Wijk Buitengebied
Cijfers voor deze wijk, met links naar de 11 buurten van de wijk. Bij elk cijfer staat wat de bron voor heel Zoetermeer publiceert, als de bron dat cijfer kent.
- Aantal inwoners 280 personen Zoetermeer: 130.836 personen plek 14 van 14 wijken Bron: CBS 2026
- Woningvoorraad 103 woningen Zoetermeer: 58.212 woningen plek 13 van 14 wijken Bron: CBS 2025
- Gemiddelde WOZ-waarde 720 duizend euro Zoetermeer: 375 duizend euro plek 1 van 14 wijken Bron: CBS 2025
- Huurwoningen 19 % Zoetermeer: 44 % plek 14 van 14 wijken Bron: CBS 2025
- Woningen met zonnestroom 44 % Zoetermeer: 31 % plek 2 van 13 wijken Bron: CBS 2025
- Geregistreerde misdrijven 167 misdrijven Zoetermeer: 5.611 misdrijven plek 13 van 14 wijken Bron: Politie 2025
- Afstand tot grote supermarkt 2,5 km Zoetermeer: 0,8 km plek 1 van 14 wijken Bron: CBS 2025
Bij de plekken tellen alleen wijken met minstens 200 inwoners mee.
Opvallend
Hoogste waarden
- Eengezinswoningen: 88 %, hoogste van de 14 wijken
- Aandeel met hbo, wo: 60,8 %, hoogste van de 13 wijken
- Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar voortdurend werkzaam: 66,7 %, hoogste van de 13 wijken
Laagste waarden
- Huurwoningen: 19 %, laagste van de 14 wijken
- Aandeel met basisonderwijs, vmbo, mbo1: 10,0 %, laagste van de 13 wijken
- Aandeel met havo, vwo, mbo2-4: 29,2 %, laagste van de 13 wijken
Cijfers voor de wijk
Bevolking (30 cijfers)
Aantal inwoners: laagste van de 14 wijkenInwoners van 15 jaar tot AOW-leeftijd: laagste van de 14 wijkenInwoners vanaf 15 jaar: laagste van de 14 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aantal inwoners | 280 personen | < 1 % van Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
| Geboorten per 1.000 inwoners | 5 per 1.000 inwoners | 44 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Inwoners van 15 jaar tot AOW-leeftijd | 190 personen | < 1 % van Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
| Inwoners vanaf 15 jaar | 240 personen | < 1 % van Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
| Inwoners vanaf de AOW-leeftijd | 50 personen | < 1 % van Zoetermeer | plek 12 van 14 wijken |
| Sterfgevallen per 1.000 inwoners | 5 per 1.000 inwoners | 44 % lager dan Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Ongehuwd | 120 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Gehuwd | 135 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Gescheiden | 10 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Verweduwd | 15 personen | < 1 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Geboorten | 0 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Sterfgevallen | 0 personen | < 1 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Herkomst Nederland | 240 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Herkomst Europa (buiten Nederland) | 10 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Herkomst buiten Europa | 25 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Geboren in Europa (buiten Nederland) | 5 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Geboren buiten Europa | 10 personen | < 1 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| 0 tot 15 jaar | 40 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| 15 tot 25 jaar | 40 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| 25 tot 45 jaar | 50 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| 45 tot 65 jaar | 95 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| 65 tot 80 jaar | 45 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| 80 jaar of ouder | 10 personen | < 1 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Basisonderwijs | 20 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Voortgezet onderwijs | 20 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Mbo | 10 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Hbo | 10 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Wo | 10 personen | < 1 % van Zoetermeer |
Bron: CBS 2025–2026
Huishoudens (5 cijfers)
Gemiddelde huishoudensgrootte: 2e hoogste van de 14 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aantal huishoudens | 110 huishoudens | < 1 % van Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Gemiddelde huishoudensgrootte | 2,5 personen | 14 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Eenpersoonshuishoudens | 30 huishoudens | < 1 % van Zoetermeer | |
| Huishoudens zonder kinderen | 35 huishoudens | < 1 % van Zoetermeer | |
| Huishoudens met kinderen | 40 huishoudens | < 1 % van Zoetermeer |
Bron: CBS 2026
Wonen (16 cijfers)
Eengezinswoningen: hoogste van de 14 wijkenGemiddelde WOZ-waarde: hoogste van de 14 wijkenHuurwoningen: laagste van de 14 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Eengezinswoningen | 88 % | 32 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Gemiddelde WOZ-waarde | 720 duizend euro | 92 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Huurwoningen | 19 % | 25 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
| Nieuwbouwwoningen | 0 woningen | < 1 % van Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Onbewoonde woningen | 7 % | 4,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Woningvoorraad | 103 woningen | < 1 % van Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Meer dan tien jaar geleden | 88 % | 7,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Afgelopen tien jaar | 12 % | 7,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Koopwoningen | 81 % | 25 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Huur woningcorporatie | 0 % | 34 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Huur overige verhuurders | 19 % | 9,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Tussenwoningen | 5 % | 35 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Hoekwoningen | 8 % | 4,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Twee-onder-een-kapwoningen | 12 % | 10 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Vrijstaande woningen | 64 % | 62 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Meergezinswoningen | 12 % | 32 procentpunt lager dan Zoetermeer |
Bron: CBS 2025
Energie (101 cijfers)
Aardgasverbruik appartementen: hoogste van de 14 wijkenAardgasverbruik huurwoningen: hoogste van de 14 wijkenAardgasverbruik koopwoningen: hoogste van de 14 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| CO2-uitstoot door aardgas per inwoner Buurt Balijbos, indeling 2024 | 810 kg per inwoner | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| CO2-uitstoot door aardgas per inwoner Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 1.016 kg per inwoner | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| CO2-uitstoot door aardgas per inwoner Buurt Meerpolder, indeling 2024 | 1.401 kg per inwoner | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| CO2-uitstoot door aardgas per inwoner Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | 1.037 kg per inwoner | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| CO2-uitstoot door aardgas per inwoner Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | 0 kg per inwoner | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| CO2-uitstoot door aardgas per inwoner Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 806 kg per inwoner | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Elektriciteitsteruglevering per woning | 2.340 kWh | 216 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Vermogen zonnepanelen bij woningen Wijk Buitengebied, indeling 2024 | 264 kWp | < 1 % van Zoetermeer | plek 9 van 9 wijken |
| Vermogen zonnepanelen bij woningen Buurt Balijbos, indeling 2024 | 21 kWp | < 1 % van Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Vermogen zonnepanelen bij woningen Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 91 kWp | < 1 % van Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Vermogen zonnepanelen bij woningen Buurt Meerpolder, indeling 2024 | 44 kWp | < 1 % van Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Vermogen zonnepanelen bij woningen Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | 16 kWp | < 1 % van Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Vermogen zonnepanelen bij woningen Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | 0 kWp | < 1 % van Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Vermogen zonnepanelen bij woningen Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 92 kWp | < 1 % van Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met zonnestroom | 44 % | 13 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 13 wijken |
