Wijk Meerzicht
Cijfers voor deze wijk, met links naar de 13 buurten van de wijk. Bij elk cijfer staat wat de bron voor heel Zoetermeer publiceert, als de bron dat cijfer kent.
- Aantal inwoners 15.695 personen Zoetermeer: 130.836 personen plek 4 van 14 wijken Bron: CBS 2026
- Woningvoorraad 7.264 woningen Zoetermeer: 58.212 woningen plek 4 van 14 wijken Bron: CBS 2025
- Gemiddelde WOZ-waarde 305 duizend euro Zoetermeer: 375 duizend euro plek 11 van 14 wijken Bron: CBS 2025
- Huurwoningen 54 % Zoetermeer: 44 % plek 5 van 14 wijken Bron: CBS 2025
- Woningen met zonnestroom 21 % Zoetermeer: 31 % plek 10 van 13 wijken Bron: CBS 2025
- Geregistreerde misdrijven 704 misdrijven Zoetermeer: 5.611 misdrijven plek 2 van 14 wijken Bron: Politie 2025
- Afstand tot grote supermarkt 1,0 km Zoetermeer: 0,8 km plek 4 van 14 wijken Bron: CBS 2025
Bij de plekken tellen alleen wijken met minstens 200 inwoners mee.
Opvallend
Hoogste waarden
- Aandeel met basisonderwijs, vmbo, mbo1: 25,5 %, 2e hoogste van de 13 wijken
- Personen met werkloosheidsuitkering (percentage): 1 %, gedeeld 2e hoogste van de 14 wijken
- Personen met arbeidsongeschiktheidsuitkering (percentage): 6 %, gedeeld 3e hoogste van de 14 wijken
Laagste waarden
- Aandeel met hbo, wo: 33,4 %, gedeeld 2e laagste van de 13 wijken
- Gestandaardiseerd inkomen: 41e tot en met 80e percentielgroep: 39,8 %, 3e laagste van de 13 wijken
- Eengezinswoningen: 38 %, 5e laagste van de 14 wijken
Cijfers voor de wijk
Bevolking (30 cijfers)
Geboorten per 1.000 inwoners: gedeeld hoogste van de 14 wijkenInwoners vanaf de AOW-leeftijd: 3e hoogste van de 14 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aantal inwoners | 15.695 personen | 12 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Geboorten per 1.000 inwoners | 15 per 1.000 inwoners | 67 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Inwoners van 15 jaar tot AOW-leeftijd | 9.910 personen | 12 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Inwoners vanaf 15 jaar | 12.940 personen | 12 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Inwoners vanaf de AOW-leeftijd | 3.030 personen | 12 % van Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Sterfgevallen per 1.000 inwoners | 10 per 1.000 inwoners | 11 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Ongehuwd | 8.190 personen | 13 % van Zoetermeer | |
| Gehuwd | 4.955 personen | 10 % van Zoetermeer | |
| Gescheiden | 1.755 personen | 14 % van Zoetermeer | |
| Verweduwd | 790 personen | 14 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Geboorten | 170 personen | 14 % van Zoetermeer | |
| Sterfgevallen | 160 personen | 14 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Herkomst Nederland | 8.660 personen | 11 % van Zoetermeer | |
| Herkomst Europa (buiten Nederland) | 1.205 personen | 13 % van Zoetermeer | |
| Herkomst buiten Europa | 5.830 personen | 14 % van Zoetermeer | |
| Geboren in Europa (buiten Nederland) | 670 personen | 13 % van Zoetermeer | |
| Geboren buiten Europa | 3.235 personen | 15 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| 0 tot 15 jaar | 2.750 personen | 13 % van Zoetermeer | |
| 15 tot 25 jaar | 1.955 personen | 13 % van Zoetermeer | |
| 25 tot 45 jaar | 3.890 personen | 12 % van Zoetermeer | |
| 45 tot 65 jaar | 3.765 personen | 11 % van Zoetermeer | |
| 65 tot 80 jaar | 2.335 personen | 10 % van Zoetermeer | |
| 80 jaar of ouder | 995 personen | 17 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Basisonderwijs | 1.600 personen | 13 % van Zoetermeer | |
| Voortgezet onderwijs | 930 personen | 13 % van Zoetermeer | |
| Mbo | 570 personen | 15 % van Zoetermeer | |
| Hbo | 310 personen | 11 % van Zoetermeer | |
| Wo | 150 personen | 11 % van Zoetermeer |
Bron: CBS 2025–2026
Huishoudens (5 cijfers)
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aantal huishoudens | 7.230 huishoudens | 12 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Gemiddelde huishoudensgrootte | 2,2 personen | gelijk aan Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Eenpersoonshuishoudens | 2.905 huishoudens | 14 % van Zoetermeer | |
| Huishoudens zonder kinderen | 1.615 huishoudens | 10 % van Zoetermeer | |
| Huishoudens met kinderen | 2.715 huishoudens | 13 % van Zoetermeer |
Bron: CBS 2026
Wonen (16 cijfers)
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Eengezinswoningen | 38 % | 18 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Gemiddelde WOZ-waarde | 305 duizend euro | 19 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Huurwoningen | 54 % | 10 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Nieuwbouwwoningen | 0 woningen | < 1 % van Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Onbewoonde woningen | 2 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Woningvoorraad | 7.264 woningen | 12 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Meer dan tien jaar geleden | 99 % | 4,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Afgelopen tien jaar | 1 % | 4,0 procentpunt lager dan Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Koopwoningen | 46 % | 10 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Huur woningcorporatie | 50 % | 16 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Huur overige verhuurders | 4 % | 6,0 procentpunt lager dan Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Tussenwoningen | 26 % | 14 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Hoekwoningen | 9 % | 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Twee-onder-een-kapwoningen | 1 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Vrijstaande woningen | 2 % | gelijk aan Zoetermeer | |
| Meergezinswoningen | 62 % | 18 procentpunt hoger dan Zoetermeer |
Bron: CBS 2025
Energie (59 cijfers)
Aardgasverbruik hoekwoningen: 2e hoogste van de 12 wijkenAardgasverbruik koopwoningen: 3e hoogste van de 14 wijkenAardgasverbruik twee-onder-een-kapwoningen: 2e hoogste van de 11 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| CO2-uitstoot door aardgas per inwoner Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 725 kg per inwoner | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| CO2-uitstoot door aardgas per inwoner Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 728 kg per inwoner | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
| Elektriciteitsteruglevering per woning | 570 kWh | 23 % lager dan Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Vermogen zonnepanelen bij woningen Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 5.295 kWp | 11 % van Zoetermeer | plek 5 van 9 wijken |
| Vermogen zonnepanelen bij woningen Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 814 kWp | 2 % van Zoetermeer | plek 15 van 17 buurten |
