Wijk Rokkeveen
Cijfers voor deze wijk, met links naar de 17 buurten van de wijk. Bij elk cijfer staat wat de bron voor heel Zoetermeer publiceert, als de bron dat cijfer kent.
- Aantal inwoners 20.690 personen Zoetermeer: 130.836 personen plek 2 van 14 wijken Bron: CBS 2026
- Woningvoorraad 9.056 woningen Zoetermeer: 58.212 woningen plek 2 van 14 wijken Bron: CBS 2025
- Gemiddelde WOZ-waarde 423 duizend euro Zoetermeer: 375 duizend euro plek 5 van 14 wijken Bron: CBS 2025
- Huurwoningen 32 % Zoetermeer: 44 % plek 12 van 14 wijken Bron: CBS 2025
- Woningen met zonnestroom 42 % Zoetermeer: 31 % plek 4 van 13 wijken Bron: CBS 2025
- Geregistreerde misdrijven 628 misdrijven Zoetermeer: 5.611 misdrijven plek 3 van 14 wijken Bron: Politie 2025
- Afstand tot grote supermarkt 0,9 km Zoetermeer: 0,8 km plek 5 van 14 wijken Bron: CBS 2025
Bij de plekken tellen alleen wijken met minstens 200 inwoners mee.
Opvallend
Hoogste waarden
- Arbeidsverleden: gepensioneerd: 34,8 %, 2e hoogste van de 13 wijken
- Financiële welvaart: 81e tot en met 100e percentielgroep: 27,7 %, 2e hoogste van de 13 wijken
- Personen met AOW-uitkering (percentage): 27 %, gedeeld 2e hoogste van de 14 wijken
Laagste waarden
- Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar niet voortdurend werkzaam: 5,9 %, laagste van de 13 wijken
- Huurwoningen: 32 %, gedeeld 2e laagste van de 14 wijken
- Financiële welvaart: 1e tot en met 40e percentielgroep: 25,4 %, 2e laagste van de 13 wijken
Cijfers voor de wijk
Bevolking (30 cijfers)
Inwoners vanaf de AOW-leeftijd: hoogste van de 14 wijkenAantal inwoners: 2e hoogste van de 14 wijkenInwoners van 15 jaar tot AOW-leeftijd: 2e hoogste van de 14 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aantal inwoners | 20.690 personen | 16 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Geboorten per 1.000 inwoners | 5 per 1.000 inwoners | 44 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Inwoners van 15 jaar tot AOW-leeftijd | 12.870 personen | 15 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Inwoners vanaf 15 jaar | 17.720 personen | 16 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Inwoners vanaf de AOW-leeftijd | 4.840 personen | 19 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Sterfgevallen per 1.000 inwoners | 10 per 1.000 inwoners | 11 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Ongehuwd | 8.400 personen | 13 % van Zoetermeer | |
| Gehuwd | 9.590 personen | 20 % van Zoetermeer | |
| Gescheiden | 1.670 personen | 14 % van Zoetermeer | |
| Verweduwd | 1.025 personen | 18 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Geboorten | 145 personen | 12 % van Zoetermeer | |
| Sterfgevallen | 175 personen | 16 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Herkomst Nederland | 14.580 personen | 18 % van Zoetermeer | |
| Herkomst Europa (buiten Nederland) | 1.140 personen | 13 % van Zoetermeer | |
| Herkomst buiten Europa | 4.970 personen | 12 % van Zoetermeer | |
| Geboren in Europa (buiten Nederland) | 525 personen | 10 % van Zoetermeer | |
| Geboren buiten Europa | 2.555 personen | 12 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| 0 tot 15 jaar | 3.005 personen | 14 % van Zoetermeer | |
| 15 tot 25 jaar | 2.020 personen | 13 % van Zoetermeer | |
| 25 tot 45 jaar | 4.390 personen | 13 % van Zoetermeer | |
| 45 tot 65 jaar | 5.650 personen | 17 % van Zoetermeer | |
| 65 tot 80 jaar | 4.590 personen | 21 % van Zoetermeer | |
| 80 jaar of ouder | 1.030 personen | 18 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Basisonderwijs | 1.690 personen | 14 % van Zoetermeer | |
| Voortgezet onderwijs | 1.030 personen | 14 % van Zoetermeer | |
| Mbo | 420 personen | 11 % van Zoetermeer | |
| Hbo | 440 personen | 15 % van Zoetermeer | |
| Wo | 200 personen | 15 % van Zoetermeer |
Bron: CBS 2025–2026
Huishoudens (5 cijfers)
Aantal huishoudens: 2e hoogste van de 14 wijkenGemiddelde huishoudensgrootte: 3e hoogste van de 14 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aantal huishoudens | 9.040 huishoudens | 15 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Gemiddelde huishoudensgrootte | 2,3 personen | 4,5 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Eenpersoonshuishoudens | 2.605 huishoudens | 12 % van Zoetermeer | |
| Huishoudens zonder kinderen | 3.170 huishoudens | 20 % van Zoetermeer | |
| Huishoudens met kinderen | 3.265 huishoudens | 15 % van Zoetermeer |
Bron: CBS 2026
Wonen (16 cijfers)
Eengezinswoningen: 3e hoogste van de 14 wijkenWoningvoorraad: 2e hoogste van de 14 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Eengezinswoningen | 74 % | 18 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Gemiddelde WOZ-waarde | 423 duizend euro | 13 % hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Huurwoningen | 32 % | 12 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 12 van 14 wijken |
| Nieuwbouwwoningen | 4 woningen | 1 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Onbewoonde woningen | 2 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Woningvoorraad | 9.056 woningen | 16 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Meer dan tien jaar geleden | 95 % | gelijk aan Zoetermeer | |
| Afgelopen tien jaar | 5 % | gelijk aan Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Koopwoningen | 68 % | 12 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Huur woningcorporatie | 23 % | 11 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Huur overige verhuurders | 9 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Tussenwoningen | 56 % | 16 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Hoekwoningen | 14 % | 2,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Twee-onder-een-kapwoningen | 2 % | gelijk aan Zoetermeer | |
| Vrijstaande woningen | 2 % | gelijk aan Zoetermeer | |
| Meergezinswoningen | 26 % | 18 procentpunt lager dan Zoetermeer |
Bron: CBS 2025
Energie (59 cijfers)
Elektriciteitslevering twee-onder-een-kapwoningen: 2e hoogste van de 11 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| CO2-uitstoot door aardgas per inwoner Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 587 kg per inwoner | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
| CO2-uitstoot door aardgas per inwoner Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 641 kg per inwoner | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Elektriciteitsteruglevering per woning | 930 kWh | 26 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Vermogen zonnepanelen bij woningen Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 9.345 kWp | 19 % van Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
