Zoetermeer.Nu

Wijk Seghwaert

Cijfers voor deze wijk, met links naar de 14 buurten van de wijk. Bij elk cijfer staat wat de bron voor heel Zoetermeer publiceert, als de bron dat cijfer kent.

Opvallend

Hoogste waarden

Laagste waarden

Cijfers voor de wijk

Bevolking (30 cijfers)

Aantal inwoners: 3e hoogste van de 14 wijkenInwoners van 15 jaar tot AOW-leeftijd: 3e hoogste van de 14 wijkenInwoners vanaf 15 jaar: 3e hoogste van de 14 wijken
Cijfers voor bevolking
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Aantal inwoners 16.330 personen 12 % van Zoetermeer plek 3 van 14 wijken
Geboorten per 1.000 inwoners 10 per 1.000 inwoners 11 % hoger dan Zoetermeer plek 3 van 14 wijken
Inwoners van 15 jaar tot AOW-leeftijd 10.730 personen 13 % van Zoetermeer plek 3 van 14 wijken
Inwoners vanaf 15 jaar 13.540 personen 12 % van Zoetermeer plek 3 van 14 wijken
Inwoners vanaf de AOW-leeftijd 2.810 personen 11 % van Zoetermeer plek 4 van 14 wijken
Sterfgevallen per 1.000 inwoners 5 per 1.000 inwoners 44 % lager dan Zoetermeer plek 8 van 14 wijken
Burgerlijke staat
Onderdeel Verdeling Waarde Vergeleken met Zoetermeer
Ongehuwd 8.335 personen 13 % van Zoetermeer
Gehuwd 5.965 personen 12 % van Zoetermeer
Gescheiden 1.480 personen 12 % van Zoetermeer
Verweduwd 545 personen 10 % van Zoetermeer
Geboorten en sterfgevallen
Onderdeel Verdeling Waarde Vergeleken met Zoetermeer
Geboorten 165 personen 14 % van Zoetermeer
Sterfgevallen 115 personen 10 % van Zoetermeer
Geslacht
Onderdeel Verdeling Waarde Vergeleken met Zoetermeer
Mannen 8.220 personen 13 % van Zoetermeer
Vrouwen 8.110 personen 12 % van Zoetermeer
Herkomst en geboorteland
Onderdeel Verdeling Waarde Vergeleken met Zoetermeer
Herkomst Nederland 10.580 personen 13 % van Zoetermeer
Herkomst Europa (buiten Nederland) 1.235 personen 14 % van Zoetermeer
Herkomst buiten Europa 4.515 personen 11 % van Zoetermeer
Geboren in Europa (buiten Nederland) 705 personen 14 % van Zoetermeer
Geboren buiten Europa 2.285 personen 11 % van Zoetermeer
Leeftijd
Onderdeel Verdeling Waarde Vergeleken met Zoetermeer
0 tot 15 jaar 2.800 personen 13 % van Zoetermeer
15 tot 25 jaar 1.915 personen 13 % van Zoetermeer
25 tot 45 jaar 4.525 personen 14 % van Zoetermeer
45 tot 65 jaar 3.890 personen 12 % van Zoetermeer
65 tot 80 jaar 2.740 personen 12 % van Zoetermeer
80 jaar of ouder 460 personen 8 % van Zoetermeer
Leerlingen en studenten
Onderdeel Verdeling Waarde Vergeleken met Zoetermeer
Basisonderwijs 1.560 personen 13 % van Zoetermeer
Voortgezet onderwijs 870 personen 12 % van Zoetermeer
Mbo 540 personen 14 % van Zoetermeer
Hbo 350 personen 12 % van Zoetermeer
Wo 130 personen 10 % van Zoetermeer

Bron: CBS 2025–2026

Huishoudens (5 cijfers)

Aantal huishoudens: 3e hoogste van de 14 wijken
Cijfers voor huishoudens
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Aantal huishoudens 7.375 huishoudens 13 % van Zoetermeer plek 3 van 14 wijken
Gemiddelde huishoudensgrootte 2,2 personen gelijk aan Zoetermeer plek 6 van 14 wijken
Huishoudens
Onderdeel Verdeling Waarde Vergeleken met Zoetermeer
Eenpersoonshuishoudens 2.660 huishoudens 12 % van Zoetermeer
Huishoudens zonder kinderen 1.960 huishoudens 12 % van Zoetermeer
Huishoudens met kinderen 2.750 huishoudens 13 % van Zoetermeer

Bron: CBS 2026

Wonen (16 cijfers)

Woningvoorraad: 3e hoogste van de 14 wijken
Cijfers voor wonen
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Eengezinswoningen 68 % 12 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 5 van 14 wijken
Gemiddelde WOZ-waarde 344 duizend euro 8,3 % lager dan Zoetermeer plek 8 van 14 wijken
Huurwoningen 40 % 4,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 7 van 14 wijken
Nieuwbouwwoningen 0 woningen < 1 % van Zoetermeer plek 6 van 14 wijken
Onbewoonde woningen 4 % 1,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 5 van 14 wijken
Woningvoorraad 7.394 woningen 13 % van Zoetermeer plek 3 van 14 wijken
Bouwjaar van woningen
Onderdeel Verdeling Waarde Vergeleken met Zoetermeer
Meer dan tien jaar geleden 99 % 4,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer
Afgelopen tien jaar 1 % 4,0 procentpunt lager dan Zoetermeer
Eigendom van woningen
Onderdeel Verdeling Waarde Vergeleken met Zoetermeer
Koopwoningen 60 % 4,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer
Huur woningcorporatie 35 % 1,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer
Huur overige verhuurders 5 % 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer
Woningtype
Onderdeel Verdeling Waarde Vergeleken met Zoetermeer
Tussenwoningen 51 % 11 procentpunt hoger dan Zoetermeer
Hoekwoningen 15 % 3,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer
Twee-onder-een-kapwoningen 1 % 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer
Vrijstaande woningen 1 % 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer
Meergezinswoningen 32 % 12 procentpunt lager dan Zoetermeer