| Vermogen zonnepanelen bij woningen Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 4.480 kWp | 9 % van Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Woningen met zonnestroom | 21 % | 10 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 10 van 13 wijken |
| Zonnestroominstallaties bij woningen Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 1.073 installaties | 8 % van Zoetermeer | plek 7 van 9 wijken |
| Zonnestroominstallaties bij woningen Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 166 installaties | 1 % van Zoetermeer | plek 15 van 17 buurten |
| Zonnestroominstallaties bij woningen Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 907 installaties | 7 % van Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
Aardgasverbruik
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aardgasverbruik Appartementen | 680 m3 | 21 % hoger dan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Aardgasverbruik Hoekwoningen | 970 m3 | 18 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 12 wijken |
| Aardgasverbruik Huurwoningen | 690 m3 | 13 % hoger dan Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Aardgasverbruik Koopwoningen | 860 m3 | 23 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Aardgasverbruik Per woning | 770 m3 | 17 % hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Aardgasverbruik Tussenwoningen | 810 m3 | 21 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 12 wijken |
| Aardgasverbruik Twee-onder-een-kapwoningen | 1.490 m3 | 66 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 11 wijken |
| Aardgasverbruik Vrijstaande woningen | 1.590 m3 | 37 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 12 wijken |
Elektriciteitslevering
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Elektriciteitslevering Appartementen | 2.370 kWh | 17 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Elektriciteitslevering Hoekwoningen | 2.840 kWh | 4,4 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 12 wijken |
| Elektriciteitslevering Huurwoningen | 2.400 kWh | 12 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Elektriciteitslevering Koopwoningen | 2.750 kWh | 2,8 % lager dan Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Elektriciteitslevering Per woning | 2.560 kWh | gelijk aan Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Elektriciteitslevering Tussenwoningen | 2.780 kWh | gelijk aan Zoetermeer | plek 4 van 12 wijken |
| Elektriciteitslevering Twee-onder-een-kapwoningen | 3.770 kWh | 4,6 % lager dan Zoetermeer | plek 5 van 11 wijken |
| Elektriciteitslevering Vrijstaande woningen | 4.130 kWh | 12 % lager dan Zoetermeer | plek 6 van 12 wijken |
Hoofdverwarming
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Woningen met hoofdverwarming: Blokverwarming Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 40 % | 27 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Blokverwarming Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 50 % | 37 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Blokverwarming Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 32 % | 19 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Een individuele cv-ketel Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 43 % | 32 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 9 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Een individuele cv-ketel Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 28 % | 47 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 17 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Een individuele cv-ketel Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 55 % | 20 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Een onbekend type installatie Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 0 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 5 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Een onbekend type installatie Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 0 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Een onbekend type installatie Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 0 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met hoog gasverbruik Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 10 % | 7,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met hoog gasverbruik Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 14 % | 11 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met hoog gasverbruik Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 7 % | 4,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met laag gasverbruik Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met laag gasverbruik Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met laag gasverbruik Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming zonder gasverbruik Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 3 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 4 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming zonder gasverbruik Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 0 % | 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 10 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming zonder gasverbruik Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 5 % | 2,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Geen gasverbruik (exclusief onbekend) Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 3 % | 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 4 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Geen gasverbruik (exclusief onbekend) Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 0 % | 8,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 10 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Geen gasverbruik (exclusief onbekend) Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 5 % | 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met hoog gasverbruik Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 3 % | 2,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met hoog gasverbruik Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 8 % | 7,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met hoog gasverbruik Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 0 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met laag gasverbruik Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met laag gasverbruik Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met laag gasverbruik Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming zonder gasverbruik Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 0 % | 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 3 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming zonder gasverbruik Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 0 % | 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming zonder gasverbruik Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 0 % | 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Aardgasvrij | 4 % | 8,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Aardgas | 80 % | 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Elektrisch verwarmd | 20 % | 7,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer |
