Buurt Bergenbuurt-Noord
Cijfers voor deze buurt in wijk Meerzicht. Bij elk cijfer staat wat de bron voor heel Zoetermeer publiceert, als de bron dat cijfer kent.
- Aantal inwoners 1.870 personen Zoetermeer: 130.836 personen plek 17 van 110 buurten Bron: CBS 2026
- Woningvoorraad 713 woningen Zoetermeer: 58.212 woningen plek 21 van 110 buurten Bron: CBS 2025
- Gemiddelde WOZ-waarde 385 duizend euro Zoetermeer: 375 duizend euro plek 45 van 107 buurten Bron: CBS 2025
- Huurwoningen 22 % Zoetermeer: 44 % plek 76 van 108 buurten Bron: CBS 2025
- Woningen met zonnestroom 44 % Zoetermeer: 31 % plek 31 van 108 buurten Bron: CBS 2025
- Geregistreerde misdrijven 53 misdrijven Zoetermeer: 5.611 misdrijven plek 31 van 110 buurten Bron: Politie 2025
- Afstand tot grote supermarkt 1,3 km Zoetermeer: 0,8 km plek 11 van 110 buurten Bron: CBS 2025
Bij de plekken tellen alleen buurten met minstens 200 inwoners mee.
Bevolking (30 cijfers)
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aantal inwoners | 1.870 personen | 1 % van Zoetermeer | plek 17 van 110 buurten |
| Geboorten per 1.000 inwoners | 10 per 1.000 inwoners | 11 % hoger dan Zoetermeer | plek 20 van 110 buurten |
| Inwoners van 15 jaar tot AOW-leeftijd | 1.230 personen | 1 % van Zoetermeer | plek 14 van 110 buurten |
| Inwoners vanaf 15 jaar | 1.560 personen | 1 % van Zoetermeer | plek 14 van 110 buurten |
| Inwoners vanaf de AOW-leeftijd | 330 personen | 1 % van Zoetermeer | plek 24 van 110 buurten |
| Sterfgevallen per 1.000 inwoners | 5 per 1.000 inwoners | 44 % lager dan Zoetermeer | plek 46 van 110 buurten |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Ongehuwd | 895 personen | 1 % van Zoetermeer | |
| Gehuwd | 775 personen | 2 % van Zoetermeer | |
| Gescheiden | 130 personen | 1 % van Zoetermeer | |
| Verweduwd | 70 personen | 1 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Geboorten | 15 personen | 1 % van Zoetermeer | |
| Sterfgevallen | 15 personen | 1 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Herkomst Nederland | 1.320 personen | 2 % van Zoetermeer | |
| Herkomst Europa (buiten Nederland) | 140 personen | 2 % van Zoetermeer | |
| Herkomst buiten Europa | 410 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Geboren in Europa (buiten Nederland) | 70 personen | 1 % van Zoetermeer | |
| Geboren buiten Europa | 190 personen | < 1 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| 0 tot 15 jaar | 320 personen | 1 % van Zoetermeer | |
| 15 tot 25 jaar | 265 personen | 2 % van Zoetermeer | |
| 25 tot 45 jaar | 415 personen | 1 % van Zoetermeer | |
| 45 tot 65 jaar | 510 personen | 2 % van Zoetermeer | |
| 65 tot 80 jaar | 265 personen | 1 % van Zoetermeer | |
| 80 jaar of ouder | 95 personen | 2 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Basisonderwijs | 190 personen | 2 % van Zoetermeer | |
| Voortgezet onderwijs | 120 personen | 2 % van Zoetermeer | |
| Mbo | 70 personen | 2 % van Zoetermeer | |
| Hbo | 40 personen | 1 % van Zoetermeer | |
| Wo | 20 personen | 2 % van Zoetermeer |
Bron: CBS 2025–2026
Huishoudens (5 cijfers)
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aantal huishoudens | 715 huishoudens | 1 % van Zoetermeer | plek 24 van 110 buurten |
| Gemiddelde huishoudensgrootte | 2,6 personen | 18 % hoger dan Zoetermeer | plek 14 van 110 buurten |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Eenpersoonshuishoudens | 150 huishoudens | < 1 % van Zoetermeer | |
| Huishoudens zonder kinderen | 225 huishoudens | 1 % van Zoetermeer | |
| Huishoudens met kinderen | 350 huishoudens | 2 % van Zoetermeer |
Bron: CBS 2026
Wonen (16 cijfers)
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Eengezinswoningen | 73 % | 17 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 43 van 108 buurten |
| Gemiddelde WOZ-waarde | 385 duizend euro | 2,7 % hoger dan Zoetermeer | plek 45 van 107 buurten |
| Huurwoningen | 22 % | 22 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 76 van 108 buurten |
| Nieuwbouwwoningen | 0 woningen | < 1 % van Zoetermeer | plek 9 van 110 buurten |
| Onbewoonde woningen | 2 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 25 van 108 buurten |
