Buurt Hovenbuurt-Zuidwest
Cijfers voor deze buurt in wijk Buytenwegh. Bij elk cijfer staat wat de bron voor heel Zoetermeer publiceert, als de bron dat cijfer kent.
- Aantal inwoners 1.500 personen Zoetermeer: 130.836 personen plek 29 van 110 buurten Bron: CBS 2026
- Woningvoorraad 613 woningen Zoetermeer: 58.212 woningen plek 38 van 110 buurten Bron: CBS 2025
- Gemiddelde WOZ-waarde 295 duizend euro Zoetermeer: 375 duizend euro plek 87 van 107 buurten Bron: CBS 2025
- Huurwoningen 94 % Zoetermeer: 44 % plek 4 van 108 buurten Bron: CBS 2025
- Woningen met zonnestroom 23 % Zoetermeer: 31 % plek 72 van 108 buurten Bron: CBS 2025
- Geregistreerde misdrijven 67 misdrijven Zoetermeer: 5.611 misdrijven plek 17 van 110 buurten Bron: Politie 2025
- Afstand tot grote supermarkt 0,5 km Zoetermeer: 0,8 km plek 73 van 110 buurten Bron: CBS 2025
Bij de plekken tellen alleen buurten met minstens 200 inwoners mee.
Bevolking (30 cijfers)
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aantal inwoners | 1.500 personen | 1 % van Zoetermeer | plek 29 van 110 buurten |
| Geboorten per 1.000 inwoners | 5 per 1.000 inwoners | 44 % lager dan Zoetermeer | plek 69 van 110 buurten |
| Inwoners van 15 jaar tot AOW-leeftijd | 930 personen | 1 % van Zoetermeer | plek 33 van 110 buurten |
| Inwoners vanaf 15 jaar | 1.130 personen | 1 % van Zoetermeer | plek 37 van 110 buurten |
| Inwoners vanaf de AOW-leeftijd | 200 personen | < 1 % van Zoetermeer | plek 53 van 110 buurten |
| Sterfgevallen per 1.000 inwoners | 10 per 1.000 inwoners | 11 % hoger dan Zoetermeer | plek 19 van 110 buurten |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Ongehuwd | 935 personen | 1 % van Zoetermeer | |
| Gehuwd | 340 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Gescheiden | 180 personen | 1 % van Zoetermeer | |
| Verweduwd | 45 personen | < 1 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Geboorten | 15 personen | 1 % van Zoetermeer | |
| Sterfgevallen | 10 personen | < 1 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Herkomst Nederland | 585 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Herkomst Europa (buiten Nederland) | 95 personen | 1 % van Zoetermeer | |
| Herkomst buiten Europa | 825 personen | 2 % van Zoetermeer | |
| Geboren in Europa (buiten Nederland) | 55 personen | 1 % van Zoetermeer | |
| Geboren buiten Europa | 395 personen | 2 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| 0 tot 15 jaar | 370 personen | 2 % van Zoetermeer | |
| 15 tot 25 jaar | 225 personen | 1 % van Zoetermeer | |
| 25 tot 45 jaar | 355 personen | 1 % van Zoetermeer | |
| 45 tot 65 jaar | 325 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| 65 tot 80 jaar | 175 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| 80 jaar of ouder | 45 personen | < 1 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Basisonderwijs | 230 personen | 2 % van Zoetermeer | |
| Voortgezet onderwijs | 120 personen | 2 % van Zoetermeer | |
| Mbo | 60 personen | 2 % van Zoetermeer | |
| Hbo | 30 personen | 1 % van Zoetermeer | |
| Wo | 10 personen | < 1 % van Zoetermeer |
Bron: CBS 2025–2026
Huishoudens (5 cijfers)
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aantal huishoudens | 625 huishoudens | 1 % van Zoetermeer | plek 36 van 110 buurten |
| Gemiddelde huishoudensgrootte | 2,4 personen | 9,1 % hoger dan Zoetermeer | plek 34 van 110 buurten |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Eenpersoonshuishoudens | 245 huishoudens | 1 % van Zoetermeer | |
| Huishoudens zonder kinderen | 85 huishoudens | < 1 % van Zoetermeer | |
| Huishoudens met kinderen | 295 huishoudens | 1 % van Zoetermeer |
Bron: CBS 2026
Wonen (16 cijfers)
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Eengezinswoningen | 36 % | 20 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 81 van 108 buurten |
| Gemiddelde WOZ-waarde | 295 duizend euro | 21 % lager dan Zoetermeer | plek 87 van 107 buurten |
| Huurwoningen | 94 % | 50 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 108 buurten |
| Nieuwbouwwoningen | 0 woningen | < 1 % van Zoetermeer | plek 9 van 110 buurten |
| Onbewoonde woningen | 1 % | 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 52 van 108 buurten |
