Zoetermeer.Nu

Wijk Noordhove

Cijfers voor deze wijk, met links naar de 9 buurten van de wijk. Bij elk cijfer staat wat de bron voor heel Zoetermeer publiceert, als de bron dat cijfer kent.

Opvallend

Hoogste waarden

Laagste waarden

Cijfers voor de wijk

Bevolking (30 cijfers)

Cijfers voor bevolking
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Aantal inwoners 8.285 personen 6 % van Zoetermeer plek 7 van 14 wijken
Geboorten per 1.000 inwoners 5 per 1.000 inwoners 44 % lager dan Zoetermeer plek 11 van 14 wijken
Inwoners van 15 jaar tot AOW-leeftijd 5.310 personen 6 % van Zoetermeer plek 7 van 14 wijken
Inwoners vanaf 15 jaar 7.080 personen 6 % van Zoetermeer plek 7 van 14 wijken
Inwoners vanaf de AOW-leeftijd 1.760 personen 7 % van Zoetermeer plek 7 van 14 wijken
Sterfgevallen per 1.000 inwoners 5 per 1.000 inwoners 44 % lager dan Zoetermeer plek 8 van 14 wijken
Burgerlijke staat
Onderdeel Verdeling Waarde Vergeleken met Zoetermeer
Ongehuwd 3.615 personen 6 % van Zoetermeer
Gehuwd 3.670 personen 8 % van Zoetermeer
Gescheiden 695 personen 6 % van Zoetermeer
Verweduwd 300 personen 5 % van Zoetermeer
Geboorten en sterfgevallen
Onderdeel Verdeling Waarde Vergeleken met Zoetermeer
Geboorten 55 personen 5 % van Zoetermeer
Sterfgevallen 60 personen 5 % van Zoetermeer
Geslacht
Onderdeel Verdeling Waarde Vergeleken met Zoetermeer
Mannen 4.125 personen 6 % van Zoetermeer
Vrouwen 4.160 personen 6 % van Zoetermeer
Herkomst en geboorteland
Onderdeel Verdeling Waarde Vergeleken met Zoetermeer
Herkomst Nederland 5.755 personen 7 % van Zoetermeer
Herkomst Europa (buiten Nederland) 500 personen 6 % van Zoetermeer
Herkomst buiten Europa 2.025 personen 5 % van Zoetermeer
Geboren in Europa (buiten Nederland) 245 personen 5 % van Zoetermeer
Geboren buiten Europa 1.050 personen 5 % van Zoetermeer
Leeftijd
Onderdeel Verdeling Waarde Vergeleken met Zoetermeer
0 tot 15 jaar 1.245 personen 6 % van Zoetermeer
15 tot 25 jaar 920 personen 6 % van Zoetermeer
25 tot 45 jaar 1.725 personen 5 % van Zoetermeer
45 tot 65 jaar 2.330 personen 7 % van Zoetermeer
65 tot 80 jaar 1.780 personen 8 % van Zoetermeer
80 jaar of ouder 280 personen 5 % van Zoetermeer
Leerlingen en studenten
Onderdeel Verdeling Waarde Vergeleken met Zoetermeer
Basisonderwijs 690 personen 6 % van Zoetermeer
Voortgezet onderwijs 470 personen 6 % van Zoetermeer
Mbo 210 personen 5 % van Zoetermeer
Hbo 190 personen 7 % van Zoetermeer
Wo 90 personen 7 % van Zoetermeer

Bron: CBS 2025–2026

Huishoudens (5 cijfers)

Gemiddelde huishoudensgrootte: 3e hoogste van de 14 wijken
Cijfers voor huishoudens
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Aantal huishoudens 3.580 huishoudens 6 % van Zoetermeer plek 7 van 14 wijken
Gemiddelde huishoudensgrootte 2,3 personen 4,5 % hoger dan Zoetermeer plek 3 van 14 wijken
Huishoudens
Onderdeel Verdeling Waarde Vergeleken met Zoetermeer
Eenpersoonshuishoudens 975 huishoudens 5 % van Zoetermeer
Huishoudens zonder kinderen 1.225 huishoudens 8 % van Zoetermeer
Huishoudens met kinderen 1.375 huishoudens 6 % van Zoetermeer

Bron: CBS 2026

Wonen (16 cijfers)

Onbewoonde woningen: laagste van de 14 wijkenEengezinswoningen: 2e hoogste van de 14 wijkenNieuwbouwwoningen: 3e hoogste van de 14 wijken
Cijfers voor wonen
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Eengezinswoningen 83 % 27 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 2 van 14 wijken
Gemiddelde WOZ-waarde 432 duizend euro 15 % hoger dan Zoetermeer plek 4 van 14 wijken
Huurwoningen 33 % 11 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 11 van 14 wijken
Nieuwbouwwoningen 81 woningen 28 % van Zoetermeer plek 3 van 14 wijken
Onbewoonde woningen 1 % 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 14 van 14 wijken
Woningvoorraad 3.522 woningen 6 % van Zoetermeer plek 7 van 14 wijken
Bouwjaar van woningen
Onderdeel Verdeling Waarde Vergeleken met Zoetermeer
Meer dan tien jaar geleden 100 % 5,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer
Afgelopen tien jaar 0 % 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer
Eigendom van woningen
Onderdeel Verdeling Waarde Vergeleken met Zoetermeer
Koopwoningen 67 % 11 procentpunt hoger dan Zoetermeer
Huur woningcorporatie 27 % 7,0 procentpunt lager dan Zoetermeer
Huur overige verhuurders 6 % 4,0 procentpunt lager dan Zoetermeer
Woningtype
Onderdeel Verdeling Waarde Vergeleken met Zoetermeer
Tussenwoningen 62 % 22 procentpunt hoger dan Zoetermeer
Hoekwoningen 15 % 3,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer
Twee-onder-een-kapwoningen 2 % gelijk aan Zoetermeer
Vrijstaande woningen 4 % 2,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer
Meergezinswoningen 17 % 27 procentpunt lager dan Zoetermeer

Bron: CBS 2025

Energie (59 cijfers)