| Woningvoorraad | 713 woningen | 1 % van Zoetermeer | plek 21 van 110 buurten |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Meer dan tien jaar geleden | 99 % | 4,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Afgelopen tien jaar | 1 % | 4,0 procentpunt lager dan Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Koopwoningen | 78 % | 22 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Huur woningcorporatie | 17 % | 17 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Huur overige verhuurders | 6 % | 4,0 procentpunt lager dan Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Tussenwoningen | 52 % | 12 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Hoekwoningen | 17 % | 5,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Twee-onder-een-kapwoningen | 0 % | 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Vrijstaande woningen | 3 % | 1,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Meergezinswoningen | 27 % | 17 procentpunt lager dan Zoetermeer |
Bron: CBS 2025
Energie (19 cijfers)
Aardgasverbruik appartementen: 2e hoogste van de 96 buurten
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Elektriciteitsteruglevering per woning | 990 kWh | 34 % hoger dan Zoetermeer | plek 34 van 108 buurten |
| Woningen met zonnestroom | 44 % | 13 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 31 van 108 buurten |
Aardgasverbruik
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aardgasverbruik Appartementen | 940 m3 | 68 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 96 buurten |
| Aardgasverbruik Hoekwoningen | 940 m3 | 15 % hoger dan Zoetermeer | plek 29 van 90 buurten |
| Aardgasverbruik Huurwoningen | 940 m3 | 54 % hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 99 buurten |
| Aardgasverbruik Koopwoningen | 900 m3 | 29 % hoger dan Zoetermeer | plek 16 van 105 buurten |
| Aardgasverbruik Per woning | 910 m3 | 38 % hoger dan Zoetermeer | plek 7 van 107 buurten |
| Aardgasverbruik Tussenwoningen | 830 m3 | 24 % hoger dan Zoetermeer | plek 17 van 92 buurten |
| Aardgasverbruik Vrijstaande woningen | 1.790 m3 | 54 % hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 47 buurten |
Elektriciteitslevering
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Elektriciteitslevering Appartementen | 2.730 kWh | 35 % hoger dan Zoetermeer | plek 7 van 97 buurten |
| Elektriciteitslevering Hoekwoningen | 2.980 kWh | gelijk aan Zoetermeer | plek 40 van 90 buurten |
| Elektriciteitslevering Huurwoningen | 2.630 kWh | 23 % hoger dan Zoetermeer | plek 13 van 100 buurten |
| Elektriciteitslevering Koopwoningen | 2.810 kWh | gelijk aan Zoetermeer | plek 45 van 106 buurten |
| Elektriciteitslevering Per woning | 2.770 kWh | 9,5 % hoger dan Zoetermeer | plek 28 van 108 buurten |
| Elektriciteitslevering Tussenwoningen | 2.650 kWh | 3,3 % lager dan Zoetermeer | plek 58 van 92 buurten |
| Elektriciteitslevering Vrijstaande woningen | 3.550 kWh | 24 % lager dan Zoetermeer | plek 41 van 47 buurten |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Aardgasvrij | 2 % | 10 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Aardgas | 94 % | 12 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Elektrisch verwarmd | 6 % | 7,0 procentpunt lager dan Zoetermeer |
Bron: CBS 2025
Inkomen en werk (37 cijfers)
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Bedrijfsvestigingen | 175 vestigingen | 1 % van Zoetermeer | plek 18 van 110 buurten |
| Particuliere huishoudens (sociaal-economische status) | 700 huishoudens | 1 % van Zoetermeer | plek 19 van 110 buurten |
Financiële welvaart
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Financiële welvaart: 1e tot en met 40e percentielgroep | 22,4 % | 15 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 77 van 107 buurten |
| Financiële welvaart: 41e tot en met 80e percentielgroep | 54,4 % | 10 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 21 van 107 buurten |
| Financiële welvaart: 81e tot en met 100e percentielgroep | 23,2 % | 5,1 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 35 van 107 buurten |
