Buurtcijfers ยท Inkomen en werk
Vermogen: 1e tot en met 40e percentielgroep
Aandeel huishoudens naar hun vermogen ten opzichte van alle Nederlandse huishoudens: 1e tot en met 40e percentielgroep.
- Zoetermeer, 2024
- 41,0 %
Wijken
Bron: CBS, Sociaal-economische status; scores per wijk en buurt (86296NED), 2024.
24,8 %88,0 %
Elke stip is een wijk, van laag naar hoog. Zoetermeer: 41,0 %.
Midden
- Mediaan van 13 wijken
- 39,60 %
- Gemiddelde van 13 wijken
- 45,28 %
- Zoetermeer volgens de bron
- 41,0 %
Vermogen: 1e tot en met 40e percentielgroep per wijk, 2024
| Wijk |
Staaf |
Vermogen: 1e tot en met 40e percentielgroep |
| Buitengebied |
|
24,8 % |
| Buytenwegh |
|
55,4 % |
| De Leyens |
|
30,6 % |
| Dorp |
|
31,4 % |
| Driemanspolder |
|
43,2 % |
| Meerzicht |
|
49,8 % |
| Noordhove |
|
31,6 % |
| Ontwikkelwijk |
|
88,0 % |
| Oosterheem |
|
34,5 % |
| Palenstein |
|
64,8 % |
| Rokkeveen |
|
27,2 % |
| Seghwaert |
|
39,6 % |
| Stadscentrum |
|
67,8 % |
Buurten
Bron: CBS, Sociaal-economische status; scores per wijk en buurt (86296NED), 2024.
3,2 %97,8 %
Elke stip is een buurt, van laag naar hoog. Zoetermeer: 41,0 %.
Midden
- Mediaan van 107 buurten
- 37,80 %
- Gemiddelde van 107 buurten
- 40,65 %
- Zoetermeer volgens de bron
- 41,0 %
Vermogen: 1e tot en met 40e percentielgroep per buurt, 2024
| Buurt |
Staaf |
Vermogen: 1e tot en met 40e percentielgroep |
| Wijk Buytenwegh |
| Buytenwegh-Centrum |
|
58,5 % |
| Hovenbuurt midden-Oost |
|
80,4 % |
| Hovenbuurt midden-West |
|
19,7 % |
| Hovenbuurt-Noord |
|
78,8 % |
| Hovenbuurt-Oost |
|
14,0 % |
| Hovenbuurt-Zuid |
|
82,4 % |
| Hovenbuurt-Zuidwest |
|
85,8 % |
| Rodenbuurt midden |
|
18,2 % |
| Rodenbuurt-Noordoost |
|
66,1 % |
| Rodenbuurt-Noordwest |
|
85,8 % |
| Rodenbuurt-Oost |
|
17,3 % |
| Rodenbuurt-West |
|
37,8 % |
| Rodenbuurt-Zuid |
|
83,4 % |
| Wijk De Leyens |
| De Leyens-Centrum |
|
61,2 % |
| Kadebuurt-Oost |
|
22,9 % |
| Kadebuurt-West |
|
5,5 % |
| Redenbuurt |
|
26,5 % |
| Schouwenbuurt-Noord |
|
13,1 % |
| Strokenbuurt |
|
46,8 % |
| Wervenbuurt |
|
30,9 % |
| Zijdenbuurt-West |
|
47,0 % |
| Wijk Dorp |
| Dichtersbuurt |
|
25,0 % |
| Dorp-Oost |
|
34,2 % |
| Dorpsstraat |
|
35,0 % |
| Oranjebuurt |
|
35,7 % |
| Schildersbuurt |
|
30,7 % |
| Wijk Driemanspolder |
| Driemanspolder-Centrum |
|
71,9 % |
| Driemanspolder-Noord |
|
30,3 % |
| Driemanspolder-Oost |
|
15,3 % |
| Driemanspolder-Zuid |
|
22,4 % |
| Wijk Meerzicht |
| Bergenbuurt-Noord |
|
21,9 % |
| Bergenbuurt-Zuid |
|
49,0 % |
| Bossenbuurt hoog-Midden |
|
41,4 % |
| Bossenbuurt hoog-Noord |
|
70,7 % |
| Bossenbuurt hoog-Oost |
|
71,3 % |
| Bossenbuurt hoog-West |
|
67,6 % |
| Bossenbuurt laag |
|
68,0 % |
| Landenbuurt |
|
31,7 % |
| Meerzicht-Centrum-Oost |
|
62,9 % |
| Meerzicht-Centrum-West |
|
22,7 % |
| Waterbuurt hoog |