| Vermogen zonnepanelen bij woningen Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 5.891 kWp | 12 % van Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Vermogen zonnepanelen bij woningen Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 3.453 kWp | 7 % van Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
| Woningen met zonnestroom | 42 % | 11 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 13 wijken |
| Zonnestroominstallaties bij woningen Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 2.872 installaties | 21 % van Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
| Zonnestroominstallaties bij woningen Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 1.866 installaties | 14 % van Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Zonnestroominstallaties bij woningen Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 1.006 installaties | 7 % van Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
Aardgasverbruik
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aardgasverbruik Appartementen | 490 m3 | 13 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Aardgasverbruik Hoekwoningen | 820 m3 | gelijk aan Zoetermeer | plek 10 van 12 wijken |
| Aardgasverbruik Huurwoningen | 570 m3 | 6,6 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Aardgasverbruik Koopwoningen | 720 m3 | 2,9 % hoger dan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Aardgasverbruik Per woning | 670 m3 | gelijk aan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Aardgasverbruik Tussenwoningen | 700 m3 | 4,5 % hoger dan Zoetermeer | plek 8 van 12 wijken |
| Aardgasverbruik Twee-onder-een-kapwoningen | 910 m3 | gelijk aan Zoetermeer | plek 9 van 11 wijken |
| Aardgasverbruik Vrijstaande woningen | 1.200 m3 | 3,4 % hoger dan Zoetermeer | plek 10 van 12 wijken |
Elektriciteitslevering
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Elektriciteitslevering Appartementen | 1.790 kWh | 11 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Elektriciteitslevering Hoekwoningen | 2.960 kWh | gelijk aan Zoetermeer | plek 4 van 12 wijken |
| Elektriciteitslevering Huurwoningen | 1.910 kWh | 11 % lager dan Zoetermeer | plek 12 van 14 wijken |
| Elektriciteitslevering Koopwoningen | 2.840 kWh | gelijk aan Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Elektriciteitslevering Per woning | 2.550 kWh | gelijk aan Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Elektriciteitslevering Tussenwoningen | 2.660 kWh | 2,9 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 12 wijken |
| Elektriciteitslevering Twee-onder-een-kapwoningen | 4.330 kWh | 9,6 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 11 wijken |
| Elektriciteitslevering Vrijstaande woningen | 4.270 kWh | 9,0 % lager dan Zoetermeer | plek 5 van 12 wijken |
Hoofdverwarming
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Woningen met hoofdverwarming: Blokverwarming Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 1 % | 12 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 6 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Blokverwarming Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 1 % | 12 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Blokverwarming Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 0 % | 13 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Een individuele cv-ketel Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 96 % | 21 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Een individuele cv-ketel Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 96 % | 21 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Een individuele cv-ketel Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 96 % | 21 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Een onbekend type installatie Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 0 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 5 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Een onbekend type installatie Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 0 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Een onbekend type installatie Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 0 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met hoog gasverbruik Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 0 % | 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 6 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met hoog gasverbruik Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 0 % | 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met hoog gasverbruik Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 0 % | 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met laag gasverbruik Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met laag gasverbruik Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met laag gasverbruik Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming zonder gasverbruik Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 3 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 4 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming zonder gasverbruik Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 3 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming zonder gasverbruik Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 4 % | 1,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Geen gasverbruik (exclusief onbekend) Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 3 % | 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 4 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Geen gasverbruik (exclusief onbekend) Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 3 % | 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Geen gasverbruik (exclusief onbekend) Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 4 % | 4,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met hoog gasverbruik Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 0 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met hoog gasverbruik Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 0 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met hoog gasverbruik Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 0 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met laag gasverbruik Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met laag gasverbruik Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met laag gasverbruik Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming zonder gasverbruik Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 0 % | 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 3 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming zonder gasverbruik Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 0 % | 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming zonder gasverbruik Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 0 % | 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Aardgasvrij | 5 % | 7,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Aardgas | 91 % | 9,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Elektrisch verwarmd | 9 % | 4,0 procentpunt lager dan Zoetermeer |