Bron: CBS 2022–2025, RVO 2022
Inkomen en werk (91 cijfers)
Aandeel met basisonderwijs, vmbo, mbo1: 2e hoogste van de 13 wijkenParticuliere huishoudens (sociaal-economische status): 3e hoogste van de 14 wijkenPersonen met arbeidsongeschiktheidsuitkering (percentage): 3e hoogste van de 14 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Bedrijfsvestigingen | 1.345 vestigingen | 9 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 36,9 duizend euro | 14 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 7 wijken |
| Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 34,9 duizend euro | 18 % lager dan Zoetermeer | plek 16 van 16 buurten |
| Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 38,2 duizend euro | 11 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 16 buurten |
| Gemiddeld inkomen per inwoner Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 29,6 duizend euro | 15 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 7 wijken |
| Gemiddeld inkomen per inwoner Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 28,4 duizend euro | 18 % lager dan Zoetermeer | plek 16 van 16 buurten |
| Gemiddeld inkomen per inwoner Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 30,4 duizend euro | 12 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 16 buurten |
| Gestandaardiseerd inkomen van huishoudens Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 35,7 duizend euro | 12 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 7 wijken |
| Gestandaardiseerd inkomen van huishoudens Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 33,3 duizend euro | 18 % lager dan Zoetermeer | plek 14 van 14 buurten |
| Gestandaardiseerd inkomen van huishoudens Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 37,7 duizend euro | 7,4 % lager dan Zoetermeer | plek 10 van 14 buurten |
| Huishoudens met hoogste 20% inkomen Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 13,1 % | 7,6 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 9 wijken |
| Huishoudens met hoogste 20% inkomen Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 8,1 % | 13 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
| Huishoudens met hoogste 20% inkomen Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 17,0 % | 3,7 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Huishoudens met laagste 40% inkomen Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 45,5 % | 11 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
| Huishoudens met laagste 40% inkomen Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 54,0 % | 19 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Huishoudens met laagste 40% inkomen Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 38,7 % | 4,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
| Inkomensontvangers Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 12.600 personen | 12 % van Zoetermeer | plek 6 van 9 wijken |
| Inkomensontvangers Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 5.100 personen | 5 % van Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Inkomensontvangers Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 7.500 personen | 7 % van Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Mediaan vermogen van huishoudens Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 38,6 duizend euro | 69 % lager dan Zoetermeer | plek 8 van 9 wijken |
| Mediaan vermogen van huishoudens Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 19,3 duizend euro | 85 % lager dan Zoetermeer | plek 15 van 17 buurten |
| Mediaan vermogen van huishoudens Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 70,8 duizend euro | 43 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Particuliere huishoudens (sociaal-economische status) | 7.300 huishoudens | 13 % van Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Personen in armoede Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 4,4 % | 1,6 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 9 wijken |
| Personen in armoede Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 6,1 % | 3,3 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Personen in armoede Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 3,3 % | 0,5 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Personen tot 25% boven de armoedegrens Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 11,9 % | 5,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 9 wijken |
| Personen tot 25% boven de armoedegrens Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 14,3 % | 7,4 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Personen tot 25% boven de armoedegrens Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 10,4 % | 3,5 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Werkzame beroepsbevolking Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 7.530 personen | 11 % van Zoetermeer | plek 6 van 9 wijken |
| Werkzame beroepsbevolking Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 2.920 personen | 4 % van Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Werkzame beroepsbevolking Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 4.610 personen | 7 % van Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
Financiële welvaart
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Financiële welvaart: 1e tot en met 40e percentielgroep | 51,2 % | 13 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 13 wijken |
| Financiële welvaart: 41e tot en met 80e percentielgroep | 38,0 % | 6,1 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 13 wijken |
| Financiële welvaart: 81e tot en met 100e percentielgroep | 10,9 % | 7,2 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 9 van 13 wijken |
| Financiële welvaart: Gemiddelde percentielgroep | 42,9 | 16 % lager dan Zoetermeer | plek 9 van 13 wijken |
Gestandaardiseerd inkomen
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Gestandaardiseerd inkomen: 1e tot en met 40e percentielgroep | 46,8 % | 12 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 13 wijken |
| Gestandaardiseerd inkomen: 41e tot en met 80e percentielgroep | 39,8 % | 4,7 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 11 van 13 wijken |
