Wijk Dorp
Cijfers voor deze wijk, met links naar de 6 buurten van de wijk. Bij elk cijfer staat wat de bron voor heel Zoetermeer publiceert, als de bron dat cijfer kent.
- Aantal inwoners 5.950 personen Zoetermeer: 130.836 personen plek 10 van 14 wijken Bron: CBS 2026
- Woningvoorraad 2.956 woningen Zoetermeer: 58.212 woningen plek 10 van 14 wijken Bron: CBS 2025
- Gemiddelde WOZ-waarde 364 duizend euro Zoetermeer: 375 duizend euro plek 7 van 14 wijken Bron: CBS 2025
- Huurwoningen 32 % Zoetermeer: 44 % plek 12 van 14 wijken Bron: CBS 2025
- Woningen met zonnestroom 23 % Zoetermeer: 31 % plek 8 van 13 wijken Bron: CBS 2025
- Geregistreerde misdrijven 250 misdrijven Zoetermeer: 5.611 misdrijven plek 10 van 14 wijken Bron: Politie 2025
- Afstand tot grote supermarkt 0,7 km Zoetermeer: 0,8 km plek 8 van 14 wijken Bron: CBS 2025
Bij de plekken tellen alleen wijken met minstens 200 inwoners mee.
Opvallend
Hoogste waarden
- Financiële welvaart: 41e tot en met 80e percentielgroep: 52,0 %, hoogste van de 13 wijken
- Gestandaardiseerd inkomen: 41e tot en met 80e percentielgroep: 49,3 %, hoogste van de 13 wijken
- Vermogen: 41e tot en met 80e percentielgroep: 53,1 %, hoogste van de 13 wijken
Laagste waarden
- Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar niet werkzaam: 2,8 %, laagste van de 13 wijken
- Huurwoningen: 32 %, gedeeld 2e laagste van de 14 wijken
- Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar niet voortdurend werkzaam: 8,1 %, 4e laagste van de 13 wijken
Cijfers voor de wijk
Bevolking (30 cijfers)
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aantal inwoners | 5.950 personen | 5 % van Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Geboorten per 1.000 inwoners | 10 per 1.000 inwoners | 11 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Inwoners van 15 jaar tot AOW-leeftijd | 3.920 personen | 5 % van Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Inwoners vanaf 15 jaar | 5.040 personen | 5 % van Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Inwoners vanaf de AOW-leeftijd | 1.120 personen | 4 % van Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Sterfgevallen per 1.000 inwoners | 10 per 1.000 inwoners | 11 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Ongehuwd | 2.965 personen | 5 % van Zoetermeer | |
| Gehuwd | 2.080 personen | 4 % van Zoetermeer | |
| Gescheiden | 580 personen | 5 % van Zoetermeer | |
| Verweduwd | 325 personen | 6 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Geboorten | 60 personen | 5 % van Zoetermeer | |
| Sterfgevallen | 60 personen | 5 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Herkomst Nederland | 4.395 personen | 5 % van Zoetermeer | |
| Herkomst Europa (buiten Nederland) | 455 personen | 5 % van Zoetermeer | |
| Herkomst buiten Europa | 1.100 personen | 3 % van Zoetermeer | |
| Geboren in Europa (buiten Nederland) | 285 personen | 6 % van Zoetermeer | |
| Geboren buiten Europa | 520 personen | 2 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| 0 tot 15 jaar | 920 personen | 4 % van Zoetermeer | |
| 15 tot 25 jaar | 545 personen | 4 % van Zoetermeer | |
| 25 tot 45 jaar | 1.780 personen | 5 % van Zoetermeer | |
| 45 tot 65 jaar | 1.465 personen | 4 % van Zoetermeer | |
| 65 tot 80 jaar | 875 personen | 4 % van Zoetermeer | |
| 80 jaar of ouder | 370 personen | 6 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Basisonderwijs | 450 personen | 4 % van Zoetermeer | |
| Voortgezet onderwijs | 270 personen | 4 % van Zoetermeer | |
| Mbo | 120 personen | 3 % van Zoetermeer | |
| Hbo | 100 personen | 3 % van Zoetermeer | |
| Wo | 60 personen | 5 % van Zoetermeer |
Bron: CBS 2025–2026
Huishoudens (5 cijfers)
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aantal huishoudens | 2.910 huishoudens | 5 % van Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Gemiddelde huishoudensgrootte | 2,0 personen | 9,1 % lager dan Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Eenpersoonshuishoudens | 1.200 huishoudens | 6 % van Zoetermeer | |
| Huishoudens zonder kinderen | 795 huishoudens | 5 % van Zoetermeer | |
| Huishoudens met kinderen | 915 huishoudens | 4 % van Zoetermeer |
Bron: CBS 2026
Wonen (16 cijfers)
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Eengezinswoningen | 54 % | 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Gemiddelde WOZ-waarde | 364 duizend euro | 2,9 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Huurwoningen | 32 % | 12 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 12 van 14 wijken |