| Zonnestroominstallaties bij woningen Wijk Buitengebied, indeling 2024 | 47 installaties | < 1 % van Zoetermeer | plek 9 van 9 wijken |
| Zonnestroominstallaties bij woningen Buurt Balijbos, indeling 2024 | 4 installaties | < 1 % van Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Zonnestroominstallaties bij woningen Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 16 installaties | < 1 % van Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Zonnestroominstallaties bij woningen Buurt Meerpolder, indeling 2024 | 5 installaties | < 1 % van Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Zonnestroominstallaties bij woningen Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | 4 installaties | < 1 % van Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Zonnestroominstallaties bij woningen Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | 0 installaties | < 1 % van Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Zonnestroominstallaties bij woningen Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 18 installaties | < 1 % van Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
Aardgasverbruik
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aardgasverbruik Appartementen | 1.410 m3 | 152 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Aardgasverbruik Hoekwoningen | 840 m3 | 2,4 % hoger dan Zoetermeer | plek 7 van 12 wijken |
| Aardgasverbruik Huurwoningen | 1.230 m3 | 102 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Aardgasverbruik Koopwoningen | 1.240 m3 | 77 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Aardgasverbruik Per woning | 1.240 m3 | 88 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Aardgasverbruik Tussenwoningen | 930 m3 | 39 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 12 wijken |
| Aardgasverbruik Twee-onder-een-kapwoningen | 590 m3 | 34 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 11 wijken |
| Aardgasverbruik Vrijstaande woningen | 1.400 m3 | 21 % hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 12 wijken |
Elektriciteitslevering
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Elektriciteitslevering Appartementen | 3.820 kWh | 89 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Elektriciteitslevering Hoekwoningen | 3.180 kWh | 7,1 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 12 wijken |
| Elektriciteitslevering Huurwoningen | 3.690 kWh | 72 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Elektriciteitslevering Koopwoningen | 4.730 kWh | 67 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Elektriciteitslevering Per woning | 4.550 kWh | 80 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Elektriciteitslevering Tussenwoningen | 4.070 kWh | 49 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 12 wijken |
| Elektriciteitslevering Twee-onder-een-kapwoningen | 3.570 kWh | 9,6 % lager dan Zoetermeer | plek 7 van 11 wijken |
| Elektriciteitslevering Vrijstaande woningen | 5.080 kWh | 8,3 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 12 wijken |
Hoofdverwarming
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Woningen met hoofdverwarming: Blokverwarming Wijk Buitengebied, indeling 2024 | 1 % | 12 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 6 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Blokverwarming Buurt Balijbos, indeling 2024 | 0 % | 13 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Blokverwarming Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 0 % | 13 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Blokverwarming Buurt Meerpolder, indeling 2024 | 3 % | 10 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Blokverwarming Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | 0 % | 13 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Blokverwarming Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 0 % | 13 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Een individuele cv-ketel Wijk Buitengebied, indeling 2024 | 75 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 6 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Een individuele cv-ketel Buurt Balijbos, indeling 2024 | 0 % | 75 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Een individuele cv-ketel Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 76 % | gelijk aan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Een individuele cv-ketel Buurt Meerpolder, indeling 2024 | 72 % | 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Een individuele cv-ketel Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | 29 % | 46 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Een individuele cv-ketel Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 78 % | 3,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Een onbekend type installatie Wijk Buitengebied, indeling 2024 | 14 % | 13 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Een onbekend type installatie Buurt Balijbos, indeling 2024 | 0 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Een onbekend type installatie Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 3 % | 2,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Een onbekend type installatie Buurt Meerpolder, indeling 2024 | 19 % | 18 procentpunt hoger dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Een onbekend type installatie Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | 57 % | 56 procentpunt hoger dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Een onbekend type installatie Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 15 % | 14 procentpunt hoger dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met hoog gasverbruik Wijk Buitengebied, indeling 2024 | 5 % | 2,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met hoog gasverbruik Buurt Balijbos, indeling 2024 | 0 % | 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met hoog gasverbruik Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 11 % | 8,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met hoog gasverbruik Buurt Meerpolder, indeling 2024 | 6 % | 3,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met hoog gasverbruik Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | 0 % | 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met hoog gasverbruik Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 0 % | 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met laag gasverbruik Wijk Buitengebied, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met laag gasverbruik Buurt Balijbos, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met laag gasverbruik Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met laag gasverbruik Buurt Meerpolder, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met laag gasverbruik Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming met laag gasverbruik Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming zonder gasverbruik Wijk Buitengebied, indeling 2024 | 6 % | 3,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming zonder gasverbruik Buurt Balijbos, indeling 2024 | 0 % | 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming zonder gasverbruik Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 11 % | 8,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming zonder gasverbruik Buurt Meerpolder, indeling 2024 | 0 % | 3,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming zonder gasverbruik Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | 14 % | 11 procentpunt hoger dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Elektrische verwarming zonder gasverbruik Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 7 % | 4,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Geen gasverbruik (exclusief onbekend) Wijk Buitengebied, indeling 2024 | 6 % | 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 3 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Geen gasverbruik (exclusief onbekend) Buurt Balijbos, indeling 2024 | 0 % | 8,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Geen gasverbruik (exclusief onbekend) Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 11 % | 3,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Geen