| Gestandaardiseerd inkomen: 81e tot en met 100e percentielgroep | 13,4 % | 6,9 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 9 van 13 wijken |
| Gestandaardiseerd inkomen: Gemiddelde percentielgroep | 45,8 | 14 % lager dan Zoetermeer | plek 9 van 13 wijken |
Vermogen
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Vermogen: 1e tot en met 40e percentielgroep | 49,8 % | 8,8 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 13 wijken |
| Vermogen: 41e tot en met 80e percentielgroep | 41,2 % | 2,7 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 13 wijken |
| Vermogen: 81e tot en met 100e percentielgroep | 9,0 % | 6,1 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 9 van 13 wijken |
| Vermogen: Gemiddelde percentielgroep | 42,2 | 13 % lager dan Zoetermeer | plek 9 van 13 wijken |
Arbeidsverleden
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar niet voortdurend werkzaam | 13,0 % | 2,6 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 13 wijken |
| Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar niet werkzaam | 9,3 % | 3,3 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 13 wijken |
| Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar voortdurend werkzaam | 47,5 % | 6,8 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 10 van 13 wijken |
| Arbeidsverleden: Gepensioneerd | 30,3 % | 1,1 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 13 wijken |
Netto arbeidsparticipatie
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Netto arbeidsparticipatie Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 66 % | 4,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 9 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 64 % | 6,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 68 % | 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie 15 tot 25 jaar Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 68 % | 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 7 van 7 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie 15 tot 25 jaar Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 66 % | 4,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 15 van 16 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie 15 tot 25 jaar Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 69 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 12 van 16 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie 25 tot 45 jaar Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 78 % | 7,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 8 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie 25 tot 45 jaar Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 76 % | 9,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 17 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie 25 tot 45 jaar Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 80 % | 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie 45 tot 75 jaar Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 57 % | 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 7 van 9 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie 45 tot 75 jaar Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 53 % | 7,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie 45 tot 75 jaar Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 59 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie Mannen Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 72 % | 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 7 van 9 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie Mannen Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 69 % | 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie Mannen Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 74 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie Vrouwen Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 61 % | 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 9 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie Vrouwen Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 58 % | 8,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie Vrouwen Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 63 % | 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
Opleidingsniveau
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aandeel met Basisonderwijs, vmbo, mbo1 | 25,5 % | 6,1 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 13 wijken |
| Aandeel met Havo, vwo, mbo2-4 | 41,1 % | 1,5 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 13 wijken |
| Aandeel met Hbo, wo | 33,4 % | 7,6 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 11 van 13 wijken |
Personen
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Personen met AOW-uitkering (percentage) | 23 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Personen met Arbeidsongeschiktheidsuitkering (percentage) | 6 % | 1,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Personen met Bijstandsuitkering (percentage) | 5 % | 2,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Personen met Hoogste 20% inkomen Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 15,1 % | 6,8 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 9 van 9 wijken |
| Personen met Hoogste 20% inkomen Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 12,4 % | 9,5 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 17 van 17 buurten |
| Personen met Hoogste 20% inkomen Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 16,9 % | 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
| Personen met Laagste 40% inkomen Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 43,6 % | 7,1 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 9 wijken |
| Personen met Laagste 40% inkomen Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 45,0 % | 8,5 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Personen met Laagste 40% inkomen Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 42,6 % | 6,1 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Personen met Werkloosheidsuitkering (percentage) | 1 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Landbouw, bosbouw, visserij | 10 vestigingen | 10 % van Zoetermeer | |
| Nijverheid en energie | 220 vestigingen | 10 % van Zoetermeer | |
| Handel en horeca | 195 vestigingen | 8 % van Zoetermeer | |
| Vervoer, informatie, communicatie | 150 vestigingen | 10 % van Zoetermeer | |
| Financiële diensten, onroerend goed | 25 vestigingen | 5 % van Zoetermeer | |
| Zakelijke dienstverlening | 280 vestigingen | 7 % van Zoetermeer | |
| Overheid, onderwijs, zorg | 315 vestigingen | 10 % van Zoetermeer | |
