Buurtcijfers · Inkomen en werk
Huishoudens met hoogste 20% inkomen
Aandeel huishoudens dat tot de 20% huishoudens met het hoogste inkomen van Nederland behoort.
- Zoetermeer, 2024
- 20,7 %
Zoetermeer door de jaren
Cijfers per jaar
| Jaar | Huishoudens met hoogste 20% inkomen |
|---|---|
| 2014 | 23,2 % |
| 2015 | 22,3 % |
| 2016 | 21,8 % |
| 2017 | 21,4 % |
| 2018 | 21,3 % |
| 2019 | 21,1 % |
| 2020 | 21,3 % |
| 2021 | 20,9 % |
| 2022 | 20,3 % |
| 2023 | 20,8 % |
| 2024 | 20,7 % |
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2014 (82931NED) tot en met 2024 (85984NED).
Wijken indeling 2024
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED).
Hoogste 4
- Buitengebied 57,4 %
- Oosterheem 34,0 %
- Industriegebied 30,4 %
- Rokkeveen 28,0 %
Laagste 4
- Centrum 10,9 %
- Meerzicht 13,1 %
- Buytenwegh de Leyens 17,5 %
- Seghwaert 18,4 %
Midden
- Mediaan van 9 wijken
- 27,30 %
- Gemiddelde van 9 wijken
- 26,33 %
- Zoetermeer volgens de bron
- 20,7 %
| Wijk | Staaf | Huishoudens met hoogste 20% inkomen | Verloop |
|---|---|---|---|
| Buitengebied | 57,4 % | ||
| Buytenwegh de Leyens | 17,5 % | ||
| Centrum | 10,9 % | ||
| Industriegebied | 30,4 % | ||
| Meerzicht | 13,1 % | ||
| Noordhove | 27,3 % | ||
| Oosterheem | 34,0 % | ||
| Rokkeveen | 28,0 % | ||
| Seghwaert | 18,4 % |
Buurten indeling 2024
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED).
Hoogste 5
- Oosterheem-Zuid-West 41,7 %
- Noordhove-Oost 32,6 %
- Oosterheem-Noord-Oost 30,9 %
- Rokkehage c.a. 30,9 %
- Rokkeveen-West 28,9 %
Laagste 5
- Stadscentrum 7,3 %
- Meerzicht-Oost 8,1 %
- Driemanspolder 10,6 %
- Palenstein 10,7 %
- Buytenwegh 12,3 %
Midden
- Mediaan van 17 buurten
- 18,90 %
- Gemiddelde van 17 buurten
- 20,76 %
- Zoetermeer volgens de bron
- 20,7 %
| Buurt | Staaf | Huishoudens met hoogste 20% inkomen | Verloop |
|---|---|---|---|
| Wijk Bedrijventerreinen | |||
| Rokkehage c.a. | 30,9 % | ||
| Wijk Buytenwegh | |||
| Buytenwegh | 12,3 % | ||
| Wijk De Leyens | |||
| De Leyens | 23,2 % | ||
| Wijk Dorp | |||
| Dorp | 15,4 % | ||
| Wijk Driemanspolder | |||
| Driemanspolder | 10,6 % | ||
| Wijk Meerzicht | |||
| Meerzicht-Oost | 8,1 % | ||
| Meerzicht-West | 17,0 % | ||
| Wijk Noordhove | |||
| Noordhove-Oost | 32,6 % | ||
| Noordhove-West | 19,4 % | ||
| Wijk Oosterheem | |||
| Oosterheem-Noord-Oost | 30,9 % | ||
| Oosterheem-Zuid-West | 41,7 % | ||
| Wijk Palenstein | |||
| Palenstein | 10,7 % | ||
| Wijk Rokkeveen | |||
| Rokkeveen-Oost | 27,3 % | ||
| Rokkeveen-West | 28,9 % | ||
| Wijk Seghwaert | |||
| Seghwaert-Noord-Oost | 18,9 % | ||
| Seghwaert-Zuid-West | 17,8 % | ||
| Wijk Stadscentrum | |||
| Stadscentrum | 7,3 % | ||