Buurtcijfers · Inkomen en werk
Financiële welvaart: 41e tot en met 80e percentielgroep
Aandeel huishoudens naar hun financiële welvaart ten opzichte van alle Nederlandse huishoudens: 41e tot en met 80e percentielgroep.
- Zoetermeer, 2024
- 44,1 %
Wijken
Bron: CBS, Sociaal-economische status; scores per wijk en buurt (86296NED), 2024.
26,4 %52,0 %
Elke stip is een wijk, van laag naar hoog. Zoetermeer: 44,1 %.
Midden
- Mediaan van 13 wijken
- 45,00 %
- Gemiddelde van 13 wijken
- 41,10 %
- Zoetermeer volgens de bron
- 44,1 %
Financiële welvaart: 41e tot en met 80e percentielgroep per wijk, 2024
| Wijk |
Staaf |
Financiële welvaart: 41e tot en met 80e percentielgroep |
| Buitengebied |
|
26,7 % |
| Buytenwegh |
|
37,9 % |
| De Leyens |
|
48,6 % |
| Dorp |
|
52,0 % |
| Driemanspolder |
|
48,1 % |
| Meerzicht |
|
38,0 % |
| Noordhove |
|
45,4 % |
| Ontwikkelwijk |
|
26,4 % |
| Oosterheem |
|
45,0 % |
| Palenstein |
|
31,4 % |
| Rokkeveen |
|
46,9 % |
| Seghwaert |
|
50,1 % |
| Stadscentrum |
|
37,8 % |
Buurten
Bron: CBS, Sociaal-economische status; scores per wijk en buurt (86296NED), 2024.
9,3 %75,7 %
Elke stip is een buurt, van laag naar hoog. Zoetermeer: 44,1 %.
Midden
- Mediaan van 107 buurten
- 45,70 %
- Gemiddelde van 107 buurten
- 43,13 %
- Zoetermeer volgens de bron
- 44,1 %
Financiële welvaart: 41e tot en met 80e percentielgroep per buurt, 2024
| Buurt |
Staaf |
Financiële welvaart: 41e tot en met 80e percentielgroep |
| Wijk Buytenwegh |
| Buytenwegh-Centrum |
|
34,4 % |
| Hovenbuurt midden-Oost |
|
20,0 % |
| Hovenbuurt midden-West |
|
59,7 % |
| Hovenbuurt-Noord |
|
16,5 % |
| Hovenbuurt-Oost |
|
62,8 % |
| Hovenbuurt-Zuid |
|
20,6 % |
| Hovenbuurt-Zuidwest |
|
18,5 % |
| Rodenbuurt midden |
|
60,7 % |
| Rodenbuurt-Noordoost |
|
31,9 % |
| Rodenbuurt-Noordwest |
|
21,8 % |
| Rodenbuurt-Oost |
|
65,9 % |
| Rodenbuurt-West |
|
47,7 % |
| Rodenbuurt-Zuid |
|
26,9 % |
| Wijk De Leyens |
| De Leyens-Centrum |
|
30,1 % |
| Kadebuurt-Oost |
|
43,7 % |
| Kadebuurt-West |
|
55,0 % |
| Redenbuurt |
|
54,2 % |
| Schouwenbuurt-Noord |
|
55,4 % |
| Strokenbuurt |
|
53,1 % |
| Wervenbuurt |
|
42,5 % |
| Zijdenbuurt-West |
|
39,0 % |
| Wijk Dorp |
| Dichtersbuurt |
|
57,8 % |
| Dorp-Oost |
|
50,1 % |
| Dorpsstraat |
|
48,2 % |
| Oranjebuurt |
|
30,9 % |
| Schildersbuurt |
|
58,9 % |
| Wijk Driemanspolder |
| Driemanspolder-Centrum |
|
36,1 % |
| Driemanspolder-Noord |
|
47,1 % |
| Driemanspolder-Oost |
|
60,0 % |
| Driemanspolder-Zuid |
|
61,3 % |
| Wijk Meerzicht |
| Bergenbuurt-Noord |
|
54,4 % |
| Bergenbuurt-Zuid |
|
35,8 % |
| Bossenbuurt hoog-Midden |
|
47,0 % |
| Bossenbuurt hoog-Noord |
|
31,1 % |
| Bossenbuurt hoog-Oost |
|
29,3 % |
| Bossenbuurt hoog-West |
|
30,7 % |
| Bossenbuurt laag |
|
28,5 % |
| Landenbuurt |
|
46,5 % |
| Meerzicht-Centrum-Oost |
|
21,7 % |
| Meerzicht-Centrum-West |
|
62,1 % |