Elektriciteitslevering twee-onder-een-kapwoningen: hoogste van de 11 wijkenElektriciteitsteruglevering per woning: 3e hoogste van de 14 wijkenWoningen met zonnestroom: 3e hoogste van de 13 wijken
Cijfers voor energie
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
CO2-uitstoot door aardgas per inwoner Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 561 kg per inwoner geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 15 van 17 buurten
CO2-uitstoot door aardgas per inwoner Buurt Noordhove-West, indeling 2024 650 kg per inwoner geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Elektriciteitsteruglevering per woning 950 kWh 28 % hoger dan Zoetermeer plek 3 van 14 wijken
Vermogen zonnepanelen bij woningen Wijk Noordhove, indeling 2024 3.806 kWp 8 % van Zoetermeer plek 7 van 9 wijken
Vermogen zonnepanelen bij woningen Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 2.444 kWp 5 % van Zoetermeer plek 9 van 17 buurten
Vermogen zonnepanelen bij woningen Buurt Noordhove-West, indeling 2024 1.363 kWp 3 % van Zoetermeer plek 12 van 17 buurten
Woningen met zonnestroom 43 % 12 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 3 van 13 wijken
Zonnestroominstallaties bij woningen Wijk Noordhove, indeling 2024 1.211 installaties 9 % van Zoetermeer plek 6 van 9 wijken
Zonnestroominstallaties bij woningen Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 799 installaties 6 % van Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Zonnestroominstallaties bij woningen Buurt Noordhove-West, indeling 2024 412 installaties 3 % van Zoetermeer plek 12 van 17 buurten

Aardgasverbruik

Energie: Aardgasverbruik
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Aardgasverbruik Appartementen 530 m3 5,4 % lager dan Zoetermeer plek 10 van 14 wijken
Aardgasverbruik Hoekwoningen 840 m3 2,4 % hoger dan Zoetermeer plek 7 van 12 wijken
Aardgasverbruik Huurwoningen 670 m3 9,8 % hoger dan Zoetermeer plek 9 van 14 wijken
Aardgasverbruik Koopwoningen 730 m3 4,3 % hoger dan Zoetermeer plek 10 van 14 wijken
Aardgasverbruik Per woning 710 m3 7,6 % hoger dan Zoetermeer plek 10 van 14 wijken
Aardgasverbruik Tussenwoningen 690 m3 3,0 % hoger dan Zoetermeer plek 9 van 12 wijken
Aardgasverbruik Twee-onder-een-kapwoningen 1.040 m3 16 % hoger dan Zoetermeer plek 6 van 11 wijken
Aardgasverbruik Vrijstaande woningen 1.220 m3 5,2 % hoger dan Zoetermeer plek 9 van 12 wijken

Elektriciteitslevering

Energie: Elektriciteitslevering
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Elektriciteitslevering Appartementen 1.800 kWh 11 % lager dan Zoetermeer plek 10 van 14 wijken
Elektriciteitslevering Hoekwoningen 2.840 kWh 4,4 % lager dan Zoetermeer plek 7 van 12 wijken
Elektriciteitslevering Huurwoningen 2.030 kWh 5,1 % lager dan Zoetermeer plek 8 van 14 wijken
Elektriciteitslevering Koopwoningen 2.930 kWh 3,5 % hoger dan Zoetermeer plek 4 van 14 wijken
Elektriciteitslevering Per woning 2.620 kWh 3,6 % hoger dan Zoetermeer plek 4 van 14 wijken
Elektriciteitslevering Tussenwoningen 2.610 kWh 4,7 % lager dan Zoetermeer plek 8 van 12 wijken
Elektriciteitslevering Twee-onder-een-kapwoningen 4.370 kWh 11 % hoger dan Zoetermeer plek 1 van 11 wijken
Elektriciteitslevering Vrijstaande woningen 4.860 kWh 3,6 % hoger dan Zoetermeer plek 4 van 12 wijken

Hoofdverwarming

Energie: Hoofdverwarming
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Woningen met hoofdverwarming: Blokverwarming Wijk Noordhove, indeling 2024 2 % 11 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 5 van 9 wijken
Woningen met hoofdverwarming: Blokverwarming Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 3 % 10 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 11 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Blokverwarming Buurt Noordhove-West, indeling 2024 0 % 13 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 13 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Een individuele cv-ketel Wijk Noordhove, indeling 2024 97 % 22 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 1 van 9 wijken
Woningen met hoofdverwarming: Een individuele cv-ketel Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 96 % 21 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 2 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Een individuele cv-ketel Buurt Noordhove-West, indeling 2024 99 % 24 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 1 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Een onbekend type installatie Wijk Noordhove, indeling 2024 0 % 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 5 van 9 wijken
Woningen met hoofdverwarming: Een onbekend type installatie Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 0 % 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Een onbekend type installatie Buurt Noordhove-West, indeling 2024 0 % 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met hoog gasverbruik Wijk Noordhove, indeling 2024 0 % 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 6 van 9 wijken
Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met hoog gasverbruik Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 0 % 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 7 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met hoog gasverbruik Buurt Noordhove-West, indeling 2024 0 % 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 7 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met laag gasverbruik Wijk Noordhove, indeling 2024 0 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 2 van 9 wijken
Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met laag gasverbruik Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 0 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 1 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met laag gasverbruik Buurt Noordhove-West, indeling 2024 0 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 1 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming zonder gasverbruik Wijk Noordhove, indeling 2024 0 % 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 7 van 9 wijken
Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming zonder gasverbruik Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 0 % 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming zonder gasverbruik Buurt Noordhove-West, indeling 2024 0 % 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Geen gasverbruik (exclusief onbekend) Wijk Noordhove, indeling 2024 0 % 8,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 7 van 9 wijken
Woningen met hoofdverwarming: Geen gasverbruik (exclusief onbekend) Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 0 % 8,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Geen gasverbruik (exclusief onbekend) Buurt Noordhove-West, indeling 2024 0 % 8,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met hoog gasverbruik Wijk Noordhove, indeling 2024 0 % 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 2 van 9 wijken
Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met hoog gasverbruik Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 0 % 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 3 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met hoog gasverbruik Buurt Noordhove-West, indeling 2024 0 % 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 3 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met laag gasverbruik Wijk Noordhove, indeling 2024 0 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 1 van 9 wijken
Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met laag gasverbruik Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 0 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 1 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met laag gasverbruik Buurt Noordhove-West, indeling 2024 0 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 1 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming zonder gasverbruik Wijk Noordhove, indeling 2024 0 % 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 3 van 9 wijken
Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming zonder gasverbruik Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 0 % 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 5 van 17 buurten
Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming zonder gasverbruik Buurt Noordhove-West, indeling 2024 0 % 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 5 van 17 buurten
Hoofdverwarming
Onderdeel Verdeling Waarde Vergeleken met Zoetermeer
Aardgasvrij 1 % 11 procentpunt lager dan Zoetermeer
Aardgas 95 % 13 procentpunt hoger dan Zoetermeer
Elektrisch verwarmd 5 % 8,0 procentpunt lager dan Zoetermeer

