Buurtcijfers ยท Inkomen en werk
Aandeel met basisonderwijs, vmbo, mbo1
Aandeel personen met basisonderwijs, vmbo of mbo1 als hoogst behaalde opleiding.
- Zoetermeer, 2024
- 19,4 %
Wijken
Bron: CBS, Sociaal-economische status; scores per wijk en buurt (86296NED), 2024.
10,0 %28,5 %
Elke stip is een wijk, van laag naar hoog. Zoetermeer: 19,4 %.
Midden
- Mediaan van 13 wijken
- 18,00 %
- Gemiddelde van 13 wijken
- 19,68 %
- Zoetermeer volgens de bron
- 19,4 %
Aandeel met basisonderwijs, vmbo, mbo1 per wijk, 2024
| Wijk |
Staaf |
Aandeel met basisonderwijs, vmbo, mbo1 |
| Buitengebied |
|
10,0 % |
| Buytenwegh |
|
24,3 % |
| De Leyens |
|
16,8 % |
| Dorp |
|
18,0 % |
| Driemanspolder |
|
21,7 % |
| Meerzicht |
|
25,5 % |
| Noordhove |
|
16,4 % |
| Ontwikkelwijk |
|
22,4 % |
| Oosterheem |
|
14,6 % |
| Palenstein |
|
28,5 % |
| Rokkeveen |
|
15,7 % |
| Seghwaert |
|
17,8 % |
| Stadscentrum |
|
24,1 % |
Buurten
Bron: CBS, Sociaal-economische status; scores per wijk en buurt (86296NED), 2024.
3,7 %47,5 %
Elke stip is een buurt, van laag naar hoog. Zoetermeer: 19,4 %.
Midden
- Mediaan van 107 buurten
- 17,50 %
- Gemiddelde van 107 buurten
- 19,27 %
- Zoetermeer volgens de bron
- 19,4 %
Aandeel met basisonderwijs, vmbo, mbo1 per buurt, 2024
| Buurt |
Staaf |
Aandeel met basisonderwijs, vmbo, mbo1 |
| Wijk Buytenwegh |
| Buytenwegh-Centrum |
|
27,0 % |
| Hovenbuurt midden-Oost |
|
31,6 % |
| Hovenbuurt midden-West |
|
10,6 % |
| Hovenbuurt-Noord |
|
31,9 % |
| Hovenbuurt-Oost |
|
9,4 % |
| Hovenbuurt-Zuid |
|
37,3 % |
| Hovenbuurt-Zuidwest |
|
32,9 % |
| Rodenbuurt midden |
|
13,3 % |
| Rodenbuurt-Noordoost |
|
24,9 % |
| Rodenbuurt-Noordwest |
|
35,8 % |
| Rodenbuurt-Oost |
|
11,6 % |
| Rodenbuurt-West |
|
18,3 % |
| Rodenbuurt-Zuid |
|
34,4 % |
| Wijk De Leyens |
| De Leyens-Centrum |
|
40,1 % |
| Kadebuurt-Oost |
|
10,8 % |
| Kadebuurt-West |
|
8,6 % |
| Redenbuurt |
|
12,4 % |
| Schouwenbuurt-Noord |
|
12,3 % |
| Strokenbuurt |
|
17,6 % |
| Wervenbuurt |
|
21,1 % |
| Zijdenbuurt-West |
|
26,3 % |
| Wijk Dorp |
| Dichtersbuurt |
|
16,5 % |
| Dorp-Oost |
|
19,6 % |
| Dorpsstraat |
|
12,0 % |
| Oranjebuurt |
|
30,5 % |
| Schildersbuurt |
|
15,1 % |
| Wijk Driemanspolder |
| Driemanspolder-Centrum |
|
30,2 % |
| Driemanspolder-Noord |
|
20,4 % |
| Driemanspolder-Oost |
|
12,2 % |
| Driemanspolder-Zuid |
|
14,6 % |
| Wijk Meerzicht |
| Bergenbuurt-Noord |
|
14,3 % |
| Bergenbuurt-Zuid |
|
27,2 % |
| Bossenbuurt hoog-Midden |
|
22,0 % |
| Bossenbuurt hoog-Noord |
|
28,8 % |
| Bossenbuurt hoog-Oost |
|
36,3 % |
| Bossenbuurt hoog-West |
|
29,5 % |