Bron: CBS 2025

Energie (59 cijfers)

Elektriciteitslevering vrijstaande woningen: 3e hoogste van de 12 wijken
Cijfers voor energie
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
CO2-uitstoot door aardgas per inwoner Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 653 kg per inwoner geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 9 van 17 buurten
CO2-uitstoot door aardgas per inwoner Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 783 kg per inwoner geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 3 van 17 buurten
Elektriciteitsteruglevering per woning 610 kWh 18 % lager dan Zoetermeer plek 8 van 14 wijken
Vermogen zonnepanelen bij woningen Wijk Seghwaert, indeling 2024 4.920 kWp 10 % van Zoetermeer plek 6 van 9 wijken
Vermogen zonnepanelen bij woningen Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 2.775 kWp 6 % van Zoetermeer plek 7 van 17 buurten
Vermogen zonnepanelen bij woningen Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 2.145 kWp 4 % van Zoetermeer plek 11 van 17 buurten
Woningen met zonnestroom 30 % 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 6 van 13 wijken
Zonnestroominstallaties bij woningen Wijk Seghwaert, indeling 2024 1.553 installaties 11 % van Zoetermeer plek 4 van 9 wijken
Zonnestroominstallaties bij woningen Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 871 installaties 6 % van Zoetermeer plek 7 van 17 buurten
Zonnestroominstallaties bij woningen Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 682 installaties 5 % van Zoetermeer plek 10 van 17 buurten

Aardgasverbruik

Energie: Aardgasverbruik
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Aardgasverbruik Appartementen 630 m3 13 % hoger dan Zoetermeer plek 8 van 14 wijken
Aardgasverbruik Hoekwoningen 920 m3 12 % hoger dan Zoetermeer plek 4 van 12 wijken
Aardgasverbruik Huurwoningen 720 m3 18 % hoger dan Zoetermeer plek 6 van 14 wijken
Aardgasverbruik Koopwoningen 790 m3 13 % hoger dan Zoetermeer plek 6 van 14 wijken
Aardgasverbruik Per woning 760 m3 15 % hoger dan Zoetermeer plek 7 van 14 wijken
Aardgasverbruik Tussenwoningen 790 m3 18 % hoger dan Zoetermeer plek 5 van 12 wijken
Aardgasverbruik Twee-onder-een-kapwoningen 990 m3 10 % hoger dan Zoetermeer plek 8 van 11 wijken
Aardgasverbruik Vrijstaande woningen 1.250 m3 7,8 % hoger dan Zoetermeer plek 7 van 12 wijken

Elektriciteitslevering

Energie: Elektriciteitslevering
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Elektriciteitslevering Appartementen 1.790 kWh 11 % lager dan Zoetermeer plek 11 van 14 wijken
Elektriciteitslevering Hoekwoningen 2.840 kWh 4,4 % lager dan Zoetermeer plek 7 van 12 wijken
Elektriciteitslevering Huurwoningen 1.990 kWh 7,0 % lager dan Zoetermeer plek 9 van 14 wijken
Elektriciteitslevering Koopwoningen 2.670 kWh 5,7 % lager dan Zoetermeer plek 9 van 14 wijken
Elektriciteitslevering Per woning 2.390 kWh 5,5 % lager dan Zoetermeer plek 8 van 14 wijken
Elektriciteitslevering Tussenwoningen 2.600 kWh 5,1 % lager dan Zoetermeer plek 9 van 12 wijken
Elektriciteitslevering Twee-onder-een-kapwoningen 3.310 kWh 16 % lager dan Zoetermeer plek 8 van 11 wijken
Elektriciteitslevering Vrijstaande woningen 4.870 kWh 3,8 % hoger dan Zoetermeer plek 3 van 12 wijken

Hoofdverwarming

Energie: Hoofdverwarming
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Woningen met hoofdverwarming: Blokverwarming Wijk Seghwaert, indeling 2024 7 % 6,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 4 van 9 wijken
Woningen met hoofdverwarming: Blokverwarming Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 7 % 6,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 7 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Blokverwarming Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 7 % 6,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 7 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Een individuele cv-ketel Wijk Seghwaert, indeling 2024 93 % 18 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 3 van 9 wijken
Woningen met hoofdverwarming: Een individuele cv-ketel Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 93 % 18 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 6 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Een individuele cv-ketel Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 93 % 18 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 6 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Een onbekend type installatie Wijk Seghwaert, indeling 2024 0 % 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 5 van 9 wijken
Woningen met hoofdverwarming: Een onbekend type installatie Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 0 % 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Een onbekend type installatie Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 0 % 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met hoog gasverbruik Wijk Seghwaert, indeling 2024 0 % 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 6 van 9 wijken
Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met hoog gasverbruik Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 0 % 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 7 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met hoog gasverbruik Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 0 % 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 7 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met laag gasverbruik Wijk Seghwaert, indeling 2024 0 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 2 van 9 wijken
Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met laag gasverbruik Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 0 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 1 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met laag gasverbruik Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 0 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 1 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming zonder gasverbruik Wijk Seghwaert, indeling 2024 0 % 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 7 van 9 wijken
Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming zonder gasverbruik Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 0 % 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming zonder gasverbruik Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 0 % 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Geen gasverbruik (exclusief onbekend) Wijk Seghwaert, indeling 2024 0 % 8,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 7 van 9 wijken
Woningen met hoofdverwarming: Geen gasverbruik (exclusief onbekend) Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 0 % 8,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Geen gasverbruik (exclusief onbekend) Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 0 % 8,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met hoog gasverbruik Wijk Seghwaert, indeling 2024 0 % 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 2 van 9 wijken
Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met hoog gasverbruik Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 0 % 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 3 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met hoog gasverbruik Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 0 % 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 3 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met laag gasverbruik Wijk Seghwaert, indeling 2024 0 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 1 van 9 wijken
Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met laag gasverbruik Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 0 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 1 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met laag gasverbruik Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 0 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 1 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming zonder gasverbruik Wijk Seghwaert, indeling 2024 0 % 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 3 van 9 wijken
Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming zonder gasverbruik Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 0 % 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 5 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming zonder gasverbruik Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 0 % 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 5 van 17 buurten
Hoofdverwarming
Onderdeel Verdeling Waarde Vergeleken met Zoetermeer
Aardgasvrij 1 % 11 procentpunt lager dan Zoetermeer
Aardgas 95 % 13 procentpunt hoger dan Zoetermeer
Elektrisch verwarmd 4 % 9,0 procentpunt lager dan Zoetermeer

