Wijk De Leyens
Cijfers voor deze wijk, met links naar de 10 buurten van de wijk. Bij elk cijfer staat wat de bron voor heel Zoetermeer publiceert, als de bron dat cijfer kent.
- Aantal inwoners 9.375 personen Zoetermeer: 130.836 personen plek 6 van 14 wijken Bron: CBS 2026
- Woningvoorraad 4.374 woningen Zoetermeer: 58.212 woningen plek 6 van 14 wijken Bron: CBS 2025
- Gemiddelde WOZ-waarde 377 duizend euro Zoetermeer: 375 duizend euro plek 6 van 14 wijken Bron: CBS 2025
- Huurwoningen 37 % Zoetermeer: 44 % plek 8 van 14 wijken Bron: CBS 2025
- Woningen met zonnestroom 40 % Zoetermeer: 31 % plek 5 van 13 wijken Bron: CBS 2025
- Geregistreerde misdrijven 271 misdrijven Zoetermeer: 5.611 misdrijven plek 8 van 14 wijken Bron: Politie 2025
- Afstand tot grote supermarkt 0,7 km Zoetermeer: 0,8 km plek 8 van 14 wijken Bron: CBS 2025
Bij de plekken tellen alleen wijken met minstens 200 inwoners mee.
Opvallend
Hoogste waarden
- Arbeidsverleden: gepensioneerd: 41,6 %, hoogste van de 13 wijken
- Personen met AOW-uitkering (percentage): 34 %, hoogste van de 14 wijken
- Personen met werkloosheidsuitkering (percentage): 1 %, gedeeld 2e hoogste van de 14 wijken
Laagste waarden
- Aandeel met havo, vwo, mbo2-4: 35,0 %, 2e laagste van de 13 wijken
- Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar niet voortdurend werkzaam: 6,3 %, 2e laagste van de 13 wijken
- Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar niet werkzaam: 3,0 %, 2e laagste van de 13 wijken
Cijfers voor de wijk
Bevolking (30 cijfers)
Sterfgevallen per 1.000 inwoners: hoogste van de 14 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aantal inwoners | 9.375 personen | 7 % van Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Geboorten per 1.000 inwoners | 5 per 1.000 inwoners | 44 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Inwoners van 15 jaar tot AOW-leeftijd | 5.330 personen | 6 % van Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Inwoners vanaf 15 jaar | 8.070 personen | 7 % van Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Inwoners vanaf de AOW-leeftijd | 2.740 personen | 11 % van Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Sterfgevallen per 1.000 inwoners | 15 per 1.000 inwoners | 67 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Ongehuwd | 3.895 personen | 6 % van Zoetermeer | |
| Gehuwd | 3.970 personen | 8 % van Zoetermeer | |
| Gescheiden | 930 personen | 8 % van Zoetermeer | |
| Verweduwd | 585 personen | 10 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Geboorten | 70 personen | 6 % van Zoetermeer | |
| Sterfgevallen | 140 personen | 13 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Herkomst Nederland | 6.960 personen | 9 % van Zoetermeer | |
| Herkomst Europa (buiten Nederland) | 670 personen | 7 % van Zoetermeer | |
| Herkomst buiten Europa | 1.745 personen | 4 % van Zoetermeer | |
| Geboren in Europa (buiten Nederland) | 350 personen | 7 % van Zoetermeer | |
| Geboren buiten Europa | 835 personen | 4 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| 0 tot 15 jaar | 1.320 personen | 6 % van Zoetermeer | |
| 15 tot 25 jaar | 925 personen | 6 % van Zoetermeer | |
| 25 tot 45 jaar | 1.885 personen | 6 % van Zoetermeer | |
| 45 tot 65 jaar | 2.250 personen | 7 % van Zoetermeer | |
| 65 tot 80 jaar | 2.330 personen | 10 % van Zoetermeer | |
| 80 jaar of ouder | 660 personen | 11 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Basisonderwijs | 720 personen | 6 % van Zoetermeer | |
| Voortgezet onderwijs | 530 personen | 7 % van Zoetermeer | |
| Mbo | 240 personen | 6 % van Zoetermeer | |
| Hbo | 190 personen | 7 % van Zoetermeer | |
| Wo | 70 personen | 5 % van Zoetermeer |
Bron: CBS 2025–2026
Huishoudens (5 cijfers)
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aantal huishoudens | 4.285 huishoudens | 7 % van Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Gemiddelde huishoudensgrootte | 2,1 personen | 4,5 % lager dan Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Eenpersoonshuishoudens | 1.495 huishoudens | 7 % van Zoetermeer | |
| Huishoudens zonder kinderen | 1.405 huishoudens | 9 % van Zoetermeer | |
| Huishoudens met kinderen | 1.385 huishoudens | 6 % van Zoetermeer |
Bron: CBS 2026
Wonen (16 cijfers)
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Eengezinswoningen | 72 % | 16 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Gemiddelde WOZ-waarde | 377 duizend euro | gelijk aan Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Huurwoningen | 37 % | 7,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Nieuwbouwwoningen | 0 woningen | < 1 % van Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Onbewoonde woningen | 4 % | 1,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Woningvoorraad | 4.374 woningen | 8 % van Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Meer dan tien jaar geleden | 100 % | 5,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Afgelopen tien jaar | 0 % | 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Koopwoningen | 63 % | 7,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Huur woningcorporatie | 22 % | 12 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Huur overige verhuurders | 15 % | 5,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Tussenwoningen | 53 % | 13 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Hoekwoningen | 17 % | 5,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Twee-onder-een-kapwoningen | 1 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Vrijstaande woningen | 2 % | gelijk aan Zoetermeer | |