gasverbruik (exclusief onbekend) Buurt Meerpolder, indeling 2024 | 0 % | 8,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Geen gasverbruik (exclusief onbekend) Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | 14 % | 6,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Geen gasverbruik (exclusief onbekend) Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 7 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met hoog gasverbruik Wijk Buitengebied, indeling 2024 | 0 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met hoog gasverbruik Buurt Balijbos, indeling 2024 | 0 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met hoog gasverbruik Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 0 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met hoog gasverbruik Buurt Meerpolder, indeling 2024 | 0 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met hoog gasverbruik Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | 0 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met hoog gasverbruik Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 0 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met laag gasverbruik Wijk Buitengebied, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met laag gasverbruik Buurt Balijbos, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met laag gasverbruik Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met laag gasverbruik Buurt Meerpolder, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met laag gasverbruik Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming met laag gasverbruik Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming zonder gasverbruik Wijk Buitengebied, indeling 2024 | 0 % | 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 3 van 9 wijken |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming zonder gasverbruik Buurt Balijbos, indeling 2024 | 0 % | 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming zonder gasverbruik Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 0 % | 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming zonder gasverbruik Buurt Meerpolder, indeling 2024 | 0 % | 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming zonder gasverbruik Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | 0 % | 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Woningen met hoofdverwarming: Stadsverwarming zonder gasverbruik Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 0 % | 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Aardgasvrij | 15 % | 3,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Aardgas | 58 % | 24 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Elektrisch verwarmd | 24 % | 11 procentpunt hoger dan Zoetermeer |
Bron: CBS 2022–2025, RVO 2022
Inkomen en werk (68 cijfers)
Aandeel met basisonderwijs, vmbo, mbo1: laagste van de 13 wijkenAandeel met havo, vwo, mbo2-4: laagste van de 13 wijkenAandeel met hbo, wo: hoogste van de 13 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Bedrijfsvestigingen | 85 vestigingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
| Huishoudens met hoogste 20% inkomen Wijk Buitengebied, indeling 2024 | 57,4 % | 37 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 9 wijken |
| Huishoudens met laagste 40% inkomen Wijk Buitengebied, indeling 2024 | 17,6 % | 17 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 9 van 9 wijken |
| Inkomensontvangers Wijk Buitengebied, indeling 2024 | 300 personen | < 1 % van Zoetermeer | plek 9 van 9 wijken |
| Inkomensontvangers Buurt Balijbos, indeling 2024 | 0 personen | < 1 % van Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Inkomensontvangers Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 100 personen | < 1 % van Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Inkomensontvangers Buurt Meerpolder, indeling 2024 | 100 personen | < 1 % van Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Inkomensontvangers Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | 0 personen | < 1 % van Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Inkomensontvangers Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | 0 personen | < 1 % van Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Inkomensontvangers Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 100 personen | < 1 % van Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Mediaan vermogen van huishoudens Wijk Buitengebied, indeling 2024 | 557,1 duizend euro | 346 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 9 wijken |
| Particuliere huishoudens (sociaal-economische status) | 100 huishoudens | < 1 % van Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Personen in armoede Wijk Buitengebied, indeling 2024 | 1,0 % | 1,8 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 9 van 9 wijken |
| Personen in armoede Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 0,7 % | 2,1 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Personen in armoede Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 0,0 % | 2,8 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Personen tot 25% boven de armoedegrens Wijk Buitengebied, indeling 2024 | 1,0 % | 5,9 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 9 van 9 wijken |
| Personen tot 25% boven de armoedegrens Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 0,7 % | 6,2 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Personen tot 25% boven de armoedegrens Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 0,8 % | 6,1 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Werkzame beroepsbevolking Wijk Buitengebied, indeling 2024 | 250 personen | < 1 % van Zoetermeer | plek 9 van 9 wijken |
| Werkzame beroepsbevolking Buurt Balijbos, indeling 2024 | 20 personen | < 1 % van Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Werkzame beroepsbevolking Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 90 personen | < 1 % van Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Werkzame beroepsbevolking Buurt Meerpolder, indeling 2024 | 40 personen | < 1 % van Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Werkzame beroepsbevolking Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | 20 personen | < 1 % van Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Werkzame beroepsbevolking Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | 0 personen | < 1 % van Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Werkzame beroepsbevolking Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 80 personen | < 1 % van Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
Financiële welvaart
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Financiële welvaart: 1e tot en met 40e percentielgroep | 15,2 % | 23 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 13 van 13 wijken |
| Financiële welvaart: 41e tot en met 80e percentielgroep | 26,7 % | 17 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 12 van 13 wijken |
| Financiële welvaart: 81e tot en met 100e percentielgroep | 58,1 % | 40 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 13 wijken |
| Financiële welvaart: Gemiddelde percentielgroep | 74,1 | 44 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 13 wijken |
Gestandaardiseerd inkomen
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Gestandaardiseerd inkomen: 1e tot en met 40e percentielgroep | 24,8 % | 10 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 13 van 13 wijken |
| Gestandaardiseerd inkomen: 41e tot en met 80e percentielgroep | 25,7 % | 19 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 13 van 13 wijken |
| Gestandaardiseerd inkomen: 81e tot en met 100e percentielgroep | 49,5 % | 29 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 13 wijken |
| Gestandaardiseerd inkomen: Gemiddelde percentielgroep | 68,6 | 29 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 13 wijken |
Vermogen
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Vermogen: 1e tot en met 40e percentielgroep | 24,8 % | 16 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 13 van 13 wijken |
| Vermogen: 41e tot en met 80e percentielgroep | 23,8 % | 20 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 12 van 13 wijken |
| Vermogen: 81e tot en met 100e percentielgroep | 51,4 % | 36 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 13 wijken |
