Buurtcijfers · Inkomen en werk
Huishoudens met laagste 40% inkomen
Aandeel huishoudens dat tot de 40% huishoudens met het laagste inkomen van Nederland behoort.
- Zoetermeer, 2024
- 34,7 %
Zoetermeer door de jaren
Cijfers per jaar
| Jaar | Huishoudens met laagste 40% inkomen |
|---|---|
| 2014 | 33,6 % |
| 2015 | 35,0 % |
| 2016 | 35,2 % |
| 2017 | 35,2 % |
| 2018 | 35,2 % |
| 2019 | 35,3 % |
| 2020 | 34,8 % |
| 2021 | 35,1 % |
| 2022 | 35,0 % |
| 2023 | 34,7 % |
| 2024 | 34,7 % |
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2014 (82931NED) tot en met 2024 (85984NED).
Wijken indeling 2024
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED).
Hoogste 4
- Centrum 46,8 %
- Meerzicht 45,5 %
- Buytenwegh de Leyens 36,2 %
- Seghwaert 32,5 %
Laagste 4
- Buitengebied 17,6 %
- Industriegebied 20,0 %
- Oosterheem 23,4 %
- Rokkeveen 25,7 %
Midden
- Mediaan van 9 wijken
- 26,80 %
- Gemiddelde van 9 wijken
- 30,50 %
- Zoetermeer volgens de bron
- 34,7 %
| Wijk | Staaf | Huishoudens met laagste 40% inkomen | Verloop |
|---|---|---|---|
| Buitengebied | 17,6 % | ||
| Buytenwegh de Leyens | 36,2 % | ||
| Centrum | 46,8 % | ||
| Industriegebied | 20,0 % | ||
| Meerzicht | 45,5 % | ||
| Noordhove | 26,8 % | ||
| Oosterheem | 23,4 % | ||
| Rokkeveen | 25,7 % | ||
| Seghwaert | 32,5 % |
Buurten indeling 2024
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED).
Hoogste 5
- Stadscentrum 56,0 %
- Meerzicht-Oost 54,0 %
- Palenstein 53,8 %
- Buytenwegh 42,8 %
- Driemanspolder 40,8 %
Laagste 5
- Rokkehage c.a. 16,0 %
- Oosterheem-Zuid-West 18,9 %
- Noordhove-Oost 22,5 %
- Rokkeveen-Oost 24,7 %
- Oosterheem-Noord-Oost 25,2 %
Midden
- Mediaan van 17 buurten
- 33,20 %
- Gemiddelde van 17 buurten
- 34,41 %
- Zoetermeer volgens de bron
- 34,7 %
| Buurt | Staaf | Huishoudens met laagste 40% inkomen | Verloop |
|---|---|---|---|
| Wijk Bedrijventerreinen | |||
| Rokkehage c.a. | 16,0 % | ||
| Wijk Buytenwegh | |||
| Buytenwegh | 42,8 % | ||
| Wijk De Leyens | |||
| De Leyens | 28,9 % | ||
| Wijk Dorp | |||
| Dorp | 36,8 % | ||
| Wijk Driemanspolder | |||
| Driemanspolder | 40,8 % | ||
| Wijk Meerzicht | |||
| Meerzicht-Oost | 54,0 % | ||
| Meerzicht-West | 38,7 % | ||
| Wijk Noordhove | |||
| Noordhove-Oost | 22,5 % | ||
| Noordhove-West | 33,2 % | ||
| Wijk Oosterheem | |||
| Oosterheem-Noord-Oost | 25,2 % | ||
| Oosterheem-Zuid-West | 18,9 % | ||
| Wijk Palenstein | |||
| Palenstein | 53,8 % | ||
| Wijk Rokkeveen | |||
| Rokkeveen-Oost | 24,7 % | ||
| Rokkeveen-West | 27,2 % | ||
| Wijk Seghwaert | |||
| Seghwaert-Noord-Oost | 29,9 % | ||
| Seghwaert-Zuid-West | 35,5 % | ||
| Wijk Stadscentrum | |||
| Stadscentrum | 56,0 % | ||