Bron: CBS 2022–2025, RVO 2022
Inkomen en werk (91 cijfers)
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar niet voortdurend werkzaam: laagste van de 13 wijkenParticuliere huishoudens (sociaal-economische status): gedeeld hoogste van de 14 wijkenArbeidsverleden: gepensioneerd: 2e hoogste van de 13 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Bedrijfsvestigingen | 2.405 vestigingen | 16 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 46,2 duizend euro | 7,9 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 7 wijken |
| Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 45,3 duizend euro | 5,8 % hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 16 buurten |
| Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 47,6 duizend euro | 11 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 16 buurten |
| Gemiddeld inkomen per inwoner Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 38,3 duizend euro | 10 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 7 wijken |
| Gemiddeld inkomen per inwoner Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 37,0 duizend euro | 6,6 % hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 16 buurten |
| Gemiddeld inkomen per inwoner Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 40,4 duizend euro | 16 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 16 buurten |
| Gestandaardiseerd inkomen van huishoudens Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 44,9 duizend euro | 10 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 7 wijken |
| Gestandaardiseerd inkomen van huishoudens Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 43,9 duizend euro | 7,9 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 14 buurten |
| Gestandaardiseerd inkomen van huishoudens Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 46,4 duizend euro | 14 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 buurten |
| Huishoudens met hoogste 20% inkomen Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 28,0 % | 7,3 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 9 wijken |
| Huishoudens met hoogste 20% inkomen Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 27,3 % | 6,6 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
| Huishoudens met hoogste 20% inkomen Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 28,9 % | 8,2 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Huishoudens met laagste 40% inkomen Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 25,7 % | 9,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 6 van 9 wijken |
| Huishoudens met laagste 40% inkomen Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 24,7 % | 10 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
| Huishoudens met laagste 40% inkomen Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 27,2 % | 7,5 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Inkomensontvangers Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 17.100 personen | 17 % van Zoetermeer | plek 3 van 9 wijken |
| Inkomensontvangers Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 10.300 personen | 10 % van Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Inkomensontvangers Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 6.700 personen | 7 % van Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
| Mediaan vermogen van huishoudens Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 247,5 duizend euro | 98 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
| Mediaan vermogen van huishoudens Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 244,5 duizend euro | 96 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Mediaan vermogen van huishoudens Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 256,6 duizend euro | 106 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Particuliere huishoudens (sociaal-economische status) | 9.000 huishoudens | 16 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Personen in armoede Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 1,6 % | 1,2 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 9 wijken |
| Personen in armoede Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 1,6 % | 1,2 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
| Personen in armoede Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 1,7 % | 1,1 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 15 van 17 buurten |
| Personen tot 25% boven de armoedegrens Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 3,6 % | 3,3 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 7 van 9 wijken |
| Personen tot 25% boven de armoedegrens Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 3,5 % | 3,4 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 15 van 17 buurten |
| Personen tot 25% boven de armoedegrens Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 3,9 % | 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Werkzame beroepsbevolking Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 10.950 personen | 16 % van Zoetermeer | plek 3 van 9 wijken |
| Werkzame beroepsbevolking Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 6.950 personen | 10 % van Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Werkzame beroepsbevolking Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 4.000 personen | 6 % van Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
Financiële welvaart
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Financiële welvaart: 1e tot en met 40e percentielgroep | 25,4 % | 12 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 12 van 13 wijken |
| Financiële welvaart: 41e tot en met 80e percentielgroep | 46,9 % | 2,8 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 13 wijken |
| Financiële welvaart: 81e tot en met 100e percentielgroep | 27,7 % | 9,6 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 13 wijken |
| Financiële welvaart: Gemiddelde percentielgroep | 59,9 | 17 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 13 wijken |
Gestandaardiseerd inkomen
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Gestandaardiseerd inkomen: 1e tot en met 40e percentielgroep | 26,0 % | 9,2 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 12 van 13 wijken |
| Gestandaardiseerd inkomen: 41e tot en met 80e percentielgroep | 46,2 % | 1,7 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 13 wijken |