| Cultuur, recreatie, overig | 140 vestigingen | 9 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Bijstand | 700 personen | 23 % van Zoetermeer | |
| Arbeidsongeschiktheid | 820 personen | 14 % van Zoetermeer | |
| Werkloosheid | 160 personen | 13 % van Zoetermeer | |
| AOW | 3.000 personen | 12 % van Zoetermeer |
Bron: CBS 2024–2026
Zorg en welzijn (30 cijfers)
Cliënten met voorzieningen in het sociaal domein: hoogste van de 14 wijkenHuishoudens met voorzieningen in het sociaal domein: hoogste van de 14 wijkenJongeren met jeugdbescherming: hoogste van de 8 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Cliënten met voorzieningen in het sociaal domein | 2.870 personen | 17 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Cliënten sociaal domein per 1.000 inwoners | 183 per 1.000 inwoners | 44 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Huishoudens met voorzieningen in het sociaal domein | 2.250 huishoudens | 17 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Huishoudens sociaal domein per 1.000 huishoudens | 307 per 1.000 huishoudens | 34 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Percentage jongeren met jeugdzorg in natura Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 15,2 % | 1,2 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 9 wijken |
| Percentage jongeren met jeugdzorg in natura Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 16,6 % | 2,6 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Percentage jongeren met jeugdzorg in natura Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 14,5 % | 0,5 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Wmo-cliënten Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 1.395 personen | 17 % van Zoetermeer | plek 3 van 8 wijken |
| Wmo-cliënten Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 690 personen | 9 % van Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Wmo-cliënten Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 705 personen | 9 % van Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Wmo-cliënten per 1.000 inwoners Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 88 per 1.000 inwoners | 40 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 8 wijken |
| Wmo-cliënten per 1.000 inwoners Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 109 per 1.000 inwoners | 73 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Wmo-cliënten per 1.000 inwoners Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 74 per 1.000 inwoners | 17 % hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
Wmo-cliënten
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Wmo-cliënten met Hulp bij het huishouden per 1.000 inwoners | 49 per 1.000 inwoners | 48 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 11 wijken |
| Wmo-cliënten met Hulpmiddelen en diensten per 1.000 inwoners | 59 per 1.000 inwoners | 40 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 11 wijken |
| Wmo-cliënten met Ondersteuning thuis per 1.000 inwoners | 4 per 1.000 inwoners | 33 % hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 10 wijken |
| Wmo-cliënten met Overige maatwerkvoorzieningen per 1.000 inwoners | 15 per 1.000 inwoners | 50 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 12 wijken |
| Wmo-cliënten met Uitsluitend een persoonsgebonden budget (pgb) | 10 personen | 10 % van Zoetermeer | plek 3 van 6 wijken |
| Wmo-cliënten met Uitsluitend een persoonsgebonden budget (pgb) per 1.000 inwoners | 1 per 1.000 inwoners | gelijk aan Zoetermeer | plek 1 van 6 wijken |
| Wmo-cliënten met Uitsluitend zorg in natura | 1.375 personen | 17 % van Zoetermeer | plek 1 van 13 wijken |
| Wmo-cliënten met Uitsluitend zorg in natura per 1.000 inwoners | 88 per 1.000 inwoners | 42 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 13 wijken |
| Wmo-cliënten met Zowel een pgb als zorg in natura | 45 personen | 15 % van Zoetermeer | plek 2 van 11 wijken |
| Wmo-cliënten met Zowel een pgb als zorg in natura per 1.000 inwoners | 3 per 1.000 inwoners | 50 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 11 wijken |
Jongeren
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Jongeren met Jeugdbescherming | 55 jongeren | 22 % van Zoetermeer | plek 1 van 8 wijken |
| Jongeren met Jeugdhulp met verblijf | 65 jongeren | 19 % van Zoetermeer | plek 1 van 11 wijken |
| Jongeren met Jeugdhulp zonder verblijf | 660 jongeren | 15 % van Zoetermeer | plek 2 van 11 wijken |
| Jongeren met Jeugdreclassering | 15 jongeren | 21 % van Zoetermeer | plek 1 van 3 wijken |
| Jongeren met Jeugdzorg in natura Wijk Meerzicht, indeling 2024 | 670 jongeren | 14 % van Zoetermeer | plek 3 van 9 wijken |
| Jongeren met Jeugdzorg in natura Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 270 jongeren | 6 % van Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Jongeren met Jeugdzorg in natura Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 400 jongeren | 9 % van Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
Bron: CBS 2024–2025
Voorzieningen (38 cijfers)
Afstand tot havo/vwo-school: hoogste van de 14 wijkenAfstand tot bibliotheek: 3e hoogste van de 14 wijkenAfstand tot huisartsenpraktijk: 3e hoogste van de 14 wijken
Afstand tot
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Afstand tot Apotheek | 0,9 km | gelijk aan Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Afstand tot Basisschool | 0,6 km | gelijk aan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Afstand tot Belangrijk overstapstation | 13,7 km | 4,2 % lager dan Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Afstand tot Bibliotheek | 2,7 km | 50 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Afstand tot Binnenzwembad | 2,9 km | 6,5 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Afstand tot Bioscoop | 2,9 km | gelijk aan Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Afstand tot Brandweerkazerne | 2,4 km | 4,3 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Afstand tot Buitenschoolse opvang | 0,4 km | 20 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Afstand tot Cafe e.d. | 1,6 km | 11 % lager dan Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Afstand tot Cafetaria e.d. | 0,7 km | 13 % lager dan Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Afstand tot Grote supermarkt | 1,0 km | 25 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Afstand tot Havo/vwo-school | 3,9 km | 77 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Afstand tot Hotel e.d. | 2,0 km | 35 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Afstand tot Huisartsenpost | 3,9 km | 15 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Afstand tot Huisartsenpraktijk | 1,1 km | 22 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Afstand