Bron: CBS 2022–2025, RVO 2022

Inkomen en werk (91 cijfers)

Aandeel met havo, vwo, mbo2-4: hoogste van de 13 wijkenBedrijfsvestigingen: 3e hoogste van de 14 wijkenFinanciële welvaart: 41e tot en met 80e percentielgroep: 2e hoogste van de 13 wijken
Cijfers voor inkomen en werk
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Bedrijfsvestigingen 1.500 vestigingen 10 % van Zoetermeer plek 3 van 14 wijken
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger Wijk Seghwaert, indeling 2024 41,1 duizend euro 4,0 % lager dan Zoetermeer plek 4 van 7 wijken
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 40,8 duizend euro 4,7 % lager dan Zoetermeer plek 11 van 16 buurten
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 41,5 duizend euro 3,0 % lager dan Zoetermeer plek 8 van 16 buurten
Gemiddeld inkomen per inwoner Wijk Seghwaert, indeling 2024 33,3 duizend euro 4,0 % lager dan Zoetermeer plek 5 van 7 wijken
Gemiddeld inkomen per inwoner Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 32,5 duizend euro 6,3 % lager dan Zoetermeer plek 12 van 16 buurten
Gemiddeld inkomen per inwoner Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 34,3 duizend euro gelijk aan Zoetermeer plek 9 van 16 buurten
Gestandaardiseerd inkomen van huishoudens Wijk Seghwaert, indeling 2024 39,3 duizend euro 3,4 % lager dan Zoetermeer plek 4 van 7 wijken
Gestandaardiseerd inkomen van huishoudens Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 39,6 duizend euro 2,7 % lager dan Zoetermeer plek 7 van 14 buurten
Gestandaardiseerd inkomen van huishoudens Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 39,1 duizend euro 3,9 % lager dan Zoetermeer plek 8 van 14 buurten
Huishoudens met hoogste 20% inkomen Wijk Seghwaert, indeling 2024 18,4 % 2,3 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 6 van 9 wijken
Huishoudens met hoogste 20% inkomen Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 18,9 % 1,8 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 9 van 17 buurten
Huishoudens met hoogste 20% inkomen Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 17,8 % 2,9 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Huishoudens met laagste 40% inkomen Wijk Seghwaert, indeling 2024 32,5 % 2,2 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 4 van 9 wijken
Huishoudens met laagste 40% inkomen Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 29,9 % 4,8 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Huishoudens met laagste 40% inkomen Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 35,5 % 0,8 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Inkomensontvangers Wijk Seghwaert, indeling 2024 13.200 personen 13 % van Zoetermeer plek 5 van 9 wijken
Inkomensontvangers Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 7.300 personen 7 % van Zoetermeer plek 6 van 17 buurten
Inkomensontvangers Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 6.000 personen 6 % van Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Mediaan vermogen van huishoudens Wijk Seghwaert, indeling 2024 137,4 duizend euro 10 % hoger dan Zoetermeer plek 6 van 9 wijken
Mediaan vermogen van huishoudens Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 140,7 duizend euro 13 % hoger dan Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Mediaan vermogen van huishoudens Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 135,2 duizend euro 8,3 % hoger dan Zoetermeer plek 11 van 17 buurten
Particuliere huishoudens (sociaal-economische status) 7.300 huishoudens 13 % van Zoetermeer plek 3 van 14 wijken
Personen in armoede Wijk Seghwaert, indeling 2024 2,5 % 0,3 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 4 van 9 wijken
Personen in armoede Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 2,4 % 0,4 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Personen in armoede Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 2,6 % 0,2 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Personen tot 25% boven de armoedegrens Wijk Seghwaert, indeling 2024 6,1 % 0,8 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 4 van 9 wijken
Personen tot 25% boven de armoedegrens Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 6,0 % 0,9 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 9 van 17 buurten
Personen tot 25% boven de armoedegrens Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 6,2 % 0,7 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Werkzame beroepsbevolking Wijk Seghwaert, indeling 2024 8.760 personen 13 % van Zoetermeer plek 5 van 9 wijken
Werkzame beroepsbevolking Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 4.850 personen 7 % van Zoetermeer plek 4 van 17 buurten
Werkzame beroepsbevolking Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 3.910 personen 6 % van Zoetermeer plek 9 van 17 buurten

Financiële welvaart

Inkomen en werk: Financiële welvaart
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Financiële welvaart: 1e tot en met 40e percentielgroep 36,8 % 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 7 van 13 wijken
Financiële welvaart: 41e tot en met 80e percentielgroep 50,1 % 6,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 2 van 13 wijken
Financiële welvaart: 81e tot en met 100e percentielgroep 13,2 % 4,9 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 7 van 13 wijken
Financiële welvaart: Gemiddelde percentielgroep 50,0 2,5 % lager dan Zoetermeer plek 7 van 13 wijken

