Wijk Stadscentrum
Cijfers voor deze wijk, met links naar de 6 buurten van de wijk. Bij elk cijfer staat wat de bron voor heel Zoetermeer publiceert, als de bron dat cijfer kent.
- Aantal inwoners 4.980 personen Zoetermeer: 130.836 personen plek 11 van 14 wijken Bron: CBS 2026
- Woningvoorraad 3.049 woningen Zoetermeer: 58.212 woningen plek 9 van 14 wijken Bron: CBS 2025
- Gemiddelde WOZ-waarde 292 duizend euro Zoetermeer: 375 duizend euro plek 13 van 14 wijken Bron: CBS 2025
- Huurwoningen 81 % Zoetermeer: 44 % plek 2 van 14 wijken Bron: CBS 2025
- Woningen met zonnestroom 10 % Zoetermeer: 31 % plek 11 van 13 wijken Bron: CBS 2025
- Geregistreerde misdrijven 750 misdrijven Zoetermeer: 5.611 misdrijven plek 1 van 14 wijken Bron: Politie 2025
- Afstand tot grote supermarkt 0,5 km Zoetermeer: 0,8 km plek 13 van 14 wijken Bron: CBS 2025
Bij de plekken tellen alleen wijken met minstens 200 inwoners mee.
Opvallend
Hoogste waarden
- Huurwoningen: 81 %, 2e hoogste van de 14 wijken
- Personen met AOW-uitkering (percentage): 27 %, gedeeld 2e hoogste van de 14 wijken
- Personen met werkloosheidsuitkering (percentage): 1 %, gedeeld 2e hoogste van de 14 wijken
Laagste waarden
- Eengezinswoningen: 10 %, 2e laagste van de 14 wijken
- Financiële welvaart: 81e tot en met 100e percentielgroep: 5,9 %, 2e laagste van de 13 wijken
- Vermogen: 81e tot en met 100e percentielgroep: 4,0 %, 2e laagste van de 13 wijken
Cijfers voor de wijk
Bevolking (30 cijfers)
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aantal inwoners | 4.980 personen | 4 % van Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Geboorten per 1.000 inwoners | 10 per 1.000 inwoners | 11 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Inwoners van 15 jaar tot AOW-leeftijd | 3.270 personen | 4 % van Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Inwoners vanaf 15 jaar | 4.510 personen | 4 % van Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Inwoners vanaf de AOW-leeftijd | 1.240 personen | 5 % van Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Sterfgevallen per 1.000 inwoners | 10 per 1.000 inwoners | 11 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Ongehuwd | 2.645 personen | 4 % van Zoetermeer | |
| Gehuwd | 1.285 personen | 3 % van Zoetermeer | |
| Gescheiden | 710 personen | 6 % van Zoetermeer | |
| Verweduwd | 335 personen | 6 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Geboorten | 55 personen | 5 % van Zoetermeer | |
| Sterfgevallen | 65 personen | 6 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Herkomst Nederland | 2.720 personen | 3 % van Zoetermeer | |
| Herkomst Europa (buiten Nederland) | 355 personen | 4 % van Zoetermeer | |
| Herkomst buiten Europa | 1.900 personen | 5 % van Zoetermeer | |
| Geboren in Europa (buiten Nederland) | 210 personen | 4 % van Zoetermeer | |
| Geboren buiten Europa | 1.060 personen | 5 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| 0 tot 15 jaar | 500 personen | 2 % van Zoetermeer | |
| 15 tot 25 jaar | 395 personen | 3 % van Zoetermeer | |
| 25 tot 45 jaar | 1.755 personen | 5 % van Zoetermeer | |
| 45 tot 65 jaar | 970 personen | 3 % van Zoetermeer | |
| 65 tot 80 jaar | 1.000 personen | 4 % van Zoetermeer | |
| 80 jaar of ouder | 365 personen | 6 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Basisonderwijs | 240 personen | 2 % van Zoetermeer | |
| Voortgezet onderwijs | 140 personen | 2 % van Zoetermeer | |
| Mbo | 90 personen | 2 % van Zoetermeer | |
| Hbo | 110 personen | 4 % van Zoetermeer | |
| Wo | 50 personen | 4 % van Zoetermeer |
Bron: CBS 2025–2026
Huishoudens (5 cijfers)
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aantal huishoudens | 3.125 huishoudens | 5 % van Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Gemiddelde huishoudensgrootte | 1,6 personen | 27 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Eenpersoonshuishoudens | 1.910 huishoudens | 9 % van Zoetermeer | |
| Huishoudens zonder kinderen | 705 huishoudens | 4 % van Zoetermeer | |
| Huishoudens met kinderen | 505 huishoudens | 2 % van Zoetermeer |
Bron: CBS 2026
Wonen (16 cijfers)
Huurwoningen: 2e hoogste van de 14 wijkenNieuwbouwwoningen: 2e hoogste van de 14 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Eengezinswoningen | 10 % | 46 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Gemiddelde WOZ-waarde | 292 duizend euro | 22 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Huurwoningen | 81 % | 37 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Nieuwbouwwoningen | 85 woningen | 29 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Onbewoonde woningen | 5 % | 2,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Woningvoorraad | 3.049 woningen | 5 % van Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Meer dan tien jaar geleden | 93 % | 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Afgelopen tien jaar | 7 % | 2,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Koopwoningen | 19 % | 37 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Huur woningcorporatie | 34 % | gelijk aan Zoetermeer | |