| Gestandaardiseerd inkomen: 81e tot en met 100e percentielgroep | 27,8 % | 7,5 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 13 wijken |
| Gestandaardiseerd inkomen: Gemiddelde percentielgroep | 59,9 | 13 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 13 wijken |
Vermogen
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Vermogen: 1e tot en met 40e percentielgroep | 27,2 % | 14 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 12 van 13 wijken |
| Vermogen: 41e tot en met 80e percentielgroep | 48,9 % | 5,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 13 wijken |
| Vermogen: 81e tot en met 100e percentielgroep | 23,9 % | 8,8 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 13 wijken |
| Vermogen: Gemiddelde percentielgroep | 58,4 | 20 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 13 wijken |
Arbeidsverleden
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar niet voortdurend werkzaam | 5,9 % | 4,5 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 13 van 13 wijken |
| Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar niet werkzaam | 3,6 % | 2,4 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 11 van 13 wijken |
| Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar voortdurend werkzaam | 55,8 % | 1,5 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 13 wijken |
| Arbeidsverleden: Gepensioneerd | 34,8 % | 5,6 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 13 wijken |
Netto arbeidsparticipatie
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Netto arbeidsparticipatie Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 70 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 5 van 9 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 72 % | 2,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 68 % | 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie 15 tot 25 jaar Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 74 % | 4,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 7 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie 15 tot 25 jaar Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 75 % | 5,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 16 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie 15 tot 25 jaar Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 71 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 7 van 16 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie 25 tot 45 jaar Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 90 % | 5,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 8 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie 25 tot 45 jaar Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 90 % | 5,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie 25 tot 45 jaar Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 89 % | 4,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie 45 tot 75 jaar Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 61 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 4 van 9 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie 45 tot 75 jaar Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 62 % | 2,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie 45 tot 75 jaar Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 59 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie Mannen Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 74 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 4 van 9 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie Mannen Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 75 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie Mannen Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 72 % | 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie Vrouwen Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 67 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 4 van 9 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie Vrouwen Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 69 % | 3,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie Vrouwen Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 65 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
Opleidingsniveau
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aandeel met Basisonderwijs, vmbo, mbo1 | 15,7 % | 3,7 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 11 van 13 wijken |
| Aandeel met Havo, vwo, mbo2-4 | 37,0 % | 2,6 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 10 van 13 wijken |
| Aandeel met Hbo, wo | 47,4 % | 6,4 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 13 wijken |
Personen
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Personen met AOW-uitkering (percentage) | 27 % | 4,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Personen met Arbeidsongeschiktheidsuitkering (percentage) | 4 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Personen met Bijstandsuitkering (percentage) | 1 % | 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Personen met Hoogste 20% inkomen Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 26,2 % | 4,3 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 9 wijken |
| Personen met Hoogste 20% inkomen Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 25,5 % | 3,6 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
| Personen met Hoogste 20% inkomen Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 27,3 % | 5,4 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Personen met Laagste 40% inkomen Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 32,7 % | 3,8 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 9 wijken |
| Personen met Laagste 40% inkomen Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 32,9 % | 3,6 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Personen met Laagste 40% inkomen Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 32,4 % | 4,1 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
| Personen met Werkloosheidsuitkering (percentage) | 1 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Landbouw, bosbouw, visserij | 5 vestigingen | 5 % van Zoetermeer | |
| Nijverheid en energie | 235 vestigingen | 11 % van Zoetermeer | |
| Handel en horeca | 300 vestigingen | 12 % van Zoetermeer | |
| Vervoer, informatie, communicatie | 275 vestigingen | 18 % van Zoetermeer | |
| Financiële diensten, onroerend goed | 100 vestigingen | 21 % van Zoetermeer | |
| Zakelijke dienstverlening | 720 vestigingen | 19 % van Zoetermeer | |
| Overheid, onderwijs, zorg | 505 vestigingen | 16 % van Zoetermeer | |
| Cultuur, recreatie, overig | 260 vestigingen | 17 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Bijstand | 200 personen | 7 % van Zoetermeer | |