Bron: CBS 2022–2025, RVO 2022

Inkomen en werk (89 cijfers)

Cijfers voor inkomen en werk
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Bedrijfsvestigingen 860 vestigingen 6 % van Zoetermeer plek 9 van 14 wijken
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger Wijk Noordhove, indeling 2024 45,3 duizend euro 5,8 % hoger dan Zoetermeer plek 3 van 7 wijken
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 47,8 duizend euro 12 % hoger dan Zoetermeer plek 2 van 16 buurten
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger Buurt Noordhove-West, indeling 2024 41,3 duizend euro 3,5 % lager dan Zoetermeer plek 9 van 16 buurten
Gemiddeld inkomen per inwoner Wijk Noordhove, indeling 2024 37,4 duizend euro 7,8 % hoger dan Zoetermeer plek 2 van 7 wijken
Gemiddeld inkomen per inwoner Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 39,4 duizend euro 14 % hoger dan Zoetermeer plek 2 van 16 buurten
Gemiddeld inkomen per inwoner Buurt Noordhove-West, indeling 2024 34,2 duizend euro gelijk aan Zoetermeer plek 10 van 16 buurten
Gestandaardiseerd inkomen van huishoudens Wijk Noordhove, indeling 2024 43,8 duizend euro 7,6 % hoger dan Zoetermeer plek 3 van 7 wijken
Huishoudens met hoogste 20% inkomen Wijk Noordhove, indeling 2024 27,3 % 6,6 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 5 van 9 wijken
Huishoudens met hoogste 20% inkomen Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 32,6 % 12 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 2 van 17 buurten
Huishoudens met hoogste 20% inkomen Buurt Noordhove-West, indeling 2024 19,4 % 1,3 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Huishoudens met laagste 40% inkomen Wijk Noordhove, indeling 2024 26,8 % 7,9 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 5 van 9 wijken
Huishoudens met laagste 40% inkomen Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 22,5 % 12 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 15 van 17 buurten
Huishoudens met laagste 40% inkomen Buurt Noordhove-West, indeling 2024 33,2 % 1,5 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 9 van 17 buurten
Inkomensontvangers Wijk Noordhove, indeling 2024 6.900 personen 7 % van Zoetermeer plek 7 van 9 wijken
Inkomensontvangers Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 4.200 personen 4 % van Zoetermeer plek 13 van 17 buurten
Inkomensontvangers Buurt Noordhove-West, indeling 2024 2.600 personen 3 % van Zoetermeer plek 16 van 17 buurten
Mediaan vermogen van huishoudens Wijk Noordhove, indeling 2024 224,3 duizend euro 80 % hoger dan Zoetermeer plek 3 van 9 wijken
Mediaan vermogen van huishoudens Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 247,6 duizend euro 98 % hoger dan Zoetermeer plek 3 van 17 buurten
Mediaan vermogen van huishoudens Buurt Noordhove-West, indeling 2024 165,5 duizend euro 33 % hoger dan Zoetermeer plek 7 van 17 buurten
Particuliere huishoudens (sociaal-economische status) 3.600 huishoudens 6 % van Zoetermeer plek 7 van 14 wijken
Personen in armoede Wijk Noordhove, indeling 2024 2,4 % 0,4 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 6 van 9 wijken
Personen in armoede Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 2,3 % 0,5 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 12 van 17 buurten
Personen in armoede Buurt Noordhove-West, indeling 2024 2,4 % 0,4 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Personen tot 25% boven de armoedegrens Wijk Noordhove, indeling 2024 4,8 % 2,1 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 5 van 9 wijken
Personen tot 25% boven de armoedegrens Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 3,6 % 3,3 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 14 van 17 buurten
Personen tot 25% boven de armoedegrens Buurt Noordhove-West, indeling 2024 6,6 % 0,3 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 7 van 17 buurten
Werkzame beroepsbevolking Wijk Noordhove, indeling 2024 4.430 personen 7 % van Zoetermeer plek 7 van 9 wijken
Werkzame beroepsbevolking Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 2.920 personen 4 % van Zoetermeer plek 11 van 17 buurten
Werkzame beroepsbevolking Buurt Noordhove-West, indeling 2024 1.510 personen 2 % van Zoetermeer plek 16 van 17 buurten

Financiële welvaart

Inkomen en werk: Financiële welvaart
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Financiële welvaart: 1e tot en met 40e percentielgroep 29,2 % 8,6 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 9 van 13 wijken
Financiële welvaart: 41e tot en met 80e percentielgroep 45,4 % 1,3 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 6 van 13 wijken
Financiële welvaart: 81e tot en met 100e percentielgroep 25,4 % 7,3 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 4 van 13 wijken
Financiële welvaart: Gemiddelde percentielgroep 57,3 12 % hoger dan Zoetermeer plek 5 van 13 wijken

Gestandaardiseerd inkomen

Inkomen en werk: Gestandaardiseerd inkomen
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Gestandaardiseerd inkomen: 1e tot en met 40e percentielgroep 29,6 % 5,6 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 9 van 13 wijken
Gestandaardiseerd inkomen: 41e tot en met 80e percentielgroep 43,2 % 1,3 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 7 van 13 wijken
Gestandaardiseerd inkomen: 81e tot en met 100e percentielgroep 27,2 % 6,9 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 4 van 13 wijken
Gestandaardiseerd inkomen: Gemiddelde percentielgroep 57,8 8,6 % hoger dan Zoetermeer plek 5 van 13 wijken