| Huur overige verhuurders | 47 % | 37 procentpunt hoger dan Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Tussenwoningen | 8 % | 32 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Hoekwoningen | 2 % | 10 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Twee-onder-een-kapwoningen | 0 % | 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Vrijstaande woningen | 0 % | 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Meergezinswoningen | 90 % | 46 procentpunt hoger dan Zoetermeer |
Bron: CBS 2025
Energie (30 cijfers)
Elektriciteitslevering hoekwoningen: laagste van de 12 wijkenElektriciteitslevering tussenwoningen: laagste van de 12 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| CO2-uitstoot door aardgas per inwoner Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 612 kg per inwoner | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Elektriciteitsteruglevering per woning | 110 kWh | 85 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Vermogen zonnepanelen bij woningen Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 531 kWp | 1 % van Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
| Woningen met zonnestroom | 10 % | 21 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 11 van 13 wijken |
| Zonnestroominstallaties bij woningen Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 162 installaties | 1 % van Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
Aardgasverbruik
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aardgasverbruik Appartementen | 460 m3 | 18 % lager dan Zoetermeer | plek 12 van 14 wijken |
| Aardgasverbruik Hoekwoningen | 830 m3 | gelijk aan Zoetermeer | plek 9 van 12 wijken |
| Aardgasverbruik Huurwoningen | 480 m3 | 21 % lager dan Zoetermeer | plek 12 van 14 wijken |
| Aardgasverbruik Koopwoningen | 500 m3 | 29 % lager dan Zoetermeer | plek 12 van 14 wijken |
| Aardgasverbruik Per woning | 480 m3 | 27 % lager dan Zoetermeer | plek 12 van 14 wijken |
| Aardgasverbruik Tussenwoningen | 660 m3 | gelijk aan Zoetermeer | plek 10 van 12 wijken |
Elektriciteitslevering
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Elektriciteitslevering Appartementen | 1.880 kWh | 6,9 % lager dan Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Elektriciteitslevering Hoekwoningen | 2.610 kWh | 12 % lager dan Zoetermeer | plek 12 van 12 wijken |
| Elektriciteitslevering Huurwoningen | 1.890 kWh | 12 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Elektriciteitslevering Koopwoningen | 2.210 kWh | 22 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Elektriciteitslevering Per woning | 1.950 kWh | 23 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Elektriciteitslevering Tussenwoningen | 2.450 kWh | 11 % lager dan Zoetermeer | plek 12 van 12 wijken |
Hoofdverwarming
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Woningen met hoofdverwarming: Blokverwarming Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 5 % | 8,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Een individuele cv-ketel Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 68 % | 7,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Een onbekend type installatie Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 3 % | 2,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met hoog gasverbruik Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 13 % | 10 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met laag gasverbruik Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming zonder gasverbruik Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 7 % | 4,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Geen gasverbruik (exclusief onbekend) Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 11 % | 3,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met hoog gasverbruik Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 0 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met laag gasverbruik Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming zonder gasverbruik Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 4 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Aardgasvrij | 11 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Aardgas | 68 % | 14 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Elektrisch verwarmd | 27 % | 14 procentpunt hoger dan Zoetermeer |
Bron: CBS 2022–2025, RVO 2022
Inkomen en werk (55 cijfers)
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar niet voortdurend werkzaam: 3e hoogste van de 13 wijkenArbeidsverleden: gepensioneerd: 3e hoogste van de 13 wijkenFinanciële welvaart: 1e tot en met 40e percentielgroep: 3e hoogste van de 13 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Bedrijfsvestigingen | 690 vestigingen | 5 % van Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 41,3 duizend euro | 3,5 % lager dan Zoetermeer | plek 9 van 16 buurten |
| Gemiddeld inkomen per inwoner Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 36,7 duizend euro | 5,8 % hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 16 buurten |
| Gestandaardiseerd inkomen van huishoudens Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 35,7 duizend euro | 12 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 14 buurten |
| Huishoudens met hoogste 20% inkomen Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 7,3 % | 13 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 17 van 17 buurten |