tot Kinderdagverblijf | 0,5 km | gelijk aan Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Afstand tot Museum | 10,8 km | 5,3 % lager dan Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Afstand tot Oprit hoofdverkeersweg | 2,3 km | 4,5 % hoger dan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Afstand tot Podiumkunsten (theater of concertzaal) | 1,7 km | 37 % lager dan Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Afstand tot Restaurant | 0,8 km | 14 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Afstand tot School voor voortgezet onderwijs | 2,6 km | 37 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Afstand tot Treinstation | 3,3 km | 2,9 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Afstand tot Vmbo-school | 2,6 km | 30 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Afstand tot Warenhuis | 2,4 km | 33 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Afstand tot Winkel voor overige dagelijkse levensmiddelen | 0,9 km | 29 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Afstand tot Ziekenhuis (exclusief buitenpolikliniek) | 3,9 km | 15 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Afstand tot Ziekenhuis (inclusief buitenpolikliniek) | 2,7 km | 3,6 % lager dan Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
In de buurt
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Basisscholen binnen 1 km | 2,4 | 20 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Bioscopen binnen 5 km | 1,0 | gelijk aan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Cafes e.d. binnen 1 km | 0,1 | 80 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Grote supermarkten binnen 1 km | 0,9 | 36 % lager dan Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Huisartsenpraktijken binnen 1 km | 0,9 | 25 % lager dan Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Kinderdagverblijven binnen 1 km | 2,4 | 14 % lager dan Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Locaties voor buitenschoolse opvang binnen 1 km | 2,7 | 6,9 % lager dan Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Musea binnen 5 km | 0,0 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Restaurants binnen 1 km | 1,3 | 72 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Winkels voor overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km | 3,3 | 23 % lager dan Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Ziekenhuizen binnen 5 km | 2,0 | 11 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
Bron: CBS 2025
Veiligheid (26 cijfers)
Bedreiging: hoogste van de 14 wijkenBurengerucht en relatieproblemen: gedeeld hoogste van de 14 wijkenDiefstal uit of vanaf voertuigen: hoogste van de 14 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Bedreiging | 38 misdrijven | 18 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Burengerucht en relatieproblemen | 1 misdrijven | 33 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Diefstal en inbraak bij bedrijven | 1 misdrijven | 2 % van Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Diefstal uit of vanaf voertuigen | 41 misdrijven | 25 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Diefstal van brom-, snor- en fietsen | 75 misdrijven | 18 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Diefstal van motorvoertuigen | 19 misdrijven | 19 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Drugs- en drankoverlast | 0 misdrijven | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Drugshandel | 13 misdrijven | 10 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Geregistreerde misdrijven | 704 misdrijven | 13 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Geregistreerde overlast | 372 meldingen | 15 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Inbraken in box, garage en schuur | 11 misdrijven | 30 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Mishandeling | 41 misdrijven | 14 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Openbare dronkenschap | 2 meldingen | 10 % van Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Openlijk geweld tegen personen | 4 misdrijven | 14 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Overvallen | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Straatroof | 4 misdrijven | 16 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Vernieling en zaakbeschadiging | 65 misdrijven | 13 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Winkeldiefstal | 14 misdrijven | 4 % van Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Woninginbraken | 19 misdrijven | 13 % van Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
Overlast
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Overlast door Alcohol of drugs | 36 meldingen | 11 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Overlast door Jeugd | 109 meldingen | 17 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Overlast door Verward persoon | 120 meldingen | 14 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Overlast door Zwervers | 16 meldingen | 16 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
Geluidshinder
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Geluidshinder Door evenementen | 1 meldingen | 50 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Geluidshinder Door horeca | 0 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Geluidshinder Overig | 88 meldingen | 15 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
Bron: Politie 2025
Gezondheid en leefomgeving (94 cijfers)
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Bevolkingsdichtheid | 7.310 per km2 | 89 % hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Beweegvriendelijke omgeving Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 85 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Beweegvriendelijke omgeving Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 80 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Bomen Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 33,7 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Bomen Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 27,2 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Broze ouderen Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 34,0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Broze ouderen Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 27,5 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
| Eenzaam (18 tot 65 jaar) Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 61,6 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Eenzaam (18 tot 65 jaar) Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 53,2 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