| Meergezinswoningen | 28 % | 16 procentpunt lager dan Zoetermeer |
Bron: CBS 2025
Energie (46 cijfers)
Elektriciteitslevering twee-onder-een-kapwoningen: laagste van de 11 wijkenElektriciteitslevering vrijstaande woningen: laagste van de 12 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| CO2-uitstoot door aardgas per inwoner Buurt De Leyens, indeling 2024 | 762 kg per inwoner | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Elektriciteitsteruglevering per woning | 870 kWh | 18 % hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Vermogen zonnepanelen bij woningen Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 6.567 kWp | 14 % van Zoetermeer | plek 3 van 9 wijken |
| Vermogen zonnepanelen bij woningen Buurt De Leyens, indeling 2024 | 4.263 kWp | 9 % van Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Woningen met zonnestroom | 40 % | 9,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 13 wijken |
| Zonnestroominstallaties bij woningen Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 2.158 installaties | 16 % van Zoetermeer | plek 3 van 9 wijken |
| Zonnestroominstallaties bij woningen Buurt De Leyens, indeling 2024 | 1.382 installaties | 10 % van Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
Aardgasverbruik
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aardgasverbruik Appartementen | 720 m3 | 29 % hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Aardgasverbruik Hoekwoningen | 910 m3 | 11 % hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 12 wijken |
| Aardgasverbruik Huurwoningen | 810 m3 | 33 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Aardgasverbruik Koopwoningen | 790 m3 | 13 % hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Aardgasverbruik Per woning | 800 m3 | 21 % hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Aardgasverbruik Tussenwoningen | 790 m3 | 18 % hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 12 wijken |
| Aardgasverbruik Twee-onder-een-kapwoningen | 1.090 m3 | 21 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 11 wijken |
| Aardgasverbruik Vrijstaande woningen | 1.250 m3 | 7,8 % hoger dan Zoetermeer | plek 7 van 12 wijken |
Elektriciteitslevering
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Elektriciteitslevering Appartementen | 1.710 kWh | 15 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Elektriciteitslevering Hoekwoningen | 2.720 kWh | 8,4 % lager dan Zoetermeer | plek 10 van 12 wijken |
| Elektriciteitslevering Huurwoningen | 1.970 kWh | 7,9 % lager dan Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Elektriciteitslevering Koopwoningen | 2.620 kWh | 7,4 % lager dan Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Elektriciteitslevering Per woning | 2.380 kWh | 5,9 % lager dan Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Elektriciteitslevering Tussenwoningen | 2.580 kWh | 5,8 % lager dan Zoetermeer | plek 10 van 12 wijken |
| Elektriciteitslevering Twee-onder-een-kapwoningen | 2.800 kWh | 29 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 11 wijken |
| Elektriciteitslevering Vrijstaande woningen | 3.560 kWh | 24 % lager dan Zoetermeer | plek 12 van 12 wijken |
Hoofdverwarming
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Woningen met hoofdverwarming: Blokverwarming Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 8 % | 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 3 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Blokverwarming Buurt De Leyens, indeling 2024 | 11 % | 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Een individuele cv-ketel Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 91 % | 16 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Een individuele cv-ketel Buurt De Leyens, indeling 2024 | 88 % | 13 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Een onbekend type installatie Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 0 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 5 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Een onbekend type installatie Buurt De Leyens, indeling 2024 | 0 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met hoog gasverbruik Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 0 % | 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 6 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met hoog gasverbruik Buurt De Leyens, indeling 2024 | 0 % | 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met laag gasverbruik Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met laag gasverbruik Buurt De Leyens, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming zonder gasverbruik Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 0 % | 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 