| Nieuwbouwwoningen | 2 woningen | < 1 % van Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Onbewoonde woningen | 4 % | 1,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Woningvoorraad | 2.956 woningen | 5 % van Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Meer dan tien jaar geleden | 91 % | 4,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Afgelopen tien jaar | 9 % | 4,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Koopwoningen | 68 % | 12 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Huur woningcorporatie | 21 % | 13 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Huur overige verhuurders | 11 % | 1,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Tussenwoningen | 25 % | 15 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Hoekwoningen | 16 % | 4,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Twee-onder-een-kapwoningen | 10 % | 8,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Vrijstaande woningen | 3 % | 1,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Meergezinswoningen | 46 % | 2,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer |
Bron: CBS 2025
Energie (46 cijfers)
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| CO2-uitstoot door aardgas per inwoner Buurt Dorp, indeling 2024 | 849 kg per inwoner | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Elektriciteitsteruglevering per woning | 550 kWh | 26 % lager dan Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Vermogen zonnepanelen bij woningen Wijk Centrum, indeling 2024 | 5.432 kWp | 11 % van Zoetermeer | plek 4 van 9 wijken |
| Vermogen zonnepanelen bij woningen Buurt Dorp, indeling 2024 | 1.327 kWp | 3 % van Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Woningen met zonnestroom | 23 % | 8,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 13 wijken |
| Zonnestroominstallaties bij woningen Wijk Centrum, indeling 2024 | 1.334 installaties | 10 % van Zoetermeer | plek 5 van 9 wijken |
| Zonnestroominstallaties bij woningen Buurt Dorp, indeling 2024 | 358 installaties | 3 % van Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
Aardgasverbruik
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aardgasverbruik Appartementen | 550 m3 | gelijk aan Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Aardgasverbruik Hoekwoningen | 860 m3 | 4,9 % hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 12 wijken |
| Aardgasverbruik Huurwoningen | 670 m3 | 9,8 % hoger dan Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Aardgasverbruik Koopwoningen | 750 m3 | 7,1 % hoger dan Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Aardgasverbruik Per woning | 720 m3 | 9,1 % hoger dan Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Aardgasverbruik Tussenwoningen | 720 m3 | 7,5 % hoger dan Zoetermeer | plek 7 van 12 wijken |
| Aardgasverbruik Twee-onder-een-kapwoningen | 1.060 m3 | 18 % hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 11 wijken |
| Aardgasverbruik Vrijstaande woningen | 1.530 m3 | 32 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 12 wijken |
Elektriciteitslevering
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Elektriciteitslevering Appartementen | 1.890 kWh | 6,4 % lager dan Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Elektriciteitslevering Hoekwoningen | 2.860 kWh | 3,7 % lager dan Zoetermeer | plek 6 van 12 wijken |
| Elektriciteitslevering Huurwoningen | 1.940 kWh | 9,3 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Elektriciteitslevering Koopwoningen | 2.680 kWh | 5,3 % lager dan Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Elektriciteitslevering Per woning | 2.450 kWh | 3,2 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Elektriciteitslevering Tussenwoningen | 2.690 kWh | gelijk aan Zoetermeer | plek 5 van 12 wijken |
| Elektriciteitslevering Twee-onder-een-kapwoningen | 3.280 kWh | 17 % lager dan Zoetermeer | plek 9 van 11 wijken |
| Elektriciteitslevering Vrijstaande woningen | 4.070 kWh | 13 % lager dan Zoetermeer | plek 8 van 12 wijken |
Hoofdverwarming
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Woningen met hoofdverwarming: Blokverwarming Wijk Centrum, indeling 2024 | 24 % | 11 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Blokverwarming Buurt Dorp, indeling 2024 | 8 % | 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Een individuele cv-ketel Wijk Centrum, indeling 2024 | 62 % | 13 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 7 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Een individuele cv-ketel Buurt Dorp, indeling 2024 | 87 % | 12 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 10 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Een onbekend type installatie Wijk Centrum, indeling 2024 | 2 % | 1,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Een onbekend type installatie Buurt Dorp, indeling 2024 | 2 % | 1,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met hoog gasverbruik Wijk Centrum, indeling 2024 | 3 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 4 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met hoog gasverbruik Buurt Dorp, indeling 2024 | 0 % | 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met laag gasverbruik Wijk Centrum, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met laag gasverbruik Buurt