Buurtcijfers · Inkomen en werk
Personen met hoogste 20% inkomen
Aandeel personen dat tot de 20% huishoudens met het hoogste inkomen van Nederland behoort.
- Zoetermeer, 2024
- 21,9 %
Zoetermeer door de jaren
Cijfers per jaar
| Jaar | Personen met hoogste 20% inkomen |
|---|---|
| 2014 | 23,8 % |
| 2015 | 23,7 % |
| 2016 | 23,5 % |
| 2017 | 23,0 % |
| 2018 | 22,8 % |
| 2019 | 22,6 % |
| 2020 | 22,6 % |
| 2021 | 22,1 % |
| 2022 | 21,8 % |
| 2023 | 21,8 % |
| 2024 | 21,9 % |
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2014 (82931NED) tot en met 2024 (85984NED).
Wijken indeling 2024
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED).
Hoogste 4
- Buitengebied 39,2 %
- Industriegebied 31,5 %
- Oosterheem 28,3 %
- Rokkeveen 26,2 %
Laagste 4
- Meerzicht 15,1 %
- Centrum 17,3 %
- Seghwaert 20,0 %
- Buytenwegh de Leyens 20,1 %
Midden
- Mediaan van 9 wijken
- 25,10 %
- Gemiddelde van 9 wijken
- 24,76 %
- Zoetermeer volgens de bron
- 21,9 %
| Wijk | Staaf | Personen met hoogste 20% inkomen | Verloop |
|---|---|---|---|
| Buitengebied | 39,2 % | ||
| Buytenwegh de Leyens | 20,1 % | ||
| Centrum | 17,3 % | ||
| Industriegebied | 31,5 % | ||
| Meerzicht | 15,1 % | ||
| Noordhove | 25,1 % | ||
| Oosterheem | 28,3 % | ||
| Rokkeveen | 26,2 % | ||
| Seghwaert | 20,0 % |
Buurten indeling 2024
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED).
Hoogste 5
- Rokkehage c.a. 36,5 %
- Oosterheem-Zuid-West 32,2 %
- Noordhove-Oost 28,6 %
- Rokkeveen-West 27,3 %
- Oosterheem-Noord-Oost 26,7 %
Laagste 5
- Meerzicht-Oost 12,4 %
- Palenstein 13,3 %
- Buytenwegh 15,3 %
- Meerzicht-West 16,9 %
- Driemanspolder 17,8 %
Midden
- Mediaan van alle 20 buurten
- 20,35 %
- Gemiddelde van alle 20 buurten
- 22,70 %
- Zoetermeer volgens de bron
- 21,9 %
Buurten met minder dan 200 inwoners staan niet bij de hoogste en laagste 5.
| Buurt | Staaf | Personen met hoogste 20% inkomen | Verloop |
|---|---|---|---|
| Wijk Bedrijventerreinen | |||
| Hoornerhage c.a. | 19,7 % | ||
| Rokkehage c.a. | 36,5 % | ||
| Zoeterhage c.a. | 23,3 % | ||
| Wijk Buitengebied | |||
| Buitengebied-West | 35,5 % | ||
| Wijk Buytenwegh | |||
| Buytenwegh | 15,3 % | ||
| Wijk De Leyens | |||
| De Leyens | 25,2 % | ||
| Wijk Dorp | |||
| Dorp | 20,2 % | ||
| Wijk Driemanspolder | |||
| Driemanspolder | 17,8 % | ||
| Wijk Meerzicht | |||
| Meerzicht-Oost | 12,4 % | ||
| Meerzicht-West | 16,9 % | ||
| Wijk Noordhove | |||
| Noordhove-Oost | 28,6 % | ||
| Noordhove-West | 19,5 % | ||
| Wijk Oosterheem | |||
| Oosterheem-Noord-Oost | 26,7 % | ||
| Oosterheem-Zuid-West | 32,2 % | ||
| Wijk Palenstein | |||
| Palenstein | 13,3 % | ||
| Wijk Rokkeveen | |||
| Rokkeveen-Oost | 25,5 % | ||
| Rokkeveen-West | 27,3 % | ||
| Wijk Seghwaert | |||
| Seghwaert-Noord-Oost | 19,5 % | ||
| Seghwaert-Zuid-West | 20,5 % | ||
| Wijk Stadscentrum | |||
| Stadscentrum | 18,0 % | ||