| Huishoudens met laagste 40% inkomen Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 56,0 % | 21 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Inkomensontvangers Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 4.000 personen | 4 % van Zoetermeer | plek 15 van 17 buurten |
| Mediaan vermogen van huishoudens Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 14,7 duizend euro | 88 % lager dan Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
| Particuliere huishoudens (sociaal-economische status) | 2.900 huishoudens | 5 % van Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Personen in armoede Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 3,6 % | 0,8 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Personen tot 25% boven de armoedegrens Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 8,7 % | 1,8 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 17 buurten |
| Werkzame beroepsbevolking Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 2.420 personen | 4 % van Zoetermeer | plek 15 van 17 buurten |
Financiële welvaart
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Financiële welvaart: 1e tot en met 40e percentielgroep | 56,2 % | 18 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 13 wijken |
| Financiële welvaart: 41e tot en met 80e percentielgroep | 37,8 % | 6,3 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 10 van 13 wijken |
| Financiële welvaart: 81e tot en met 100e percentielgroep | 5,9 % | 12 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 12 van 13 wijken |
| Financiële welvaart: Gemiddelde percentielgroep | 40,3 | 21 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 13 wijken |
Gestandaardiseerd inkomen
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Gestandaardiseerd inkomen: 1e tot en met 40e percentielgroep | 46,9 % | 12 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 13 wijken |
| Gestandaardiseerd inkomen: 41e tot en met 80e percentielgroep | 42,0 % | 2,5 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 13 wijken |
| Gestandaardiseerd inkomen: 81e tot en met 100e percentielgroep | 11,1 % | 9,2 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 11 van 13 wijken |
| Gestandaardiseerd inkomen: Gemiddelde percentielgroep | 45,5 | 14 % lager dan Zoetermeer | plek 10 van 13 wijken |
Vermogen
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Vermogen: 1e tot en met 40e percentielgroep | 67,8 % | 27 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 13 wijken |
| Vermogen: 41e tot en met 80e percentielgroep | 28,3 % | 16 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 11 van 13 wijken |
| Vermogen: 81e tot en met 100e percentielgroep | 4,0 % | 11 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 12 van 13 wijken |
| Vermogen: Gemiddelde percentielgroep | 34,0 | 30 % lager dan Zoetermeer | plek 12 van 13 wijken |
Arbeidsverleden
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar niet voortdurend werkzaam | 15,6 % | 5,2 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 13 wijken |
| Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar niet werkzaam | 5,7 % | 0,3 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 5 van 13 wijken |
| Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar voortdurend werkzaam | 45,3 % | 9,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 11 van 13 wijken |
| Arbeidsverleden: Gepensioneerd | 33,4 % | 4,2 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 13 wijken |
Netto arbeidsparticipatie
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Netto arbeidsparticipatie Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 69 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 10 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie 15 tot 25 jaar Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 76 % | 6,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 16 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie 25 tot 45 jaar Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 86 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie 45 tot 75 jaar Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 52 % | 8,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie Mannen Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 73 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 10 van 17 buurten |
| Netto arbeidsparticipatie Vrouwen Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 65 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
Opleidingsniveau
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aandeel met Basisonderwijs, vmbo, mbo1 | 24,1 % | 4,7 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 13 wijken |
| Aandeel met Havo, vwo, mbo2-4 | 40,6 % | 1,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 7 van 13 wijken |
| Aandeel met Hbo, wo | 35,2 % | 5,8 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 10 van 13 wijken |
Personen
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Personen met AOW-uitkering (percentage) | 27 % | 4,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Personen met Arbeidsongeschiktheidsuitkering (percentage) | 5 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Personen met Bijstandsuitkering (percentage) | 3 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Personen met Hoogste 20% inkomen Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 18,0 % | 3,9 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 12 van 17 buurten |