7 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming zonder gasverbruik Buurt De Leyens, indeling 2024 | 0 % | 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 10 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Geen gasverbruik (exclusief onbekend) Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 0 % | 8,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 7 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Geen gasverbruik (exclusief onbekend) Buurt De Leyens, indeling 2024 | 0 % | 8,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 10 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met hoog gasverbruik Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 0 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met hoog gasverbruik Buurt De Leyens, indeling 2024 | 0 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met laag gasverbruik Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met laag gasverbruik Buurt De Leyens, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming zonder gasverbruik Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 0 % | 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 3 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming zonder gasverbruik Buurt De Leyens, indeling 2024 | 0 % | 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Aardgasvrij | 1 % | 11 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Aardgas | 96 % | 14 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Elektrisch verwarmd | 4 % | 9,0 procentpunt lager dan Zoetermeer |
Bron: CBS 2022–2025, RVO 2022
Inkomen en werk (73 cijfers)
Arbeidsverleden: gepensioneerd: hoogste van de 13 wijkenPersonen met AOW-uitkering (percentage): hoogste van de 14 wijkenAandeel met hbo, wo: 3e hoogste van de 13 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Bedrijfsvestigingen | 920 vestigingen | 6 % van Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 40,8 duizend euro | 4,7 % lager dan Zoetermeer | plek 5 van 7 wijken |
| Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger Buurt De Leyens, indeling 2024 | 45,2 duizend euro | 5,6 % hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 16 buurten |
| Gemiddeld inkomen per inwoner Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 32,9 duizend euro | 5,2 % lager dan Zoetermeer | plek 6 van 7 wijken |
| Gemiddeld inkomen per inwoner Buurt De Leyens, indeling 2024 | 37,7 duizend euro | 8,6 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 16 buurten |
| Gestandaardiseerd inkomen van huishoudens Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 39,3 duizend euro | 3,4 % lager dan Zoetermeer | plek 4 van 7 wijken |
| Gestandaardiseerd inkomen van huishoudens Buurt De Leyens, indeling 2024 | 43,4 duizend euro | 6,6 % hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 14 buurten |
| Huishoudens met hoogste 20% inkomen Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 17,5 % | 3,2 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 7 van 9 wijken |
| Huishoudens met hoogste 20% inkomen Buurt De Leyens, indeling 2024 | 23,2 % | 2,5 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
| Huishoudens met laagste 40% inkomen Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 36,2 % | 1,5 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 9 wijken |
| Huishoudens met laagste 40% inkomen Buurt De Leyens, indeling 2024 | 28,9 % | 5,8 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Inkomensontvangers Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 15.900 personen | 15 % van Zoetermeer | plek 4 van 9 wijken |
| Inkomensontvangers Buurt De Leyens, indeling 2024 | 7.700 personen | 7 % van Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Mediaan vermogen van huishoudens Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 97,6 duizend euro | 22 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 9 wijken |
| Mediaan vermogen van huishoudens Buurt De Leyens, indeling 2024 | 218,9 duizend euro | 75 % hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Particuliere huishoudens (sociaal-economische status) | 4.300 huishoudens | 7 % van Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Personen in armoede Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 3,3 % | 0,5 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
| Personen in armoede Buurt De Leyens, indeling 2024 | 1,8 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
| Personen tot 25% boven de armoedegrens Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 8,3 % | 1,4 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 9 wijken |
| Personen tot 25% boven de armoedegrens Buurt De Leyens, indeling 2024 | 3,5 % | 3,4 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 15 van 17 buurten |
| Werkzame beroepsbevolking Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 9.410 personen | 14 % van Zoetermeer | plek 4 van 9 wijken |
| Werkzame beroepsbevolking Buurt De Leyens, indeling 2024 | 4.490 personen | 7 % van Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
Financiële welvaart
