Buurt Stromenbuurt-Noord
Cijfers voor deze buurt in wijk Oosterheem. Bij elk cijfer staat wat de bron voor heel Zoetermeer publiceert, als de bron dat cijfer kent.
- Aantal inwoners 880 personen Zoetermeer: 130.836 personen plek 71 van 110 buurten Bron: CBS 2026
- Woningvoorraad 459 woningen Zoetermeer: 58.212 woningen plek 63 van 110 buurten Bron: CBS 2025
- Gemiddelde WOZ-waarde 495 duizend euro Zoetermeer: 375 duizend euro plek 15 van 107 buurten Bron: CBS 2025
- Huurwoningen 19 % Zoetermeer: 44 % plek 82 van 108 buurten Bron: CBS 2025
- Woningen met zonnestroom 20 % Zoetermeer: 31 % plek 79 van 108 buurten Bron: CBS 2025
- Geregistreerde misdrijven 32 misdrijven Zoetermeer: 5.611 misdrijven plek 57 van 110 buurten Bron: Politie 2025
- Afstand tot grote supermarkt 1,0 km Zoetermeer: 0,8 km plek 21 van 110 buurten Bron: CBS 2025
Bij de plekken tellen alleen buurten met minstens 200 inwoners mee.
Bevolking (30 cijfers)
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aantal inwoners | 880 personen | < 1 % van Zoetermeer | plek 71 van 110 buurten |
| Geboorten per 1.000 inwoners | 15 per 1.000 inwoners | 67 % hoger dan Zoetermeer | plek 8 van 110 buurten |
| Inwoners van 15 jaar tot AOW-leeftijd | 440 personen | < 1 % van Zoetermeer | plek 86 van 110 buurten |
| Inwoners vanaf 15 jaar | 800 personen | < 1 % van Zoetermeer | plek 64 van 110 buurten |
| Inwoners vanaf de AOW-leeftijd | 360 personen | 1 % van Zoetermeer | plek 15 van 110 buurten |
| Sterfgevallen per 1.000 inwoners | 15 per 1.000 inwoners | 67 % hoger dan Zoetermeer | plek 12 van 110 buurten |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Ongehuwd | 280 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Gehuwd | 490 personen | 1 % van Zoetermeer | |
| Gescheiden | 50 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Verweduwd | 70 personen | 1 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Geboorten | 15 personen | 1 % van Zoetermeer | |
| Sterfgevallen | 15 personen | 1 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Herkomst Nederland | 660 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Herkomst Europa (buiten Nederland) | 35 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Herkomst buiten Europa | 190 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Geboren in Europa (buiten Nederland) | 15 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Geboren buiten Europa | 85 personen | < 1 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| 0 tot 15 jaar | 95 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| 15 tot 25 jaar | 40 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| 25 tot 45 jaar | 170 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| 45 tot 65 jaar | 185 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| 65 tot 80 jaar | 330 personen | 1 % van Zoetermeer | |
| 80 jaar of ouder | 65 personen | 1 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Basisonderwijs | 50 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Voortgezet onderwijs | 20 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Mbo | 10 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Hbo | 10 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Wo | 10 personen | < 1 % van Zoetermeer |
Bron: CBS 2025–2026
Huishoudens (5 cijfers)
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aantal huishoudens | 450 huishoudens | < 1 % van Zoetermeer | plek 63 van 110 buurten |
| Gemiddelde huishoudensgrootte | 2,0 personen | 9,1 % lager dan Zoetermeer | plek 80 van 110 buurten |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Eenpersoonshuishoudens | 145 huishoudens | < 1 % van Zoetermeer | |
| Huishoudens zonder kinderen | 215 huishoudens | 1 % van Zoetermeer | |
| Huishoudens met kinderen | 85 huishoudens | < 1 % van Zoetermeer |
Bron: CBS 2026
Wonen (16 cijfers)
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Eengezinswoningen | 13 % | 43 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 89 van 108 buurten |
| Gemiddelde WOZ-waarde | 495 duizend euro | 32 % hoger dan Zoetermeer | plek 15 van 107 buurten |
| Huurwoningen | 19 % | 25 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 82 van 108 buurten |
| Nieuwbouwwoningen | 0 woningen | < 1 % van Zoetermeer | plek 9 van 110 buurten |
| Onbewoonde woningen | 4 % | 1,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 12 van 108 buurten |
