Zoetermeer.Nu

Buurtcijfers · Wonen

Huurwoningen

Aandeel huurwoningen in de woningvoorraad.

Zoetermeer, 2025
44 %

Zoetermeer door de jaren

Huurwoningen in Zoetermeer, 2013 tot 2025 44 45 46 47 48 2013 2015 2017 2019 2021 2023 2025 2013: 48 % 2014: 47 % 2015: 46 % 2016: 46 % 2017: 46 % 2018: 45 % 2019: 45 % 2020: 45 % 2021: 45 % 2022: 45 % 2023: 45 % 2024: 45 % 2025: 44 %
2013: 48 %, 2025: 44 % (−4 procentpunt).
Cijfers per jaar
Huurwoningen in Zoetermeer per jaar
JaarHuurwoningen
201348 %
201447 %
201546 %
201646 %
201746 %
201845 %
201945 %
202045 %
202145 %
202245 %
202345 %
202445 %
202544 %

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2013 (82339NED) tot en met 2025 (86165NED).

Wijken

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (86165NED).

Buitengebied: 19 % Dorp: 32 % Rokkeveen: 32 % Noordhove: 33 % Bedrijventerreinen: 34 % Oosterheem: 36 % De Leyens: 37 % Seghwaert: 40 % Driemanspolder: 46 % Meerzicht: 54 % Buytenwegh: 59 % Palenstein: 69 % Stadscentrum: 81 % Ontwikkelwijk: 85 %
Elke stip is een wijk, van laag naar hoog. Zoetermeer: 44 %.

Hoogste 5

  1. Ontwikkelwijk 85 %
  2. Stadscentrum 81 %
  3. Palenstein 69 %
  4. Buytenwegh 59 %
  5. Meerzicht 54 %

Laagste 5

  1. Buitengebied 19 %
  2. Dorp 32 %
  3. Rokkeveen 32 %
  4. Noordhove 33 %
  5. Bedrijventerreinen 34 %

Midden

Mediaan van 14 wijken
38,5 %
Gemiddelde van 14 wijken
46,9 %
Zoetermeer volgens de bron
44 %
Huurwoningen per wijk, 2025
Wijk Staaf Huurwoningen
Bedrijventerreinen 34 %
Buitengebied 19 %
Buytenwegh 59 %
De Leyens 37 %
Dorp 32 %
Driemanspolder 46 %
Meerzicht 54 %
Noordhove 33 %
Ontwikkelwijk 85 %
Oosterheem 36 %
Palenstein 69 %
Rokkeveen 32 %
Seghwaert 40 %
Stadscentrum 81 %

Buurten

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (86165NED).