| Eenzaam (65 jaar en ouder) Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 55,3 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Eenzaam (65 jaar en ouder) Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 50,1 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
| Ernstig overgewicht Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 21,7 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Ernstig overgewicht Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 21,2 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Ervaren gezondheid goed Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 62,9 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 17 van 17 buurten |
| Ervaren gezondheid goed Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 67,7 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Fijn stof (PM10) in de lucht Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 15,8 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Fijn stof (PM10) in de lucht Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 15,4 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
| Fijn stof (PM2,5) in de lucht Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 8,8 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Fijn stof (PM2,5) in de lucht Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 8,6 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Gevoelstemperatuur bij hitte Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 43 °C | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 17 van 17 buurten |
| Gevoelstemperatuur bij hitte Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 44 °C | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Grijs oppervlak Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 45,0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 17 van 17 buurten |
| Grijs oppervlak Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 48,9 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
| Groen Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 52,2 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Groen Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 49,2 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Hoog risico op angststoornis of depressie (18 tot 65 jaar) Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 17,7 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Hoog risico op angststoornis of depressie (18 tot 65 jaar) Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 14,5 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Hoog risico op angststoornis of depressie (65 jaar en ouder) Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 6,2 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Hoog risico op angststoornis of depressie (65 jaar en ouder) Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 4,8 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
| Kan zich binnen goed verkoelen Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 44,5 % | 9,9 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
| Kan zich binnen goed verkoelen Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 50,8 % | 3,6 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Kan zich buiten goed verkoelen Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 45,2 % | 7,8 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
| Kan zich buiten goed verkoelen Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 50,9 % | 2,1 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Laag groen Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 18,4 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Laag groen Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 22,0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Mate van stedelijkheid | 1 | gelijk aan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Motorfietsen van particulieren | 503 motorfietsen | 11 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Omgevingsadressendichtheid | 2.980 per km2 | 15 % hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Oppervlakte totaal | 217 ha | 6 % van Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Overgewicht Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 57,9 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Overgewicht Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 57,3 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
| Rokers Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 21,0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Rokers Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 18,5 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Schaduw op fiets- en wandelpaden Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 54,6 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Schaduw op fiets- en wandelpaden Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 52,0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
| Speeltuinen Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 13 speeltuinen | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
| Speeltuinen Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 14 speeltuinen | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Sportfaciliteiten Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 9 sportfaciliteiten | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Sportfaciliteiten Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 12 sportfaciliteiten | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Stedelijk hitte-eiland effect Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 1,1 °C | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Stedelijk hitte-eiland effect Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 0,9 °C | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
| Sterk eenzaam (18 tot 65 jaar) Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 22,0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Sterk eenzaam (18 tot 65 jaar) Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 17,3 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
| Sterk eenzaam (65 jaar en ouder) Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 14,9 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Sterk eenzaam (65 jaar en ouder) Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 11,5 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
| Stikstofdioxide (NO2) in de lucht Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 16,9 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Stikstofdioxide (NO2) in de lucht Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 15,1 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 10 van 17 buurten |