Gestandaardiseerd inkomen

Inkomen en werk: Gestandaardiseerd inkomen
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Gestandaardiseerd inkomen: 1e tot en met 40e percentielgroep 33,8 % 1,4 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 7 van 13 wijken
Gestandaardiseerd inkomen: 41e tot en met 80e percentielgroep 48,8 % 4,3 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 2 van 13 wijken
Gestandaardiseerd inkomen: 81e tot en met 100e percentielgroep 17,4 % 2,9 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 7 van 13 wijken
Gestandaardiseerd inkomen: Gemiddelde percentielgroep 52,7 gelijk aan Zoetermeer plek 7 van 13 wijken

Vermogen

Inkomen en werk: Vermogen
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Vermogen: 1e tot en met 40e percentielgroep 39,6 % 1,4 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 7 van 13 wijken
Vermogen: 41e tot en met 80e percentielgroep 50,3 % 6,4 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 2 van 13 wijken
Vermogen: 81e tot en met 100e percentielgroep 10,0 % 5,1 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 8 van 13 wijken
Vermogen: Gemiddelde percentielgroep 47,2 3,1 % lager dan Zoetermeer plek 7 van 13 wijken

Arbeidsverleden

Inkomen en werk: Arbeidsverleden
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar niet voortdurend werkzaam 11,2 % 0,8 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 6 van 13 wijken
Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar niet werkzaam 5,5 % 0,5 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 6 van 13 wijken
Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar voortdurend werkzaam 57,1 % 2,8 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 4 van 13 wijken
Arbeidsverleden: Gepensioneerd 26,2 % 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 9 van 13 wijken

Netto arbeidsparticipatie

Inkomen en werk: Netto arbeidsparticipatie
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Netto arbeidsparticipatie Wijk Seghwaert, indeling 2024 71 % gelijk aan Zoetermeer plek 4 van 9 wijken
Netto arbeidsparticipatie Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 70 % gelijk aan Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Netto arbeidsparticipatie Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 71 % gelijk aan Zoetermeer plek 7 van 17 buurten
Netto arbeidsparticipatie 15 tot 25 jaar Wijk Seghwaert, indeling 2024 73 % 3,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 2 van 7 wijken
Netto arbeidsparticipatie 15 tot 25 jaar Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 72 % 2,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 4 van 16 buurten
Netto arbeidsparticipatie 15 tot 25 jaar Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 74 % 4,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 3 van 16 buurten
Netto arbeidsparticipatie 25 tot 45 jaar Wijk Seghwaert, indeling 2024 86 % gelijk aan Zoetermeer plek 4 van 8 wijken
Netto arbeidsparticipatie 25 tot 45 jaar Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 86 % gelijk aan Zoetermeer plek 9 van 17 buurten
Netto arbeidsparticipatie 25 tot 45 jaar Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 86 % gelijk aan Zoetermeer plek 9 van 17 buurten
Netto arbeidsparticipatie 45 tot 75 jaar Wijk Seghwaert, indeling 2024 58 % 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 6 van 9 wijken
Netto arbeidsparticipatie 45 tot 75 jaar Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 58 % 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Netto arbeidsparticipatie 45 tot 75 jaar Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 59 % gelijk aan Zoetermeer plek 7 van 17 buurten
Netto arbeidsparticipatie Mannen Wijk Seghwaert, indeling 2024 74 % gelijk aan Zoetermeer plek 4 van 9 wijken
Netto arbeidsparticipatie Mannen Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 73 % gelijk aan Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Netto arbeidsparticipatie Mannen Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 75 % gelijk aan Zoetermeer plek 5 van 17 buurten
Netto arbeidsparticipatie Vrouwen Wijk Seghwaert, indeling 2024 67 % gelijk aan Zoetermeer plek 4 van 9 wijken
Netto arbeidsparticipatie Vrouwen Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 67 % gelijk aan Zoetermeer plek 7 van 17 buurten
Netto arbeidsparticipatie Vrouwen Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 67 % gelijk aan Zoetermeer plek 7 van 17 buurten

Opleidingsniveau

Inkomen en werk: Opleidingsniveau
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Aandeel met Basisonderwijs, vmbo, mbo1 17,8 % 1,6 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 8 van 13 wijken
Aandeel met Havo, vwo, mbo2-4 42,8 % 3,2 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 1 van 13 wijken
Aandeel met Hbo, wo 39,4 % 1,6 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 7 van 13 wijken

Personen

Inkomen en werk: Personen
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Personen met AOW-uitkering (percentage) 21 % 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 8 van 14 wijken
Personen met Arbeidsongeschiktheidsuitkering (percentage) 6 % 1,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 3 van 14 wijken
Personen met Bijstandsuitkering (percentage) 3 % gelijk aan Zoetermeer plek 4 van 14 wijken
Personen met Hoogste 20% inkomen Wijk Seghwaert, indeling 2024 20,0 % 1,9 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 7 van 9 wijken
Personen met Hoogste 20% inkomen Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 19,5 % 2,4 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Personen met Hoogste 20% inkomen Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 20,5 % 1,4 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Personen met Laagste 40% inkomen Wijk Seghwaert, indeling 2024 35,5 % 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 5 van 9 wijken
Personen met Laagste 40% inkomen Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 35,8 % gelijk aan Zoetermeer plek 6 van 17 buurten
Personen met Laagste 40% inkomen Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 35,1 % 1,4 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Personen met Werkloosheidsuitkering (percentage) 1 % gelijk aan Zoetermeer plek 2 van 14 wijken
Bedrijfsvestigingen per sector
Onderdeel Verdeling Waarde Vergeleken met Zoetermeer
Landbouw, bosbouw, visserij 15 vestigingen 14 % van Zoetermeer
Nijverheid en energie 265 vestigingen 12 % van Zoetermeer
Handel en horeca 175 vestigingen 7 % van Zoetermeer
Vervoer, informatie, communicatie 150 vestigingen 10 % van Zoetermeer
Financiële diensten, onroerend goed 20 vestigingen 4 % van Zoetermeer
Zakelijke dienstverlening 375 vestigingen 10 % van Zoetermeer
Overheid, onderwijs, zorg 355 vestigingen 11 % van Zoetermeer
Cultuur, recreatie, overig 140 vestigingen 9 % van Zoetermeer
Uitkeringen
Onderdeel Verdeling Waarde Vergeleken met Zoetermeer
Bijstand 340 personen 11 % van Zoetermeer
Arbeidsongeschiktheid 770 personen 13 % van Zoetermeer
Werkloosheid 150 personen 12 % van Zoetermeer
AOW 2.800 personen 11 % van Zoetermeer