Dorp, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming zonder gasverbruik Wijk Centrum, indeling 2024 | 6 % | 3,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming zonder gasverbruik Buurt Dorp, indeling 2024 | 3 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Geen gasverbruik (exclusief onbekend) Wijk Centrum, indeling 2024 | 8 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Geen gasverbruik (exclusief onbekend) Buurt Dorp, indeling 2024 | 3 % | 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met hoog gasverbruik Wijk Centrum, indeling 2024 | 0 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met hoog gasverbruik Buurt Dorp, indeling 2024 | 0 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met laag gasverbruik Wijk Centrum, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met laag gasverbruik Buurt Dorp, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming zonder gasverbruik Wijk Centrum, indeling 2024 | 2 % | 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming zonder gasverbruik Buurt Dorp, indeling 2024 | 0 % | 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Aardgasvrij | 11 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Aardgas | 86 % | 4,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Elektrisch verwarmd | 13 % | gelijk aan Zoetermeer |
Bron: CBS 2022–2025, RVO 2022
Inkomen en werk (73 cijfers)
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar niet werkzaam: laagste van de 13 wijkenFinanciële welvaart: 41e tot en met 80e percentielgroep: hoogste van de 13 wijkenGestandaardiseerd inkomen: 41e tot en met 80e percentielgroep: hoogste van de 13 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Bedrijfsvestigingen | 945 vestigingen | 6 % van Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger Wijk Centrum, indeling 2024 | 39,9 duizend euro | 6,8 % lager dan Zoetermeer | plek 6 van 7 wijken |
| Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger Buurt Dorp, indeling 2024 | 42,3 duizend euro | gelijk aan Zoetermeer | plek 7 van 16 buurten |
| Gemiddeld inkomen per inwoner Wijk Centrum, indeling 2024 | 33,6 duizend euro | 3,2 % lager dan Zoetermeer | plek 4 van 7 wijken |
| Gemiddeld inkomen per inwoner Buurt Dorp, indeling 2024 | 35,5 duizend euro | 2,3 % hoger dan Zoetermeer | plek 8 van 16 buurten |
| Gestandaardiseerd inkomen van huishoudens Wijk Centrum, indeling 2024 | 37,0 duizend euro | 9,1 % lager dan Zoetermeer | plek 6 van 7 wijken |
| Gestandaardiseerd inkomen van huishoudens Buurt Dorp, indeling 2024 | 40,1 duizend euro | gelijk aan Zoetermeer | plek 6 van 14 buurten |
| Huishoudens met hoogste 20% inkomen Wijk Centrum, indeling 2024 | 10,9 % | 9,8 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 9 van 9 wijken |
| Huishoudens met hoogste 20% inkomen Buurt Dorp, indeling 2024 | 15,4 % | 5,3 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Huishoudens met laagste 40% inkomen Wijk Centrum, indeling 2024 | 46,8 % | 12 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 9 wijken |
| Huishoudens met laagste 40% inkomen Buurt Dorp, indeling 2024 | 36,8 % | 2,1 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
| Inkomensontvangers Wijk Centrum, indeling 2024 | 18.000 personen | 17 % van Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
| Inkomensontvangers Buurt Dorp, indeling 2024 | 4.200 personen | 4 % van Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Mediaan vermogen van huishoudens Wijk Centrum, indeling 2024 | 37,8 duizend euro | 70 % lager dan Zoetermeer | plek 9 van 9 wijken |
| Mediaan vermogen van huishoudens Buurt Dorp, indeling 2024 | 145,8 duizend euro | 17 % hoger dan Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
| Particuliere huishoudens (sociaal-economische status) | 2.800 huishoudens | 5 % van Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Personen in armoede Wijk Centrum, indeling 2024 | 3,2 % | 0,4 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 9 wijken |
| Personen in armoede Buurt Dorp, indeling 2024 | 1,5 % | 1,3 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 17 van 17 buurten |
| Personen tot 25% boven de armoedegrens Wijk Centrum, indeling 2024 | 9,6 % | 2,7 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
| Personen tot 25% boven de armoedegrens Buurt Dorp, indeling 2024 | 4,9 % | 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 10 van 17 buurten |
| Werkzame beroepsbevolking Wijk Centrum, indeling 2024 | 11.310 personen | 17 % van Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
| Werkzame beroepsbevolking Buurt Dorp, indeling 2024 | 2.830 personen | 4 % van Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
Financiële welvaart
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Financiële welvaart: 1e tot en met 40e percentielgroep | 31,8 % | 6,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 13 wijken |