| Personen met Laagste 40% inkomen Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 34,0 % | 2,5 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Personen met Werkloosheidsuitkering (percentage) | 1 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Landbouw, bosbouw, visserij | 0 vestigingen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Nijverheid en energie | 55 vestigingen | 3 % van Zoetermeer | |
| Handel en horeca | 210 vestigingen | 9 % van Zoetermeer | |
| Vervoer, informatie, communicatie | 50 vestigingen | 3 % van Zoetermeer | |
| Financiële diensten, onroerend goed | 10 vestigingen | 2 % van Zoetermeer | |
| Zakelijke dienstverlening | 140 vestigingen | 4 % van Zoetermeer | |
| Overheid, onderwijs, zorg | 145 vestigingen | 4 % van Zoetermeer | |
| Cultuur, recreatie, overig | 80 vestigingen | 5 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Bijstand | 130 personen | 4 % van Zoetermeer | |
| Arbeidsongeschiktheid | 230 personen | 4 % van Zoetermeer | |
| Werkloosheid | 60 personen | 5 % van Zoetermeer | |
| AOW | 1.230 personen | 5 % van Zoetermeer |
Bron: CBS 2024–2026
Zorg en welzijn (19 cijfers)
Jongeren met jeugdbescherming: gedeeld laagste van de 8 wijkenJongeren met jeugdhulp zonder verblijf: laagste van de 11 wijkenWmo-cliënten met hulp bij het huishouden per 1.000 inwoners: hoogste van de 11 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Cliënten met voorzieningen in het sociaal domein | 740 personen | 5 % van Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Cliënten sociaal domein per 1.000 inwoners | 158 per 1.000 inwoners | 24 % hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Huishoudens met voorzieningen in het sociaal domein | 645 huishoudens | 5 % van Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Huishoudens sociaal domein per 1.000 huishoudens | 218 per 1.000 huishoudens | 4,8 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Percentage jongeren met jeugdzorg in natura Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 13,9 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Wmo-cliënten Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 500 personen | 6 % van Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
| Wmo-cliënten per 1.000 inwoners Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 109 per 1.000 inwoners | 73 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
Wmo-cliënten
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Wmo-cliënten met Hulp bij het huishouden per 1.000 inwoners | 68 per 1.000 inwoners | 106 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 11 wijken |
| Wmo-cliënten met Hulpmiddelen en diensten per 1.000 inwoners | 73 per 1.000 inwoners | 74 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 11 wijken |
| Wmo-cliënten met Ondersteuning thuis per 1.000 inwoners | 5 per 1.000 inwoners | 67 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 10 wijken |
| Wmo-cliënten met Overige maatwerkvoorzieningen per 1.000 inwoners | 13 per 1.000 inwoners | 30 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 12 wijken |
| Wmo-cliënten met Uitsluitend zorg in natura | 485 personen | 6 % van Zoetermeer | plek 8 van 13 wijken |
| Wmo-cliënten met Uitsluitend zorg in natura per 1.000 inwoners | 104 per 1.000 inwoners | 68 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 13 wijken |
| Wmo-cliënten met Zowel een pgb als zorg in natura | 10 personen | 3 % van Zoetermeer | plek 9 van 11 wijken |
| Wmo-cliënten met Zowel een pgb als zorg in natura per 1.000 inwoners | 3 per 1.000 inwoners | 50 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 11 wijken |
Jongeren
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Jongeren met Jeugdbescherming | 10 jongeren | 4 % van Zoetermeer | plek 7 van 8 wijken |
| Jongeren met Jeugdhulp met verblijf | 15 jongeren | 4 % van Zoetermeer | plek 6 van 11 wijken |
| Jongeren met Jeugdhulp zonder verblijf | 100 jongeren | 2 % van Zoetermeer | plek 11 van 11 wijken |
| Jongeren met Jeugdzorg in natura Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 95 jongeren | 2 % van Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
Bron: CBS 2024–2025
Voorzieningen (38 cijfers)
Afstand tot bibliotheek: laagste van de 14 wijkenAfstand tot bioscoop: laagste van de 14 wijkenAfstand tot brandweerkazerne: laagste van de 14 wijken
Afstand tot
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Afstand tot Apotheek | 1,0 km | 11 % hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 14 wijken |
| Afstand tot Basisschool | 0,8 km | 33 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Afstand tot Belangrijk overstapstation | 14,1 km | gelijk aan Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Afstand tot Bibliotheek | 0,7 km | 61 % lager dan Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
| Afstand tot Binnenzwembad | 2,0 km | 35 % lager dan Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Afstand tot Bioscoop | 0,6 km | 79 % lager dan Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
