Buurtcijfers ยท Inkomen en werk
Vermogen: gemiddelde percentielgroep
Gemiddelde percentielgroep van huishoudens naar hun vermogen ten opzichte van alle Nederlandse huishoudens.
- Zoetermeer, 2024
- 48,7
Wijken
Bron: CBS, Sociaal-economische status; scores per wijk en buurt (86296NED), 2024.
22,668,8
Elke stip is een wijk, van laag naar hoog. Zoetermeer: 48,7.
Midden
- Mediaan van 13 wijken
- 47,20
- Gemiddelde van 13 wijken
- 47,00
- Zoetermeer volgens de bron
- 48,7
Vermogen: gemiddelde percentielgroep per wijk, 2024
| Wijk |
Staaf |
Vermogen: gemiddelde percentielgroep |
| Buitengebied |
|
68,8 |
| Buytenwegh |
|
39,6 |
| De Leyens |
|
55,9 |
| Dorp |
|
52,1 |
| Driemanspolder |
|
45,4 |
| Meerzicht |
|
42,2 |
| Noordhove |
|
55,6 |
| Ontwikkelwijk |
|
22,6 |
| Oosterheem |
|
54,0 |
| Palenstein |
|
35,2 |
| Rokkeveen |
|
58,4 |
| Seghwaert |
|
47,2 |
| Stadscentrum |
|
34,0 |
Buurten
Bron: CBS, Sociaal-economische status; scores per wijk en buurt (86296NED), 2024.
18,987,3
Elke stip is een buurt, van laag naar hoog. Zoetermeer: 48,7.
Midden
- Mediaan van 107 buurten
- 49,80
- Gemiddelde van 107 buurten
- 49,20
- Zoetermeer volgens de bron
- 48,7
Vermogen: gemiddelde percentielgroep per buurt, 2024
| Buurt |
Staaf |
Vermogen: gemiddelde percentielgroep |
| Wijk Buytenwegh |
| Buytenwegh-Centrum |
|
34,7 |
| Hovenbuurt midden-Oost |
|
25,7 |
| Hovenbuurt midden-West |
|
53,1 |
| Hovenbuurt-Noord |
|
29,7 |
| Hovenbuurt-Oost |
|
61,0 |
| Hovenbuurt-Zuid |
|
26,7 |
| Hovenbuurt-Zuidwest |
|
24,2 |
| Rodenbuurt midden |
|
58,1 |
| Rodenbuurt-Noordoost |
|
37,0 |
| Rodenbuurt-Noordwest |
|
24,2 |
| Rodenbuurt-Oost |
|
60,8 |
| Rodenbuurt-West |
|
49,6 |
| Rodenbuurt-Zuid |
|
25,8 |
| Wijk De Leyens |
| De Leyens-Centrum |
|
38,7 |
| Kadebuurt-Oost |
|
63,7 |
| Kadebuurt-West |
|
70,7 |
| Redenbuurt |
|
58,8 |
| Schouwenbuurt-Noord |
|
61,9 |
| Strokenbuurt |
|
44,6 |
| Wervenbuurt |
|
58,6 |
| Zijdenbuurt-West |
|
47,0 |
| Wijk Dorp |
| Dichtersbuurt |
|
52,7 |
| Dorp-Oost |
|
52,1 |
| Dorpsstraat |
|
51,9 |
| Oranjebuurt |
|
56,6 |
| Schildersbuurt |
|
49,8 |
| Wijk Driemanspolder |
| Driemanspolder-Centrum |
|
30,3 |
| Driemanspolder-Noord |
|
58,1 |
| Driemanspolder-Oost |
|
57,5 |
| Driemanspolder-Zuid |
|
53,8 |
| Wijk Meerzicht |
| Bergenbuurt-Noord |
|
56,5 |
| Bergenbuurt-Zuid |
|
45,4 |
| Bossenbuurt hoog-Midden |
|
40,4 |
| Bossenbuurt hoog-Noord |
|
30,5 |
| Bossenbuurt hoog-Oost |
|
30,5 |
| Bossenbuurt hoog-West |
|
30,2 |
| Bossenbuurt laag |
|
33,8 |
| Landenbuurt |
|
54,1 |
| Meerzicht-Centrum-Oost |
|
42,0 |
| Meerzicht-Centrum-West |
|
47,4 |
| Waterbuurt hoog |
|
26,3 |