|
80,9 % |
| Waterbuurt laag |
|
22,6 % |
| Wijk Noordhove |
| Appelbuurt |
|
7,2 % |
| Lijnenbuurt |
|
55,2 % |
| Lommerbuurt |
|
9,3 % |
| Plannenbuurt-Noord |
|
4,0 % |
| Plannenbuurt-Zuid |
|
57,8 % |
| Ruimtenbuurt |
|
50,5 % |
| Schansenbuurt-Noord |
|
6,5 % |
| Schansenbuurt-Zuid |
|
21,9 % |
| Wijk Ontwikkelwijk |
| West 3 |
|
97,8 % |
| Wijk Oosterheem |
| B. en W.-buurt |
|
35,9 % |
| Eilandenbuurt midden |
|
62,6 % |
| Eilandenbuurt-Noordoost |
|
17,3 % |
| Eilandenbuurt-Noordwest |
|
32,1 % |
| Eilandenbuurt-Zuidoost |
|
9,3 % |
| Eilandenbuurt-Zuidwest |
|
4,5 % |
| Merenbuurt-Oost |
|
34,7 % |
| Oosterheem-Centrum |
|
70,7 % |
| Stromenbuurt-Noord |
|
14,9 % |
| Stromenbuurt-Noordwest |
|
4,9 % |
| Stromenbuurt-Zuidoost |
|
40,2 % |
| Stromenbuurt-Zuidwest |
|
46,1 % |
| Zegwaartseweg-Noord |
|
4,2 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordmidden |
|
24,2 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordoost |
|
41,6 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordwest |
|
25,7 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Zuidoost |
|
44,4 % |
| Zuid-Hollandbuurt-Zuidwest |
|
35,3 % |
| Wijk Palenstein |
| Geuzenbuurt |
|
43,5 % |
| Palenstein-Centrum |
|
72,4 % |
| Palenstein-Oost |
|
93,1 % |
| Palenstein-West |
|
46,6 % |
| Palenstein-Zuid |
|
49,7 % |
| Wijk Rokkeveen |
| Blauwenbuurt |
|
19,6 % |
| Bruinen- en Grijzenbuurt |
|
40,6 % |
| Gangenbuurt-Oost |
|
3,2 % |
| Gangenbuurt-West |
|
51,1 % |
| Gelenbuurt |
|
51,2 % |
| Groenenbuurt |
|
24,6 % |
| Houtbuurt-Oost |
|
23,3 % |
| Houtbuurt-West |
|
18,5 % |
| Stenenbuurt-midden |
|
24,8 % |
| Stenenbuurt-Noord |
|
3,8 % |
| Stenenbuurt-Zuid |
|
8,8 % |
| Wittenbuurt |
|
15,3 % |
| Zomenbuurt |
|
17,6 % |
| Wijk Seghwaert |
| Akkersbuurt-Oost |
|
42,5 % |
| Akkersbuurt-West |
|
18,3 % |
| Gaardenbuurt |
|
45,2 % |
| Parkenbuurt |
|
25,8 % |
| Seghwaert-Centrum-Noord |
|
69,8 % |
| Seghwaert-Centrum-Zuid |
|
81,7 % |
| Slotenbuurt |
|
36,7 % |
| Tuinenbuurt |
|
43,4 % |
| Vaartenbuurt-Oost |
|
41,9 % |
| Vaartenbuurt-West |
|
34,1 % |
| Veldenbuurt-Oost |
|
40,8 % |
| Veldenbuurt-West |
|
47,9 % |
| Weidebuurt-Noord |
|
29,8 % |
| Weidebuurt-Zuid |
|
45,1 % |
| Wijk Stadscentrum |
| Centrum-Midden |
|
54,2 % |
| Centrum-Oost |
|
77,4 % |
| Centrum-West |
|
47,5 % |
| Engelse buurt |
|
77,5 % |
| Franse buurt |
|
48,6 % |
| Griekse buurt |
|
81,1 % |
Meer over inkomen en werk
-
Aandeel met basisonderwijs, vmbo, mbo1
19,4 %
-
Aandeel met havo, vwo, mbo2-4
39,6 %
-
Aandeel met hbo, wo
41,0 %
-
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar niet voortdurend werkzaam
10,4 %
-
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar niet werkzaam
6,0 %
-
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar voortdurend werkzaam
54,3 %