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Financiële welvaart: 1e tot en met 40e percentielgroep | 27,7 % | 10 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 10 van 13 wijken |
| Financiële welvaart: 41e tot en met 80e percentielgroep | 48,6 % | 4,5 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 13 wijken |
| Financiële welvaart: 81e tot en met 100e percentielgroep | 23,6 % | 5,5 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 13 wijken |
| Financiële welvaart: Gemiddelde percentielgroep | 57,8 | 13 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 13 wijken |
Gestandaardiseerd inkomen
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Gestandaardiseerd inkomen: 1e tot en met 40e percentielgroep | 27,2 % | 8,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 10 van 13 wijken |
| Gestandaardiseerd inkomen: 41e tot en met 80e percentielgroep | 48,7 % | 4,2 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 13 wijken |
| Gestandaardiseerd inkomen: 81e tot en met 100e percentielgroep | 24,2 % | 3,9 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 13 wijken |
| Gestandaardiseerd inkomen: Gemiddelde percentielgroep | 58,1 | 9,2 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 13 wijken |
Vermogen
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Vermogen: 1e tot en met 40e percentielgroep | 30,6 % | 10 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 11 van 13 wijken |
| Vermogen: 41e tot en met 80e percentielgroep | 47,5 % | 3,6 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 13 wijken |
| Vermogen: 81e tot en met 100e percentielgroep | 21,9 % | 6,8 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 13 wijken |
| Vermogen: Gemiddelde percentielgroep | 55,9 | 15 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 13 wijken |
Arbeidsverleden
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar niet voortdurend werkzaam | 6,3 % | 4,1 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 12 van 13 wijken |
| Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar niet werkzaam | 3,0 % | 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 12 van 13 wijken |
| Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar voortdurend werkzaam | 49,1 % | 5,2 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 13 wijken |
| Arbeidsverleden: Gepensioneerd | 41,6 % | 12 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 13 wijken |
Netto arbeidsparticipatie
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Netto arbeidsparticipatie Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 66 % | 4,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 9 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie Buurt De Leyens, indeling 2024 | 68 % | 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie 15 tot 25 jaar Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 69 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 5 van 7 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie 15 tot 25 jaar Buurt De Leyens, indeling 2024 | 72 % | 2,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 16 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie 25 tot 45 jaar Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 82 % | 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 7 van 8 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie 25 tot 45 jaar Buurt De Leyens, indeling 2024 | 89 % | 4,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie 45 tot 75 jaar Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 55 % | 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 9 van 9 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie 45 tot 75 jaar Buurt De Leyens, indeling 2024 | 56 % | 4,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie Mannen Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 71 % | 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 9 van 9 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie Mannen Buurt De Leyens, indeling 2024 | 72 % | 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie Vrouwen Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 61 % | 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 9 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie Vrouwen Buurt De Leyens, indeling 2024 | 64 % | 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
Opleidingsniveau
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aandeel met Basisonderwijs, vmbo, mbo1 | 16,8 % | 2,6 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 9 van 13 wijken |
| Aandeel met Havo, vwo, mbo2-4 | 35,0 % | 4,6 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 12 van 13 wijken |
| Aandeel met Hbo, wo | 48,2 % | 7,2 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 13 wijken |
Personen
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Personen met AOW-uitkering (percentage) | 34 % | 11 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Personen met Arbeidsongeschiktheidsuitkering (percentage) | 4 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Personen met Bijstandsuitkering (percentage) | 1 % | 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Personen met Hoogste 20% inkomen Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 20,1 % | 1,8 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 6 van 9 wijken |