| Financiële welvaart: Gemiddelde percentielgroep | 59,3 | 16 % hoger dan Zoetermeer | plek 32 van 107 buurten |
Gestandaardiseerd inkomen
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Gestandaardiseerd inkomen: 1e tot en met 40e percentielgroep | 23,5 % | 12 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 75 van 107 buurten |
| Gestandaardiseerd inkomen: 41e tot en met 80e percentielgroep | 49,8 % | 5,3 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 29 van 107 buurten |
| Gestandaardiseerd inkomen: 81e tot en met 100e percentielgroep | 26,7 % | 6,4 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 31 van 107 buurten |
| Gestandaardiseerd inkomen: Gemiddelde percentielgroep | 60,6 | 14 % hoger dan Zoetermeer | plek 30 van 107 buurten |
Vermogen
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Vermogen: 1e tot en met 40e percentielgroep | 21,9 % | 19 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 81 van 107 buurten |
| Vermogen: 41e tot en met 80e percentielgroep | 61,0 % | 17 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 18 van 107 buurten |
| Vermogen: 81e tot en met 100e percentielgroep | 17,2 % | 2,1 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 42 van 107 buurten |
| Vermogen: Gemiddelde percentielgroep | 56,5 | 16 % hoger dan Zoetermeer | plek 36 van 107 buurten |
Arbeidsverleden
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar niet voortdurend werkzaam | 6,8 % | 3,6 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 75 van 107 buurten |
| Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar niet werkzaam | 3,2 % | 2,8 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 67 van 107 buurten |
| Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar voortdurend werkzaam | 61,7 % | 7,4 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 30 van 107 buurten |
| Arbeidsverleden: Gepensioneerd | 28,4 % | 0,8 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 48 van 107 buurten |
Opleidingsniveau
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aandeel met Basisonderwijs, vmbo, mbo1 | 14,3 % | 5,1 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 72 van 107 buurten |
| Aandeel met Havo, vwo, mbo2-4 | 37,4 % | 2,2 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 68 van 107 buurten |
| Aandeel met Hbo, wo | 48,3 % | 7,3 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 35 van 107 buurten |
Personen
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Personen met AOW-uitkering (percentage) | 21 % | 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 57 van 110 buurten |
| Personen met Arbeidsongeschiktheidsuitkering (percentage) | 5 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 43 van 110 buurten |
| Personen met Bijstandsuitkering (percentage) | 2 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 41 van 110 buurten |
| Personen met Werkloosheidsuitkering (percentage) | 1 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 22 van 110 buurten |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Landbouw, bosbouw, visserij | 0 vestigingen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Nijverheid en energie | 15 vestigingen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Handel en horeca | 20 vestigingen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Vervoer, informatie, communicatie | 20 vestigingen | 1 % van Zoetermeer | |
| Financiële diensten, onroerend goed | 5 vestigingen | 1 % van Zoetermeer | |
| Zakelijke dienstverlening | 45 vestigingen | 1 % van Zoetermeer | |
| Overheid, onderwijs, zorg | 35 vestigingen | 1 % van Zoetermeer | |
| Cultuur, recreatie, overig | 25 vestigingen | 2 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Bijstand | 30 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Arbeidsongeschiktheid | 80 personen | 1 % van Zoetermeer | |
| Werkloosheid | 20 personen | 2 % van Zoetermeer | |
| AOW | 320 personen | 1 % van Zoetermeer |
Bron: CBS 2024–2026
Voorzieningen (38 cijfers)
Afstand tot huisartsenpraktijk: 3e hoogste van de 110 buurten
Afstand tot
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Afstand tot Apotheek | 1,3 km | 44 % hoger dan Zoetermeer | plek 18 van 110 buurten |