Vermogen

Inkomen en werk: Vermogen
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Vermogen: 1e tot en met 40e percentielgroep 31,6 % 9,4 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 9 van 13 wijken
Vermogen: 41e tot en met 80e percentielgroep 47,3 % 3,4 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 5 van 13 wijken
Vermogen: 81e tot en met 100e percentielgroep 21,2 % 6,1 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 5 van 13 wijken
Vermogen: Gemiddelde percentielgroep 55,6 14 % hoger dan Zoetermeer plek 4 van 13 wijken

Arbeidsverleden

Inkomen en werk: Arbeidsverleden
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar niet voortdurend werkzaam 8,0 % 2,4 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 11 van 13 wijken
Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar niet werkzaam 4,6 % 1,4 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 9 van 13 wijken
Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar voortdurend werkzaam 55,7 % 1,4 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 6 van 13 wijken
Arbeidsverleden: Gepensioneerd 31,6 % 2,4 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 5 van 13 wijken

Netto arbeidsparticipatie

Inkomen en werk: Netto arbeidsparticipatie
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Netto arbeidsparticipatie Wijk Noordhove, indeling 2024 69 % gelijk aan Zoetermeer plek 7 van 9 wijken
Netto arbeidsparticipatie Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 72 % 2,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 5 van 17 buurten
Netto arbeidsparticipatie Buurt Noordhove-West, indeling 2024 62 % 8,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 17 van 17 buurten
Netto arbeidsparticipatie 15 tot 25 jaar Wijk Noordhove, indeling 2024 70 % gelijk aan Zoetermeer plek 4 van 7 wijken
Netto arbeidsparticipatie 15 tot 25 jaar Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 70 % gelijk aan Zoetermeer plek 10 van 16 buurten
Netto arbeidsparticipatie 15 tot 25 jaar Buurt Noordhove-West, indeling 2024 71 % gelijk aan Zoetermeer plek 7 van 16 buurten
Netto arbeidsparticipatie 25 tot 45 jaar Wijk Noordhove, indeling 2024 86 % gelijk aan Zoetermeer plek 4 van 8 wijken
Netto arbeidsparticipatie 25 tot 45 jaar Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 88 % 3,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 7 van 17 buurten
Netto arbeidsparticipatie 25 tot 45 jaar Buurt Noordhove-West, indeling 2024 84 % gelijk aan Zoetermeer plek 13 van 17 buurten
Netto arbeidsparticipatie 45 tot 75 jaar Wijk Noordhove, indeling 2024 60 % gelijk aan Zoetermeer plek 5 van 9 wijken
Netto arbeidsparticipatie 45 tot 75 jaar Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 66 % 6,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 3 van 17 buurten
Netto arbeidsparticipatie 45 tot 75 jaar Buurt Noordhove-West, indeling 2024 51 % 9,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 17 van 17 buurten
Netto arbeidsparticipatie Mannen Wijk Noordhove, indeling 2024 72 % 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 7 van 9 wijken
Netto arbeidsparticipatie Mannen Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 75 % gelijk aan Zoetermeer plek 5 van 17 buurten
Netto arbeidsparticipatie Mannen Buurt Noordhove-West, indeling 2024 67 % 7,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 17 van 17 buurten
Netto arbeidsparticipatie Vrouwen Wijk Noordhove, indeling 2024 65 % gelijk aan Zoetermeer plek 6 van 9 wijken
Netto arbeidsparticipatie Vrouwen Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 70 % 4,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 4 van 17 buurten
Netto arbeidsparticipatie Vrouwen Buurt Noordhove-West, indeling 2024 58 % 8,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 16 van 17 buurten

Opleidingsniveau

Inkomen en werk: Opleidingsniveau
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Aandeel met Basisonderwijs, vmbo, mbo1 16,4 % 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 10 van 13 wijken
Aandeel met Havo, vwo, mbo2-4 39,2 % gelijk aan Zoetermeer plek 8 van 13 wijken
Aandeel met Hbo, wo 44,4 % 3,4 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 5 van 13 wijken

Personen

Inkomen en werk: Personen
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Personen met AOW-uitkering (percentage) 25 % 2,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 5 van 14 wijken
Personen met Arbeidsongeschiktheidsuitkering (percentage) 5 % gelijk aan Zoetermeer plek 5 van 14 wijken
Personen met Bijstandsuitkering (percentage) 2 % 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 7 van 14 wijken
Personen met Hoogste 20% inkomen Wijk Noordhove, indeling 2024 25,1 % 3,2 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 5 van 9 wijken
Personen met Hoogste 20% inkomen Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 28,6 % 6,7 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 3 van 17 buurten
Personen met Hoogste 20% inkomen Buurt Noordhove-West, indeling 2024 19,5 % 2,4 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Personen met Laagste 40% inkomen Wijk Noordhove, indeling 2024 35,6 % 0,9 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 4 van 9 wijken
Personen met Laagste 40% inkomen Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 32,7 % 3,8 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 15 van 17 buurten
Personen met Laagste 40% inkomen Buurt Noordhove-West, indeling 2024 40,3 % 3,8 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 5 van 17 buurten
Personen met Werkloosheidsuitkering (percentage) 1 % gelijk aan Zoetermeer plek 2 van 14 wijken
Bedrijfsvestigingen per sector
Onderdeel Verdeling Waarde Vergeleken met Zoetermeer
Landbouw, bosbouw, visserij 5 vestigingen 5 % van Zoetermeer
Nijverheid en energie 125 vestigingen 6 % van Zoetermeer
Handel en horeca 100 vestigingen 4 % van Zoetermeer
Vervoer, informatie, communicatie 75 vestigingen 5 % van Zoetermeer
Financiële diensten, onroerend goed 40 vestigingen 8 % van Zoetermeer
Zakelijke dienstverlening 250 vestigingen 7 % van Zoetermeer
Overheid, onderwijs, zorg 185 vestigingen 6 % van Zoetermeer
Cultuur, recreatie, overig 85 vestigingen 6 % van Zoetermeer
Uitkeringen
Onderdeel Verdeling Waarde Vergeleken met Zoetermeer
Bijstand 130 personen 4 % van Zoetermeer
Arbeidsongeschiktheid 380 personen 7 % van Zoetermeer
Werkloosheid 80 personen 6 % van Zoetermeer
AOW 1.750 personen 7 % van Zoetermeer