Bron: CBS 2024–2026

Zorg en welzijn (31 cijfers)

Cliënten met voorzieningen in het sociaal domein: 3e hoogste van de 14 wijkenJongeren met jeugdbescherming: 3e hoogste van de 8 wijkenJongeren met jeugdhulp zonder verblijf: 3e hoogste van de 11 wijken
Cijfers voor zorg en welzijn
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Cliënten met voorzieningen in het sociaal domein 1.980 personen 12 % van Zoetermeer plek 3 van 14 wijken
Cliënten sociaal domein per 1.000 inwoners 121 per 1.000 inwoners 4,7 % lager dan Zoetermeer plek 7 van 14 wijken
Huishoudens met voorzieningen in het sociaal domein 1.635 huishoudens 12 % van Zoetermeer plek 4 van 14 wijken
Huishoudens sociaal domein per 1.000 huishoudens 220 per 1.000 huishoudens 3,9 % lager dan Zoetermeer plek 6 van 14 wijken
Percentage jongeren met jeugdzorg in natura Wijk Seghwaert, indeling 2024 13,1 % 0,9 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 3 van 9 wijken
Percentage jongeren met jeugdzorg in natura Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 13,6 % 0,4 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 6 van 17 buurten
Percentage jongeren met jeugdzorg in natura Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 12,2 % 1,8 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Wmo-cliënten Wijk Seghwaert, indeling 2024 885 personen 11 % van Zoetermeer plek 6 van 8 wijken
Wmo-cliënten Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 430 personen 5 % van Zoetermeer plek 12 van 17 buurten
Wmo-cliënten Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 450 personen 6 % van Zoetermeer plek 11 van 17 buurten
Wmo-cliënten per 1.000 inwoners Wijk Seghwaert, indeling 2024 54 per 1.000 inwoners 14 % lager dan Zoetermeer plek 5 van 8 wijken
Wmo-cliënten per 1.000 inwoners Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 47 per 1.000 inwoners 25 % lager dan Zoetermeer plek 12 van 17 buurten
Wmo-cliënten per 1.000 inwoners Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 62 per 1.000 inwoners gelijk aan Zoetermeer plek 11 van 17 buurten

Wmo-cliënten

Zorg en welzijn: Wmo-cliënten
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Wmo-cliënten met Hulp bij het huishouden per 1.000 inwoners 27 per 1.000 inwoners 18 % lager dan Zoetermeer plek 9 van 11 wijken
Wmo-cliënten met Hulpmiddelen en diensten per 1.000 inwoners 34 per 1.000 inwoners 19 % lager dan Zoetermeer plek 9 van 11 wijken
Wmo-cliënten met Ondersteuning thuis per 1.000 inwoners 4 per 1.000 inwoners 33 % hoger dan Zoetermeer plek 5 van 10 wijken
Wmo-cliënten met Overige maatwerkvoorzieningen per 1.000 inwoners 12 per 1.000 inwoners 20 % hoger dan Zoetermeer plek 6 van 12 wijken
Wmo-cliënten met Uitsluitend een persoonsgebonden budget (pgb) 10 personen 10 % van Zoetermeer plek 3 van 6 wijken
Wmo-cliënten met Uitsluitend een persoonsgebonden budget (pgb) per 1.000 inwoners 1 per 1.000 inwoners gelijk aan Zoetermeer plek 1 van 6 wijken
Wmo-cliënten met Uitsluitend zorg in natura 905 personen 11 % van Zoetermeer plek 4 van 13 wijken
Wmo-cliënten met Uitsluitend zorg in natura per 1.000 inwoners 55 per 1.000 inwoners 11 % lager dan Zoetermeer plek 8 van 13 wijken
Wmo-cliënten met Verblijf en opvang per 1.000 inwoners 2 per 1.000 inwoners geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 1 van 2 wijken
Wmo-cliënten met Zowel een pgb als zorg in natura 40 personen 13 % van Zoetermeer plek 3 van 11 wijken
Wmo-cliënten met Zowel een pgb als zorg in natura per 1.000 inwoners 2 per 1.000 inwoners gelijk aan Zoetermeer plek 6 van 11 wijken

Jongeren

Zorg en welzijn: Jongeren
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Jongeren met Jeugdbescherming 20 jongeren 8 % van Zoetermeer plek 3 van 8 wijken
Jongeren met Jeugdhulp met verblijf 30 jongeren 9 % van Zoetermeer plek 4 van 11 wijken
Jongeren met Jeugdhulp zonder verblijf 575 jongeren 13 % van Zoetermeer plek 3 van 11 wijken
Jongeren met Jeugdreclassering 10 jongeren 14 % van Zoetermeer plek 3 van 3 wijken
Jongeren met Jeugdzorg in natura Wijk Seghwaert, indeling 2024 570 jongeren 12 % van Zoetermeer plek 4 van 9 wijken
Jongeren met Jeugdzorg in natura Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 350 jongeren 8 % van Zoetermeer plek 4 van 17 buurten
Jongeren met Jeugdzorg in natura Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 215 jongeren 5 % van Zoetermeer plek 9 van 17 buurten

Bron: CBS 2024–2025

Voorzieningen (38 cijfers)