| Afstand tot Brandweerkazerne | 0,8 km | 65 % lager dan Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
| Afstand tot Buitenschoolse opvang | 1,0 km | 100 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Afstand tot Cafe e.d. | 0,6 km | 67 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Afstand tot Cafetaria e.d. | 0,4 km | 50 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Afstand tot Grote supermarkt | 0,5 km | 38 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Afstand tot Havo/vwo-school | 1,6 km | 27 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Afstand tot Hotel e.d. | 2,4 km | 23 % lager dan Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Afstand tot Huisartsenpost | 1,9 km | 44 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Afstand tot Huisartsenpraktijk | 0,9 km | gelijk aan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Afstand tot Kinderdagverblijf | 0,8 km | 60 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Afstand tot Museum | 11,7 km | 2,6 % hoger dan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Afstand tot Oprit hoofdverkeersweg | 2,1 km | 4,5 % lager dan Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Afstand tot Podiumkunsten (theater of concertzaal) | 0,6 km | 78 % lager dan Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
| Afstand tot Restaurant | 0,3 km | 57 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Afstand tot School voor voortgezet onderwijs | 1,3 km | 32 % lager dan Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Afstand tot Treinstation | 2,4 km | 29 % lager dan Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Afstand tot Vmbo-school | 1,3 km | 35 % lager dan Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Afstand tot Warenhuis | 0,7 km | 61 % lager dan Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
| Afstand tot Winkel voor overige dagelijkse levensmiddelen | 0,5 km | 29 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Afstand tot Ziekenhuis (exclusief buitenpolikliniek) | 1,9 km | 44 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Afstand tot Ziekenhuis (inclusief buitenpolikliniek) | 0,9 km | 68 % lager dan Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
In de buurt
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Basisscholen binnen 1 km | 0,9 | 55 % lager dan Zoetermeer | plek 12 van 14 wijken |
| Bioscopen binnen 5 km | 1,0 | gelijk aan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Cafes e.d. binnen 1 km | 1,0 | 100 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Grote supermarkten binnen 1 km | 1,9 | 36 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Huisartsenpraktijken binnen 1 km | 1,0 | 17 % lager dan Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Kinderdagverblijven binnen 1 km | 1,5 | 46 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Locaties voor buitenschoolse opvang binnen 1 km | 0,5 | 83 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Musea binnen 5 km | 0,0 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Restaurants binnen 1 km | 21,9 | 366 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Winkels voor overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km | 10,1 | 135 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Ziekenhuizen binnen 5 km | 2,0 | 11 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
Bron: CBS 2025
Veiligheid (26 cijfers)
Drugshandel: hoogste van de 14 wijkenGeregistreerde misdrijven: hoogste van de 14 wijkenOpenbare dronkenschap: hoogste van de 14 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Bedreiging | 17 misdrijven | 8 % van Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Burengerucht en relatieproblemen | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Diefstal en inbraak bij bedrijven | 6 misdrijven | 12 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Diefstal uit of vanaf voertuigen | 8 misdrijven | 5 % van Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Diefstal van brom-, snor- en fietsen | 74 misdrijven | 17 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Diefstal van motorvoertuigen | 2 misdrijven | 2 % van Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Drugs- en drankoverlast | 0 misdrijven | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Drugshandel | 16 misdrijven | 13 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Geregistreerde misdrijven | 750 misdrijven | 13 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Geregistreerde overlast | 265 meldingen | 11 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Inbraken in box, garage en schuur | 3 misdrijven | 8 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Mishandeling | 32 misdrijven | 11 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Openbare dronkenschap | 8 meldingen | 40 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Openlijk geweld tegen personen | 3 misdrijven | 11 % van Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Overvallen | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Straatroof | 8 misdrijven | 32 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Vernieling en zaakbeschadiging | 43 misdrijven | 8 % van Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Winkeldiefstal | 161 misdrijven | 50 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Woninginbraken | 4 misdrijven | 3 % van Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