| Bossenbuurt laag |
|
30,2 % |
| Landenbuurt |
|
17,5 % |
| Meerzicht-Centrum-Oost |
|
45,4 % |
| Meerzicht-Centrum-West |
|
16,9 % |
| Waterbuurt hoog |
|
33,3 % |
| Waterbuurt laag |
|
13,9 % |
| Wijk Noordhove |
| Appelbuurt |
|
6,5 % |
| Lijnenbuurt |
|
25,2 % |
| Lommerbuurt |
|
9,6 % |
| Plannenbuurt-Noord |
|
9,5 % |
| Plannenbuurt-Zuid |
|
22,2 % |
| Ruimtenbuurt |
|
21,2 % |
| Schansenbuurt-Noord |
|
8,4 % |
| Schansenbuurt-Zuid |
|
16,1 % |
| Wijk Ontwikkelwijk |
| West 3 |
|
28,2 % |
| Wijk Oosterheem |
| B. en W.-buurt |
|
5,0 % |
| Eilandenbuurt midden |
|
24,5 % |
| Eilandenbuurt-Noordoost |
|
7,5 % |
| Eilandenbuurt-Noordwest |
|
15,7 % |
| Eilandenbuurt-Zuidoost |
|
6,9 % |
| Eilandenbuurt-Zuidwest |
|
5,8 % |
| Merenbuurt-Oost |
|
11,1 % |
| Oosterheem-Centrum |
|
24,5 % |
| Stromenbuurt-Noord |
|
15,2 % |
| Stromenbuurt-Noordwest |
|
3,7 % |
| Stromenbuurt-Zuidoost |
|
16,4 % |
| Stromenbuurt-Zuidwest |
|
13,3 % |
| Zegwaartseweg-Noord |
|
4,5 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordmidden |
|
10,6 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordoost |
|
20,7 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordwest |
|
12,1 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Zuidoost |
|
20,2 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Zuidwest |
|
16,8 % |
| Wijk Palenstein |
| Geuzenbuurt |
|
23,9 % |
| Palenstein-Centrum |
|
19,1 % |
| Palenstein-Oost |
|
40,5 % |
| Palenstein-West |
|
26,4 % |
| Palenstein-Zuid |
|
22,6 % |
| Wijk Rokkeveen |
| Blauwenbuurt |
|
14,5 % |
| Bruinen- en Grijzenbuurt |
|
18,2 % |
| Gangenbuurt-Oost |
|
7,6 % |
| Gangenbuurt-West |
|
26,5 % |
| Gelenbuurt |
|
20,2 % |
| Groenenbuurt |
|
17,4 % |
| Houtbuurt-Oost |
|
13,2 % |
| Houtbuurt-West |
|
12,7 % |
| Stenenbuurt-midden |
|
16,5 % |
| Stenenbuurt-Noord |
|
7,9 % |
| Stenenbuurt-Zuid |
|
5,3 % |
| Wittenbuurt |
|
8,1 % |
| Zomenbuurt |
|
13,3 % |
| Wijk Seghwaert |
| Akkersbuurt-Oost |
|
16,1 % |
| Akkersbuurt-West |
|
10,9 % |
| Gaardenbuurt |
|
19,0 % |
| Parkenbuurt |
|
12,2 % |
| Seghwaert-Centrum-Noord |
|
23,6 % |
| Seghwaert-Centrum-Zuid |
|
47,5 % |
| Slotenbuurt |
|
17,5 % |
| Tuinenbuurt |
|
17,9 % |
| Vaartenbuurt-Oost |
|
18,1 % |
| Vaartenbuurt-West |
|
17,3 % |
| Veldenbuurt-Oost |
|
16,0 % |
| Veldenbuurt-West |
|
21,8 % |
| Weidebuurt-Noord |
|
16,4 % |
| Weidebuurt-Zuid |
|
18,3 % |
| Wijk Stadscentrum |
| Centrum-Midden |
|
23,0 % |
| Centrum-Oost |
|
22,8 % |
| Centrum-West |
|
9,4 % |
| Engelse buurt |
|
20,6 % |
| Franse buurt |
|
20,6 % |
| Griekse buurt |
|
43,0 % |
Meer over inkomen en werk