Appelbuurt: 0 % Lommerbuurt: 0 % Schouwenbuurt-Zuid: 1 % Plannenbuurt-Noord: 1 % Gangenbuurt-Oost: 1 % Schansenbuurt-Noord: 2 % Stenenbuurt-Noord: 2 % Stromenbuurt-Noordwest: 2 % Eilandenbuurt-Zuidwest: 2 % Merenbuurt-West: 2 % Zegwaartseweg-Noord: 3 % Eilandenbuurt-Zuidoost: 4 % Zijdenbuurt-Oost: 5 % Stenenbuurt-Zuid: 5 % Kadebuurt-West: 7 % Hovenbuurt-Oost: 8 % Driemanspolder-Oost: 11 % Schouwenbuurt-Noord: 12 % Akkersbuurt-West: 13 % Rodenbuurt-Oost: 14 % Meerzicht-Centrum-West: 16 % Rodenbuurt midden: 16 % Blauwenbuurt: 16 % Eilandenbuurt-Noordoost: 16 % Schansenbuurt-Zuid: 17 % Kantorenstrook Rokkeveen-Oost: 17 % Voorweg buiten: 18 % Driemanspolder-Zuid: 19 % Hovenbuurt midden-West: 19 % Houtbuurt-West: 19 % Stromenbuurt-Noord: 19 % Dichtersbuurt: 20 % Wittenbuurt: 20 % Parkenbuurt: 21 % Bergenbuurt-Noord: 22 % Kadebuurt-Oost: 22 % Groenenbuurt: 22 % Zomenbuurt: 23 % Schildersbuurt: 26 % Waterbuurt laag: 26 % Zuid-Hollandbuurt-Noordwest: 26 % Zuid-Hollandbuurt-Noordmidden: 28 % Houtbuurt-Oost: 29 % Eilandenbuurt-Noordwest: 29 % Weidebuurt-Noord: 30 % Stenenbuurt-midden: 30 % Wervenbuurt: 33 % Merenbuurt-Oost: 34 % Dorp-Oost: 36 % Dorpsstraat: 38 % Bossenbuurt hoog-Midden: 38 % Slotenbuurt: 38 % Rodenbuurt-West: 39 % Redenbuurt: 39 % Vaartenbuurt-Oost: 39 % Zuid-Hollandbuurt-Zuidwest: 39 % Landenbuurt: 40 % B. en W.-buurt: 40 % Veldenbuurt-Oost: 41 % Driemanspolder-Noord: 43 % Akkersbuurt-Oost: 43 % Zuid-Hollandbuurt-Noordoost: 43 % Stromenbuurt-Zuidoost: 43 % Tuinenbuurt: 44 % Gaardenbuurt: 45 % Bruinen- en Grijzenbuurt: 45 % Zuid-Hollandbuurt-Zuidoost: 45 % Weidebuurt-Zuid: 46 % Geuzenbuurt: 47 % Voorweg: 48 % Stromenbuurt-Zuidwest: 49 % Oranjebuurt: 50 % Vaartenbuurt-West: 50 % Veldenbuurt-West: 51 % Palenstein-Zuid: 53 % Bergenbuurt-Zuid: 54 % Palenstein-West: 55 % Zijdenbuurt-West: 55 % Buytenwegh-Centrum: 60 % Strokenbuurt: 60 % Lijnenbuurt: 60 % Ruimtenbuurt: 61 % Gelenbuurt: 62 % Centrum-West: 65 % Centrum-Midden: 66 % Eilandenbuurt midden: 66 % Stationsbuurt-Noord: 66 % De Leyens-Centrum: 67 % Franse buurt: 68 % Plannenbuurt-Zuid: 69 % Palenstein-Centrum: 72 % Meerzicht-Centrum-Oost: 72 % Seghwaert-Centrum-Noord: 72 % Bossenbuurt hoog-Oost: 73 % Bossenbuurt hoog-West: 73 % Rodenbuurt-Noordoost: 73 % Gangenbuurt-West: 73 % Bossenbuurt laag: 76 % Bossenbuurt hoog-Noord: 77 % Driemanspolder-Centrum: 78 % Oosterheem-Centrum: 83 % Waterbuurt hoog: 84 % Centrum-Oost: 85 % Seghwaert-Centrum-Zuid: 85 % Griekse buurt: 88 % Hovenbuurt midden-Oost: 90 % Hovenbuurt-Noord: 91 % Hovenbuurt-Zuid: 92 % Rodenbuurt-Zuid: 93 % Hovenbuurt-Zuidwest: 94 % Rodenbuurt-Noordwest: 96 % Engelse buurt: 100 % Palenstein-Oost: 100 % West 2: 100 %
Elke stip is een buurt, van laag naar hoog. Zoetermeer: 44 %.

Hoogste 5

  1. Engelse buurt 100 %
  2. Palenstein-Oost 100 %
  3. Rodenbuurt-Noordwest 96 %
  4. Hovenbuurt-Zuidwest 94 %
  5. Rodenbuurt-Zuid 93 %

Laagste 5

  1. Appelbuurt 0 %
  2. Lommerbuurt 0 %
  3. Gangenbuurt-Oost 1 %
  4. Plannenbuurt-Noord 1 %
  5. Eilandenbuurt-Zuidwest 2 %

Midden

Mediaan van alle 114 buurten
40,0 %
Gemiddelde van alle 114 buurten
42,6 %
Zoetermeer volgens de bron
44 %

Buurten met minder dan 200 inwoners staan niet bij de hoogste en laagste 5.