| Waterbuurt laag |
|
59,7 |
| Wijk Noordhove |
| Appelbuurt |
|
69,3 |
| Lijnenbuurt |
|
41,7 |
| Lommerbuurt |
|
64,7 |
| Plannenbuurt-Noord |
|
82,6 |
| Plannenbuurt-Zuid |
|
39,5 |
| Ruimtenbuurt |
|
43,5 |
| Schansenbuurt-Noord |
|
67,3 |
| Schansenbuurt-Zuid |
|
65,1 |
| Wijk Ontwikkelwijk |
| West 3 |
|
18,9 |
| Wijk Oosterheem |
| B. en W.-buurt |
|
48,4 |
| Eilandenbuurt midden |
|
37,6 |
| Eilandenbuurt-Noordoost |
|
65,9 |
| Eilandenbuurt-Noordwest |
|
51,6 |
| Eilandenbuurt-Zuidoost |
|
63,1 |
| Eilandenbuurt-Zuidwest |
|
73,3 |
| Merenbuurt-Oost |
|
53,3 |
| Oosterheem-Centrum |
|
32,3 |
| Stromenbuurt-Noord |
|
66,2 |
| Stromenbuurt-Noordwest |
|
83,6 |
| Stromenbuurt-Zuidoost |
|
54,5 |
| Stromenbuurt-Zuidwest |
|
47,7 |
| Zegwaartseweg-Noord |
|
87,3 |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordmidden |
|
57,6 |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordoost |
|
50,0 |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordwest |
|
59,8 |
| Zuid-Hollandbuurt-Zuidoost |
|
46,6 |
| Zuid-Hollandbuurt-Zuidwest |
|
53,7 |
| Wijk Palenstein |
| Geuzenbuurt |
|
48,8 |
| Palenstein-Centrum |
|
26,5 |
| Palenstein-Oost |
|
21,6 |
| Palenstein-West |
|
43,9 |
| Palenstein-Zuid |
|
43,8 |
| Wijk Rokkeveen |
| Blauwenbuurt |
|
58,7 |
| Bruinen- en Grijzenbuurt |
|
51,0 |
| Gangenbuurt-Oost |
|
73,4 |
| Gangenbuurt-West |
|
45,3 |
| Gelenbuurt |
|
42,7 |
| Groenenbuurt |
|
58,2 |
| Houtbuurt-Oost |
|
61,3 |
| Houtbuurt-West |
|
66,7 |
| Stenenbuurt-midden |
|
61,1 |
| Stenenbuurt-Noord |
|
76,5 |
| Stenenbuurt-Zuid |
|
70,3 |
| Wittenbuurt |
|
62,8 |
| Zomenbuurt |
|
65,4 |
| Wijk Seghwaert |
| Akkersbuurt-Oost |
|
45,1 |
| Akkersbuurt-West |
|
55,8 |
| Gaardenbuurt |
|
43,8 |
| Parkenbuurt |
|
52,9 |
| Seghwaert-Centrum-Noord |
|
29,3 |
| Seghwaert-Centrum-Zuid |
|
27,6 |
| Slotenbuurt |
|
50,2 |
| Tuinenbuurt |
|
46,0 |
| Vaartenbuurt-Oost |
|
46,7 |
| Vaartenbuurt-West |
|
50,8 |
| Veldenbuurt-Oost |
|
45,1 |
| Veldenbuurt-West |
|
42,8 |
| Weidebuurt-Noord |
|
54,5 |
| Weidebuurt-Zuid |
|
43,7 |
| Wijk Stadscentrum |
| Centrum-Midden |
|
40,0 |
| Centrum-Oost |
|
29,1 |
| Centrum-West |
|
41,5 |
| Engelse buurt |
|
29,1 |
| Franse buurt |
|
42,3 |
| Griekse buurt |
|
30,7 |
Meer over inkomen en werk
-
Aandeel met basisonderwijs, vmbo, mbo1
19,4 %
-
Aandeel met havo, vwo, mbo2-4
39,6 %
-
Aandeel met hbo, wo
41,0 %
-
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar niet voortdurend werkzaam
10,4 %
-
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar niet werkzaam
6,0 %
-
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar voortdurend werkzaam
54,3 %