| Arbeidsongeschiktheid | 770 personen | 13 % van Zoetermeer | |
| Werkloosheid | 180 personen | 14 % van Zoetermeer | |
| AOW | 4.830 personen | 19 % van Zoetermeer |
Bron: CBS 2024–2026
Zorg en welzijn (28 cijfers)
Wmo-cliënten met uitsluitend een persoonsgebonden budget (pgb): hoogste van de 6 wijkenCliënten met voorzieningen in het sociaal domein: 3e hoogste van de 14 wijkenHuishoudens met voorzieningen in het sociaal domein: 3e hoogste van de 14 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Cliënten met voorzieningen in het sociaal domein | 1.980 personen | 12 % van Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Cliënten sociaal domein per 1.000 inwoners | 96 per 1.000 inwoners | 24 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Huishoudens met voorzieningen in het sociaal domein | 1.730 huishoudens | 13 % van Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Huishoudens sociaal domein per 1.000 huishoudens | 190 per 1.000 huishoudens | 17 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Percentage jongeren met jeugdzorg in natura Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 9,9 % | 4,1 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 7 van 9 wijken |
| Percentage jongeren met jeugdzorg in natura Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 10,4 % | 3,6 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
| Percentage jongeren met jeugdzorg in natura Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 9,0 % | 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
| Wmo-cliënten Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 1.155 personen | 14 % van Zoetermeer | plek 4 van 8 wijken |
| Wmo-cliënten Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 580 personen | 7 % van Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
| Wmo-cliënten Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 575 personen | 7 % van Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
| Wmo-cliënten per 1.000 inwoners Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 56 per 1.000 inwoners | 11 % lager dan Zoetermeer | plek 4 van 8 wijken |
| Wmo-cliënten per 1.000 inwoners Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 46 per 1.000 inwoners | 27 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Wmo-cliënten per 1.000 inwoners Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 72 per 1.000 inwoners | 14 % hoger dan Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
Wmo-cliënten
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Wmo-cliënten met Hulp bij het huishouden per 1.000 inwoners | 31 per 1.000 inwoners | 6,1 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 11 wijken |
| Wmo-cliënten met Hulpmiddelen en diensten per 1.000 inwoners | 37 per 1.000 inwoners | 12 % lager dan Zoetermeer | plek 8 van 11 wijken |
| Wmo-cliënten met Ondersteuning thuis per 1.000 inwoners | 2 per 1.000 inwoners | 33 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 10 wijken |
| Wmo-cliënten met Overige maatwerkvoorzieningen per 1.000 inwoners | 8 per 1.000 inwoners | 20 % lager dan Zoetermeer | plek 9 van 12 wijken |
| Wmo-cliënten met Uitsluitend een persoonsgebonden budget (pgb) | 25 personen | 25 % van Zoetermeer | plek 1 van 6 wijken |
| Wmo-cliënten met Uitsluitend een persoonsgebonden budget (pgb) per 1.000 inwoners | 1 per 1.000 inwoners | gelijk aan Zoetermeer | plek 1 van 6 wijken |
| Wmo-cliënten met Uitsluitend zorg in natura | 1.130 personen | 14 % van Zoetermeer | plek 2 van 13 wijken |
| Wmo-cliënten met Uitsluitend zorg in natura per 1.000 inwoners | 55 per 1.000 inwoners | 11 % lager dan Zoetermeer | plek 8 van 13 wijken |
| Wmo-cliënten met Zowel een pgb als zorg in natura | 40 personen | 13 % van Zoetermeer | plek 3 van 11 wijken |
| Wmo-cliënten met Zowel een pgb als zorg in natura per 1.000 inwoners | 2 per 1.000 inwoners | gelijk aan Zoetermeer | plek 6 van 11 wijken |
Jongeren
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Jongeren met Jeugdhulp met verblijf | 30 jongeren | 9 % van Zoetermeer | plek 4 van 11 wijken |
| Jongeren met Jeugdhulp zonder verblijf | 535 jongeren | 12 % van Zoetermeer | plek 4 van 11 wijken |
| Jongeren met Jeugdzorg in natura Wijk Rokkeveen, indeling 2024 | 470 jongeren | 10 % van Zoetermeer | plek 6 van 9 wijken |
| Jongeren met Jeugdzorg in natura Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 325 jongeren | 7 % van Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Jongeren met Jeugdzorg in natura Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 150 jongeren | 3 % van Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
Bron: CBS 2024–2025
Voorzieningen (38 cijfers)
Afstand tot brandweerkazerne: hoogste van de 14 wijkenAfstand tot huisartsenpost: hoogste van de 14 wijkenAfstand tot ziekenhuis (exclusief buitenpolikliniek): hoogste van de 14 wijken
Afstand tot
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Afstand tot Apotheek | 0,8 km | 11 % lager dan Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Afstand tot Basisschool | 0,6 km | gelijk aan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Afstand tot Belangrijk overstapstation | 14,0 km | 2,1 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Afstand tot Bibliotheek | 1,2 km | 33 % lager dan Zoetermeer | plek 12 van 14 wijken |
| Afstand tot Binnenzwembad | 1,3 km | 58 % lager dan Zoetermeer | plek 12 van 14 wijken |
| Afstand tot Bioscoop | 3,9 km | 34 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Afstand tot Brandweerkazerne | 3,9 km | 70 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Afstand tot Buitenschoolse opvang | 0,4 km | 20 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Afstand tot Cafe e.d. | 2,3 km | 28 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Afstand tot Cafetaria e.d. | 0,8 km | gelijk aan Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Afstand tot Grote supermarkt | 0,9 km | 12 % hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Afstand tot Havo/vwo-school | 1,7 km | 23 % lager dan Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Afstand tot Hotel e.d. | 1,2 km | 61 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Afstand tot Huisartsenpost | 5,2 km | 53 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Afstand tot Huisartsenpraktijk | 0,8 km | 11 % lager dan Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Afstand tot Kinderdagverblijf | 0,5 km | gelijk aan Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Afstand tot Museum | 10,5 km | 7,9 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Afstand tot Oprit hoofdverkeersweg | 1,3 km | 41 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Afstand tot Podiumkunsten (theater of concertzaal) | 4,0 km | 48 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Afstand tot Restaurant | 0,7 km | gelijk aan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Afstand tot School voor voortgezet onderwijs | 1,7 km | 11 % lager dan Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Afstand tot Treinstation | 1,4 km | 59 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Afstand tot Vmbo-school | 1,7 km | 15 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Afstand tot Warenhuis | 1,2 km | 33 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Afstand tot Winkel voor overige dagelijkse levensmiddelen | 0,9 km | 29 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Afstand tot Ziekenhuis (exclusief buitenpolikliniek) | 5,2 km | 53 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Afstand tot Ziekenhuis (inclusief buitenpolikliniek) | 4,2 km | 50 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