Overlast
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Overlast door Alcohol of drugs | 51 meldingen | 16 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Overlast door Jeugd | 67 meldingen | 11 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Overlast door Verward persoon | 95 meldingen | 11 % van Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Overlast door Zwervers | 21 meldingen | 21 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
Geluidshinder
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Geluidshinder Door evenementen | 0 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Geluidshinder Door horeca | 2 meldingen | 15 % van Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Geluidshinder Overig | 21 meldingen | 4 % van Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
Bron: Politie 2025
Gezondheid en leefomgeving (53 cijfers)
Bevolkingsdichtheid: hoogste van de 14 wijkenOmgevingsadressendichtheid: hoogste van de 14 wijkenPersonenauto's per km2: hoogste van de 13 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Bevolkingsdichtheid | 9.613 per km2 | 149 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Beweegvriendelijke omgeving Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 67 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 17 van 17 buurten |
| Bomen Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 14,4 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 11 van 17 buurten |
| Broze ouderen Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 35,1 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Eenzaam (18 tot 65 jaar) Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 58,0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Eenzaam (65 jaar en ouder) Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 53,5 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Ernstig overgewicht Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 18,7 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
| Ervaren gezondheid goed Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 65,0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 15 van 17 buurten |
| Fijn stof (PM10) in de lucht Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 15,8 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Fijn stof (PM2,5) in de lucht Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 8,8 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Gevoelstemperatuur bij hitte Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 45 °C | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Grijs oppervlak Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 73,5 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Groen Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 21,1 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 17 van 17 buurten |
| Hoog risico op angststoornis of depressie (18 tot 65 jaar) Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 16,3 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Hoog risico op angststoornis of depressie (65 jaar en ouder) Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 6,0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Kan zich binnen goed verkoelen Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 41,2 % | 13 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 17 van 17 buurten |
| Kan zich buiten goed verkoelen Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 41,3 % | 12 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 17 van 17 buurten |
| Laag groen Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 6,7 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 17 van 17 buurten |
| Mate van stedelijkheid | 1 | gelijk aan Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Motorfietsen van particulieren | 121 motorfietsen | 3 % van Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Omgevingsadressendichtheid | 3.856 per km2 | 49 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Oppervlakte totaal | 54 ha | 1 % van Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Overgewicht Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 56,0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
| Rokers Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 21,8 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Schaduw op fiets- en wandelpaden Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 57,8 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Speeltuinen Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 4 speeltuinen | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 16 van 17 buurten |
| Sportfaciliteiten Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 2 sportfaciliteiten | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