| Financiële welvaart: 41e tot en met 80e percentielgroep | 52,0 % | 7,9 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 13 wijken |
| Financiële welvaart: 81e tot en met 100e percentielgroep | 16,2 % | 1,9 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 6 van 13 wijken |
| Financiële welvaart: Gemiddelde percentielgroep | 53,2 | 3,7 % hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 13 wijken |
Gestandaardiseerd inkomen
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Gestandaardiseerd inkomen: 1e tot en met 40e percentielgroep | 31,5 % | 3,7 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 13 wijken |
| Gestandaardiseerd inkomen: 41e tot en met 80e percentielgroep | 49,3 % | 4,8 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 13 wijken |
| Gestandaardiseerd inkomen: 81e tot en met 100e percentielgroep | 19,2 % | 1,1 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 6 van 13 wijken |
| Gestandaardiseerd inkomen: Gemiddelde percentielgroep | 54,7 | 2,8 % hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 13 wijken |
Vermogen
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Vermogen: 1e tot en met 40e percentielgroep | 31,4 % | 9,6 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 10 van 13 wijken |
| Vermogen: 41e tot en met 80e percentielgroep | 53,1 % | 9,2 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 13 wijken |
| Vermogen: 81e tot en met 100e percentielgroep | 15,5 % | 0,4 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 13 wijken |
| Vermogen: Gemiddelde percentielgroep | 52,1 | 7,0 % hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 13 wijken |
Arbeidsverleden
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar niet voortdurend werkzaam | 8,1 % | 2,3 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 10 van 13 wijken |
| Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar niet werkzaam | 2,8 % | 3,2 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 13 van 13 wijken |
| Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar voortdurend werkzaam | 60,8 % | 6,5 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 13 wijken |
| Arbeidsverleden: Gepensioneerd | 28,2 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 7 van 13 wijken |
Netto arbeidsparticipatie
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Netto arbeidsparticipatie Wijk Centrum, indeling 2024 | 70 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 5 van 9 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie Buurt Dorp, indeling 2024 | 75 % | 5,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie 15 tot 25 jaar Wijk Centrum, indeling 2024 | 71 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 3 van 7 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie 15 tot 25 jaar Buurt Dorp, indeling 2024 | 72 % | 2,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 16 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie 25 tot 45 jaar Wijk Centrum, indeling 2024 | 85 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 6 van 8 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie 25 tot 45 jaar Buurt Dorp, indeling 2024 | 91 % | 6,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie 45 tot 75 jaar Wijk Centrum, indeling 2024 | 56 % | 4,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 9 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie 45 tot 75 jaar Buurt Dorp, indeling 2024 | 63 % | 3,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie Mannen Wijk Centrum, indeling 2024 | 74 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 4 van 9 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie Mannen Buurt Dorp, indeling 2024 | 79 % | 5,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie Vrouwen Wijk Centrum, indeling 2024 | 65 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 6 van 9 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie Vrouwen Buurt Dorp, indeling 2024 | 71 % | 5,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
Opleidingsniveau
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aandeel met Basisonderwijs, vmbo, mbo1 | 18,0 % | 1,4 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 7 van 13 wijken |
| Aandeel met Havo, vwo, mbo2-4 | 41,3 % | 1,7 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 13 wijken |
| Aandeel met Hbo, wo | 40,6 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 6 van 13 wijken |
Personen
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Personen met AOW-uitkering (percentage) | 22 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Personen met Arbeidsongeschiktheidsuitkering (percentage) | 4 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Personen met Bijstandsuitkering (percentage) | 1 % | 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Personen met Hoogste 20% inkomen Wijk Centrum, indeling 2024 | 17,3 % | 4,6 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 9 wijken |
