Buurtcijfers · Inkomen en werk
Inkomensontvangers
Aantal personen met een persoonlijk inkomen.
- Zoetermeer, 2024
- 103.000 personen
Zoetermeer door de jaren
Cijfers per jaar
| Jaar | Inkomensontvangers |
|---|---|
| 2013 | 87.900 personen |
| 2014 | 94.800 personen |
| 2015 | 96.900 personen |
| 2016 | 97.300 personen |
| 2017 | 98.500 personen |
| 2018 | 98.700 personen |
| 2019 | 99.400 personen |
| 2020 | 99.600 personen |
| 2021 | 100.100 personen |
| 2022 | 100.900 personen |
| 2023 | 101.900 personen |
| 2024 | 103.000 personen |
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2013 (82339NED) tot en met 2024 (85984NED).
Wijken indeling 2024
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED).
Hoogste 4
- Oosterheem 18.200 personen
- Centrum 18.000 personen
- Rokkeveen 17.100 personen
- Buytenwegh de Leyens 15.900 personen
Laagste 4
- Buitengebied 300 personen
- Industriegebied 800 personen
- Noordhove 6.900 personen
- Meerzicht 12.600 personen
Midden
- Mediaan van 9 wijken
- 13.200,0 personen
- Gemiddelde van 9 wijken
- 11.444,4 personen
- Zoetermeer volgens de bron
- 103.000 personen
| Wijk | Staaf | Inkomensontvangers | Verloop |
|---|---|---|---|
| Buitengebied | 300 personen | ||
| Buytenwegh de Leyens | 15.900 personen | ||
| Centrum | 18.000 personen | ||
| Industriegebied | 800 personen | ||
| Meerzicht | 12.600 personen | ||
| Noordhove | 6.900 personen | ||
| Oosterheem | 18.200 personen | ||
| Rokkeveen | 17.100 personen | ||
| Seghwaert | 13.200 personen |
Buurten indeling 2024
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED).
Hoogste 5
- Oosterheem-Noord-Oost 12.800 personen
- Rokkeveen-Oost 10.300 personen
- Buytenwegh 8.200 personen
- De Leyens 7.700 personen
- Meerzicht-West 7.500 personen
Laagste 5
- Rokkehage c.a. 500 personen
- Noordhove-West 2.600 personen
- Stadscentrum 4.000 personen
- Dorp 4.200 personen
- Noordhove-Oost 4.200 personen
Midden
- Mediaan van alle 26 buurten
- 4.200,0 personen
- Gemiddelde van alle 26 buurten
- 3.953,8 personen
- Zoetermeer volgens de bron
- 103.000 personen
Buurten met minder dan 200 inwoners staan niet bij de hoogste en laagste 5.