Buurtcijfers ยท Inkomen en werk
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar voortdurend werkzaam
Aandeel personen naar arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar voortdurend werkzaam.
- Zoetermeer, 2024
- 54,3 %
Wijken
Bron: CBS, Sociaal-economische status; scores per wijk en buurt (86296NED), 2024.
32,7 %66,7 %
Elke stip is een wijk, van laag naar hoog. Zoetermeer: 54,3 %.
Midden
- Mediaan van 13 wijken
- 51,40 %
- Gemiddelde van 13 wijken
- 52,42 %
- Zoetermeer volgens de bron
- 54,3 %
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar voortdurend werkzaam per wijk, 2024
| Wijk |
Staaf |
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar voortdurend werkzaam |
| Buitengebied |
|
66,7 % |
| Buytenwegh |
|
47,8 % |
| De Leyens |
|
49,1 % |
| Dorp |
|
60,8 % |
| Driemanspolder |
|
51,4 % |
| Meerzicht |
|
47,5 % |
| Noordhove |
|
55,7 % |
| Ontwikkelwijk |
|
32,7 % |
| Oosterheem |
|
66,5 % |
| Palenstein |
|
45,1 % |
| Rokkeveen |
|
55,8 % |
| Seghwaert |
|
57,1 % |
| Stadscentrum |
|
45,3 % |
Buurten
Bron: CBS, Sociaal-economische status; scores per wijk en buurt (86296NED), 2024.
5,9 %85,6 %
Elke stip is een buurt, van laag naar hoog. Zoetermeer: 54,3 %.
Midden
- Mediaan van 107 buurten
- 55,40 %
- Gemiddelde van 107 buurten
- 53,75 %
- Zoetermeer volgens de bron
- 54,3 %
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar voortdurend werkzaam per buurt, 2024
| Buurt |
Staaf |
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar voortdurend werkzaam |
| Wijk Buytenwegh |
| Buytenwegh-Centrum |
|
45,8 % |
| Hovenbuurt midden-Oost |
|
37,8 % |
| Hovenbuurt midden-West |
|
66,1 % |
| Hovenbuurt-Noord |
|
29,4 % |
| Hovenbuurt-Oost |
|
64,4 % |
| Hovenbuurt-Zuid |
|
38,7 % |
| Hovenbuurt-Zuidwest |
|
35,9 % |
| Rodenbuurt midden |
|
58,2 % |
| Rodenbuurt-Noordoost |
|
39,9 % |
| Rodenbuurt-Noordwest |
|
37,6 % |
| Rodenbuurt-Oost |
|
66,8 % |
| Rodenbuurt-West |
|
54,7 % |
| Rodenbuurt-Zuid |
|
42,3 % |
| Wijk De Leyens |
| De Leyens-Centrum |
|
24,0 % |
| Kadebuurt-Oost |
|
53,6 % |
| Kadebuurt-West |
|
53,8 % |
| Redenbuurt |
|
52,3 % |
| Schouwenbuurt-Noord |
|
55,4 % |
| Strokenbuurt |
|
52,0 % |
| Wervenbuurt |
|
44,2 % |
| Zijdenbuurt-West |
|
40,2 % |
| Wijk Dorp |
| Dichtersbuurt |
|
65,9 % |
| Dorp-Oost |
|
58,5 % |
| Dorpsstraat |
|
60,7 % |
| Oranjebuurt |
|
39,3 % |
| Schildersbuurt |
|
67,6 % |
| Wijk Driemanspolder |
| Driemanspolder-Centrum |
|
49,4 % |
| Driemanspolder-Noord |
|
35,2 % |
| Driemanspolder-Oost |
|
63,3 % |
| Driemanspolder-Zuid |
|
57,8 % |
| Wijk Meerzicht |
| Bergenbuurt-Noord |
|
61,7 % |
| Bergenbuurt-Zuid |
|
45,0 % |
| Bossenbuurt hoog-Midden |
|
58,8 % |
| Bossenbuurt hoog-Noord |
|
48,1 % |
| Bossenbuurt hoog-Oost |
|
44,5 % |
| Bossenbuurt hoog-West |
|
43,1 % |
| Bossenbuurt laag |
|
44,1 % |
| Landenbuurt |
|
47,7 % |
| Meerzicht-Centrum-Oost |