| Vermogen: Gemiddelde percentielgroep | 68,8 | 41 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 13 wijken |
Arbeidsverleden
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar niet voortdurend werkzaam | 8,6 % | 1,8 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 9 van 13 wijken |
| Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar niet werkzaam | 3,8 % | 2,2 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 10 van 13 wijken |
| Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar voortdurend werkzaam | 66,7 % | 12 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 13 wijken |
| Arbeidsverleden: Gepensioneerd | 21,0 % | 8,2 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 11 van 13 wijken |
Netto arbeidsparticipatie
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Netto arbeidsparticipatie Wijk Buitengebied, indeling 2024 | 80 % | 10 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie 45 tot 75 jaar Wijk Buitengebied, indeling 2024 | 78 % | 18 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 9 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie Mannen Wijk Buitengebied, indeling 2024 | 84 % | 10 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 9 wijken |
| Netto arbeidsparticipatie Vrouwen Wijk Buitengebied, indeling 2024 | 76 % | 10 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 9 wijken |
Opleidingsniveau
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aandeel met Basisonderwijs, vmbo, mbo1 | 10,0 % | 9,4 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 13 van 13 wijken |
| Aandeel met Havo, vwo, mbo2-4 | 29,2 % | 10 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 13 van 13 wijken |
| Aandeel met Hbo, wo | 60,8 % | 20 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 13 wijken |
Personen
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Personen met AOW-uitkering (percentage) | 19 % | 4,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Personen met Arbeidsongeschiktheidsuitkering (percentage) | 4 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
| Personen met Bijstandsuitkering (percentage) | 1 % | 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Personen met Hoogste 20% inkomen Wijk Buitengebied, indeling 2024 | 39,2 % | 17 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 9 wijken |
| Personen met Hoogste 20% inkomen Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 35,5 % | 14 procentpunt hoger dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Personen met Laagste 40% inkomen Wijk Buitengebied, indeling 2024 | 34,1 % | 2,4 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 6 van 9 wijken |
| Personen met Laagste 40% inkomen Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 32,3 % | 4,2 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Personen met Werkloosheidsuitkering (percentage) | 0 % | 1,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Landbouw, bosbouw, visserij | 10 vestigingen | 10 % van Zoetermeer | |
| Nijverheid en energie | 5 vestigingen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Handel en horeca | 20 vestigingen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Vervoer, informatie, communicatie | 5 vestigingen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Financiële diensten, onroerend goed | 0 vestigingen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Zakelijke dienstverlening | 20 vestigingen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Overheid, onderwijs, zorg | 10 vestigingen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Cultuur, recreatie, overig | 15 vestigingen | 1 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Bijstand | 0 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Arbeidsongeschiktheid | 10 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Werkloosheid | 0 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| AOW | 50 personen | < 1 % van Zoetermeer |
Bron: CBS 2024–2026
Zorg en welzijn (8 cijfers)
Cliënten met voorzieningen in het sociaal domein: laagste van de 14 wijkenHuishoudens met voorzieningen in het sociaal domein: laagste van de 14 wijkenWmo-cliënten met uitsluitend zorg in natura: gedeeld laagste van de 13 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Cliënten met voorzieningen in het sociaal domein | 20 personen | < 1 % van Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
| Cliënten sociaal domein per 1.000 inwoners | 71 per 1.000 inwoners | 44 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Huishoudens met voorzieningen in het sociaal domein | 20 huishoudens | < 1 % van Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
| Huishoudens sociaal domein per 1.000 huishoudens | 161 per 1.000 huishoudens | 30 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Jongeren met jeugdzorg in natura Wijk Buitengebied, indeling 2024 | 10 jongeren | < 1 % van Zoetermeer | plek 9 van 9 wijken |
| Percentage jongeren met jeugdzorg in natura Wijk Buitengebied, indeling 2024 | 7,8 % | 6,2 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 8 van 9 wijken |
| Wmo-cliënten met uitsluitend zorg in natura | 10 personen | < 1 % van Zoetermeer | plek 12 van 13 wijken |
| Wmo-cliënten met uitsluitend zorg in natura per 1.000 inwoners | 29 per 1.000 inwoners | 53 % lager dan Zoetermeer | plek 12 van 13 wijken |
Bron: CBS 2024–2025
Voorzieningen (38 cijfers)
Afstand tot apotheek: hoogste van de 14 wijkenAfstand tot basisschool: hoogste van de 14 wijkenAfstand tot belangrijk overstapstation: laagste van de 14 wijken
Afstand tot
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Afstand tot Apotheek | 2,5 km | 178 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Afstand tot Basisschool | 2,4 km | 300 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Afstand tot Belangrijk overstapstation | 11,6 km | 19 % lager dan Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
| Afstand tot Bibliotheek | 3,3 km | 83 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Afstand tot Binnenzwembad | 4,7 km | 52 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Afstand tot Bioscoop | 3,8 km | 31 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Afstand tot Brandweerkazerne | 3,1 km | 35 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Afstand tot Buitenschoolse opvang | 1,9 km | 280 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Afstand tot Cafe e.d. | 2,6 km | 44 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Afstand tot Cafetaria e.d. | 2,2 km | 175 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Afstand tot Grote supermarkt | 2,5 km | 213 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Afstand tot Havo/vwo-school | 3,8 km | 73 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Afstand tot Hotel e.d. | 4,6 km | 48 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Afstand tot Huisartsenpost | 4,6 km | 35 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Afstand tot Huisartsenpraktijk | 2,5 km | 178 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Afstand tot Kinderdagverblijf | 1,9 km | 280 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Afstand tot Museum | 9,1 km | 20 % lager dan Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
| Afstand tot Oprit hoofdverkeersweg | 2,9 km | 32 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
| Afstand tot Podiumkunsten (theater of concertzaal) | 2,9 km | 7,4 % hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Afstand tot Restaurant | 0,9 km | 29 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Afstand tot School voor voortgezet onderwijs | 3,6 km | 89 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Afstand tot Treinstation | 5,1 km | 50 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Afstand tot Vmbo-school | 3,9 km | 95 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Afstand tot Warenhuis | 3,4 km | 89 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Afstand tot Winkel voor overige dagelijkse levensmiddelen | 2,4 km | 243 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Afstand tot Ziekenhuis (exclusief buitenpolikliniek) | 4,6 km | 35 % hoger dan Zoetermeer | plek 2 van 14 wijken |
| Afstand tot Ziekenhuis (inclusief buitenpolikliniek) | 3,7 km | 32 % hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 14 wijken |
In de buurt