Afstand tot basisschool: gedeeld laagste van de 14 wijkenAfstand tot havo/vwo-school: laagste van de 14 wijkenAfstand tot museum: 3e hoogste van de 14 wijken

Afstand tot

Voorzieningen: Afstand tot
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Afstand tot Apotheek 0,8 km 11 % lager dan Zoetermeer plek 10 van 14 wijken
Afstand tot Basisschool 0,5 km 17 % lager dan Zoetermeer plek 12 van 14 wijken
Afstand tot Belangrijk overstapstation 14,2 km gelijk aan Zoetermeer plek 5 van 14 wijken
Afstand tot Bibliotheek 2,3 km 28 % hoger dan Zoetermeer plek 5 van 14 wijken
Afstand tot Binnenzwembad 3,6 km 16 % hoger dan Zoetermeer plek 5 van 14 wijken
Afstand tot Bioscoop 2,2 km 24 % lager dan Zoetermeer plek 8 van 14 wijken
Afstand tot Brandweerkazerne 2,2 km 4,3 % lager dan Zoetermeer plek 5 van 14 wijken
Afstand tot Buitenschoolse opvang 0,4 km 20 % lager dan Zoetermeer plek 11 van 14 wijken
Afstand tot Cafe e.d. 1,0 km 44 % lager dan Zoetermeer plek 9 van 14 wijken
Afstand tot Cafetaria e.d. 0,6 km 25 % lager dan Zoetermeer plek 10 van 14 wijken
Afstand tot Grote supermarkt 0,6 km 25 % lager dan Zoetermeer plek 11 van 14 wijken
Afstand tot Havo/vwo-school 0,8 km 64 % lager dan Zoetermeer plek 14 van 14 wijken
Afstand tot Hotel e.d. 4,2 km 35 % hoger dan Zoetermeer plek 4 van 14 wijken
Afstand tot Huisartsenpost 2,0 km 41 % lager dan Zoetermeer plek 12 van 14 wijken
Afstand tot Huisartsenpraktijk 0,6 km 33 % lager dan Zoetermeer plek 13 van 14 wijken
Afstand tot Kinderdagverblijf 0,4 km 20 % lager dan Zoetermeer plek 11 van 14 wijken
Afstand tot Museum 12,2 km 7,0 % hoger dan Zoetermeer plek 3 van 14 wijken
Afstand tot Oprit hoofdverkeersweg 3,2 km 45 % hoger dan Zoetermeer plek 2 van 14 wijken
Afstand tot Podiumkunsten (theater of concertzaal) 2,2 km 19 % lager dan Zoetermeer plek 6 van 14 wijken
Afstand tot Restaurant 0,5 km 29 % lager dan Zoetermeer plek 10 van 14 wijken
Afstand tot School voor voortgezet onderwijs 0,8 km 58 % lager dan Zoetermeer plek 12 van 14 wijken
Afstand tot Treinstation 4,0 km 18 % hoger dan Zoetermeer plek 5 van 14 wijken
Afstand tot Vmbo-school 0,8 km 60 % lager dan Zoetermeer plek 12 van 14 wijken
Afstand tot Warenhuis 2,5 km 39 % hoger dan Zoetermeer plek 3 van 14 wijken
Afstand tot Winkel voor overige dagelijkse levensmiddelen 0,6 km 14 % lager dan Zoetermeer plek 10 van 14 wijken
Afstand tot Ziekenhuis (exclusief buitenpolikliniek) 2,0 km 41 % lager dan Zoetermeer plek 12 van 14 wijken
Afstand tot Ziekenhuis (inclusief buitenpolikliniek) 2,0 km 29 % lager dan Zoetermeer plek 9 van 14 wijken

In de buurt

Voorzieningen: In de buurt
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Basisscholen binnen 1 km 2,6 30 % hoger dan Zoetermeer plek 2 van 14 wijken
Bioscopen binnen 5 km 1,0 gelijk aan Zoetermeer plek 1 van 14 wijken
Cafes e.d. binnen 1 km 1,0 100 % hoger dan Zoetermeer plek 4 van 14 wijken
Grote supermarkten binnen 1 km 1,8 29 % hoger dan Zoetermeer plek 4 van 14 wijken
Huisartsenpraktijken binnen 1 km 1,0 17 % lager dan Zoetermeer plek 6 van 14 wijken
Kinderdagverblijven binnen 1 km 3,2 14 % hoger dan Zoetermeer plek 4 van 14 wijken
Locaties voor buitenschoolse opvang binnen 1 km 3,3 14 % hoger dan Zoetermeer plek 3 van 14 wijken
Musea binnen 5 km 0,0 geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 1 van 14 wijken
Restaurants binnen 1 km 2,8 40 % lager dan Zoetermeer plek 7 van 14 wijken
Winkels voor overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km 3,8 12 % lager dan Zoetermeer plek 6 van 14 wijken
Ziekenhuizen binnen 5 km 2,0 11 % hoger dan Zoetermeer plek 1 van 14 wijken

Bron: CBS 2025

Veiligheid (26 cijfers)