| Woningvoorraad | 613 woningen | 1 % van Zoetermeer | plek 38 van 110 buurten |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Meer dan tien jaar geleden | 100 % | 5,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Afgelopen tien jaar | 0 % | 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Koopwoningen | 6 % | 50 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Huur woningcorporatie | 91 % | 57 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Huur overige verhuurders | 3 % | 7,0 procentpunt lager dan Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Tussenwoningen | 26 % | 14 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Hoekwoningen | 10 % | 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Twee-onder-een-kapwoningen | 0 % | 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Vrijstaande woningen | 0 % | 2,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Meergezinswoningen | 64 % | 20 procentpunt hoger dan Zoetermeer |
Bron: CBS 2025
Energie (17 cijfers)
Elektriciteitslevering hoekwoningen: laagste van de 90 buurten
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Elektriciteitsteruglevering per woning | 340 kWh | 54 % lager dan Zoetermeer | plek 81 van 108 buurten |
| Woningen met zonnestroom | 23 % | 8,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 72 van 108 buurten |
Aardgasverbruik
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aardgasverbruik Appartementen | 760 m3 | 36 % hoger dan Zoetermeer | plek 10 van 96 buurten |
| Aardgasverbruik Hoekwoningen | 760 m3 | 7,3 % lager dan Zoetermeer | plek 70 van 90 buurten |
| Aardgasverbruik Huurwoningen | 770 m3 | 26 % hoger dan Zoetermeer | plek 27 van 99 buurten |
| Aardgasverbruik Koopwoningen | 560 m3 | 20 % lager dan Zoetermeer | plek 87 van 105 buurten |
| Aardgasverbruik Per woning | 760 m3 | 15 % hoger dan Zoetermeer | plek 41 van 107 buurten |
| Aardgasverbruik Tussenwoningen | 730 m3 | 9,0 % hoger dan Zoetermeer | plek 53 van 92 buurten |
Elektriciteitslevering
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Elektriciteitslevering Appartementen | 2.300 kWh | 14 % hoger dan Zoetermeer | plek 18 van 97 buurten |
| Elektriciteitslevering Hoekwoningen | 2.160 kWh | 27 % lager dan Zoetermeer | plek 90 van 90 buurten |
| Elektriciteitslevering Huurwoningen | 2.240 kWh | 4,7 % hoger dan Zoetermeer | plek 34 van 100 buurten |
| Elektriciteitslevering Koopwoningen | 1.810 kWh | 36 % lager dan Zoetermeer | plek 103 van 106 buurten |
| Elektriciteitslevering Per woning | 2.210 kWh | 13 % lager dan Zoetermeer | plek 86 van 108 buurten |
| Elektriciteitslevering Tussenwoningen | 2.050 kWh | 25 % lager dan Zoetermeer | plek 91 van 92 buurten |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Aardgasvrij | 0 % | 12 procentpunt lager dan Zoetermeer | |
| Aardgas | 99 % | 17 procentpunt hoger dan Zoetermeer | |
| Elektrisch verwarmd | 1 % | 12 procentpunt lager dan Zoetermeer |
Bron: CBS 2025
Inkomen en werk (37 cijfers)
Arbeidsverleden: afgelopen 4 jaar niet werkzaam: 3e hoogste van de 107 buurtenVermogen: 1e tot en met 40e percentielgroep: 3e hoogste van de 107 buurten
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Bedrijfsvestigingen | 110 vestigingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 55 van 110 buurten |
| Particuliere huishoudens (sociaal-economische status) | 600 huishoudens | 1 % van Zoetermeer | plek 33 van 110 buurten |
Financiële welvaart
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Financiële welvaart: 1e tot en met 40e percentielgroep | 79,9 % | 42 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 107 buurten |
| Financiële welvaart: 41e tot en met 80e percentielgroep | 18,5 % | 26 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 100 van 107 buurten |
| Financiële welvaart: 81e tot en met 100e percentielgroep | 1,6 % | 17 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 97 van 107 buurten |
| Financiële welvaart: Gemiddelde percentielgroep | 27,2 | 47 % lager dan Zoetermeer | plek 103 van 107 buurten |
Gestandaardiseerd inkomen
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Gestandaardiseerd inkomen: 1e tot en met 40e percentielgroep | 70,5 % | 35 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 107 buurten |