| Afstand tot Basisschool | 0,6 km | gelijk aan Zoetermeer | plek 49 van 110 buurten |
| Afstand tot Belangrijk overstapstation | 13,6 km | 4,9 % lager dan Zoetermeer | plek 71 van 110 buurten |
| Afstand tot Bibliotheek | 3,0 km | 67 % hoger dan Zoetermeer | plek 7 van 110 buurten |
| Afstand tot Binnenzwembad | 3,5 km | 13 % hoger dan Zoetermeer | plek 45 van 110 buurten |
| Afstand tot Bioscoop | 3,2 km | 10 % hoger dan Zoetermeer | plek 40 van 110 buurten |
| Afstand tot Brandweerkazerne | 2,7 km | 17 % hoger dan Zoetermeer | plek 24 van 110 buurten |
| Afstand tot Buitenschoolse opvang | 0,5 km | gelijk aan Zoetermeer | plek 45 van 110 buurten |
| Afstand tot Cafe e.d. | 1,2 km | 33 % lager dan Zoetermeer | plek 69 van 110 buurten |
| Afstand tot Cafetaria e.d. | 1,0 km | 25 % hoger dan Zoetermeer | plek 27 van 110 buurten |
| Afstand tot Grote supermarkt | 1,3 km | 63 % hoger dan Zoetermeer | plek 11 van 110 buurten |
| Afstand tot Havo/vwo-school | 4,3 km | 95 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 110 buurten |
| Afstand tot Hotel e.d. | 2,7 km | 13 % lager dan Zoetermeer | plek 69 van 110 buurten |
| Afstand tot Huisartsenpost | 4,2 km | 24 % hoger dan Zoetermeer | plek 28 van 110 buurten |
| Afstand tot Huisartsenpraktijk | 1,7 km | 89 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 110 buurten |
| Afstand tot Kinderdagverblijf | 0,5 km | gelijk aan Zoetermeer | plek 42 van 110 buurten |
| Afstand tot Museum | 10,4 km | 8,8 % lager dan Zoetermeer | plek 98 van 110 buurten |
| Afstand tot Oprit hoofdverkeersweg | 2,9 km | 32 % hoger dan Zoetermeer | plek 21 van 110 buurten |
| Afstand tot Podiumkunsten (theater of concertzaal) | 1,2 km | 56 % lager dan Zoetermeer | plek 90 van 110 buurten |
| Afstand tot Restaurant | 0,6 km | 14 % lager dan Zoetermeer | plek 49 van 110 buurten |
| Afstand tot School voor voortgezet onderwijs | 3,2 km | 68 % hoger dan Zoetermeer | plek 10 van 110 buurten |
| Afstand tot Treinstation | 3,9 km | 15 % hoger dan Zoetermeer | plek 48 van 110 buurten |
| Afstand tot Vmbo-school | 3,2 km | 60 % hoger dan Zoetermeer | plek 10 van 110 buurten |
| Afstand tot Warenhuis | 2,8 km | 56 % hoger dan Zoetermeer | plek 10 van 110 buurten |
| Afstand tot Winkel voor overige dagelijkse levensmiddelen | 1,2 km | 71 % hoger dan Zoetermeer | plek 11 van 110 buurten |
| Afstand tot Ziekenhuis (exclusief buitenpolikliniek) | 4,2 km | 24 % hoger dan Zoetermeer | plek 28 van 110 buurten |
| Afstand tot Ziekenhuis (inclusief buitenpolikliniek) | 2,9 km | 3,6 % hoger dan Zoetermeer | plek 38 van 110 buurten |
In de buurt
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Basisscholen binnen 1 km | 1,0 | 50 % lager dan Zoetermeer | plek 86 van 110 buurten |
| Bioscopen binnen 5 km | 1,0 | gelijk aan Zoetermeer | plek 1 van 110 buurten |
| Cafes e.d. binnen 1 km | 0,2 | 60 % lager dan Zoetermeer | plek 36 van 110 buurten |
| Grote supermarkten binnen 1 km | 0,2 | 86 % lager dan Zoetermeer | plek 92 van 110 buurten |
| Huisartsenpraktijken binnen 1 km | 0,0 | 100 % lager dan Zoetermeer | plek 89 van 110 buurten |
| Kinderdagverblijven binnen 1 km | 2,6 | 7,1 % lager dan Zoetermeer | plek 59 van 110 buurten |
| Locaties voor buitenschoolse opvang binnen 1 km | 2,6 | 10 % lager dan Zoetermeer | plek 55 van 110 buurten |
| Musea binnen 5 km | 0,0 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 110 buurten |
| Restaurants binnen 1 km | 1,6 | 66 % lager dan Zoetermeer | plek 75 van 110 buurten |
| Winkels voor overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km | 0,9 | 79 % lager dan Zoetermeer | plek 94 van 110 buurten |
| Ziekenhuizen binnen 5 km | 2,0 | 11 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 110 buurten |
Bron: CBS 2025
Veiligheid (26 cijfers)
Diefstal van motorvoertuigen: 2e hoogste van de 110 buurtenInbraken in box, garage en schuur: 2e hoogste van de 110 buurten
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Bedreiging | 3 misdrijven | 1 % van Zoetermeer | plek 18 van 110 buurten |
| Burengerucht en relatieproblemen | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 4 van 110 buurten |