Geluidshinder door horeca: hoogste van de 14 wijkenOverlast door verward persoon: hoogste van de 14 wijkenVernieling en zaakbeschadiging: hoogste van de 14 wijken
Cijfers voor veiligheid
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Bedreiging 26 misdrijven 13 % van Zoetermeer plek 2 van 14 wijken
Burengerucht en relatieproblemen 0 misdrijven < 1 % van Zoetermeer plek 4 van 14 wijken
Diefstal en inbraak bij bedrijven 1 misdrijven 2 % van Zoetermeer plek 10 van 14 wijken
Diefstal uit of vanaf voertuigen 15 misdrijven 9 % van Zoetermeer plek 4 van 14 wijken
Diefstal van brom-, snor- en fietsen 19 misdrijven 4 % van Zoetermeer plek 8 van 14 wijken
Diefstal van motorvoertuigen 7 misdrijven 7 % van Zoetermeer plek 6 van 14 wijken
Drugs- en drankoverlast 0 misdrijven geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 1 van 14 wijken
Drugshandel 10 misdrijven 8 % van Zoetermeer plek 6 van 14 wijken
Geregistreerde misdrijven 573 misdrijven 10 % van Zoetermeer plek 4 van 14 wijken
Geregistreerde overlast 344 meldingen 14 % van Zoetermeer plek 2 van 14 wijken
Inbraken in box, garage en schuur 2 misdrijven 5 % van Zoetermeer plek 7 van 14 wijken
Mishandeling 35 misdrijven 12 % van Zoetermeer plek 3 van 14 wijken
Openbare dronkenschap 2 meldingen 10 % van Zoetermeer plek 3 van 14 wijken
Openlijk geweld tegen personen 3 misdrijven 11 % van Zoetermeer plek 3 van 14 wijken
Overvallen 0 misdrijven < 1 % van Zoetermeer plek 4 van 14 wijken
Straatroof 4 misdrijven 16 % van Zoetermeer plek 2 van 14 wijken
Vernieling en zaakbeschadiging 84 misdrijven 16 % van Zoetermeer plek 1 van 14 wijken
Winkeldiefstal 12 misdrijven 4 % van Zoetermeer plek 7 van 14 wijken
Woninginbraken 20 misdrijven 14 % van Zoetermeer plek 2 van 14 wijken

Overlast

Veiligheid: Overlast
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Overlast door Alcohol of drugs 33 meldingen 10 % van Zoetermeer plek 3 van 14 wijken
Overlast door Jeugd 85 meldingen 13 % van Zoetermeer plek 2 van 14 wijken
Overlast door Verward persoon 127 meldingen 15 % van Zoetermeer plek 1 van 14 wijken
Overlast door Zwervers 9 meldingen 9 % van Zoetermeer plek 5 van 14 wijken

Geluidshinder

Veiligheid: Geluidshinder
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Geluidshinder Door evenementen 0 meldingen < 1 % van Zoetermeer plek 3 van 14 wijken
Geluidshinder Door horeca 8 meldingen 62 % van Zoetermeer plek 1 van 14 wijken
Geluidshinder Overig 80 meldingen 14 % van Zoetermeer plek 3 van 14 wijken

Bron: Politie 2025

Gezondheid en leefomgeving (94 cijfers)

Motorfietsen van particulieren: 3e hoogste van de 14 wijkenPersonenauto's op benzine: 3e hoogste van de 14 wijkenPersonenauto's op overige brandstof: 3e hoogste van de 14 wijken
Cijfers voor gezondheid en leefomgeving
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Bevolkingsdichtheid 7.290 per km2 89 % hoger dan Zoetermeer plek 6 van 14 wijken
Beweegvriendelijke omgeving Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 72 geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 12 van 17 buurten
Beweegvriendelijke omgeving Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 72 geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 12 van 17 buurten
Bomen Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 21,6 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 5 van 17 buurten
Bomen Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 20,4 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 7 van 17 buurten
Broze ouderen Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 23,0 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 14 van 17 buurten
Broze ouderen Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 24,9 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 9 van 17 buurten
Eenzaam (18 tot 65 jaar) Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 50,7 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 7 van 17 buurten
Eenzaam (18 tot 65 jaar) Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 50,4 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Eenzaam (65 jaar en ouder) Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 46,0 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 9 van 17 buurten
Eenzaam (65 jaar en ouder) Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 47,7 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Ernstig overgewicht Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 19,4 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 7 van 17 buurten
Ernstig overgewicht Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 19,5 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 6 van 17 buurten
Ervaren gezondheid goed Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 71,1 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 9 van 17 buurten
Ervaren gezondheid goed Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 70,0 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 11 van 17 buurten
Fijn stof (PM10) in de lucht Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 15,3 µg/m3 geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 11 van 17 buurten
Fijn stof (PM10) in de lucht Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 15,5 µg/m3 geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 6 van 17 buurten
Fijn stof (PM2,5) in de lucht Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 8,6 µg/m3 geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 12 van 17 buurten
Fijn stof (PM2,5) in de lucht Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 8,7 µg/m3 geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 6 van 17 buurten
Gevoelstemperatuur bij hitte Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 44 °C geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 12 van 17 buurten
Gevoelstemperatuur bij hitte Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 45 °C geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Grijs oppervlak Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 53,5 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 13 van 17 buurten
Grijs oppervlak Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 61,2 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 6 van 17 buurten
Groen Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 41,9 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 4 van 17 buurten
Groen Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 35,7 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 9 van 17 buurten
Hoog risico op angststoornis of depressie (18 tot 65 jaar) Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 13,1 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 7 van 17 buurten
Hoog risico op angststoornis of depressie (18 tot 65 jaar) Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 12,8 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Hoog risico op angststoornis of depressie (65 jaar en ouder) Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 4,3 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Hoog risico op angststoornis of depressie (65 jaar en ouder) Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 4,7 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 7 van 17 buurten
Kan zich binnen goed verkoelen Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 53,8 % gelijk aan Zoetermeer plek 9 van 17 buurten
Kan zich binnen goed verkoelen Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 52,9 % 1,5 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Kan zich buiten goed verkoelen Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 51,0 % 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 11 van 17 buurten
Kan zich buiten goed verkoelen Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 51,3 % 1,7 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Laag groen Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 20,3 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 6 van 17 buurten
Laag groen Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 15,3 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 16 van 17 buurten
Mate van stedelijkheid 1 gelijk aan Zoetermeer plek 7 van 14 wijken
Motorfietsen van particulieren 634 motorfietsen 14 % van Zoetermeer plek 3 van 14 wijken
Omgevingsadressendichtheid 3.006 per km2 16 % hoger dan Zoetermeer plek 5 van 14 wijken
Oppervlakte totaal 228 ha 6 % van Zoetermeer plek 5 van 14 wijken
Overgewicht Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 56,9 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Overgewicht Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 57,1 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 7 van 17 buurten
Rokers Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 19,2 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 6 van 17 buurten
Rokers Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 19,2 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 6 van 17 buurten
Schaduw op fiets- en wandelpaden Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 58,5 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 2 van 17 buurten
Schaduw op fiets- en wandelpaden Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 58,6 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 1 van 17 buurten
Speeltuinen Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 23 speeltuinen geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 1 van 17 buurten
Speeltuinen Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 23 speeltuinen geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 1 van 17 buurten
Sportfaciliteiten Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 4 sportfaciliteiten geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Sportfaciliteiten Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 9 sportfaciliteiten geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 4 van 17 buurten
Stedelijk hitte-eiland effect Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 1,3 °C geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 6 van 17 buurten
Stedelijk hitte-eiland effect Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 1,3 °C geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 4 van 17 buurten
Sterk eenzaam (18 tot 65 jaar) Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 16,0 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 7 van 17 buurten
Sterk eenzaam (18 tot 65 jaar) Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 15,9 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Sterk eenzaam (65 jaar en ouder) Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 10,1 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 9 van 17 buurten
Sterk eenzaam (65 jaar en ouder) Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 10,9 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Stikstofdioxide (NO2) in de lucht Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 14,3 µg/m3 geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 14 van 17 buurten
Stikstofdioxide (NO2) in de lucht Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 15,1 µg/m3 geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 9 van 17 buurten
Veel stress (18 tot 65 jaar) Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 27,1 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Veel stress (18 tot 65 jaar) Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 27,4 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 6 van 17 buurten
Veel stress (65 jaar en ouder) Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 8,2 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Veel stress (65 jaar en ouder) Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 8,6 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 7 van 17 buurten
Voldoet aan de beweegrichtlijn Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 44,7 % 1,6 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 5 van 17 buurten
Voldoet aan de beweegrichtlijn Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 43,6 % gelijk aan Zoetermeer plek 8 van 17 buurten

