Buurtcijfers ยท Inkomen en werk
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar niet voortdurend werkzaam
Aandeel personen naar arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar niet voortdurend werkzaam.
- Zoetermeer, 2024
- 10,4 %
Wijken
Bron: CBS, Sociaal-economische status; scores per wijk en buurt (86296NED), 2024.
5,9 %52,5 %
Elke stip is een wijk, van laag naar hoog. Zoetermeer: 10,4 %.
Midden
- Mediaan van 13 wijken
- 10,10 %
- Gemiddelde van 13 wijken
- 13,86 %
- Zoetermeer volgens de bron
- 10,4 %
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar niet voortdurend werkzaam per wijk, 2024
| Wijk |
Staaf |
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar niet voortdurend werkzaam |
| Buitengebied |
|
8,6 % |
| Buytenwegh |
|
14,1 % |
| De Leyens |
|
6,3 % |
| Dorp |
|
8,1 % |
| Driemanspolder |
|
10,1 % |
| Meerzicht |
|
13,0 % |
| Noordhove |
|
8,0 % |
| Ontwikkelwijk |
|
52,5 % |
| Oosterheem |
|
9,1 % |
| Palenstein |
|
17,7 % |
| Rokkeveen |
|
5,9 % |
| Seghwaert |
|
11,2 % |
| Stadscentrum |
|
15,6 % |
Buurten
Bron: CBS, Sociaal-economische status; scores per wijk en buurt (86296NED), 2024.
1,5 %68,2 %
Elke stip is een buurt, van laag naar hoog. Zoetermeer: 10,4 %.
Midden
- Mediaan van 107 buurten
- 9,10 %
- Gemiddelde van 107 buurten
- 10,78 %
- Zoetermeer volgens de bron
- 10,4 %
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar niet voortdurend werkzaam per buurt, 2024
| Buurt |
Staaf |
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar niet voortdurend werkzaam |
| Wijk Buytenwegh |
| Buytenwegh-Centrum |
|
18,3 % |
| Hovenbuurt midden-Oost |
|
24,0 % |
| Hovenbuurt midden-West |
|
7,3 % |
| Hovenbuurt-Noord |
|
11,2 % |
| Hovenbuurt-Oost |
|
5,7 % |
| Hovenbuurt-Zuid |
|
18,4 % |
| Hovenbuurt-Zuidwest |
|
21,1 % |
| Rodenbuurt midden |
|
5,6 % |
| Rodenbuurt-Noordoost |
|
15,0 % |
| Rodenbuurt-Noordwest |
|
19,7 % |
| Rodenbuurt-Oost |
|
7,7 % |
| Rodenbuurt-West |
|
9,7 % |
| Rodenbuurt-Zuid |
|
18,3 % |
| Wijk De Leyens |
| De Leyens-Centrum |
|
6,6 % |
| Kadebuurt-Oost |
|
7,8 % |
| Kadebuurt-West |
|
3,1 % |
| Redenbuurt |
|
5,0 % |
| Schouwenbuurt-Noord |
|
4,2 % |
| Strokenbuurt |
|
10,0 % |
| Wervenbuurt |
|
2,9 % |
| Zijdenbuurt-West |
|
7,5 % |
| Wijk Dorp |
| Dichtersbuurt |
|
7,6 % |
| Dorp-Oost |
|
7,1 % |
| Dorpsstraat |
|
15,8 % |
| Oranjebuurt |
|
2,2 % |
| Schildersbuurt |
|
8,9 % |
| Wijk Driemanspolder |
| Driemanspolder-Centrum |
|
13,6 % |
| Driemanspolder-Noord |
|
4,0 % |
| Driemanspolder-Oost |
|
7,1 % |
| Driemanspolder-Zuid |
|
10,5 % |
| Wijk Meerzicht |
| Bergenbuurt-Noord |
|
6,8 % |
| Bergenbuurt-Zuid |
|
11,2 % |
| Bossenbuurt hoog-Midden |
|
14,4 % |
| Bossenbuurt hoog-Noord |
|
17,2 % |
| Bossenbuurt hoog-Oost |
|
15,4 % |
| Bossenbuurt hoog-West |
|
19,7 % |
| Bossenbuurt laag |
|
18,9 % |
| Landenbuurt |
