |
|
47,0 % |
| Meerzicht-Centrum-Oost |
|
22,0 % |
| Meerzicht-Centrum-West |
|
58,2 % |
| Waterbuurt hoog |
|
28,8 % |
| Waterbuurt laag |
|
47,4 % |
| Wijk Noordhove |
| Appelbuurt |
|
41,7 % |
| Lijnenbuurt |
|
36,9 % |
| Lommerbuurt |
|
55,1 % |
| Plannenbuurt-Noord |
|
39,7 % |
| Plannenbuurt-Zuid |
|
46,7 % |
| Ruimtenbuurt |
|
42,6 % |
| Schansenbuurt-Noord |
|
50,1 % |
| Schansenbuurt-Zuid |
|
37,6 % |
| Wijk Ontwikkelwijk |
| West 3 |
|
27,9 % |
| Wijk Oosterheem |
| B. en W.-buurt |
|
60,2 % |
| Eilandenbuurt midden |
|
37,0 % |
| Eilandenbuurt-Noordoost |
|
34,4 % |
| Eilandenbuurt-Noordwest |
|
50,8 % |
| Eilandenbuurt-Zuidoost |
|
52,9 % |
| Eilandenbuurt-Zuidwest |
|
43,9 % |
| Merenbuurt-Oost |
|
41,4 % |
| Oosterheem-Centrum |
|
43,0 % |
| Stromenbuurt-Noord |
|
63,2 % |
| Stromenbuurt-Noordwest |
|
23,2 % |
| Stromenbuurt-Zuidoost |
|
37,2 % |
| Stromenbuurt-Zuidwest |
|
43,0 % |
| Zegwaartseweg-Noord |
|
22,0 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordmidden |
|
51,0 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordoost |
|
41,9 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordwest |
|
43,1 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Zuidoost |
|
46,4 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Zuidwest |
|
48,2 % |
| Wijk Palenstein |
| Geuzenbuurt |
|
38,2 % |
| Palenstein-Centrum |
|
44,5 % |
| Palenstein-Oost |
|
19,0 % |
| Palenstein-West |
|
46,4 % |
| Palenstein-Zuid |
|
38,6 % |
| Wijk Rokkeveen |
| Blauwenbuurt |
|
49,9 % |
| Bruinen- en Grijzenbuurt |
|
37,6 % |
| Gangenbuurt-Oost |
|
48,9 % |
| Gangenbuurt-West |
|
44,8 % |
| Gelenbuurt |
|
49,6 % |
| Groenenbuurt |
|
49,1 % |
| Houtbuurt-Oost |
|
43,9 % |
| Houtbuurt-West |
|
40,5 % |
| Stenenbuurt-midden |
|
45,6 % |
| Stenenbuurt-Noord |
|
45,4 % |
| Stenenbuurt-Zuid |
|
44,1 % |
| Wittenbuurt |
|
58,2 % |
| Zomenbuurt |
|
44,6 % |
| Wijk Seghwaert |
| Akkersbuurt-Oost |
|
47,8 % |
| Akkersbuurt-West |
|
64,0 % |
| Gaardenbuurt |
|
49,9 % |
| Parkenbuurt |
|
53,5 % |
| Seghwaert-Centrum-Noord |
|
45,3 % |
| Seghwaert-Centrum-Zuid |
|
18,9 % |
| Slotenbuurt |
|
49,3 % |
| Tuinenbuurt |
|
45,6 % |
| Vaartenbuurt-Oost |
|
47,6 % |
| Vaartenbuurt-West |
|
42,1 % |
| Veldenbuurt-Oost |
|
47,9 % |
| Veldenbuurt-West |
|
49,1 % |
| Weidebuurt-Noord |
|
53,0 % |
| Weidebuurt-Zuid |
|
47,2 % |
| Wijk Stadscentrum |
| Centrum-Midden |
|
49,3 % |
| Centrum-Oost |
|
38,1 % |
| Centrum-West |
|
45,5 % |
| Engelse buurt |
|
52,9 % |
| Franse buurt |
|
51,2 % |
| Griekse buurt |
|
19,8 % |
Meer over inkomen en werk
-
Aandeel met basisonderwijs, vmbo, mbo1
19,4 %
-
Aandeel met havo, vwo, mbo2-4
39,6 %
-
Aandeel met hbo, wo
41,0 %
-
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar niet voortdurend werkzaam
10,4 %
-
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar niet werkzaam
6,0 %
-
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar voortdurend werkzaam
54,3 %