|
5,9 % |
| Meerzicht-Centrum-West |
|
68,1 % |
| Waterbuurt hoog |
|
39,0 % |
| Waterbuurt laag |
|
49,4 % |
| Wijk Noordhove |
| Appelbuurt |
|
73,9 % |
| Lijnenbuurt |
|
46,6 % |
| Lommerbuurt |
|
58,1 % |
| Plannenbuurt-Noord |
|
39,7 % |
| Plannenbuurt-Zuid |
|
43,1 % |
| Ruimtenbuurt |
|
54,0 % |
| Schansenbuurt-Noord |
|
69,1 % |
| Schansenbuurt-Zuid |
|
57,4 % |
| Wijk Ontwikkelwijk |
| West 3 |
|
14,5 % |
| Wijk Oosterheem |
| B. en W.-buurt |
|
85,6 % |
| Eilandenbuurt midden |
|
60,7 % |
| Eilandenbuurt-Noordoost |
|
78,3 % |
| Eilandenbuurt-Noordwest |
|
70,8 % |
| Eilandenbuurt-Zuidoost |
|
67,8 % |
| Eilandenbuurt-Zuidwest |
|
80,5 % |
| Merenbuurt-Oost |
|
72,4 % |
| Oosterheem-Centrum |
|
45,2 % |
| Stromenbuurt-Noord |
|
33,4 % |
| Stromenbuurt-Noordwest |
|
83,1 % |
| Stromenbuurt-Zuidoost |
|
60,2 % |
| Stromenbuurt-Zuidwest |
|
67,1 % |
| Zegwaartseweg-Noord |
|
78,8 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordmidden |
|
68,0 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordoost |
|
55,8 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordwest |
|
70,7 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Zuidoost |
|
70,5 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Zuidwest |
|
64,1 % |
| Wijk Palenstein |
| Geuzenbuurt |
|
45,7 % |
| Palenstein-Centrum |
|
57,5 % |
| Palenstein-Oost |
|
35,8 % |
| Palenstein-West |
|
39,6 % |
| Palenstein-Zuid |
|
55,1 % |
| Wijk Rokkeveen |
| Blauwenbuurt |
|
65,2 % |
| Bruinen- en Grijzenbuurt |
|
50,0 % |
| Gangenbuurt-Oost |
|
62,5 % |
| Gangenbuurt-West |
|
37,0 % |
| Gelenbuurt |
|
57,1 % |
| Groenenbuurt |
|
54,8 % |
| Houtbuurt-Oost |
|
56,8 % |
| Houtbuurt-West |
|
57,0 % |
| Stenenbuurt-midden |
|
50,7 % |
| Stenenbuurt-Noord |
|
59,5 % |
| Stenenbuurt-Zuid |
|
75,2 % |
| Wittenbuurt |
|
68,9 % |
| Zomenbuurt |
|
52,5 % |
| Wijk Seghwaert |
| Akkersbuurt-Oost |
|
60,8 % |
| Akkersbuurt-West |
|
62,1 % |
| Gaardenbuurt |
|
60,8 % |
| Parkenbuurt |
|
65,8 % |
| Seghwaert-Centrum-Noord |
|
56,0 % |
| Seghwaert-Centrum-Zuid |
|
18,3 % |
| Slotenbuurt |
|
56,6 % |
| Tuinenbuurt |
|
56,4 % |
| Vaartenbuurt-Oost |
|
51,8 % |
| Vaartenbuurt-West |
|
55,2 % |
| Veldenbuurt-Oost |
|
59,2 % |
| Veldenbuurt-West |
|
57,3 % |
| Weidebuurt-Noord |
|
55,0 % |
| Weidebuurt-Zuid |
|
58,1 % |
| Wijk Stadscentrum |
| Centrum-Midden |
|
50,0 % |
| Centrum-Oost |
|
43,6 % |
| Centrum-West |
|
64,9 % |
| Engelse buurt |
|
53,1 % |
| Franse buurt |
|
47,4 % |
| Griekse buurt |
|
22,7 % |
Meer over inkomen en werk
-
Aandeel met basisonderwijs, vmbo, mbo1
19,4 %
-
Aandeel met havo, vwo, mbo2-4
39,6 %
-
Aandeel met hbo, wo
41,0 %
-
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar niet voortdurend werkzaam
10,4 %
-
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar niet werkzaam
6,0 %
-
Arbeidsverleden: gepensioneerd
29,2 %