Bron: CBS 2024–2026

Zorg en welzijn (27 cijfers)

Cijfers voor zorg en welzijn
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Cliënten met voorzieningen in het sociaal domein 885 personen 5 % van Zoetermeer plek 9 van 14 wijken
Cliënten sociaal domein per 1.000 inwoners 105 per 1.000 inwoners 17 % lager dan Zoetermeer plek 9 van 14 wijken
Huishoudens met voorzieningen in het sociaal domein 735 huishoudens 5 % van Zoetermeer plek 9 van 14 wijken
Huishoudens sociaal domein per 1.000 huishoudens 203 per 1.000 huishoudens 11 % lager dan Zoetermeer plek 9 van 14 wijken
Percentage jongeren met jeugdzorg in natura Wijk Noordhove, indeling 2024 13,1 % 0,9 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 3 van 9 wijken
Percentage jongeren met jeugdzorg in natura Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 12,1 % 1,9 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 9 van 17 buurten
Percentage jongeren met jeugdzorg in natura Buurt Noordhove-West, indeling 2024 14,9 % 0,9 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 2 van 17 buurten
Wmo-cliënten Wijk Noordhove, indeling 2024 410 personen 5 % van Zoetermeer plek 7 van 8 wijken
Wmo-cliënten Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 205 personen 3 % van Zoetermeer plek 14 van 17 buurten
Wmo-cliënten Buurt Noordhove-West, indeling 2024 205 personen 3 % van Zoetermeer plek 14 van 17 buurten
Wmo-cliënten per 1.000 inwoners Wijk Noordhove, indeling 2024 49 per 1.000 inwoners 22 % lager dan Zoetermeer plek 6 van 8 wijken
Wmo-cliënten per 1.000 inwoners Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 40 per 1.000 inwoners 37 % lager dan Zoetermeer plek 15 van 17 buurten
Wmo-cliënten per 1.000 inwoners Buurt Noordhove-West, indeling 2024 65 per 1.000 inwoners 3,2 % hoger dan Zoetermeer plek 10 van 17 buurten

Wmo-cliënten

Zorg en welzijn: Wmo-cliënten
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Wmo-cliënten met Hulp bij het huishouden per 1.000 inwoners 24 per 1.000 inwoners 27 % lager dan Zoetermeer plek 10 van 11 wijken
Wmo-cliënten met Hulpmiddelen en diensten per 1.000 inwoners 30 per 1.000 inwoners 29 % lager dan Zoetermeer plek 10 van 11 wijken
Wmo-cliënten met Ondersteuning thuis per 1.000 inwoners 2 per 1.000 inwoners 33 % lager dan Zoetermeer plek 7 van 10 wijken
Wmo-cliënten met Overige maatwerkvoorzieningen per 1.000 inwoners 11 per 1.000 inwoners 10 % hoger dan Zoetermeer plek 8 van 12 wijken
Wmo-cliënten met Uitsluitend zorg in natura 395 personen 5 % van Zoetermeer plek 10 van 13 wijken
Wmo-cliënten met Uitsluitend zorg in natura per 1.000 inwoners 47 per 1.000 inwoners 24 % lager dan Zoetermeer plek 10 van 13 wijken
Wmo-cliënten met Verblijf en opvang per 1.000 inwoners 1 per 1.000 inwoners geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 2 van 2 wijken
Wmo-cliënten met Zowel een pgb als zorg in natura 25 personen 8 % van Zoetermeer plek 7 van 11 wijken
Wmo-cliënten met Zowel een pgb als zorg in natura per 1.000 inwoners 3 per 1.000 inwoners 50 % hoger dan Zoetermeer plek 1 van 11 wijken

Jongeren

Zorg en welzijn: Jongeren
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Jongeren met Jeugdhulp met verblijf 15 jongeren 4 % van Zoetermeer plek 6 van 11 wijken
Jongeren met Jeugdhulp zonder verblijf 285 jongeren 6 % van Zoetermeer plek 7 van 11 wijken
Jongeren met Jeugdzorg in natura Wijk Noordhove, indeling 2024 265 jongeren 6 % van Zoetermeer plek 7 van 9 wijken
Jongeren met Jeugdzorg in natura Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 155 jongeren 3 % van Zoetermeer plek 12 van 17 buurten
Jongeren met Jeugdzorg in natura Buurt Noordhove-West, indeling 2024 110 jongeren 2 % van Zoetermeer plek 15 van 17 buurten

Bron: CBS 2024–2025

Voorzieningen (38 cijfers)

Afstand tot hotel e.d.: hoogste van de 14 wijkenAfstand tot oprit hoofdverkeersweg: hoogste van de 14 wijkenAfstand tot treinstation: hoogste van de 14 wijken