In de buurt
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Basisscholen binnen 1 km | 1,8 | 10,0 % lager dan Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Bioscopen binnen 5 km | 1,0 | gelijk aan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Cafes e.d. binnen 1 km | 0,0 | 100 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Grote supermarkten binnen 1 km | 1,0 | 29 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Huisartsenpraktijken binnen 1 km | 1,1 | 8,3 % lager dan Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Kinderdagverblijven binnen 1 km | 2,3 | 18 % lager dan Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Locaties voor buitenschoolse opvang binnen 1 km | 3,1 | 6,9 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Musea binnen 5 km | 0,0 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Restaurants binnen 1 km | 2,4 | 49 % lager dan Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Winkels voor overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km | 3,4 | 21 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Ziekenhuizen binnen 5 km | 1,3 | 28 % lager dan Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
Bron: CBS 2025
Veiligheid (26 cijfers)
Diefstal en inbraak bij bedrijven: hoogste van de 14 wijkenDiefstal van motorvoertuigen: hoogste van de 14 wijkenOpenlijk geweld tegen personen: gedeeld hoogste van de 14 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Bedreiging | 19 misdrijven | 9 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Burengerucht en relatieproblemen | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Diefstal en inbraak bij bedrijven | 9 misdrijven | 18 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Diefstal uit of vanaf voertuigen | 27 misdrijven | 16 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Diefstal van brom-, snor- en fietsen | 32 misdrijven | 8 % van Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Diefstal van motorvoertuigen | 23 misdrijven | 23 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Drugs- en drankoverlast | 0 misdrijven | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Drugshandel | 14 misdrijven | 11 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Geregistreerde misdrijven | 628 misdrijven | 11 % van Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Geregistreerde overlast | 227 meldingen | 9 % van Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Inbraken in box, garage en schuur | 2 misdrijven | 5 % van Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Mishandeling | 28 misdrijven | 9 % van Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Openbare dronkenschap | 3 meldingen | 15 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Openlijk geweld tegen personen | 4 misdrijven | 14 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Overvallen | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Straatroof | 2 misdrijven | 8 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Vernieling en zaakbeschadiging | 45 misdrijven | 9 % van Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Winkeldiefstal | 31 misdrijven | 10 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Woninginbraken | 39 misdrijven | 28 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
Overlast
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Overlast door Alcohol of drugs | 32 meldingen | 10 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Overlast door Jeugd | 62 meldingen | 10 % van Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Overlast door Verward persoon | 63 meldingen | 8 % van Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Overlast door Zwervers | 10 meldingen | 10 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
Geluidshinder
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Geluidshinder Door evenementen | 0 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Geluidshinder Door horeca | 1 meldingen | 8 % van Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Geluidshinder Overig | 56 meldingen | 10 % van Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
Bron: Politie 2025
Gezondheid en leefomgeving (94 cijfers)
Motorfietsen van particulieren: 2e hoogste van de 14 wijkenOppervlakte totaal: 2e hoogste van de 14 wijkenPersonenauto's op benzine: 2e hoogste van de 14 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Bevolkingsdichtheid | 5.683 per km2 | 47 % hoger dan Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Beweegvriendelijke omgeving Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 82 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Beweegvriendelijke omgeving Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 76 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
| Bomen Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 13,8 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Bomen Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 12,3 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Broze ouderen Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 23,7 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Broze ouderen Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 25,7 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Eenzaam (18 tot 65 jaar) Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 44,1 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
| Eenzaam (18 tot 65 jaar) Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 42,7 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
| Eenzaam (65 jaar en ouder) Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 44,8 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