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Basisscholen binnen 1 km | 0,1 | 95 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Bioscopen binnen 5 km | 1,0 | gelijk aan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Cafes e.d. binnen 1 km | 0,0 | 100 % lager dan Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Grote supermarkten binnen 1 km | 0,1 | 93 % lager dan Zoetermeer | plek 12 van 14 wijken |
| Huisartsenpraktijken binnen 1 km | 0,0 | 100 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Kinderdagverblijven binnen 1 km | 0,1 | 96 % lager dan Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
| Locaties voor buitenschoolse opvang binnen 1 km | 0,1 | 97 % lager dan Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
| Musea binnen 5 km | 0,0 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Restaurants binnen 1 km | 1,1 | 77 % lager dan Zoetermeer | plek 12 van 14 wijken |
| Winkels voor overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km | 0,1 | 98 % lager dan Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
| Ziekenhuizen binnen 5 km | 1,4 | 22 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
Bron: CBS 2025
Veiligheid (26 cijfers)
Diefstal uit of vanaf voertuigen: gedeeld laagste van de 14 wijkenGeluidshinder door evenementen: gedeeld hoogste van de 14 wijkenGeluidshinder overig: laagste van de 14 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Bedreiging | 2 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Burengerucht en relatieproblemen | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Diefstal en inbraak bij bedrijven | 6 misdrijven | 12 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Diefstal uit of vanaf voertuigen | 1 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Diefstal van brom-, snor- en fietsen | 17 misdrijven | 4 % van Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Diefstal van motorvoertuigen | 1 misdrijven | 1 % van Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Drugs- en drankoverlast | 0 misdrijven | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Drugshandel | 7 misdrijven | 6 % van Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Geregistreerde misdrijven | 167 misdrijven | 3 % van Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Geregistreerde overlast | 40 meldingen | 2 % van Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Inbraken in box, garage en schuur | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Mishandeling | 17 misdrijven | 6 % van Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
| Openbare dronkenschap | 0 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 10 van 14 wijken |
| Openlijk geweld tegen personen | 2 misdrijven | 7 % van Zoetermeer | plek 7 van 14 wijken |
| Overvallen | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 4 van 14 wijken |
| Straatroof | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Vernieling en zaakbeschadiging | 12 misdrijven | 2 % van Zoetermeer | plek 12 van 14 wijken |
| Winkeldiefstal | 6 misdrijven | 2 % van Zoetermeer | plek 11 van 14 wijken |
| Woninginbraken | 4 misdrijven | 3 % van Zoetermeer | plek 9 van 14 wijken |
Overlast
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Overlast door Alcohol of drugs | 9 meldingen | 3 % van Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Overlast door Jeugd | 13 meldingen | 2 % van Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Overlast door Verward persoon | 11 meldingen | 1 % van Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Overlast door Zwervers | 5 meldingen | 5 % van Zoetermeer | plek 8 van 14 wijken |
Geluidshinder
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Geluidshinder Door evenementen | 1 meldingen | 50 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Geluidshinder Door horeca | 0 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 6 van 14 wijken |
| Geluidshinder Overig | 1 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
Bron: Politie 2025
Gezondheid en leefomgeving (199 cijfers)
Bevolkingsdichtheid: laagste van de 14 wijkenMate van stedelijkheid: hoogste van de 14 wijkenOmgevingsadressendichtheid: laagste van de 14 wijken
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Bevolkingsdichtheid | 26 per km2 | 99 % lager dan Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
| Beweegvriendelijke omgeving Buurt Balijbos, indeling 2024 | 74 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Beweegvriendelijke omgeving Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 54 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Beweegvriendelijke omgeving Buurt Meerpolder, indeling 2024 | 50 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Beweegvriendelijke omgeving Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | 69 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Beweegvriendelijke omgeving Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | -9.999 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Beweegvriendelijke omgeving Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 70 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Bomen Buurt Balijbos, indeling 2024 | 42,7 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Bomen Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 9,7 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Bomen Buurt Meerpolder, indeling 2024 | 9,0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Bomen Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | 14,6 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Bomen Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | 30,0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Bomen Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 45,7 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Broze ouderen Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 18,1 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Broze ouderen Buurt Meerpolder, indeling 2024 | 17,5 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Broze ouderen Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 23,7 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Eenzaam (18 tot 65 jaar) Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 35,5 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Eenzaam (65 jaar en ouder) Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 36,5 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Ernstig overgewicht Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 12,0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Ervaren gezondheid goed Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 82,7 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Fijn stof (PM10) in de lucht Buurt Balijbos, indeling 2024 | 14,8 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Fijn stof (PM10) in de lucht Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 14,6 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Fijn stof (PM10) in de lucht Buurt Meerpolder, indeling 2024 | 14,7 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Fijn stof (PM10) in de lucht Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | 14,4 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Fijn stof (PM10) in de lucht Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | 15,1 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Fijn stof (PM10) in de lucht Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 14,7 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Fijn stof (PM2,5) in de lucht Buurt Balijbos, indeling 2024 | 8,2 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Fijn stof (PM2,5) in de lucht Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 7,9 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Fijn stof (PM2,5) in de lucht Buurt Meerpolder, indeling 2024 | 8,1 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Fijn stof (PM2,5) in de lucht Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | 7,9 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Fijn stof (PM2,5) in de lucht Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | 8,3 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Fijn stof (PM2,5) in de lucht Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 8,1 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Gevoelstemperatuur bij hitte Buurt Balijbos, indeling 2024 | 41 °C | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Gevoelstemperatuur bij hitte Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 45 °C | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Gevoelstemperatuur bij hitte Buurt Meerpolder, indeling 2024 | 45 °C | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Gevoelstemperatuur bij hitte Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | 43 °C | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Gevoelstemperatuur bij hitte Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | 45 °C | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Gevoelstemperatuur bij hitte Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 41 °C | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Grijs oppervlak Buurt Balijbos, indeling 2024 | 10,5 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Grijs oppervlak Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 54,0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Grijs oppervlak Buurt Meerpolder, indeling 2024 | 25,4 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Grijs oppervlak Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | 8,4 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Grijs oppervlak Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | 32,2 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Grijs oppervlak Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 12,5 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Groen Buurt Balijbos, indeling 2024 | 73,2 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Groen Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 39,1 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Groen Buurt Meerpolder, indeling 2024 | 45,3 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Groen Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | 29,0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Groen Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | 51,6 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Groen Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 76,6 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Hoog risico op angststoornis of depressie (18 tot 65 jaar) Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 7,2 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Hoog risico op angststoornis of depressie (65 jaar en ouder) Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 2,3 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Kan zich binnen goed verkoelen Buurt Balijbos, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.053 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Kan zich binnen goed verkoelen Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 71,6 % | 17 procentpunt hoger dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Kan zich binnen goed verkoelen Buurt Meerpolder, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.053 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Kan zich binnen goed verkoelen Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.053 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Kan zich binnen goed verkoelen Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.053 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Kan zich binnen goed verkoelen Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.053 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Kan zich buiten goed verkoelen Buurt Balijbos, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.052 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Kan zich buiten goed verkoelen Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 79,2 % | 26 procentpunt hoger dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Kan zich buiten goed verkoelen Buurt Meerpolder, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.052 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Kan zich buiten goed verkoelen Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.052 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Kan zich buiten goed verkoelen Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.052 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Kan zich buiten goed verkoelen Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.052 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Laag groen Buurt Balijbos, indeling 2024 | 30,5 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Laag groen Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 29,5 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Laag groen Buurt Meerpolder, indeling 2024 | 36,3 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Laag groen Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | 14,4 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Laag groen Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | 21,5 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Laag groen Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 30,9 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Mate van stedelijkheid | 5 | 400 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Motorfietsen van particulieren | 25 motorfietsen | < 1 % van Zoetermeer | plek 12 van 14 wijken |
| Omgevingsadressendichtheid | 490 per km2 | 81 % lager dan Zoetermeer | plek 14 van 14 wijken |
| Oppervlakte totaal | 1.302 ha | 35 % van Zoetermeer | plek 1 van 14 wijken |
| Overgewicht Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 46,7 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Rokers Buurt Balijbos, indeling 2024 | 7,9 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Rokers Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 11,1 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Rokers Buurt Meerpolder, indeling 2024 | 8,3 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Rokers Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | 14,6 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Rokers Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 11,3 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Schaduw op fiets- en wandelpaden Buurt Balijbos, indeling 2024 | 61,2 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Schaduw op fiets- en wandelpaden Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 19,3 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Schaduw op fiets- en wandelpaden Buurt Meerpolder, indeling 2024 | 67,5 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Schaduw op fiets- en wandelpaden Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | 24,5 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Schaduw op fiets- en wandelpaden Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | 26,6 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Schaduw op fiets- en wandelpaden Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 64,0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Speeltuinen Buurt Balijbos, indeling 2024 | 3 speeltuinen | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Speeltuinen Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 4 speeltuinen | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Speeltuinen Buurt Meerpolder, indeling 2024 | 0 speeltuinen | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Speeltuinen Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | 1 speeltuinen | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Speeltuinen Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | 0 speeltuinen | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Speeltuinen Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 2 speeltuinen | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Sportfaciliteiten Buurt Balijbos, indeling 2024 | 1 sportfaciliteiten | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Sportfaciliteiten Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 19 sportfaciliteiten | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Sportfaciliteiten Buurt Meerpolder, indeling 2024 | 0 sportfaciliteiten | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Sportfaciliteiten Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | 0 sportfaciliteiten | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Sportfaciliteiten Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | 10 sportfaciliteiten | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Sportfaciliteiten Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 