| Woningvoorraad | 459 woningen | < 1 % van Zoetermeer | plek 63 van 110 buurten |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Meer dan tien jaar geleden | 59 % | 36 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Afgelopen tien jaar | 41 % | 36 procentpunt hoger dan Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Koopwoningen | 81 % | 25 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Huur woningcorporatie | 0 % | 34 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Huur overige verhuurders | 19 % | 9,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Tussenwoningen | 6 % | 34 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Hoekwoningen | 4 % | 8,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Twee-onder-een-kapwoningen | 2 % | gelijk aan Zoetermeer | |
| Vrijstaande woningen | 1 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Meergezinswoningen | 87 % | 43 procentpunt hoger dan Zoetermeer |
Bron: CBS 2025
Energie (22 cijfers)
Elektriciteitslevering hoekwoningen: hoogste van de 90 buurtenElektriciteitslevering tussenwoningen: hoogste van de 92 buurtenElektriciteitslevering twee-onder-een-kapwoningen: hoogste van de 41 buurten
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Elektriciteitsteruglevering per woning | 390 kWh | 47 % lager dan Zoetermeer | plek 79 van 108 buurten |
| Woningen met zonnestroom | 20 % | 11 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 79 van 108 buurten |
Aardgasverbruik
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aardgasverbruik Appartementen | 30 m3 | 95 % lager dan Zoetermeer | plek 91 van 96 buurten |
| Aardgasverbruik Hoekwoningen | 0 m3 | 100 % lager dan Zoetermeer | plek 85 van 90 buurten |
| Aardgasverbruik Huurwoningen | 0 m3 | 100 % lager dan Zoetermeer | plek 95 van 99 buurten |
| Aardgasverbruik Koopwoningen | 30 m3 | 96 % lager dan Zoetermeer | plek 100 van 105 buurten |
| Aardgasverbruik Per woning | 30 m3 | 95 % lager dan Zoetermeer | plek 103 van 107 buurten |
| Aardgasverbruik Tussenwoningen | 0 m3 | 100 % lager dan Zoetermeer | plek 86 van 92 buurten |
| Aardgasverbruik Twee-onder-een-kapwoningen | 0 m3 | 100 % lager dan Zoetermeer | plek 36 van 41 buurten |
| Aardgasverbruik Vrijstaande woningen | 0 m3 | 100 % lager dan Zoetermeer | plek 43 van 47 buurten |
Elektriciteitslevering
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Elektriciteitslevering Appartementen | 2.350 kWh | 16 % hoger dan Zoetermeer | plek 16 van 97 buurten |
| Elektriciteitslevering Hoekwoningen | 5.040 kWh | 70 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 90 buurten |
| Elektriciteitslevering Huurwoningen | 2.080 kWh | 2,8 % lager dan Zoetermeer | plek 54 van 100 buurten |
| Elektriciteitslevering Koopwoningen | 2.890 kWh | 2,1 % hoger dan Zoetermeer | plek 37 van 106 buurten |
| Elektriciteitslevering Per woning | 2.740 kWh | 8,3 % hoger dan Zoetermeer | plek 30 van 108 buurten |
| Elektriciteitslevering Tussenwoningen | 4.830 kWh | 76 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 92 buurten |
| Elektriciteitslevering Twee-onder-een-kapwoningen | 6.510 kWh | 65 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 41 buurten |
| Elektriciteitslevering Vrijstaande woningen | 7.640 kWh | 63 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 47 buurten |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Stadsverwarming | 44 % | 39 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Aardgasvrij | 96 % | 84 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Aardgas | 4 % | 78 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Elektrisch verwarmd | 52 % | 39 procentpunt hoger dan Zoetermeer |
Bron: CBS 2025
Inkomen en werk (37 cijfers)
Arbeidsverleden: gepensioneerd: 3e hoogste van de 107 buurtenGestandaardiseerd inkomen: 41e tot en met 80e percentielgroep: 2e hoogste van de 107 buurten
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Bedrijfsvestigingen | 80 vestigingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 79 van 110 buurten |
| Particuliere huishoudens (sociaal-economische status) | 300 huishoudens | < 1 % van Zoetermeer | plek 79 van 110 buurten |
Financiële welvaart
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Financiële welvaart: 1e tot en met 40e percentielgroep | 11,3 % | 26 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 94 van 107 buurten |