| Eenzaam (65 jaar en ouder) Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 45,3 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Ernstig overgewicht Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 17,5 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Ernstig overgewicht Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 16,4 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 15 van 17 buurten |
| Ervaren gezondheid goed Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 74,0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Ervaren gezondheid goed Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 74,0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Fijn stof (PM10) in de lucht Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 15,3 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Fijn stof (PM10) in de lucht Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 15,2 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
| Fijn stof (PM2,5) in de lucht Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 8,6 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Fijn stof (PM2,5) in de lucht Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 8,5 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
| Gevoelstemperatuur bij hitte Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 46 °C | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Gevoelstemperatuur bij hitte Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 46 °C | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Grijs oppervlak Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 60,4 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Grijs oppervlak Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 60,9 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
| Groen Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 33,6 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 10 van 17 buurten |
| Groen Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 33,6 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Hoog risico op angststoornis of depressie (18 tot 65 jaar) Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 10,1 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Hoog risico op angststoornis of depressie (18 tot 65 jaar) Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 9,0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
| Hoog risico op angststoornis of depressie (65 jaar en ouder) Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 4,0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Hoog risico op angststoornis of depressie (65 jaar en ouder) Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 3,8 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
| Kan zich binnen goed verkoelen Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 59,0 % | 4,6 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
| Kan zich binnen goed verkoelen Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 59,5 % | 5,1 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Kan zich buiten goed verkoelen Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 57,1 % | 4,1 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Kan zich buiten goed verkoelen Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 59,0 % | 6,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Laag groen Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 19,8 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
| Laag groen Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 21,3 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Mate van stedelijkheid | 2 | 100 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Motorfietsen van particulieren | 676 motorfietsen | 15 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Omgevingsadressendichtheid | 1.828 per km2 | 30 % lager dan Zoetermeer | plek 12 van 14 wijken |
| Oppervlakte totaal | 380 ha | 10 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Overgewicht Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 55,6 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 10 van 17 buurten |
| Overgewicht Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 53,8 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
| Rokers Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 15,0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 15 van 17 buurten |
| Rokers Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 13,5 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 17 van 17 buurten |
| Schaduw op fiets- en wandelpaden Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 43,6 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 10 van 17 buurten |
| Schaduw op fiets- en wandelpaden Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 44,9 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
| Speeltuinen Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 16 speeltuinen | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Speeltuinen Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 16 speeltuinen | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Sportfaciliteiten Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 11 sportfaciliteiten | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Sportfaciliteiten Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 3 sportfaciliteiten | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Stedelijk hitte-eiland effect Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 1,5 °C | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Stedelijk hitte-eiland effect Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 1,2 °C | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Sterk eenzaam (18 tot 65 jaar) Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 12,8 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Sterk eenzaam (18 tot 65 jaar) Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 11,8 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
| Sterk eenzaam (65 jaar en ouder) Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 9,4 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Sterk eenzaam (65 jaar en ouder) Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 9,3 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 15 van 17 buurten |
| Stikstofdioxide (NO2) in de lucht Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 15,8 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
| Stikstofdioxide (NO2) in de lucht Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 15,5 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Veel stress (18 tot 65 jaar) Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 24,0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 15 van 17 buurten |