Afstand tot

Voorzieningen: Afstand tot
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Afstand tot Apotheek 0,8 km 11 % lager dan Zoetermeer plek 10 van 14 wijken
Afstand tot Basisschool 0,6 km gelijk aan Zoetermeer plek 7 van 14 wijken
Afstand tot Belangrijk overstapstation 13,5 km 5,6 % lager dan Zoetermeer plek 10 van 14 wijken
Afstand tot Bibliotheek 2,8 km 56 % hoger dan Zoetermeer plek 2 van 14 wijken
Afstand tot Binnenzwembad 4,9 km 58 % hoger dan Zoetermeer plek 2 van 14 wijken
Afstand tot Bioscoop 3,5 km 21 % hoger dan Zoetermeer plek 4 van 14 wijken
Afstand tot Brandweerkazerne 2,8 km 22 % hoger dan Zoetermeer plek 3 van 14 wijken
Afstand tot Buitenschoolse opvang 0,6 km 20 % hoger dan Zoetermeer plek 7 van 14 wijken
Afstand tot Cafe e.d. 2,4 km 33 % hoger dan Zoetermeer plek 3 van 14 wijken
Afstand tot Cafetaria e.d. 1,6 km 100 % hoger dan Zoetermeer plek 2 van 14 wijken
Afstand tot Grote supermarkt 0,8 km gelijk aan Zoetermeer plek 7 van 14 wijken
Afstand tot Havo/vwo-school 2,1 km 4,5 % lager dan Zoetermeer plek 8 van 14 wijken
Afstand tot Hotel e.d. 5,3 km 71 % hoger dan Zoetermeer plek 1 van 14 wijken
Afstand tot Huisartsenpost 2,6 km 24 % lager dan Zoetermeer plek 9 van 14 wijken
Afstand tot Huisartsenpraktijk 0,8 km 11 % lager dan Zoetermeer plek 9 van 14 wijken
Afstand tot Kinderdagverblijf 0,6 km 20 % hoger dan Zoetermeer plek 6 van 14 wijken
Afstand tot Museum 11,4 km gelijk aan Zoetermeer plek 8 van 14 wijken
Afstand tot Oprit hoofdverkeersweg 3,7 km 68 % hoger dan Zoetermeer plek 1 van 14 wijken
Afstand tot Podiumkunsten (theater of concertzaal) 3,5 km 30 % hoger dan Zoetermeer plek 3 van 14 wijken
Afstand tot Restaurant 0,7 km gelijk aan Zoetermeer plek 7 van 14 wijken
Afstand tot School voor voortgezet onderwijs 2,1 km 11 % hoger dan Zoetermeer plek 5 van 14 wijken
Afstand tot Treinstation 5,3 km 56 % hoger dan Zoetermeer plek 1 van 14 wijken
Afstand tot Vmbo-school 2,3 km 15 % hoger dan Zoetermeer plek 6 van 14 wijken
Afstand tot Warenhuis 2,9 km 61 % hoger dan Zoetermeer plek 2 van 14 wijken
Afstand tot Winkel voor overige dagelijkse levensmiddelen 0,8 km 14 % hoger dan Zoetermeer plek 6 van 14 wijken
Afstand tot Ziekenhuis (exclusief buitenpolikliniek) 2,6 km 24 % lager dan Zoetermeer plek 9 van 14 wijken
Afstand tot Ziekenhuis (inclusief buitenpolikliniek) 2,6 km 7,1 % lager dan Zoetermeer plek 6 van 14 wijken

In de buurt

Voorzieningen: In de buurt
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Basisscholen binnen 1 km 1,4 30 % lager dan Zoetermeer plek 11 van 14 wijken
Bioscopen binnen 5 km 1,0 gelijk aan Zoetermeer plek 1 van 14 wijken
Cafes e.d. binnen 1 km 0,0 100 % lager dan Zoetermeer plek 11 van 14 wijken
Grote supermarkten binnen 1 km 0,7 50 % lager dan Zoetermeer plek 11 van 14 wijken
Huisartsenpraktijken binnen 1 km 0,8 33 % lager dan Zoetermeer plek 11 van 14 wijken
Kinderdagverblijven binnen 1 km 2,2 21 % lager dan Zoetermeer plek 11 van 14 wijken
Locaties voor buitenschoolse opvang binnen 1 km 3,5 21 % hoger dan Zoetermeer plek 2 van 14 wijken
Musea binnen 5 km 0,0 geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 1 van 14 wijken
Restaurants binnen 1 km 1,0 79 % lager dan Zoetermeer plek 13 van 14 wijken
Winkels voor overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km 2,2 49 % lager dan Zoetermeer plek 12 van 14 wijken
Ziekenhuizen binnen 5 km 2,0 11 % hoger dan Zoetermeer plek 1 van 14 wijken

Bron: CBS 2025

Veiligheid (26 cijfers)

Diefstal en inbraak bij bedrijven: gedeeld laagste van de 14 wijkenDiefstal van brom-, snor- en fietsen: laagste van de 14 wijkenOpenlijk geweld tegen personen: gedeeld laagste van de 14 wijken
Cijfers voor veiligheid
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Bedreiging 11 misdrijven 5 % van Zoetermeer plek 9 van 14 wijken
Burengerucht en relatieproblemen 0 misdrijven < 1 % van Zoetermeer plek 4 van 14 wijken
Diefstal en inbraak bij bedrijven 0 misdrijven < 1 % van Zoetermeer plek 13 van 14 wijken
Diefstal uit of vanaf voertuigen 4 misdrijven 2 % van Zoetermeer plek 11 van 14 wijken
Diefstal van brom-, snor- en fietsen 11 misdrijven 3 % van Zoetermeer plek 14 van 14 wijken
Diefstal van motorvoertuigen 8 misdrijven 8 % van Zoetermeer plek 5 van 14 wijken
Drugs- en drankoverlast 0 misdrijven geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 1 van 14 wijken
Drugshandel 8 misdrijven 6 % van Zoetermeer plek 7 van 14 wijken
Geregistreerde misdrijven 190 misdrijven 3 % van Zoetermeer plek 12 van 14 wijken
Geregistreerde overlast 130 meldingen 5 % van Zoetermeer plek 9 van 14 wijken
Inbraken in box, garage en schuur 1 misdrijven 3 % van Zoetermeer plek 9 van 14 wijken
Mishandeling 11 misdrijven 4 % van Zoetermeer plek 11 van 14 wijken
Openbare dronkenschap 0 meldingen < 1 % van Zoetermeer plek 10 van 14 wijken
Openlijk geweld tegen personen 0 misdrijven < 1 % van Zoetermeer plek 13 van 14 wijken
Overvallen 1 misdrijven 33 % van Zoetermeer plek 1 van 14 wijken
Straatroof 1 misdrijven 4 % van Zoetermeer plek 6 van 14 wijken
Vernieling en zaakbeschadiging 19 misdrijven 4 % van Zoetermeer plek 11 van 14 wijken
Winkeldiefstal 7 misdrijven 2 % van Zoetermeer plek 10 van 14 wijken
Woninginbraken 5 misdrijven 4 % van Zoetermeer plek 8 van 14 wijken