| Waterbuurt hoog |
|
20,3 % |
| Waterbuurt laag |
|
44,9 % |
| Wijk Noordhove |
| Appelbuurt |
|
48,9 % |
| Lijnenbuurt |
|
38,3 % |
| Lommerbuurt |
|
66,1 % |
| Plannenbuurt-Noord |
|
29,1 % |
| Plannenbuurt-Zuid |
|
40,8 % |
| Ruimtenbuurt |
|
43,9 % |
| Schansenbuurt-Noord |
|
57,2 % |
| Schansenbuurt-Zuid |
|
39,9 % |
| Wijk Ontwikkelwijk |
| West 3 |
|
10,6 % |
| Wijk Oosterheem |
| B. en W.-buurt |
|
75,7 % |
| Eilandenbuurt midden |
|
43,6 % |
| Eilandenbuurt-Noordoost |
|
35,3 % |
| Eilandenbuurt-Noordwest |
|
54,4 % |
| Eilandenbuurt-Zuidoost |
|
59,5 % |
| Eilandenbuurt-Zuidwest |
|
46,7 % |
| Merenbuurt-Oost |
|
41,3 % |
| Oosterheem-Centrum |
|
37,1 % |
| Stromenbuurt-Noord |
|
63,2 % |
| Stromenbuurt-Noordwest |
|
11,3 % |
| Stromenbuurt-Zuidoost |
|
32,4 % |
| Stromenbuurt-Zuidwest |
|
40,0 % |
| Zegwaartseweg-Noord |
|
9,3 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordmidden |
|
52,9 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordoost |
|
41,7 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordwest |
|
47,1 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Zuidoost |
|
48,0 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Zuidwest |
|
47,2 % |
| Wijk Palenstein |
| Geuzenbuurt |
|
36,5 % |
| Palenstein-Centrum |
|
34,2 % |
| Palenstein-Oost |
|
12,2 % |
| Palenstein-West |
|
47,8 % |
| Palenstein-Zuid |
|
37,7 % |
| Wijk Rokkeveen |
| Blauwenbuurt |
|
58,5 % |
| Bruinen- en Grijzenbuurt |
|
38,1 % |
| Gangenbuurt-Oost |
|
50,8 % |
| Gangenbuurt-West |
|
40,0 % |
| Gelenbuurt |
|
47,0 % |
| Groenenbuurt |
|
53,7 % |
| Houtbuurt-Oost |
|
44,2 % |
| Houtbuurt-West |
|
42,3 % |
| Stenenbuurt-midden |
|
43,1 % |
| Stenenbuurt-Noord |
|
38,9 % |
| Stenenbuurt-Zuid |
|
48,5 % |
| Wittenbuurt |
|
59,4 % |
| Zomenbuurt |
|
43,6 % |
| Wijk Seghwaert |
| Akkersbuurt-Oost |
|
50,0 % |
| Akkersbuurt-West |
|
64,5 % |
| Gaardenbuurt |
|
49,3 % |
| Parkenbuurt |
|
58,1 % |
| Seghwaert-Centrum-Noord |
|
37,7 % |
| Seghwaert-Centrum-Zuid |
|
17,2 % |
| Slotenbuurt |
|
49,3 % |
| Tuinenbuurt |
|
48,9 % |
| Vaartenbuurt-Oost |
|
48,5 % |
| Vaartenbuurt-West |
|
45,7 % |
| Veldenbuurt-Oost |
|
53,0 % |
| Veldenbuurt-West |
|
49,6 % |
| Weidebuurt-Noord |
|
54,0 % |
| Weidebuurt-Zuid |
|
46,8 % |
| Wijk Stadscentrum |
| Centrum-Midden |
|
46,0 % |
| Centrum-Oost |
|
31,1 % |
| Centrum-West |
|
53,3 % |
| Engelse buurt |
|
41,7 % |
| Franse buurt |
|
53,0 % |
| Griekse buurt |
|
15,8 % |
Meer over inkomen en werk
-
Aandeel met basisonderwijs, vmbo, mbo1
19,4 %
-
Aandeel met havo, vwo, mbo2-4
39,6 %
-
Aandeel met hbo, wo
41,0 %
-
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar niet voortdurend werkzaam
10,4 %
-
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar niet werkzaam
6,0 %
-
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar voortdurend werkzaam
54,3 %