| Personen met Hoogste 20% inkomen Buurt Dorp, indeling 2024 | 20,2 % | 1,7 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
| Personen met Laagste 40% inkomen Wijk Centrum, indeling 2024 | 37,2 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 3 van 9 wijken |
| Personen met Laagste 40% inkomen Buurt Dorp, indeling 2024 | 34,4 % | 2,1 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 10 van 17 buurten |
| Personen met Werkloosheidsuitkering (percentage) | 1 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Landbouw, bosbouw, visserij | 15 vestigingen | 14 % van Zoetermeer | |
| Nijverheid en energie | 150 vestigingen | 7 % van Zoetermeer | |
| Handel en horeca | 200 vestigingen | 8 % van Zoetermeer | |
| Vervoer, informatie, communicatie | 60 vestigingen | 4 % van Zoetermeer | |
| Financiële diensten, onroerend goed | 35 vestigingen | 7 % van Zoetermeer | |
| Zakelijke dienstverlening | 190 vestigingen | 5 % van Zoetermeer | |
| Overheid, onderwijs, zorg | 180 vestigingen | 6 % van Zoetermeer | |
| Cultuur, recreatie, overig | 125 vestigingen | 8 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Bijstand | 60 personen | 2 % van Zoetermeer | |
| Arbeidsongeschiktheid | 210 personen | 4 % van Zoetermeer | |
| Werkloosheid | 60 personen | 5 % van Zoetermeer | |
| AOW | 1.120 personen | 4 % van Zoetermeer |
Bron: CBS 2024–2026
Zorg en welzijn (21 cijfers)
Jongeren met jeugdhulp met verblijf: gedeeld laagste van de 11 wijkenWmo-cliënten met zowel een pgb als zorg in natura: gedeeld laagste van de 11 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Cliënten met voorzieningen in het sociaal domein | 615 personen | 4 % van Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Cliënten sociaal domein per 1.000 inwoners | 105 per 1.000 inwoners | 17 % lager dan Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Huishoudens met voorzieningen in het sociaal domein | 540 huishoudens | 4 % van Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Huishoudens sociaal domein per 1.000 huishoudens | 183 per 1.000 huishoudens | 20 % lager dan Zoetermeer | plek 12 van 14 wijken |
| Percentage jongeren met jeugdzorg in natura Wijk Centrum, indeling 2024 | 11,9 % | 2,1 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 5 van 9 wijken |
| Percentage jongeren met jeugdzorg in natura Buurt Dorp, indeling 2024 | 11,3 % | 2,7 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Wmo-cliënten Wijk Centrum, indeling 2024 | 1.840 personen | 23 % van Zoetermeer | plek 1 van 8 wijken |
| Wmo-cliënten Buurt Dorp, indeling 2024 | 340 personen | 4 % van Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Wmo-cliënten per 1.000 inwoners Wijk Centrum, indeling 2024 | 85 per 1.000 inwoners | 35 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 8 wijken |
| Wmo-cliënten per 1.000 inwoners Buurt Dorp, indeling 2024 | 67 per 1.000 inwoners | 6,3 % hoger dan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
Wmo-cliënten
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Wmo-cliënten met Hulp bij het huishouden per 1.000 inwoners | 31 per 1.000 inwoners | 6,1 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 11 wijken |
| Wmo-cliënten met Hulpmiddelen en diensten per 1.000 inwoners | 45 per 1.000 inwoners | 7,1 % hoger dan Zoetermeer | plek 7 van 11 wijken |
| Wmo-cliënten met Overige maatwerkvoorzieningen per 1.000 inwoners | 8 per 1.000 inwoners | 20 % lager dan Zoetermeer | plek 9 van 12 wijken |
| Wmo-cliënten met Uitsluitend zorg in natura | 350 personen | 4 % van Zoetermeer | plek 11 van 13 wijken |
| Wmo-cliënten met Uitsluitend zorg in natura per 1.000 inwoners | 60 per 1.000 inwoners | 3,2 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 13 wijken |
| Wmo-cliënten met Zowel een pgb als zorg in natura | 10 personen | 3 % van Zoetermeer | plek 9 van 11 wijken |
| Wmo-cliënten met Zowel een pgb als zorg in natura per 1.000 inwoners | 2 per 1.000 inwoners | gelijk aan Zoetermeer | plek 6 van 11 wijken |
Jongeren
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Jongeren met Jeugdhulp met verblijf | 10 jongeren | 3 % van Zoetermeer | plek 10 van 11 wijken |
| Jongeren met Jeugdhulp zonder verblijf | 180 jongeren | 4 % van Zoetermeer | plek 8 van 11 wijken |
| Jongeren met Jeugdzorg in natura Wijk Centrum, indeling 2024 | 550 jongeren | 12 % van Zoetermeer | plek 5 van 9 wijken |
| Jongeren met Jeugdzorg in natura Buurt Dorp, indeling 2024 | 125 jongeren | 3 % van Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
Bron: CBS 2024–2025
Voorzieningen (38 cijfers)
Afstand tot apotheek: laagste van de 14 wijkenAfstand tot cafetaria e.d.: laagste van de 14 wijkenAfstand tot kinderdagverblijf: laagste van de 14 wijken
Afstand tot
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Afstand tot Apotheek | 0,6 km | 33 % lager dan Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