Overlast

Veiligheid: Overlast
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Overlast door Alcohol of drugs 16 meldingen 5 % van Zoetermeer plek 11 van 14 wijken
Overlast door Jeugd 35 meldingen 6 % van Zoetermeer plek 9 van 14 wijken
Overlast door Verward persoon 33 meldingen 4 % van Zoetermeer plek 10 van 14 wijken
Overlast door Zwervers 0 meldingen < 1 % van Zoetermeer plek 13 van 14 wijken

Geluidshinder

Veiligheid: Geluidshinder
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Geluidshinder Door evenementen 0 meldingen < 1 % van Zoetermeer plek 3 van 14 wijken
Geluidshinder Door horeca 0 meldingen < 1 % van Zoetermeer plek 6 van 14 wijken
Geluidshinder Overig 46 meldingen 8 % van Zoetermeer plek 6 van 14 wijken

Bron: Politie 2025

Gezondheid en leefomgeving (94 cijfers)

Personenauto's per huishouden: 3e hoogste van de 13 wijken
Cijfers voor gezondheid en leefomgeving
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Bevolkingsdichtheid 6.518 per km2 69 % hoger dan Zoetermeer plek 7 van 14 wijken
Beweegvriendelijke omgeving Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 74 geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Beweegvriendelijke omgeving Buurt Noordhove-West, indeling 2024 71 geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 15 van 17 buurten
Bomen Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 9,2 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 15 van 17 buurten
Bomen Buurt Noordhove-West, indeling 2024 9,5 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 14 van 17 buurten
Broze ouderen Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 22,1 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 16 van 17 buurten
Broze ouderen Buurt Noordhove-West, indeling 2024 24,0 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 11 van 17 buurten
Eenzaam (18 tot 65 jaar) Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 43,9 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 15 van 17 buurten
Eenzaam (18 tot 65 jaar) Buurt Noordhove-West, indeling 2024 48,2 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 9 van 17 buurten
Eenzaam (65 jaar en ouder) Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 43,7 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 17 van 17 buurten
Eenzaam (65 jaar en ouder) Buurt Noordhove-West, indeling 2024 45,5 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Ernstig overgewicht Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 17,3 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 12 van 17 buurten
Ernstig overgewicht Buurt Noordhove-West, indeling 2024 19,0 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Ervaren gezondheid goed Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 75,0 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 3 van 17 buurten
Ervaren gezondheid goed Buurt Noordhove-West, indeling 2024 70,3 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Fijn stof (PM10) in de lucht Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 15,1 µg/m3 geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 15 van 17 buurten
Fijn stof (PM10) in de lucht Buurt Noordhove-West, indeling 2024 15,3 µg/m3 geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 13 van 17 buurten
Fijn stof (PM2,5) in de lucht Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 8,5 µg/m3 geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 15 van 17 buurten
Fijn stof (PM2,5) in de lucht Buurt Noordhove-West, indeling 2024 8,6 µg/m3 geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Gevoelstemperatuur bij hitte Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 46 °C geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 3 van 17 buurten
Gevoelstemperatuur bij hitte Buurt Noordhove-West, indeling 2024 46 °C geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 3 van 17 buurten
Grijs oppervlak Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 60,1 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Grijs oppervlak Buurt Noordhove-West, indeling 2024 67,0 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 2 van 17 buurten
Groen Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 32,2 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 13 van 17 buurten
Groen Buurt Noordhove-West, indeling 2024 24,9 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 16 van 17 buurten
Hoog risico op angststoornis of depressie (18 tot 65 jaar) Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 9,2 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 15 van 17 buurten
Hoog risico op angststoornis of depressie (18 tot 65 jaar) Buurt Noordhove-West, indeling 2024 12,3 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 9 van 17 buurten
Hoog risico op angststoornis of depressie (65 jaar en ouder) Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 3,4 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 17 van 17 buurten
Hoog risico op angststoornis of depressie (65 jaar en ouder) Buurt Noordhove-West, indeling 2024 4,4 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 9 van 17 buurten
Kan zich binnen goed verkoelen Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 60,7 % 6,3 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 3 van 17 buurten
Kan zich binnen goed verkoelen Buurt Noordhove-West, indeling 2024 58,4 % 4,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Kan zich buiten goed verkoelen Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 57,8 % 4,8 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 4 van 17 buurten
Kan zich buiten goed verkoelen Buurt Noordhove-West, indeling 2024 56,6 % 3,6 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 7 van 17 buurten
Laag groen Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 23,0 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 3 van 17 buurten
Laag groen Buurt Noordhove-West, indeling 2024 15,4 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 15 van 17 buurten
Mate van stedelijkheid 2 100 % hoger dan Zoetermeer plek 3 van 14 wijken
Motorfietsen van particulieren 313 motorfietsen 7 % van Zoetermeer plek 6 van 14 wijken
Omgevingsadressendichtheid 1.916 per km2 26 % lager dan Zoetermeer plek 11 van 14 wijken
Oppervlakte totaal 134 ha 4 % van Zoetermeer plek 9 van 14 wijken
Overgewicht Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 55,4 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 11 van 17 buurten
Overgewicht Buurt Noordhove-West, indeling 2024 57,7 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 4 van 17 buurten
Rokers Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 15,7 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 14 van 17 buurten
Rokers Buurt Noordhove-West, indeling 2024 16,9 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 12 van 17 buurten
Schaduw op fiets- en wandelpaden Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 41,7 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 12 van 17 buurten
Schaduw op fiets- en wandelpaden Buurt Noordhove-West, indeling 2024 40,8 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 13 van 17 buurten
Speeltuinen Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 8 speeltuinen geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 15 van 17 buurten
Speeltuinen Buurt Noordhove-West, indeling 2024 10 speeltuinen geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 11 van 17 buurten
Sportfaciliteiten Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 2 sportfaciliteiten geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 14 van 17 buurten
Sportfaciliteiten Buurt Noordhove-West, indeling 2024 2 sportfaciliteiten geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 14 van 17 buurten
Stedelijk hitte-eiland effect Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 1,0 °C geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 12 van 17 buurten
Stedelijk hitte-eiland effect Buurt Noordhove-West, indeling 2024 0,9 °C geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 15 van 17 buurten
Sterk eenzaam (18 tot 65 jaar) Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 12,2 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 15 van 17 buurten
Sterk eenzaam (18 tot 65 jaar) Buurt Noordhove-West, indeling 2024 15,2 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 9 van 17 buurten
Sterk eenzaam (65 jaar en ouder) Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 8,5 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 17 van 17 buurten
Sterk eenzaam (65 jaar en ouder) Buurt Noordhove-West, indeling 2024 9,8 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 11 van 17 buurten
Stikstofdioxide (NO2) in de lucht Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 13,3 µg/m3 geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 17 van 17 buurten
Stikstofdioxide (NO2) in de lucht Buurt Noordhove-West, indeling 2024 13,3 µg/m3 geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 16 van 17 buurten
Veel stress (18 tot 65 jaar) Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 23,3 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 16 van 17 buurten
Veel stress (18 tot 65 jaar) Buurt Noordhove-West, indeling 2024 25,2 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Veel stress (65 jaar en ouder) Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 7,2 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 17 van 17 buurten
Veel stress (65 jaar en ouder) Buurt Noordhove-West, indeling 2024 7,8 % geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer plek 13 van 17 buurten
Voldoet aan de beweegrichtlijn Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 43,5 % gelijk aan Zoetermeer plek 9 van 17 buurten
Voldoet aan de beweegrichtlijn Buurt Noordhove-West, indeling 2024 42,8 % gelijk aan Zoetermeer plek 11 van 17 buurten