Ernstige geluidhinder

Gezondheid en leefomgeving: Ernstige geluidhinder
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Ernstige geluidhinder door Buren Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 6,9 % 1,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 5 van 17 buurten
Ernstige geluidhinder door Buren Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 6,6 % 0,7 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 6 van 17 buurten
Ernstige geluidhinder door Treinverkeer Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 0,6 % 0,4 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 13 van 17 buurten
Ernstige geluidhinder door Treinverkeer Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 0,6 % 0,4 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 13 van 17 buurten
Ernstige geluidhinder door Vliegverkeer Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 1,4 % 0,1 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Ernstige geluidhinder door Vliegverkeer Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 1,4 % 0,1 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Ernstige geluidhinder door Wegverkeer Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 6,5 % 0,6 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 7 van 17 buurten
Ernstige geluidhinder door Wegverkeer Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 6,4 % 0,5 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Ernstige geluidhinder door Windturbines Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 0,5 % gelijk aan Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Ernstige geluidhinder door Windturbines Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 0,5 % gelijk aan Zoetermeer plek 8 van 17 buurten

Slaapverstoring

Gezondheid en leefomgeving: Slaapverstoring
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Slaapverstoring door Buren Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 4,1 % 0,3 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Slaapverstoring door Buren Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 4,0 % 0,2 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 9 van 17 buurten
Slaapverstoring door Treinverkeer Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 0,3 % 0,2 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 14 van 17 buurten
Slaapverstoring door Treinverkeer Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 0,4 % 0,1 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Slaapverstoring door Vliegverkeer Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 0,7 % gelijk aan Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Slaapverstoring door Vliegverkeer Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 0,7 % gelijk aan Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Slaapverstoring door Wegverkeer Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 2,9 % 0,1 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Slaapverstoring door Wegverkeer Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 3,0 % gelijk aan Zoetermeer plek 8 van 17 buurten

Personenauto's

Gezondheid en leefomgeving: Personenauto's
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Personenauto's Op benzine 5.591 auto's 13 % van Zoetermeer plek 3 van 14 wijken
Personenauto's Op overige brandstof 1.463 auto's 11 % van Zoetermeer plek 3 van 14 wijken
Personenauto's Per huishouden 1,0 auto's gelijk aan Zoetermeer plek 5 van 13 wijken
Personenauto's Per km2 3.149 per km2 87 % hoger dan Zoetermeer plek 5 van 13 wijken
Personenauto's Van particulieren 7.054 auto's 12 % van Zoetermeer plek 3 van 14 wijken

Tevredenheid

Gezondheid en leefomgeving: Tevredenheid
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Tevreden met De woning Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 87,3 % gelijk aan Zoetermeer plek 11 van 17 buurten
Tevreden met De woning Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 87,8 % gelijk aan Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Tevreden met De woonomgeving Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 84,9 % gelijk aan Zoetermeer plek 11 van 17 buurten
Tevreden met De woonomgeving Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 85,0 % gelijk aan Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Tevreden met Het groen in de buurt Buurt Seghwaert-Noord-Oost, indeling 2024 87,2 % gelijk aan Zoetermeer plek 9 van 17 buurten
Tevreden met Het groen in de buurt Buurt Seghwaert-Zuid-West, indeling 2024 84,0 % 2,9 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 15 van 17 buurten
Oppervlakte
Onderdeel Verdeling Waarde Vergeleken met Zoetermeer
Land 224 ha 7 % van Zoetermeer
Water 4 ha 1 % van Zoetermeer

Bron: CBS 2026, Gezond Zuid-Holland (Provincie Zuid-Holland) 2022–2025, Klimaateffectatlas 2025, RIVM 2020–2024

Buurten

Bronnen

Naar boven