|
6,6 % |
| Meerzicht-Centrum-Oost |
|
1,5 % |
| Meerzicht-Centrum-West |
|
12,1 % |
| Waterbuurt hoog |
|
25,9 % |
| Waterbuurt laag |
|
7,9 % |
| Wijk Noordhove |
| Appelbuurt |
|
5,1 % |
| Lijnenbuurt |
|
9,9 % |
| Lommerbuurt |
|
3,1 % |
| Plannenbuurt-Noord |
|
4,0 % |
| Plannenbuurt-Zuid |
|
13,1 % |
| Ruimtenbuurt |
|
9,8 % |
| Schansenbuurt-Noord |
|
5,9 % |
| Schansenbuurt-Zuid |
|
8,1 % |
| Wijk Ontwikkelwijk |
| West 3 |
|
68,2 % |
| Wijk Oosterheem |
| B. en W.-buurt |
|
6,0 % |
| Eilandenbuurt midden |
|
13,7 % |
| Eilandenbuurt-Noordoost |
|
6,8 % |
| Eilandenbuurt-Noordwest |
|
9,1 % |
| Eilandenbuurt-Zuidoost |
|
9,0 % |
| Eilandenbuurt-Zuidwest |
|
5,6 % |
| Merenbuurt-Oost |
|
12,2 % |
| Oosterheem-Centrum |
|
11,2 % |
| Stromenbuurt-Noord |
|
4,6 % |
| Stromenbuurt-Noordwest |
|
2,8 % |
| Stromenbuurt-Zuidoost |
|
7,2 % |
| Stromenbuurt-Zuidwest |
|
15,2 % |
| Zegwaartseweg-Noord |
|
5,1 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordmidden |
|
7,9 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordoost |
|
12,3 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordwest |
|
6,7 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Zuidoost |
|
9,5 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Zuidwest |
|
7,0 % |
| Wijk Palenstein |
| Geuzenbuurt |
|
12,3 % |
| Palenstein-Centrum |
|
28,6 % |
| Palenstein-Oost |
|
24,6 % |
| Palenstein-West |
|
10,4 % |
| Palenstein-Zuid |
|
10,5 % |
| Wijk Rokkeveen |
| Blauwenbuurt |
|
6,0 % |
| Bruinen- en Grijzenbuurt |
|
11,4 % |
| Gangenbuurt-Oost |
|
3,8 % |
| Gangenbuurt-West |
|
4,0 % |
| Gelenbuurt |
|
10,3 % |
| Groenenbuurt |
|
5,1 % |
| Houtbuurt-Oost |
|
7,7 % |
| Houtbuurt-West |
|
6,1 % |
| Stenenbuurt-midden |
|
4,2 % |
| Stenenbuurt-Noord |
|
2,7 % |
| Stenenbuurt-Zuid |
|
3,8 % |
| Wittenbuurt |
|
4,8 % |
| Zomenbuurt |
|
3,2 % |
| Wijk Seghwaert |
| Akkersbuurt-Oost |
|
13,3 % |
| Akkersbuurt-West |
|
7,5 % |
| Gaardenbuurt |
|
10,3 % |
| Parkenbuurt |
|
7,4 % |
| Seghwaert-Centrum-Noord |
|
30,8 % |
| Seghwaert-Centrum-Zuid |
|
8,3 % |
| Slotenbuurt |
|
9,4 % |
| Tuinenbuurt |
|
12,0 % |
| Vaartenbuurt-Oost |
|
13,5 % |
| Vaartenbuurt-West |
|
12,0 % |
| Veldenbuurt-Oost |
|
9,9 % |
| Veldenbuurt-West |
|
12,1 % |
| Weidebuurt-Noord |
|
8,6 % |
| Weidebuurt-Zuid |
|
14,6 % |
| Wijk Stadscentrum |
| Centrum-Midden |
|
14,9 % |
| Centrum-Oost |
|
24,7 % |
| Centrum-West |
|
9,5 % |
| Engelse buurt |
|
14,6 % |
| Franse buurt |
|
8,4 % |
| Griekse buurt |
|
9,9 % |
Meer over inkomen en werk
-
Aandeel met basisonderwijs, vmbo, mbo1
19,4 %
-
Aandeel met havo, vwo, mbo2-4
39,6 %
-
Aandeel met hbo, wo
41,0 %
-
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar niet werkzaam
6,0 %
-
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar voortdurend werkzaam
54,3 %
-
Arbeidsverleden: gepensioneerd
29,2 %