6 sportfaciliteiten | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Stedelijk hitte-eiland effect Buurt Balijbos, indeling 2024 | 0,5 °C | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Stedelijk hitte-eiland effect Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 0,2 °C | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Stedelijk hitte-eiland effect Buurt Meerpolder, indeling 2024 | 0,3 °C | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Stedelijk hitte-eiland effect Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | 0,1 °C | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Stedelijk hitte-eiland effect Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | 0,7 °C | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Stedelijk hitte-eiland effect Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 0,6 °C | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Sterk eenzaam (18 tot 65 jaar) Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 8,6 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Sterk eenzaam (65 jaar en ouder) Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 6,0 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Stikstofdioxide (NO2) in de lucht Buurt Balijbos, indeling 2024 | 14,0 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Stikstofdioxide (NO2) in de lucht Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 14,1 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Stikstofdioxide (NO2) in de lucht Buurt Meerpolder, indeling 2024 | 13,9 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Stikstofdioxide (NO2) in de lucht Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | 12,3 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Stikstofdioxide (NO2) in de lucht Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | 18,2 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Stikstofdioxide (NO2) in de lucht Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | 13,7 µg/m3 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Veel stress (18 tot 65 jaar) Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 20,5 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Veel stress (65 jaar en ouder) Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 5,4 % | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Voldoet aan de beweegrichtlijn Buurt Balijbos, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.042 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Voldoet aan de beweegrichtlijn Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 55,3 % | 12 procentpunt hoger dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Voldoet aan de beweegrichtlijn Buurt Meerpolder, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.042 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Voldoet aan de beweegrichtlijn Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.042 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Voldoet aan de beweegrichtlijn Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.042 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Voldoet aan de beweegrichtlijn Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.042 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
Ernstige geluidhinder
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Ernstige geluidhinder door Buren Buurt Balijbos, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.005 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Ernstige geluidhinder door Buren Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 3,0 % | 2,9 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Ernstige geluidhinder door Buren Buurt Meerpolder, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.005 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Ernstige geluidhinder door Buren Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.005 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Ernstige geluidhinder door Buren Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.005 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Ernstige geluidhinder door Buren Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.005 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Ernstige geluidhinder door Treinverkeer Buurt Balijbos, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.000 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Ernstige geluidhinder door Treinverkeer Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 0,5 % | 0,5 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Ernstige geluidhinder door Treinverkeer Buurt Meerpolder, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.000 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Ernstige geluidhinder door Treinverkeer Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.000 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Ernstige geluidhinder door Treinverkeer Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.000 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Ernstige geluidhinder door Treinverkeer Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.000 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Ernstige geluidhinder door Vliegverkeer Buurt Balijbos, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.001 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Ernstige geluidhinder door Vliegverkeer Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 1,6 % | 0,1 procentpunt hoger dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Ernstige geluidhinder door Vliegverkeer Buurt Meerpolder, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.001 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Ernstige geluidhinder door Vliegverkeer Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.001 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Ernstige geluidhinder door Vliegverkeer Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.001 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Ernstige geluidhinder door Vliegverkeer Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.001 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Ernstige geluidhinder door Wegverkeer Buurt Balijbos, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.005 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Ernstige geluidhinder door Wegverkeer Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 9,6 % | 3,7 procentpunt hoger dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Ernstige geluidhinder door Wegverkeer Buurt Meerpolder, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.005 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Ernstige geluidhinder door Wegverkeer Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.005 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Ernstige geluidhinder door Wegverkeer Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.005 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Ernstige geluidhinder door Wegverkeer Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.005 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Ernstige geluidhinder door Windturbines Buurt Balijbos, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.000 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Ernstige geluidhinder door Windturbines Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 0,5 % | gelijk aan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Ernstige geluidhinder door Windturbines Buurt Meerpolder, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.000 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Ernstige geluidhinder door Windturbines Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.000 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Ernstige geluidhinder door Windturbines Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.000 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Ernstige geluidhinder door Windturbines Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.000 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
Slaapverstoring