| Diefstal en inbraak bij bedrijven | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 17 van 110 buurten |
| Diefstal uit of vanaf voertuigen | 3 misdrijven | 2 % van Zoetermeer | plek 11 van 110 buurten |
| Diefstal van brom-, snor- en fietsen | 5 misdrijven | 1 % van Zoetermeer | plek 18 van 110 buurten |
| Diefstal van motorvoertuigen | 4 misdrijven | 4 % van Zoetermeer | plek 2 van 110 buurten |
| Drugs- en drankoverlast | 0 misdrijven | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 110 buurten |
| Drugshandel | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 40 van 110 buurten |
| Geregistreerde misdrijven | 53 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 31 van 110 buurten |
| Geregistreerde overlast | 33 meldingen | 1 % van Zoetermeer | plek 21 van 110 buurten |
| Inbraken in box, garage en schuur | 3 misdrijven | 8 % van Zoetermeer | plek 2 van 110 buurten |
| Mishandeling | 3 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 27 van 110 buurten |
| Openbare dronkenschap | 0 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 14 van 110 buurten |
| Openlijk geweld tegen personen | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 20 van 110 buurten |
| Overvallen | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 2 van 110 buurten |
| Straatroof | 1 misdrijven | 4 % van Zoetermeer | plek 5 van 110 buurten |
| Vernieling en zaakbeschadiging | 9 misdrijven | 2 % van Zoetermeer | plek 9 van 110 buurten |
| Winkeldiefstal | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 15 van 110 buurten |
| Woninginbraken | 2 misdrijven | 1 % van Zoetermeer | plek 17 van 110 buurten |
Overlast
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Overlast door Alcohol of drugs | 6 meldingen | 2 % van Zoetermeer | plek 12 van 110 buurten |
| Overlast door Jeugd | 16 meldingen | 3 % van Zoetermeer | plek 6 van 110 buurten |
| Overlast door Verward persoon | 3 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 65 van 110 buurten |
| Overlast door Zwervers | 0 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 36 van 110 buurten |
Geluidshinder
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Geluidshinder Door evenementen | 0 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 2 van 110 buurten |
| Geluidshinder Door horeca | 0 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 5 van 110 buurten |
| Geluidshinder Overig | 8 meldingen | 1 % van Zoetermeer | plek 22 van 110 buurten |
Bron: Politie 2025
Gezondheid en leefomgeving (12 cijfers)
Motorfietsen van particulieren: hoogste van de 104 buurten
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Bevolkingsdichtheid | 7.487 per km2 | 94 % hoger dan Zoetermeer | plek 64 van 110 buurten |
| Mate van stedelijkheid | 2 | 100 % hoger dan Zoetermeer | plek 7 van 110 buurten |
| Motorfietsen van particulieren | 106 motorfietsen | 2 % van Zoetermeer | plek 1 van 104 buurten |
| Omgevingsadressendichtheid | 2.023 per km2 | 22 % lager dan Zoetermeer | plek 79 van 110 buurten |
| Oppervlakte totaal | 25 ha | < 1 % van Zoetermeer | plek 12 van 110 buurten |
Personenauto's
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Personenauto's Op benzine | 642 auto's | 1 % van Zoetermeer | plek 14 van 109 buurten |
| Personenauto's Op overige brandstof | 184 auto's | 1 % van Zoetermeer | plek 20 van 109 buurten |
| Personenauto's Per huishouden | 1,2 auto's | 20 % hoger dan Zoetermeer | plek 14 van 109 buurten |
| Personenauto's Per km2 | 3.304 per km2 | 96 % hoger dan Zoetermeer | plek 64 van 109 buurten |
| Personenauto's Van particulieren | 826 auto's | 1 % van Zoetermeer | plek 17 van 109 buurten |
Bron: CBS 2026
Bronnen
- CBS
6 datasets
- Energieverbruik particuliere woningen; woningtype, wijken en buurten (86333NED), 2025
- Kerncijfers wijken en buurten 2025 (86165NED)
- Kerncijfers wijken en buurten 2026 (86358NED)
- Nabijheid voorzieningen; afstand locatie, wijk- en buurtcijfers 2025 (86270NED)
- Personen met een uitkering; soort uitkering, wijken en buurten 2026 (86328NED)
- Sociaal-economische status; scores per wijk en buurt (86296NED), 2024
- Politie