Ernstige geluidhinder

Gezondheid en leefomgeving: Ernstige geluidhinder
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Ernstige geluidhinder door Buren Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 4,7 % 1,2 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 13 van 17 buurten
Ernstige geluidhinder door Buren Buurt Noordhove-West, indeling 2024 5,7 % 0,2 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Ernstige geluidhinder door Treinverkeer Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 0,5 % 0,5 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 15 van 17 buurten
Ernstige geluidhinder door Treinverkeer Buurt Noordhove-West, indeling 2024 0,5 % 0,5 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 15 van 17 buurten
Ernstige geluidhinder door Vliegverkeer Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 1,5 % gelijk aan Zoetermeer plek 3 van 17 buurten
Ernstige geluidhinder door Vliegverkeer Buurt Noordhove-West, indeling 2024 1,5 % gelijk aan Zoetermeer plek 3 van 17 buurten
Ernstige geluidhinder door Wegverkeer Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 3,8 % 2,1 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 17 van 17 buurten
Ernstige geluidhinder door Wegverkeer Buurt Noordhove-West, indeling 2024 4,4 % 1,5 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 15 van 17 buurten
Ernstige geluidhinder door Windturbines Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 0,4 % 0,1 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 15 van 17 buurten
Ernstige geluidhinder door Windturbines Buurt Noordhove-West, indeling 2024 0,4 % 0,1 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 15 van 17 buurten

Slaapverstoring

Gezondheid en leefomgeving: Slaapverstoring
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Slaapverstoring door Buren Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 2,7 % 1,1 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 14 van 17 buurten
Slaapverstoring door Buren Buurt Noordhove-West, indeling 2024 3,3 % 0,5 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Slaapverstoring door Treinverkeer Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 0,3 % 0,2 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 14 van 17 buurten
Slaapverstoring door Treinverkeer Buurt Noordhove-West, indeling 2024 0,2 % 0,3 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 16 van 17 buurten
Slaapverstoring door Vliegverkeer Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 0,7 % gelijk aan Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Slaapverstoring door Vliegverkeer Buurt Noordhove-West, indeling 2024 0,8 % 0,1 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 2 van 17 buurten
Slaapverstoring door Wegverkeer Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 1,8 % 1,2 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 17 van 17 buurten
Slaapverstoring door Wegverkeer Buurt Noordhove-West, indeling 2024 1,9 % 1,1 procentpunt lager dan Zoetermeer plek 16 van 17 buurten

Personenauto's

Gezondheid en leefomgeving: Personenauto's
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Personenauto's Op benzine 3.019 auto's 7 % van Zoetermeer plek 7 van 14 wijken
Personenauto's Op overige brandstof 1.083 auto's 8 % van Zoetermeer plek 5 van 14 wijken
Personenauto's Per huishouden 1,1 auto's 10 % hoger dan Zoetermeer plek 3 van 13 wijken
Personenauto's Per km2 3.227 per km2 92 % hoger dan Zoetermeer plek 4 van 13 wijken
Personenauto's Van particulieren 4.102 auto's 7 % van Zoetermeer plek 6 van 14 wijken

Tevredenheid

Gezondheid en leefomgeving: Tevredenheid
Cijfer Waarde Vergeleken met Zoetermeer Spreiding
Tevreden met De woning Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 92,0 % 3,8 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 3 van 17 buurten
Tevreden met De woning Buurt Noordhove-West, indeling 2024 89,7 % gelijk aan Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Tevreden met De woonomgeving Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 90,9 % 5,1 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 3 van 17 buurten
Tevreden met De woonomgeving Buurt Noordhove-West, indeling 2024 88,3 % 2,5 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 8 van 17 buurten
Tevreden met Het groen in de buurt Buurt Noordhove-Oost, indeling 2024 89,6 % 2,7 procentpunt hoger dan Zoetermeer plek 3 van 17 buurten
Tevreden met Het groen in de buurt Buurt Noordhove-West, indeling 2024 87,1 % gelijk aan Zoetermeer plek 10 van 17 buurten
Oppervlakte
Onderdeel Verdeling Waarde Vergeleken met Zoetermeer
Land 127 ha 4 % van Zoetermeer
Water 7 ha 2 % van Zoetermeer

Bron: CBS 2026, Gezond Zuid-Holland (Provincie Zuid-Holland) 2022–2025, Klimaateffectatlas 2025, RIVM 2020–2024

Buurten

Bronnen

Naar boven