| Personen met Hoogste 20% inkomen Buurt De Leyens, indeling 2024 | 25,2 % | 3,3 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
| Personen met Laagste 40% inkomen Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 38,5 % | 2,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
| Personen met Laagste 40% inkomen Buurt De Leyens, indeling 2024 | 33,0 % | 3,5 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Personen met Werkloosheidsuitkering (percentage) | 1 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Landbouw, bosbouw, visserij | 5 vestigingen | 5 % van Zoetermeer | |
| Nijverheid en energie | 110 vestigingen | 5 % van Zoetermeer | |
| Handel en horeca | 115 vestigingen | 5 % van Zoetermeer | |
| Vervoer, informatie, communicatie | 65 vestigingen | 4 % van Zoetermeer | |
| Financiële diensten, onroerend goed | 30 vestigingen | 6 % van Zoetermeer | |
| Zakelijke dienstverlening | 265 vestigingen | 7 % van Zoetermeer | |
| Overheid, onderwijs, zorg | 240 vestigingen | 7 % van Zoetermeer | |
| Cultuur, recreatie, overig | 90 vestigingen | 6 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Bijstand | 80 personen | 3 % van Zoetermeer | |
| Arbeidsongeschiktheid | 280 personen | 5 % van Zoetermeer | |
| Werkloosheid | 80 personen | 6 % van Zoetermeer | |
| AOW | 2.730 personen | 11 % van Zoetermeer |
Bron: CBS 2024–2026
Zorg en welzijn (25 cijfers)
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Cliënten met voorzieningen in het sociaal domein | 1.030 personen | 6 % van Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Cliënten sociaal domein per 1.000 inwoners | 110 per 1.000 inwoners | 13 % lager dan Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Huishoudens met voorzieningen in het sociaal domein | 905 huishoudens | 7 % van Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Huishoudens sociaal domein per 1.000 huishoudens | 204 per 1.000 huishoudens | 11 % lager dan Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Percentage jongeren met jeugdzorg in natura Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 13,6 % | 0,4 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
| Percentage jongeren met jeugdzorg in natura Buurt De Leyens, indeling 2024 | 12,9 % | 1,1 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
| Wmo-cliënten Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 1.445 personen | 18 % van Zoetermeer | plek 2 van 8 wijken |
| Wmo-cliënten Buurt De Leyens, indeling 2024 | 630 personen | 8 % van Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Wmo-cliënten per 1.000 inwoners Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 72 per 1.000 inwoners | 14 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 8 wijken |
| Wmo-cliënten per 1.000 inwoners Buurt De Leyens, indeling 2024 | 67 per 1.000 inwoners | 6,3 % hoger dan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
Wmo-cliënten
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Wmo-cliënten met Hulp bij het huishouden per 1.000 inwoners | 36 per 1.000 inwoners | 9,1 % hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 11 wijken |
| Wmo-cliënten met Hulpmiddelen en diensten per 1.000 inwoners | 47 per 1.000 inwoners | 12 % hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 11 wijken |
| Wmo-cliënten met Ondersteuning thuis per 1.000 inwoners | 2 per 1.000 inwoners | 33 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 10 wijken |
| Wmo-cliënten met Overige maatwerkvoorzieningen per 1.000 inwoners | 8 per 1.000 inwoners | 20 % lager dan Zoetermeer | plek 9 van 12 wijken |
| Wmo-cliënten met Uitsluitend een persoonsgebonden budget (pgb) | 10 personen | 10 % van Zoetermeer | plek 3 van 6 wijken |
| Wmo-cliënten met Uitsluitend een persoonsgebonden budget (pgb) per 1.000 inwoners | 1 per 1.000 inwoners | gelijk aan Zoetermeer | plek 1 van 6 wijken |
| Wmo-cliënten met Uitsluitend zorg in natura | 595 personen | 7 % van Zoetermeer | plek 6 van 13 wijken |
| Wmo-cliënten met Uitsluitend zorg in natura per 1.000 inwoners | 64 per 1.000 inwoners | 3,2 % hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 13 wijken |
| Wmo-cliënten met Zowel een pgb als zorg in natura | 30 personen | 10 % van Zoetermeer | plek 5 van 11 wijken |
| Wmo-cliënten met Zowel een pgb als zorg in natura per 1.000 inwoners | 3 per 1.000 inwoners | 50 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 11 wijken |
Jongeren
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Jongeren met Jeugdbescherming | 15 jongeren | 6 % van Zoetermeer | plek 5 van 8 wijken |
| Jongeren met Jeugdhulp met verblijf | 15 jongeren | 4 % van Zoetermeer | plek 6 van 11 wijken |
| Jongeren met Jeugdhulp zonder verblijf | 295 jongeren | 7 % van Zoetermeer | plek 6 van 11 wijken |
| Jongeren met Jeugdzorg in natura Wijk Buytenwegh de Leyens, indeling 2024 | 715 jongeren | 15 % van Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
| Jongeren met Jeugdzorg in natura Buurt De Leyens, indeling 2024 | 275 jongeren | 6 % van Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