| Financiële welvaart: 41e tot en met 80e percentielgroep | 63,2 % | 19 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 107 buurten |
| Financiële welvaart: 81e tot en met 100e percentielgroep | 25,5 % | 7,4 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 27 van 107 buurten |
| Financiële welvaart: Gemiddelde percentielgroep | 66,2 | 29 % hoger dan Zoetermeer | plek 16 van 107 buurten |
Gestandaardiseerd inkomen
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Gestandaardiseerd inkomen: 1e tot en met 40e percentielgroep | 14,6 % | 21 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 93 van 107 buurten |
| Gestandaardiseerd inkomen: 41e tot en met 80e percentielgroep | 63,2 % | 19 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 107 buurten |
| Gestandaardiseerd inkomen: 81e tot en met 100e percentielgroep | 22,2 % | 1,9 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 42 van 107 buurten |
| Gestandaardiseerd inkomen: Gemiddelde percentielgroep | 63,1 | 19 % hoger dan Zoetermeer | plek 24 van 107 buurten |
Vermogen
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Vermogen: 1e tot en met 40e percentielgroep | 14,9 % | 26 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 93 van 107 buurten |
| Vermogen: 41e tot en met 80e percentielgroep | 54,6 % | 11 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 29 van 107 buurten |
| Vermogen: 81e tot en met 100e percentielgroep | 30,5 % | 15 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 14 van 107 buurten |
| Vermogen: Gemiddelde percentielgroep | 66,2 | 36 % hoger dan Zoetermeer | plek 12 van 107 buurten |
Arbeidsverleden
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar niet voortdurend werkzaam | 4,6 % | 5,8 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 92 van 107 buurten |
| Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar niet werkzaam | 0,7 % | 5,3 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 100 van 107 buurten |
| Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar voortdurend werkzaam | 33,4 % | 21 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 101 van 107 buurten |
| Arbeidsverleden: Gepensioneerd | 61,3 % | 32 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 107 buurten |
Opleidingsniveau
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aandeel met Basisonderwijs, vmbo, mbo1 | 15,2 % | 4,2 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 68 van 107 buurten |
| Aandeel met Havo, vwo, mbo2-4 | 33,7 % | 5,9 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 90 van 107 buurten |
| Aandeel met Hbo, wo | 51,1 % | 10 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 28 van 107 buurten |
Personen
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Personen met AOW-uitkering (percentage) | 45 % | 22 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 7 van 110 buurten |
| Personen met Arbeidsongeschiktheidsuitkering (percentage) | 2 % | 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 97 van 110 buurten |
| Personen met Bijstandsuitkering (percentage) | 0 % | 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 83 van 110 buurten |
| Personen met Werkloosheidsuitkering (percentage) | 1 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 22 van 110 buurten |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Landbouw, bosbouw, visserij | 0 vestigingen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Nijverheid en energie | 10 vestigingen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Handel en horeca | 10 vestigingen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Vervoer, informatie, communicatie | 10 vestigingen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Financiële diensten, onroerend goed | 5 vestigingen | 1 % van Zoetermeer | |
| Zakelijke dienstverlening | 35 vestigingen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Overheid, onderwijs, zorg | 10 vestigingen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Cultuur, recreatie, overig | 5 vestigingen | < 1 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Bijstand | 0 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Arbeidsongeschiktheid | 20 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Werkloosheid | 10 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| AOW | 360 personen | 1 % van Zoetermeer |
Bron: CBS 2024–2026
Voorzieningen (38 cijfers)
Afstand tot treinstation: gedeeld hoogste van de 110 buurtenBioscopen binnen 5 km: gedeeld laagste van de 110 buurtenAfstand tot binnenzwembad: 2e hoogste van de 110 buurten