| Veel stress (18 tot 65 jaar) Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 22,6 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 17 van 17 buurten |
| Veel stress (65 jaar en ouder) Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 7,7 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
| Veel stress (65 jaar en ouder) Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 7,4 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
| Voldoet aan de beweegrichtlijn Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 44,9 % | 1,8 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Voldoet aan de beweegrichtlijn Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 42,7 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
Ernstige geluidhinder
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Ernstige geluidhinder door Buren Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 4,8 % | 1,1 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Buren Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 3,9 % | 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Treinverkeer Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 0,8 % | 0,2 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Treinverkeer Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 1,1 % | 0,1 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Vliegverkeer Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 1,5 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Vliegverkeer Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 1,3 % | 0,2 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 15 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Wegverkeer Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 5,0 % | 0,9 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Wegverkeer Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 5,6 % | 0,3 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 10 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Windturbines Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 0,9 % | 0,4 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Windturbines Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 0,5 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
Slaapverstoring
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Slaapverstoring door Buren Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 2,9 % | 0,9 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Slaapverstoring door Buren Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 2,3 % | 1,5 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 17 van 17 buurten |
| Slaapverstoring door Treinverkeer Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 0,4 % | 0,1 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Slaapverstoring door Treinverkeer Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 0,4 % | 0,1 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Slaapverstoring door Vliegverkeer Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 0,7 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Slaapverstoring door Vliegverkeer Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 0,7 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Slaapverstoring door Wegverkeer Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 2,7 % | 0,3 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Slaapverstoring door Wegverkeer Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 3,0 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
Personenauto's
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Personenauto's Op benzine | 7.236 auto's | 17 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Personenauto's Op overige brandstof | 2.700 auto's | 20 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Personenauto's Per huishouden | 1,1 auto's | 10 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 13 wijken |
| Personenauto's Per km2 | 2.729 per km2 | 62 % hoger dan Zoetermeer | plek 8 van 13 wijken |
| Personenauto's Van particulieren | 9.936 auto's | 17 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
Tevredenheid
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Tevreden met De woning Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 91,4 % | 3,2 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Tevreden met De woning Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 93,2 % | 5,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Tevreden met De woonomgeving Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 90,3 % | 4,5 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Tevreden met De woonomgeving Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 91,7 % | 5,9 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Tevreden met Het groen in de buurt Buurt Rokkeveen-Oost, indeling 2024 | 88,9 % | 2,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Tevreden met Het groen in de buurt Buurt Rokkeveen-West, indeling 2024 | 91,0 % | 4,1 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
Bron: CBS 2026, Gezond Zuid-Holland (Provincie Zuid-Holland) 2022–2025, Klimaateffectatlas 2025, RIVM 2020–2024
Buurten
Bronnen
- CBS
14 datasets
- Arbeidsdeelname; wijken en buurten (86258NED), 2024
- Energieverbruik particuliere woningen; woningtype, wijken en buurten (86333NED), 2025
- Gebruik voorzieningen sociaal domein; aantal voorzieningen, wijken (86156NED), 2025
- Jongeren met jeugdzorg en jeugdzorgtrajecten in natura; wijken (86204NED), 2025
- Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED)
- Kerncijfers wijken en buurten 2025 (86165NED)
- Kerncijfers wijken en buurten 2026 (86358NED)
- Nabijheid voorzieningen; afstand locatie, wijk- en buurtcijfers 2025 (86270NED)
- Personen met een uitkering; soort uitkering, wijken en buurten 2026 (86328NED)
- Sociaal-economische status; scores per wijk en buurt (86296NED), 2024
- Wmo-cliënten; financieringsvorm, wijken (86157NED), 2025
- Wmo-cliënten; type maatwerkvoorziening, wijken (86158NED), 2025
- Woningen; hoofdverwarmingsinstallaties, wijken en buurten (85677NED), 2022
- Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten (86044NED), 2022
- Gezond Zuid-Holland (Provincie Zuid-Holland)
11 datasets
- GEZONDZH_BEWEEGVRIENDELIJKE_OMGEVING, 2024
- GEZONDZH_GEVOELSTEMPERATUUR_BUURT, 2024
- GEZONDZH_GOED_ERVAREN_GEZONDHEID, 2024
- GEZONDZH_OUDEREN_MENTALE_GESTELDHEID, 2024
- GEZONDZH_OVERGEWICHT_BUURT, 2024
- GEZONDZH_SCHADUW_FIETSWANDELPADEN, 2024
- GEZONDZH_SOCIALE_KWETSBAARHEID_HITTE, 2023
- GEZONDZH_SPEELTUINEN_BUURT, 2025
- GEZONDZH_SPORTFACILITEITEN_BUURT, 2023
- GEZONDZH_STRESS_ROKERS, 2022
- GEZONDZH_VOLWASSENEN_MENTALE_GESTELDHEID, 2024
- Klimaateffectatlas : bomen per buurt, 2025
- Politie
- RIVM
- RVO : Warmteatlas, Buurt energie-informatie, 2022