Bron: CBS 2024–2025
Voorzieningen (38 cijfers)
Afstand tot huisartsenpost: laagste van de 14 wijkenAfstand tot ziekenhuis (exclusief buitenpolikliniek): laagste van de 14 wijkenAfstand tot winkel voor overige dagelijkse levensmiddelen: 3e hoogste van de 14 wijken
Afstand tot
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Afstand tot Apotheek | 1,0 km | 11 % hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Afstand tot Basisschool | 0,6 km | gelijk aan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Afstand tot Belangrijk overstapstation | 13,4 km | 6,3 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Afstand tot Bibliotheek | 2,0 km | 11 % hoger dan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Afstand tot Binnenzwembad | 3,7 km | 19 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Afstand tot Bioscoop | 1,9 km | 34 % lager dan Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Afstand tot Brandweerkazerne | 2,0 km | 13 % lager dan Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Afstand tot Buitenschoolse opvang | 0,5 km | gelijk aan Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Afstand tot Cafe e.d. | 1,9 km | 5,6 % hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Afstand tot Cafetaria e.d. | 0,7 km | 13 % lager dan Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Afstand tot Grote supermarkt | 0,7 km | 13 % lager dan Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Afstand tot Havo/vwo-school | 1,0 km | 55 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Afstand tot Hotel e.d. | 3,9 km | 26 % hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Afstand tot Huisartsenpost | 1,1 km | 68 % lager dan Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
| Afstand tot Huisartsenpraktijk | 0,9 km | gelijk aan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Afstand tot Kinderdagverblijf | 0,4 km | 20 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Afstand tot Museum | 12,0 km | 5,3 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Afstand tot Oprit hoofdverkeersweg | 1,9 km | 14 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Afstand tot Podiumkunsten (theater of concertzaal) | 1,8 km | 33 % lager dan Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Afstand tot Restaurant | 0,8 km | 14 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Afstand tot School voor voortgezet onderwijs | 1,0 km | 47 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Afstand tot Treinstation | 4,2 km | 24 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Afstand tot Vmbo-school | 2,6 km | 30 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Afstand tot Warenhuis | 2,1 km | 17 % hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Afstand tot Winkel voor overige dagelijkse levensmiddelen | 0,9 km | 29 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Afstand tot Ziekenhuis (exclusief buitenpolikliniek) | 1,1 km | 68 % lager dan Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
| Afstand tot Ziekenhuis (inclusief buitenpolikliniek) | 1,0 km | 64 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
In de buurt
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Basisscholen binnen 1 km | 1,5 | 25 % lager dan Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Bioscopen binnen 5 km | 1,0 | gelijk aan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Cafes e.d. binnen 1 km | 0,1 | 80 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Grote supermarkten binnen 1 km | 1,8 | 29 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Huisartsenpraktijken binnen 1 km | 0,5 | 58 % lager dan Zoetermeer | plek 12 van 14 wijken |
| Kinderdagverblijven binnen 1 km | 3,2 | 14 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Locaties voor buitenschoolse opvang binnen 1 km | 2,3 | 21 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Musea binnen 5 km | 0,0 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Restaurants binnen 1 km | 3,4 | 28 % lager dan Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Winkels voor overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km | 2,4 | 44 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Ziekenhuizen binnen 5 km | 2,0 | 11 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
Bron: CBS 2025
Veiligheid (26 cijfers)
Winkeldiefstal: 3e hoogste van de 14 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Bedreiging | 12 misdrijven | 6 % van Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Burengerucht en relatieproblemen | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Diefstal en inbraak bij bedrijven | 2 misdrijven | 4 % van Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Diefstal uit of vanaf voertuigen | 4 misdrijven | 2 % van Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Diefstal van brom-, snor- en fietsen | 19 misdrijven | 4 % van Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Diefstal van motorvoertuigen | 2 misdrijven | 2 % van Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Drugs- en drankoverlast | 0 misdrijven | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Drugshandel | 4 misdrijven | 3 % van Zoetermeer | plek 12 van 14 wijken |