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Slaapverstoring door Buren Buurt Balijbos, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.003 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Slaapverstoring door Buren Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 1,8 % | 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Slaapverstoring door Buren Buurt Meerpolder, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.003 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Slaapverstoring door Buren Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.003 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Slaapverstoring door Buren Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.003 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Slaapverstoring door Buren Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.003 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Slaapverstoring door Treinverkeer Buurt Balijbos, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.000 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Slaapverstoring door Treinverkeer Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 0,3 % | 0,2 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Slaapverstoring door Treinverkeer Buurt Meerpolder, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.000 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Slaapverstoring door Treinverkeer Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.000 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Slaapverstoring door Treinverkeer Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.000 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Slaapverstoring door Treinverkeer Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.000 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Slaapverstoring door Vliegverkeer Buurt Balijbos, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.000 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Slaapverstoring door Vliegverkeer Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 0,7 % | gelijk aan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Slaapverstoring door Vliegverkeer Buurt Meerpolder, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.000 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Slaapverstoring door Vliegverkeer Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.000 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Slaapverstoring door Vliegverkeer Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.000 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Slaapverstoring door Vliegverkeer Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.000 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Slaapverstoring door Wegverkeer Buurt Balijbos, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.002 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Slaapverstoring door Wegverkeer Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 4,5 % | 1,5 procentpunt hoger dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Slaapverstoring door Wegverkeer Buurt Meerpolder, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.002 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Slaapverstoring door Wegverkeer Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.002 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Slaapverstoring door Wegverkeer Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.002 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Slaapverstoring door Wegverkeer Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.002 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
Personenauto's
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Personenauto's Op benzine | 103 auto's | < 1 % van Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
| Personenauto's Op overige brandstof | 50 auto's | < 1 % van Zoetermeer | plek 12 van 14 wijken |
| Personenauto's Per huishouden | 1,4 auto's | 40 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 13 wijken |
| Personenauto's Per km2 | 15 per km2 | 99 % lager dan Zoetermeer | plek 13 van 13 wijken |
| Personenauto's Van particulieren | 153 auto's | < 1 % van Zoetermeer | plek 13 van 14 wijken |
Tevredenheid
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Tevreden met De woning Buurt Balijbos, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.087 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Tevreden met De woning Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 93,2 % | 5,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Tevreden met De woning Buurt Meerpolder, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.087 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Tevreden met De woning Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.087 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Tevreden met De woning Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.087 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Tevreden met De woning Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.087 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Tevreden met De woonomgeving Buurt Balijbos, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.085 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Tevreden met De woonomgeving Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 92,5 % | 6,7 procentpunt hoger dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Tevreden met De woonomgeving Buurt Meerpolder, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.085 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Tevreden met De woonomgeving Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.085 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Tevreden met De woonomgeving Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.085 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Tevreden met De woonomgeving Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.085 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Tevreden met Het groen in de buurt Buurt Balijbos, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.086 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Tevreden met Het groen in de buurt Buurt Buitengebied-West, indeling 2024 | 93,0 % | 6,1 procentpunt hoger dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Tevreden met Het groen in de buurt Buurt Meerpolder, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.086 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Tevreden met Het groen in de buurt Buurt Scheidingszone, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.086 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Tevreden met Het groen in de buurt Buurt Van Tuyllpark, indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.086 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
| Tevreden met Het groen in de buurt Buurt Westerpark c.a., indeling 2024 | -9.999,0 % | 10.086 procentpunt lager dan Zoetermeer | geen plek (minder dan 200 inwoners) |
Bron: CBS 2026, Gezond Zuid-Holland (Provincie Zuid-Holland) 2022–2025, Klimaateffectatlas 2025, RIVM 2020–2024
Buurten
Bronnen
- CBS
12 datasets
- Arbeidsdeelname; wijken en buurten (86258NED), 2024
- Energieverbruik particuliere woningen; woningtype, wijken en buurten (86333NED), 2025
- Gebruik voorzieningen sociaal domein; aantal voorzieningen, wijken (86156NED), 2025
- Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED)
- Kerncijfers wijken en buurten 2025 (86165NED)
- Kerncijfers wijken en buurten 2026 (86358NED)
- Nabijheid voorzieningen; afstand locatie, wijk- en buurtcijfers 2025 (86270NED)
- Personen met een uitkering; soort uitkering, wijken en buurten 2026 (86328NED)
- Sociaal-economische status; scores per wijk en buurt (86296NED), 2024
- Wmo-cliënten; financieringsvorm, wijken (86157NED), 2025
- Woningen; hoofdverwarmingsinstallaties, wijken en buurten (85677NED), 2022
- Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten (86044NED), 2022
- Gezond Zuid-Holland (Provincie Zuid-Holland)
11 datasets
- GEZONDZH_BEWEEGVRIENDELIJKE_OMGEVING, 2024
- GEZONDZH_GEVOELSTEMPERATUUR_BUURT, 2024
- GEZONDZH_GOED_ERVAREN_GEZONDHEID, 2024
- GEZONDZH_OUDEREN_MENTALE_GESTELDHEID, 2024
- GEZONDZH_OVERGEWICHT_BUURT, 2024
- GEZONDZH_SCHADUW_FIETSWANDELPADEN, 2024
- GEZONDZH_SOCIALE_KWETSBAARHEID_HITTE, 2023
- GEZONDZH_SPEELTUINEN_BUURT, 2025
- GEZONDZH_SPORTFACILITEITEN_BUURT, 2023
- GEZONDZH_STRESS_ROKERS, 2022
- GEZONDZH_VOLWASSENEN_MENTALE_GESTELDHEID, 2024
- Klimaateffectatlas : bomen per buurt, 2025
- Politie
- RIVM
- RVO : Warmteatlas, Buurt energie-informatie, 2022