Afstand tot
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Afstand tot Apotheek | 1,2 km | 33 % hoger dan Zoetermeer | plek 28 van 110 buurten |
| Afstand tot Basisschool | 1,3 km | 117 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 110 buurten |
| Afstand tot Belangrijk overstapstation | 16,4 km | 15 % hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 110 buurten |
| Afstand tot Bibliotheek | 1,1 km | 39 % lager dan Zoetermeer | plek 83 van 110 buurten |
| Afstand tot Binnenzwembad | 6,0 km | 94 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 110 buurten |
| Afstand tot Bioscoop | 5,2 km | 79 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 110 buurten |
| Afstand tot Brandweerkazerne | 2,6 km | 13 % hoger dan Zoetermeer | plek 28 van 110 buurten |
| Afstand tot Buitenschoolse opvang | 1,0 km | 100 % hoger dan Zoetermeer | plek 10 van 110 buurten |
| Afstand tot Cafe e.d. | 4,0 km | 122 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 110 buurten |
| Afstand tot Cafetaria e.d. | 1,2 km | 50 % hoger dan Zoetermeer | plek 18 van 110 buurten |
| Afstand tot Grote supermarkt | 1,0 km | 25 % hoger dan Zoetermeer | plek 21 van 110 buurten |
| Afstand tot Havo/vwo-school | 4,1 km | 86 % hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 110 buurten |
| Afstand tot Hotel e.d. | 5,4 km | 74 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 110 buurten |
| Afstand tot Huisartsenpost | 5,1 km | 50 % hoger dan Zoetermeer | plek 10 van 110 buurten |
| Afstand tot Huisartsenpraktijk | 1,2 km | 33 % hoger dan Zoetermeer | plek 25 van 110 buurten |
| Afstand tot Kinderdagverblijf | 1,2 km | 140 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 110 buurten |
| Afstand tot Museum | 12,3 km | 7,9 % hoger dan Zoetermeer | plek 20 van 110 buurten |
| Afstand tot Oprit hoofdverkeersweg | 3,0 km | 36 % hoger dan Zoetermeer | plek 18 van 110 buurten |
| Afstand tot Podiumkunsten (theater of concertzaal) | 5,4 km | 100 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 110 buurten |
| Afstand tot Restaurant | 1,1 km | 57 % hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 110 buurten |
| Afstand tot School voor voortgezet onderwijs | 4,1 km | 116 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 110 buurten |
| Afstand tot Treinstation | 6,0 km | 76 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 110 buurten |
| Afstand tot Vmbo-school | 4,1 km | 105 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 110 buurten |
| Afstand tot Warenhuis | 1,2 km | 33 % lager dan Zoetermeer | plek 80 van 110 buurten |
| Afstand tot Winkel voor overige dagelijkse levensmiddelen | 1,1 km | 57 % hoger dan Zoetermeer | plek 16 van 110 buurten |
| Afstand tot Ziekenhuis (exclusief buitenpolikliniek) | 5,1 km | 50 % hoger dan Zoetermeer | plek 10 van 110 buurten |
| Afstand tot Ziekenhuis (inclusief buitenpolikliniek) | 5,1 km | 82 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 110 buurten |
In de buurt
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Basisscholen binnen 1 km | 0,0 | 100 % lager dan Zoetermeer | plek 105 van 110 buurten |
| Bioscopen binnen 5 km | 0,0 | 100 % lager dan Zoetermeer | plek 109 van 110 buurten |
| Cafes e.d. binnen 1 km | 0,0 | 100 % lager dan Zoetermeer | plek 43 van 110 buurten |
| Grote supermarkten binnen 1 km | 0,9 | 36 % lager dan Zoetermeer | plek 80 van 110 buurten |
| Huisartsenpraktijken binnen 1 km | 1,3 | 8,3 % hoger dan Zoetermeer | plek 40 van 110 buurten |
| Kinderdagverblijven binnen 1 km | 0,3 | 89 % lager dan Zoetermeer | plek 107 van 110 buurten |
| Locaties voor buitenschoolse opvang binnen 1 km | 0,6 | 79 % lager dan Zoetermeer | plek 101 van 110 buurten |
| Musea binnen 5 km | 0,0 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 110 buurten |
| Restaurants binnen 1 km | 1,3 | 72 % lager dan Zoetermeer | plek 78 van 110 buurten |
| Winkels voor overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km | 2,1 | 51 % lager dan Zoetermeer | plek 71 van 110 buurten |
| Ziekenhuizen binnen 5 km | 0,3 | 83 % lager dan Zoetermeer | plek 107 van 110 buurten |
Bron: CBS 2025
Veiligheid (26 cijfers)
Inbraken in box, garage en schuur: hoogste van de 110 buurtenDiefstal van brom-, snor- en fietsen: 3e hoogste van de 110 buurten