| Geregistreerde misdrijven | 271 misdrijven | 5 % van Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Geregistreerde overlast | 175 meldingen | 7 % van Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Inbraken in box, garage en schuur | 1 misdrijven | 3 % van Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Mishandeling | 15 misdrijven | 5 % van Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Openbare dronkenschap | 0 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Openlijk geweld tegen personen | 3 misdrijven | 11 % van Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Overvallen | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Straatroof | 1 misdrijven | 4 % van Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Vernieling en zaakbeschadiging | 29 misdrijven | 6 % van Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Winkeldiefstal | 26 misdrijven | 8 % van Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Woninginbraken | 7 misdrijven | 5 % van Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
Overlast
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Overlast door Alcohol of drugs | 18 meldingen | 6 % van Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Overlast door Jeugd | 45 meldingen | 7 % van Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Overlast door Verward persoon | 73 meldingen | 9 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Overlast door Zwervers | 9 meldingen | 9 % van Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
Geluidshinder
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Geluidshinder Door evenementen | 0 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Geluidshinder Door horeca | 0 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Geluidshinder Overig | 30 meldingen | 5 % van Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
Bron: Politie 2025
Gezondheid en leefomgeving (53 cijfers)
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Bevolkingsdichtheid | 5.610 per km2 | 45 % hoger dan Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Beweegvriendelijke omgeving Buurt De Leyens, indeling 2024 | 72 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Bomen Buurt De Leyens, indeling 2024 | 19,6 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
| Broze ouderen Buurt De Leyens, indeling 2024 | 22,7 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 15 van 17 buurten |
| Eenzaam (18 tot 65 jaar) Buurt De Leyens, indeling 2024 | 44,6 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Eenzaam (65 jaar en ouder) Buurt De Leyens, indeling 2024 | 45,1 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Ernstig overgewicht Buurt De Leyens, indeling 2024 | 16,6 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
| Ervaren gezondheid goed Buurt De Leyens, indeling 2024 | 73,4 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
| Fijn stof (PM10) in de lucht Buurt De Leyens, indeling 2024 | 15,4 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 10 van 17 buurten |
| Fijn stof (PM2,5) in de lucht Buurt De Leyens, indeling 2024 | 8,6 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
| Gevoelstemperatuur bij hitte Buurt De Leyens, indeling 2024 | 44 °C | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Grijs oppervlak Buurt De Leyens, indeling 2024 | 52,1 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
| Groen Buurt De Leyens, indeling 2024 | 37,7 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
| Hoog risico op angststoornis of depressie (18 tot 65 jaar) Buurt De Leyens, indeling 2024 | 9,7 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Hoog risico op angststoornis of depressie (65 jaar en ouder) Buurt De Leyens, indeling 2024 | 4,1 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Kan zich binnen goed verkoelen Buurt De Leyens, indeling 2024 | 59,5 % | 5,1 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Kan zich buiten goed verkoelen Buurt De Leyens, indeling 2024 | 57,9 % | 4,9 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Laag groen Buurt De Leyens, indeling 2024 | 18,0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
| Mate van stedelijkheid | 2 | 100 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Motorfietsen van particulieren | 307 motorfietsen | 7 % van Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Omgevingsadressendichtheid | 2.430 per km2 | 6,3 % lager dan Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Oppervlakte totaal | 185 ha | 5 % van Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Overgewicht Buurt De Leyens, indeling 2024 | 54,2 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Rokers Buurt De Leyens, indeling 2024 | 14,9 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
| Schaduw op fiets- en wandelpaden Buurt De Leyens, indeling 2024 | 45,2 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Speeltuinen Buurt De Leyens, indeling 2024 | 23 speeltuinen | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Sportfaciliteiten Buurt De Leyens, indeling 2024 | 8 sportfaciliteiten | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