| Afstand tot Basisschool | 0,7 km | 17 % hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Afstand tot Belangrijk overstapstation | 14,6 km | 2,1 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Afstand tot Bibliotheek | 2,0 km | 11 % hoger dan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Afstand tot Binnenzwembad | 1,2 km | 61 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Afstand tot Bioscoop | 1,8 km | 38 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Afstand tot Brandweerkazerne | 2,1 km | 8,7 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Afstand tot Buitenschoolse opvang | 0,5 km | gelijk aan Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Afstand tot Cafe e.d. | 0,7 km | 61 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Afstand tot Cafetaria e.d. | 0,3 km | 63 % lager dan Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
| Afstand tot Grote supermarkt | 0,7 km | 13 % lager dan Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Afstand tot Havo/vwo-school | 2,0 km | 9,1 % lager dan Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Afstand tot Hotel e.d. | 2,2 km | 29 % lager dan Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Afstand tot Huisartsenpost | 3,1 km | 8,8 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Afstand tot Huisartsenpraktijk | 1,0 km | 11 % hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Afstand tot Kinderdagverblijf | 0,3 km | 40 % lager dan Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
| Afstand tot Museum | 12,0 km | 5,3 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Afstand tot Oprit hoofdverkeersweg | 2,3 km | 4,5 % hoger dan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Afstand tot Podiumkunsten (theater of concertzaal) | 2,0 km | 26 % lager dan Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Afstand tot Restaurant | 0,3 km | 57 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Afstand tot School voor voortgezet onderwijs | 0,8 km | 58 % lager dan Zoetermeer | plek 12 van 14 wijken |
| Afstand tot Treinstation | 1,2 km | 65 % lager dan Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
| Afstand tot Vmbo-school | 0,8 km | 60 % lager dan Zoetermeer | plek 12 van 14 wijken |
| Afstand tot Warenhuis | 1,9 km | 5,6 % hoger dan Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Afstand tot Winkel voor overige dagelijkse levensmiddelen | 0,4 km | 43 % lager dan Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
| Afstand tot Ziekenhuis (exclusief buitenpolikliniek) | 3,1 km | 8,8 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Afstand tot Ziekenhuis (inclusief buitenpolikliniek) | 2,3 km | 18 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
In de buurt
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Basisscholen binnen 1 km | 2,3 | 15 % hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Bioscopen binnen 5 km | 1,0 | gelijk aan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Cafes e.d. binnen 1 km | 2,5 | 400 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Grote supermarkten binnen 1 km | 2,0 | 43 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Huisartsenpraktijken binnen 1 km | 1,2 | gelijk aan Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Kinderdagverblijven binnen 1 km | 7,4 | 164 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Locaties voor buitenschoolse opvang binnen 1 km | 2,3 | 21 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Musea binnen 5 km | 0,0 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Restaurants binnen 1 km | 18,6 | 296 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Winkels voor overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km | 11,8 | 174 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Ziekenhuizen binnen 5 km | 2,0 | 11 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
Bron: CBS 2025
Veiligheid (26 cijfers)
Burengerucht en relatieproblemen: gedeeld hoogste van de 14 wijkenInbraken in box, garage en schuur: gedeeld laagste van de 14 wijkenDiefstal en inbraak bij bedrijven: 2e hoogste van de 14 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Bedreiging | 9 misdrijven | 4 % van Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Burengerucht en relatieproblemen | 1 misdrijven | 33 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Diefstal en inbraak bij bedrijven | 7 misdrijven | 14 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Diefstal uit of vanaf voertuigen | 7 misdrijven | 4 % van Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Diefstal van brom-, snor- en fietsen | 22 misdrijven | 5 % van Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Diefstal van motorvoertuigen | 3 misdrijven | 3 % van Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Drugs- en drankoverlast | 0 misdrijven | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Drugshandel | 6 misdrijven | 5 % van Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Geregistreerde misdrijven | 250 misdrijven | 4 % van Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Geregistreerde overlast | 80 meldingen | 3 % van Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Inbraken in box, garage en schuur | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Mishandeling | 7 misdrijven | 2 % van Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Openbare dronkenschap | 1 meldingen | 5 % van Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Openlijk geweld tegen personen | 3 misdrijven | 11 % van Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Overvallen | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Straatroof | 1 misdrijven | 4 % van Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Vernieling en zaakbeschadiging | 20 misdrijven | 4 % van Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Winkeldiefstal | 8 misdrijven | 2 % van Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Woninginbraken | 3 misdrijven | 2 % van Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
Overlast
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Overlast door Alcohol of drugs | 19 meldingen | 6 % van Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Overlast door Jeugd | 16 meldingen | 3 % van Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Overlast door Verward persoon | 21 meldingen | 3 % van Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Overlast door Zwervers | 3 meldingen | 3 % van Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
Geluidshinder
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Geluidshinder Door evenementen | 0 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Geluidshinder Door horeca | 0 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Geluidshinder Overig | 20 meldingen | 4 % van Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
Bron: Politie 2025
Gezondheid en leefomgeving (53 cijfers)
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Bevolkingsdichtheid | 5.146 per km2 | 33 % hoger dan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Beweegvriendelijke omgeving Buurt Dorp, indeling 2024 | 73 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Bomen Buurt Dorp, indeling 2024 | 20,0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Broze ouderen Buurt Dorp, indeling 2024 | 29,9 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Eenzaam (18 tot 65 jaar) Buurt Dorp, indeling 2024 | 46,9 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Eenzaam (65 jaar en ouder) Buurt Dorp, indeling 2024 | 48,5 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
| Ernstig overgewicht Buurt Dorp, indeling 2024 | 17,7 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 10 van 17 buurten |
| Ervaren gezondheid goed Buurt Dorp, indeling 2024 | 71,5 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Fijn stof (PM10) in de lucht Buurt Dorp, indeling 2024 | 15,5 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Fijn stof (PM2,5) in de lucht Buurt Dorp, indeling 2024 | 8,7 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
| Gevoelstemperatuur bij hitte Buurt Dorp, indeling 2024 | 45 °C | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Grijs oppervlak Buurt Dorp, indeling 2024 | 60,1 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
| Groen Buurt Dorp, indeling 2024 | 36,7 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Hoog risico op angststoornis of depressie (18 tot 65 jaar) Buurt Dorp, indeling 2024 | 11,4 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 10 van 17 buurten |
| Hoog risico op angststoornis of depressie (65 jaar en ouder) Buurt Dorp, indeling 2024 | 4,5 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Kan zich binnen goed verkoelen Buurt Dorp, indeling 2024 | 49,5 % | 4,9 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Kan zich buiten goed verkoelen Buurt Dorp, indeling 2024 | 51,7 % | 1,3 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
| Laag groen Buurt Dorp, indeling 2024 | 16,7 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Mate van stedelijkheid | 1 | gelijk aan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Motorfietsen van particulieren | 298 motorfietsen | 7 % van Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Omgevingsadressendichtheid | 2.918 per km2 | 12 % hoger dan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Oppervlakte totaal | 119 ha | 3 % van Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Overgewicht Buurt Dorp, indeling 2024 | 54,8 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Rokers Buurt Dorp, indeling 2024 | 18,1 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 10 van 17 buurten |
| Schaduw op fiets- en wandelpaden Buurt Dorp, indeling 2024 | 43,4 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Speeltuinen Buurt Dorp, indeling 2024 | 9 speeltuinen | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Sportfaciliteiten Buurt Dorp, indeling 2024 | 12 sportfaciliteiten | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Stedelijk hitte-eiland effect Buurt Dorp, indeling 2024 | 1,4 °C | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Sterk eenzaam (18 tot 65 jaar) Buurt Dorp, indeling 2024 | 14,0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 10 van 17 buurten |