Huurwoningen per buurt, 2025
Buurt Staaf Huurwoningen
Wijk Buitengebied
Voorweg buiten 18 %
Wijk Buytenwegh
Buytenwegh-Centrum 60 %
Hovenbuurt midden-Oost 90 %
Hovenbuurt midden-West 19 %
Hovenbuurt-Noord 91 %
Hovenbuurt-Oost 8 %
Hovenbuurt-Zuid 92 %
Hovenbuurt-Zuidwest 94 %
Rodenbuurt midden 16 %
Rodenbuurt-Noordoost 73 %
Rodenbuurt-Noordwest 96 %
Rodenbuurt-Oost 14 %
Rodenbuurt-West 39 %
Rodenbuurt-Zuid 93 %
Wijk De Leyens
De Leyens-Centrum 67 %
Kadebuurt-Oost 22 %
Kadebuurt-West 7 %
Redenbuurt 39 %
Schouwenbuurt-Noord 12 %
Schouwenbuurt-Zuid 1 %
Strokenbuurt 60 %
Wervenbuurt 33 %
Zijdenbuurt-Oost 5 %
Zijdenbuurt-West 55 %
Wijk Dorp
Dichtersbuurt 20 %
Dorp-Oost 36 %
Dorpsstraat 38 %
Oranjebuurt 50 %
Schildersbuurt 26 %
Wijk Driemanspolder
Driemanspolder-Centrum 78 %
Driemanspolder-Noord 43 %
Driemanspolder-Oost 11 %
Driemanspolder-Zuid 19 %
Wijk Meerzicht
Bergenbuurt-Noord 22 %
Bergenbuurt-Zuid 54 %
Bossenbuurt hoog-Midden 38 %
Bossenbuurt hoog-Noord 77 %
Bossenbuurt hoog-Oost 73 %
Bossenbuurt hoog-West 73 %
Bossenbuurt laag 76 %
Landenbuurt 40 %
Meerzicht-Centrum-Oost 72 %
Meerzicht-Centrum-West 16 %
Voorweg 48 %
Waterbuurt hoog 84 %
Waterbuurt laag 26 %
Wijk Noordhove
Appelbuurt 0 %
Lijnenbuurt 60 %
Lommerbuurt 0 %
Plannenbuurt-Noord 1 %
Plannenbuurt-Zuid 69 %
Ruimtenbuurt 61 %
Schansenbuurt-Noord 2 %
Schansenbuurt-Zuid 17 %
Wijk Ontwikkelwijk
Stationsbuurt-Noord 66 %
West 2 100 %
Wijk Oosterheem
B. en W.-buurt 40 %
Eilandenbuurt midden 66 %
Eilandenbuurt-Noordoost 16 %
Eilandenbuurt-Noordwest 29 %
Eilandenbuurt-Zuidoost 4 %
Eilandenbuurt-Zuidwest 2 %
Merenbuurt-Oost 34 %
Merenbuurt-West 2 %
Oosterheem-Centrum 83 %
Stromenbuurt-Noord 19 %
Stromenbuurt-Noordwest 2 %
Stromenbuurt-Zuidoost 43 %
Stromenbuurt-Zuidwest 49 %
Zegwaartseweg-Noord 3 %
Zuid-Hollandbuurt-Noordmidden 28 %
Zuid-Hollandbuurt-Noordoost 43 %
Zuid-Hollandbuurt-Noordwest 26 %
Zuid-Hollandbuurt-Zuidoost 45 %
Zuid-Hollandbuurt-Zuidwest 39 %
Wijk Palenstein
Geuzenbuurt 47 %
Palenstein-Centrum 72 %
Palenstein-Oost 100 %
Palenstein-West 55 %
Palenstein-Zuid 53 %
Wijk Rokkeveen
Blauwenbuurt 16 %
Bruinen- en Grijzenbuurt 45 %
Gangenbuurt-Oost 1 %
Gangenbuurt-West 73 %
Gelenbuurt 62 %
Groenenbuurt 22 %
Houtbuurt-Oost 29 %
Houtbuurt-West 19 %
Kantorenstrook Rokkeveen-Oost 17 %
Stenenbuurt-midden 30 %
Stenenbuurt-Noord 2 %
Stenenbuurt-Zuid 5 %
Wittenbuurt 20 %
Zomenbuurt 23 %
Wijk Seghwaert
Akkersbuurt-Oost 43 %
Akkersbuurt-West 13 %
Gaardenbuurt 45 %
Parkenbuurt 21 %
Seghwaert-Centrum-Noord 72 %
Seghwaert-Centrum-Zuid 85 %
Slotenbuurt 38 %
Tuinenbuurt 44 %
Vaartenbuurt-Oost 39 %
Vaartenbuurt-West 50 %
Veldenbuurt-Oost 41 %
Veldenbuurt-West 51 %
Weidebuurt-Noord 30 %
Weidebuurt-Zuid 46 %
Wijk Stadscentrum
Centrum-Midden 66 %
Centrum-Oost 85 %
Centrum-West 65 %
Engelse buurt 100 %
Franse buurt 68 %
Griekse buurt 88 %

Postcodegebieden

Bron: CBS, Statistieken per viercijferige postcode (via PDOK), 2024.

2712: 30 % 2718: 30 % 2719: 30 % 2725: 30 % 2728: 30 % 2721: 40 % 2723: 40 % 2724: 40 % 2727: 40 % 2729: 40 % 2713: 50 % 2716: 50 % 2726: 50 % 2715: 60 % 2717: 60 % 2722: 70 % 2711: 80 %
Elke stip is een postcodegebied, van laag naar hoog.

Hoogste 5

  1. 2711 80 %
  2. 2722 70 %
  3. 2715 60 %
  4. 2717 60 %
  5. 2713 50 %

Laagste 5

  1. 2712 30 %
  2. 2718 30 %
  3. 2719 30 %
  4. 2725 30 %
  5. 2728 30 %

Midden

Mediaan van 17 postcodegebieden
40,0 %
Gemiddelde van 17 postcodegebieden
45,3 %
Huurwoningen per postcodegebied, 2024
Postcodegebied Staaf Huurwoningen
2711 80 %
2712 30 %
2713 50 %
2715 60 %
2716 50 %
2717 60 %
2718 30 %
2719 30 %
2721 40 %
2722 70 %
2723 40 %
2724 40 %
2725 30 %
2726 50 %
2727 40 %
2728 30 %
2729 40 %

Meer over wonen

Bronnen

Naar boven