| Stedelijk hitte-eiland effect Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 1,3 °C | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Sterk eenzaam (18 tot 65 jaar) Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 20,4 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Sterk eenzaam (65 jaar en ouder) Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 14,5 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Stikstofdioxide (NO2) in de lucht Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 16,8 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Veel stress (18 tot 65 jaar) Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 30,4 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Veel stress (65 jaar en ouder) Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 9,6 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 2 van 17 buurten |
| Voldoet aan de beweegrichtlijn Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 37,0 % | 6,1 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 17 van 17 buurten |
Ernstige geluidhinder
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Ernstige geluidhinder door Buren Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 6,2 % | 0,3 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 9 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Treinverkeer Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 1,0 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 5 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Vliegverkeer Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 1,4 % | 0,1 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Wegverkeer Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 10,1 % | 4,2 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
| Ernstige geluidhinder door Windturbines Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 0,5 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
Slaapverstoring
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Slaapverstoring door Buren Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 4,8 % | 1,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 17 buurten |
| Slaapverstoring door Treinverkeer Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 0,6 % | 0,1 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 17 buurten |
| Slaapverstoring door Vliegverkeer Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 0,7 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 8 van 17 buurten |
| Slaapverstoring door Wegverkeer Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 5,7 % | 2,7 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 17 buurten |
Personenauto's
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Personenauto's Op benzine | 1.563 auto's | 4 % van Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Personenauto's Op overige brandstof | 408 auto's | 3 % van Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Personenauto's Per huishouden | 0,6 auto's | 40 % lager dan Zoetermeer | plek 12 van 13 wijken |
| Personenauto's Per km2 | 3.806 per km2 | 126 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 13 wijken |
| Personenauto's Van particulieren | 1.971 auto's | 3 % van Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
Tevredenheid
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Tevreden met De woning Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 83,5 % | 4,7 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
| Tevreden met De woonomgeving Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 78,9 % | 6,9 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 14 van 17 buurten |
| Tevreden met Het groen in de buurt Buurt Stadscentrum, indeling 2024 | 73,9 % | 13 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 17 van 17 buurten |
Bron: CBS 2026, Gezond Zuid-Holland (Provincie Zuid-Holland) 2022–2025, Klimaateffectatlas 2025, RIVM 2020–2024
Buurten
Bronnen
- CBS
14 datasets
- Arbeidsdeelname; wijken en buurten (86258NED), 2024
- Energieverbruik particuliere woningen; woningtype, wijken en buurten (86333NED), 2025
- Gebruik voorzieningen sociaal domein; aantal voorzieningen, wijken (86156NED), 2025
- Jongeren met jeugdzorg en jeugdzorgtrajecten in natura; wijken (86204NED), 2025
- Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED)
- Kerncijfers wijken en buurten 2025 (86165NED)
- Kerncijfers wijken en buurten 2026 (86358NED)
- Nabijheid voorzieningen; afstand locatie, wijk- en buurtcijfers 2025 (86270NED)
- Personen met een uitkering; soort uitkering, wijken en buurten 2026 (86328NED)
- Sociaal-economische status; scores per wijk en buurt (86296NED), 2024
- Wmo-cliënten; financieringsvorm, wijken (86157NED), 2025
- Wmo-cliënten; type maatwerkvoorziening, wijken (86158NED), 2025
- Woningen; hoofdverwarmingsinstallaties, wijken en buurten (85677NED), 2022
- Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten (86044NED), 2022
- Gezond Zuid-Holland (Provincie Zuid-Holland)
11 datasets
- GEZONDZH_BEWEEGVRIENDELIJKE_OMGEVING, 2024
- GEZONDZH_GEVOELSTEMPERATUUR_BUURT, 2024
- GEZONDZH_GOED_ERVAREN_GEZONDHEID, 2024
- GEZONDZH_OUDEREN_MENTALE_GESTELDHEID, 2024
- GEZONDZH_OVERGEWICHT_BUURT, 2024
- GEZONDZH_SCHADUW_FIETSWANDELPADEN, 2024
- GEZONDZH_SOCIALE_KWETSBAARHEID_HITTE, 2023
- GEZONDZH_SPEELTUINEN_BUURT, 2025
- GEZONDZH_SPORTFACILITEITEN_BUURT, 2023
- GEZONDZH_STRESS_ROKERS, 2022
- GEZONDZH_VOLWASSENEN_MENTALE_GESTELDHEID, 2024
- Klimaateffectatlas : bomen per buurt, 2025
- Politie
- RIVM
- RVO : Warmteatlas, Buurt energie-informatie, 2022