| Sterk eenzaam (65 jaar en ouder) Buurt Dorp, indeling 2024 | 11,1 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
| Stikstofdioxide (NO2) in de lucht Buurt Dorp, indeling 2024 | 16,6 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Veel stress (18 tot 65 jaar) Buurt Dorp, indeling 2024 | 26,2 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
| Veel stress (65 jaar en ouder) Buurt Dorp, indeling 2024 | 7,9 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
| Voldoet aan de beweegrichtlijn Buurt Dorp, indeling 2024 | 45,8 % | 2,7 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
Ernstige geluidhinder
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Ernstige geluidhinder door Buren Buurt Dorp, indeling 2024 | 6,4 % | 0,5 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Treinverkeer Buurt Dorp, indeling 2024 | 0,8 % | 0,2 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Vliegverkeer Buurt Dorp, indeling 2024 | 1,3 % | 0,2 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 15 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Wegverkeer Buurt Dorp, indeling 2024 | 7,5 % | 1,6 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Windturbines Buurt Dorp, indeling 2024 | 0,7 % | 0,2 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
Slaapverstoring
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Slaapverstoring door Buren Buurt Dorp, indeling 2024 | 4,2 % | 0,4 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
| Slaapverstoring door Treinverkeer Buurt Dorp, indeling 2024 | 0,4 % | 0,1 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Slaapverstoring door Vliegverkeer Buurt Dorp, indeling 2024 | 0,7 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Slaapverstoring door Wegverkeer Buurt Dorp, indeling 2024 | 3,7 % | 0,7 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
Personenauto's
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Personenauto's Op benzine | 2.212 auto's | 5 % van Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Personenauto's Op overige brandstof | 530 auto's | 4 % van Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Personenauto's Per huishouden | 0,9 auto's | 10,0 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 13 wijken |
| Personenauto's Per km2 | 2.372 per km2 | 41 % hoger dan Zoetermeer | plek 11 van 13 wijken |
| Personenauto's Van particulieren | 2.742 auto's | 5 % van Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
Tevredenheid
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Tevreden met De woning Buurt Dorp, indeling 2024 | 88,5 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
| Tevreden met De woonomgeving Buurt Dorp, indeling 2024 | 87,3 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
| Tevreden met Het groen in de buurt Buurt Dorp, indeling 2024 | 85,0 % | 1,9 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
Bron: CBS 2026, Gezond Zuid-Holland (Provincie Zuid-Holland) 2022–2025, Klimaateffectatlas 2025, RIVM 2020–2024
Buurten
Bronnen
- CBS
14 datasets
- Arbeidsdeelname; wijken en buurten (86258NED), 2024
- Energieverbruik particuliere woningen; woningtype, wijken en buurten (86333NED), 2025
- Gebruik voorzieningen sociaal domein; aantal voorzieningen, wijken (86156NED), 2025
- Jongeren met jeugdzorg en jeugdzorgtrajecten in natura; wijken (86204NED), 2025
- Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED)
- Kerncijfers wijken en buurten 2025 (86165NED)
- Kerncijfers wijken en buurten 2026 (86358NED)
- Nabijheid voorzieningen; afstand locatie, wijk- en buurtcijfers 2025 (86270NED)
- Personen met een uitkering; soort uitkering, wijken en buurten 2026 (86328NED)
- Sociaal-economische status; scores per wijk en buurt (86296NED), 2024
- Wmo-cliënten; financieringsvorm, wijken (86157NED), 2025
- Wmo-cliënten; type maatwerkvoorziening, wijken (86158NED), 2025
- Woningen; hoofdverwarmingsinstallaties, wijken en buurten (85677NED), 2022
- Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten (86044NED), 2022
- Gezond Zuid-Holland (Provincie Zuid-Holland)
11 datasets
- GEZONDZH_BEWEEGVRIENDELIJKE_OMGEVING, 2024
- GEZONDZH_GEVOELSTEMPERATUUR_BUURT, 2024
- GEZONDZH_GOED_ERVAREN_GEZONDHEID, 2024
- GEZONDZH_OUDEREN_MENTALE_GESTELDHEID, 2024
- GEZONDZH_OVERGEWICHT_BUURT, 2024
- GEZONDZH_SCHADUW_FIETSWANDELPADEN, 2024
- GEZONDZH_SOCIALE_KWETSBAARHEID_HITTE, 2023
- GEZONDZH_SPEELTUINEN_BUURT, 2025
- GEZONDZH_SPORTFACILITEITEN_BUURT, 2023
- GEZONDZH_STRESS_ROKERS, 2022
- GEZONDZH_VOLWASSENEN_MENTALE_GESTELDHEID, 2024
- Klimaateffectatlas : bomen per buurt, 2025
- Politie
- RIVM
- RVO : Warmteatlas, Buurt energie-informatie, 2022