| Veel stress (18 tot 65 jaar) Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 30,4 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Veel stress (18 tot 65 jaar) Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 27,4 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
| Veel stress (65 jaar en ouder) Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 10,1 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Veel stress (65 jaar en ouder) Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 8,8 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Voldoet aan de beweegrichtlijn Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 39,8 % | 3,3 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
| Voldoet aan de beweegrichtlijn Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 44,5 % | 1,4 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
Ernstige geluidhinder
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Ernstige geluidhinder door Buren Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 8,1 % | 2,2 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Buren Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 7,1 % | 1,2 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Treinverkeer Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 1,0 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Treinverkeer Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 0,8 % | 0,2 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Vliegverkeer Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 1,4 % | 0,1 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Vliegverkeer Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 1,6 % | 0,1 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Wegverkeer Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 8,1 % | 2,2 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Wegverkeer Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 4,7 % | 1,2 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Windturbines Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 0,6 % | 0,1 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Windturbines Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 0,5 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
Slaapverstoring
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Slaapverstoring door Buren Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 5,7 % | 1,9 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Slaapverstoring door Buren Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 4,7 % | 0,9 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Slaapverstoring door Treinverkeer Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 0,5 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Slaapverstoring door Treinverkeer Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 0,5 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Slaapverstoring door Vliegverkeer Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 0,8 % | 0,1 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Slaapverstoring door Vliegverkeer Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 0,7 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Slaapverstoring door Wegverkeer Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 4,0 % | 1,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Slaapverstoring door Wegverkeer Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 2,7 % | 0,3 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
Personenauto's
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Personenauto's Op benzine | 4.894 auto's | 11 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Personenauto's Op overige brandstof | 1.172 auto's | 9 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Personenauto's Per huishouden | 0,8 auto's | 20 % lager dan Zoetermeer | plek 9 van 13 wijken |
| Personenauto's Per km2 | 2.826 per km2 | 68 % hoger dan Zoetermeer | plek 7 van 13 wijken |
| Personenauto's Van particulieren | 6.066 auto's | 11 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
Tevredenheid
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Tevreden met De woning Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 80,3 % | 7,9 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 17 van 17 buurten |
| Tevreden met De woning Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 85,7 % | 2,5 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Tevreden met De woonomgeving Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 78,0 % | 7,8 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
| Tevreden met De woonomgeving Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 83,0 % | 2,8 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Tevreden met Het groen in de buurt Buurt Meerzicht-Oost, indeling 2024 | 87,5 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Tevreden met Het groen in de buurt Buurt Meerzicht-West, indeling 2024 | 88,8 % | 1,9 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
Bron: CBS 2026, Gezond Zuid-Holland (Provincie Zuid-Holland) 2022–2025, Klimaateffectatlas 2025, RIVM 2020–2024
Buurten
Bronnen
- CBS
14 datasets
- Arbeidsdeelname; wijken en buurten (86258NED), 2024
- Energieverbruik particuliere woningen; woningtype, wijken en buurten (86333NED), 2025
- Gebruik voorzieningen sociaal domein; aantal voorzieningen, wijken (86156NED), 2025
- Jongeren met jeugdzorg en jeugdzorgtrajecten in natura; wijken (86204NED), 2025
- Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED)
- Kerncijfers wijken en buurten 2025 (86165NED)
- Kerncijfers wijken en buurten 2026 (86358NED)
- Nabijheid voorzieningen; afstand locatie, wijk- en buurtcijfers 2025 (86270NED)
- Personen met een uitkering; soort uitkering, wijken en buurten 2026 (86328NED)
- Sociaal-economische status; scores per wijk en buurt (86296NED), 2024
- Wmo-cliënten; financieringsvorm, wijken (86157NED), 2025
- Wmo-cliënten; type maatwerkvoorziening, wijken (86158NED), 2025
- Woningen; hoofdverwarmingsinstallaties, wijken en buurten (85677NED), 2022
- Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten (86044NED), 2022
- Gezond Zuid-Holland (Provincie Zuid-Holland)
11 datasets
- GEZONDZH_BEWEEGVRIENDELIJKE_OMGEVING, 2024
- GEZONDZH_GEVOELSTEMPERATUUR_BUURT, 2024
- GEZONDZH_GOED_ERVAREN_GEZONDHEID, 2024
- GEZONDZH_OUDEREN_MENTALE_GESTELDHEID, 2024
- GEZONDZH_OVERGEWICHT_BUURT, 2024
- GEZONDZH_SCHADUW_FIETSWANDELPADEN, 2024
- GEZONDZH_SOCIALE_KWETSBAARHEID_HITTE, 2023
- GEZONDZH_SPEELTUINEN_BUURT, 2025
- GEZONDZH_SPORTFACILITEITEN_BUURT, 2023
- GEZONDZH_STRESS_ROKERS, 2022
- GEZONDZH_VOLWASSENEN_MENTALE_GESTELDHEID, 2024
- Klimaateffectatlas : bomen per buurt, 2025
- Politie
- RIVM
- RVO : Warmteatlas, Buurt energie-informatie, 2022