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Bedreiging | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 71 van 110 buurten |
| Burengerucht en relatieproblemen | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 4 van 110 buurten |
| Diefstal en inbraak bij bedrijven | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 17 van 110 buurten |
| Diefstal uit of vanaf voertuigen | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 67 van 110 buurten |
| Diefstal van brom-, snor- en fietsen | 15 misdrijven | 4 % van Zoetermeer | plek 3 van 110 buurten |
| Diefstal van motorvoertuigen | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 55 van 110 buurten |
| Drugs- en drankoverlast | 0 misdrijven | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 110 buurten |
| Drugshandel | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 40 van 110 buurten |
| Geregistreerde misdrijven | 32 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 57 van 110 buurten |
| Geregistreerde overlast | 5 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 91 van 110 buurten |
| Inbraken in box, garage en schuur | 4 misdrijven | 11 % van Zoetermeer | plek 1 van 110 buurten |
| Mishandeling | 2 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 46 van 110 buurten |
| Openbare dronkenschap | 0 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 14 van 110 buurten |
| Openlijk geweld tegen personen | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 20 van 110 buurten |
| Overvallen | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 2 van 110 buurten |
| Straatroof | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 18 van 110 buurten |
| Vernieling en zaakbeschadiging | 4 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 35 van 110 buurten |
| Winkeldiefstal | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 15 van 110 buurten |
| Woninginbraken | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 68 van 110 buurten |
Overlast
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Overlast door Alcohol of drugs | 0 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 83 van 110 buurten |
| Overlast door Jeugd | 1 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 81 van 110 buurten |
| Overlast door Verward persoon | 3 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 65 van 110 buurten |
| Overlast door Zwervers | 0 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 36 van 110 buurten |
Geluidshinder
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Geluidshinder Door evenementen | 0 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 2 van 110 buurten |
| Geluidshinder Door horeca | 0 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 5 van 110 buurten |
| Geluidshinder Overig | 1 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 79 van 110 buurten |
Bron: Politie 2025
Gezondheid en leefomgeving (12 cijfers)
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Bevolkingsdichtheid | 8.272 per km2 | 114 % hoger dan Zoetermeer | plek 51 van 110 buurten |
| Mate van stedelijkheid | 3 | 200 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 110 buurten |
| Motorfietsen van particulieren | 14 motorfietsen | < 1 % van Zoetermeer | plek 94 van 104 buurten |
| Omgevingsadressendichtheid | 1.492 per km2 | 42 % lager dan Zoetermeer | plek 105 van 110 buurten |
| Oppervlakte totaal | 11 ha | < 1 % van Zoetermeer | plek 75 van 110 buurten |
Personenauto's
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Personenauto's Op benzine | 311 auto's | < 1 % van Zoetermeer | plek 68 van 109 buurten |
| Personenauto's Op overige brandstof | 177 auto's | 1 % van Zoetermeer | plek 23 van 109 buurten |
| Personenauto's Per huishouden | 1,1 auto's | 10 % hoger dan Zoetermeer | plek 25 van 109 buurten |
| Personenauto's Per km2 | 4.572 per km2 | 172 % hoger dan Zoetermeer | plek 12 van 109 buurten |
| Personenauto's Van particulieren | 488 auto's | < 1 % van Zoetermeer | plek 53 van 109 buurten |
Bron: CBS 2026
Bronnen
- CBS
6 datasets
- Energieverbruik particuliere woningen; woningtype, wijken en buurten (86333NED), 2025
- Kerncijfers wijken en buurten 2025 (86165NED)
- Kerncijfers wijken en buurten 2026 (86358NED)
- Nabijheid voorzieningen; afstand locatie, wijk- en buurtcijfers 2025 (86270NED)
- Personen met een uitkering; soort uitkering, wijken en buurten 2026 (86328NED)
- Sociaal-economische status; scores per wijk en buurt (86296NED), 2024
- Politie