| Stedelijk hitte-eiland effect Buurt De Leyens, indeling 2024 | 1,0 °C | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Sterk eenzaam (18 tot 65 jaar) Buurt De Leyens, indeling 2024 | 12,3 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
| Sterk eenzaam (65 jaar en ouder) Buurt De Leyens, indeling 2024 | 9,4 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Stikstofdioxide (NO2) in de lucht Buurt De Leyens, indeling 2024 | 14,6 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 13 van 17 buurten |
| Veel stress (18 tot 65 jaar) Buurt De Leyens, indeling 2024 | 24,7 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Veel stress (65 jaar en ouder) Buurt De Leyens, indeling 2024 | 7,9 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
| Voldoet aan de beweegrichtlijn Buurt De Leyens, indeling 2024 | 45,9 % | 2,8 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
Ernstige geluidhinder
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Ernstige geluidhinder door Buren Buurt De Leyens, indeling 2024 | 5,0 % | 0,9 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Treinverkeer Buurt De Leyens, indeling 2024 | 0,5 % | 0,5 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 15 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Vliegverkeer Buurt De Leyens, indeling 2024 | 1,5 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Wegverkeer Buurt De Leyens, indeling 2024 | 4,7 % | 1,2 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Windturbines Buurt De Leyens, indeling 2024 | 0,4 % | 0,1 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 15 van 17 buurten |
Slaapverstoring
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Slaapverstoring door Buren Buurt De Leyens, indeling 2024 | 2,7 % | 1,1 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
| Slaapverstoring door Treinverkeer Buurt De Leyens, indeling 2024 | 0,2 % | 0,3 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
| Slaapverstoring door Vliegverkeer Buurt De Leyens, indeling 2024 | 0,7 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Slaapverstoring door Wegverkeer Buurt De Leyens, indeling 2024 | 2,2 % | 0,8 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 15 van 17 buurten |
Personenauto's
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Personenauto's Op benzine | 3.277 auto's | 8 % van Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Personenauto's Op overige brandstof | 1.042 auto's | 8 % van Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Personenauto's Per huishouden | 1,0 auto's | gelijk aan Zoetermeer | plek 5 van 13 wijken |
| Personenauto's Per km2 | 2.583 per km2 | 54 % hoger dan Zoetermeer | plek 9 van 13 wijken |
| Personenauto's Van particulieren | 4.319 auto's | 8 % van Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
Tevredenheid
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Tevreden met De woning Buurt De Leyens, indeling 2024 | 90,7 % | 2,5 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
| Tevreden met De woonomgeving Buurt De Leyens, indeling 2024 | 89,4 % | 3,6 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 7 van 17 buurten |
| Tevreden met Het groen in de buurt Buurt De Leyens, indeling 2024 | 89,8 % | 2,9 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
Bron: CBS 2026, Gezond Zuid-Holland (Provincie Zuid-Holland) 2022–2025, Klimaateffectatlas 2025, RIVM 2020–2024
Buurten
Bronnen
- CBS
14 datasets
- Arbeidsdeelname; wijken en buurten (86258NED), 2024
- Energieverbruik particuliere woningen; woningtype, wijken en buurten (86333NED), 2025
- Gebruik voorzieningen sociaal domein; aantal voorzieningen, wijken (86156NED), 2025
- Jongeren met jeugdzorg en jeugdzorgtrajecten in natura; wijken (86204NED), 2025
- Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED)
- Kerncijfers wijken en buurten 2025 (86165NED)
- Kerncijfers wijken en buurten 2026 (86358NED)
- Nabijheid voorzieningen; afstand locatie, wijk- en buurtcijfers 2025 (86270NED)
- Personen met een uitkering; soort uitkering, wijken en buurten 2026 (86328NED)
- Sociaal-economische status; scores per wijk en buurt (86296NED), 2024
- Wmo-cliënten; financieringsvorm, wijken (86157NED), 2025
- Wmo-cliënten; type maatwerkvoorziening, wijken (86158NED), 2025
- Woningen; hoofdverwarmingsinstallaties, wijken en buurten (85677NED), 2022
- Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten (86044NED), 2022
- Gezond Zuid-Holland (Provincie Zuid-Holland)
11 datasets
- GEZONDZH_BEWEEGVRIENDELIJKE_OMGEVING, 2024
- GEZONDZH_GEVOELSTEMPERATUUR_BUURT, 2024
- GEZONDZH_GOED_ERVAREN_GEZONDHEID, 2024
- GEZONDZH_OUDEREN_MENTALE_GESTELDHEID, 2024
- GEZONDZH_OVERGEWICHT_BUURT, 2024
- GEZONDZH_SCHADUW_FIETSWANDELPADEN, 2024
- GEZONDZH_SOCIALE_KWETSBAARHEID_HITTE, 2023
- GEZONDZH_SPEELTUINEN_BUURT, 2025
- GEZONDZH_SPORTFACILITEITEN_BUURT, 2023
- GEZONDZH_STRESS_ROKERS, 2022
- GEZONDZH_VOLWASSENEN_MENTALE_GESTELDHEID, 2024
- Klimaateffectatlas : bomen per buurt, 2025
- Politie
- RIVM
- RVO : Warmteatlas, Buurt energie-informatie, 2022