| Gestandaardiseerd inkomen: 41e tot en met 80e percentielgroep | 25,7 % | 19 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 101 van 107 buurten |
| Gestandaardiseerd inkomen: 81e tot en met 100e percentielgroep | 3,8 % | 17 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 101 van 107 buurten |
| Gestandaardiseerd inkomen: Gemiddelde percentielgroep | 31,6 | 41 % lager dan Zoetermeer | plek 102 van 107 buurten |
Vermogen
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Vermogen: 1e tot en met 40e percentielgroep | 85,8 % | 45 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 107 buurten |
| Vermogen: 41e tot en met 80e percentielgroep | 13,1 % | 31 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 105 van 107 buurten |
| Vermogen: 81e tot en met 100e percentielgroep | 1,1 % | 14 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 95 van 107 buurten |
| Vermogen: Gemiddelde percentielgroep | 24,2 | 50 % lager dan Zoetermeer | plek 104 van 107 buurten |
Arbeidsverleden
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar niet voortdurend werkzaam | 21,1 % | 11 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 8 van 107 buurten |
| Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar niet werkzaam | 18,7 % | 13 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 3 van 107 buurten |
| Arbeidsverleden: Afgelopen 4 jaar voortdurend werkzaam | 35,9 % | 18 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 98 van 107 buurten |
| Arbeidsverleden: Gepensioneerd | 24,4 % | 4,8 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 66 van 107 buurten |
Opleidingsniveau
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Aandeel met Basisonderwijs, vmbo, mbo1 | 32,9 % | 14 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 11 van 107 buurten |
| Aandeel met Havo, vwo, mbo2-4 | 48,9 % | 9,3 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 107 buurten |
| Aandeel met Hbo, wo | 18,2 % | 23 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 104 van 107 buurten |
Personen
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Personen met AOW-uitkering (percentage) | 18 % | 5,0 procentpunt lager dan Zoetermeer | plek 73 van 110 buurten |
| Personen met Arbeidsongeschiktheidsuitkering (percentage) | 11 % | 6,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 5 van 110 buurten |
| Personen met Bijstandsuitkering (percentage) | 11 % | 8,0 procentpunt hoger dan Zoetermeer | plek 4 van 110 buurten |
| Personen met Werkloosheidsuitkering (percentage) | 1 % | gelijk aan Zoetermeer | plek 22 van 110 buurten |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Landbouw, bosbouw, visserij | 0 vestigingen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Nijverheid en energie | 25 vestigingen | 1 % van Zoetermeer | |
| Handel en horeca | 10 vestigingen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Vervoer, informatie, communicatie | 15 vestigingen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Financiële diensten, onroerend goed | 0 vestigingen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Zakelijke dienstverlening | 20 vestigingen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Overheid, onderwijs, zorg | 30 vestigingen | < 1 % van Zoetermeer | |
| Cultuur, recreatie, overig | 10 vestigingen | < 1 % van Zoetermeer |
| Onderdeel | Verdeling | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Bijstand | 120 personen | 4 % van Zoetermeer | |
| Arbeidsongeschiktheid | 120 personen | 2 % van Zoetermeer | |
| Werkloosheid | 10 personen | < 1 % van Zoetermeer | |
| AOW | 200 personen | < 1 % van Zoetermeer |
Bron: CBS 2024–2026
Voorzieningen (38 cijfers)
Afstand tot
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Afstand tot Apotheek | 0,6 km | 33 % lager dan Zoetermeer | plek 82 van 110 buurten |
| Afstand tot Basisschool | 0,5 km | 17 % lager dan Zoetermeer | plek 61 van 110 buurten |
| Afstand tot Belangrijk overstapstation | 13,5 km | 5,6 % lager dan Zoetermeer | plek 76 van 110 buurten |
| Afstand tot Bibliotheek | 2,0 km | 11 % hoger dan Zoetermeer | plek 46 van 110 buurten |
| Afstand tot Binnenzwembad | 3,1 km | gelijk aan Zoetermeer | plek 60 van 110 buurten |
| Afstand tot Bioscoop | 2,1 km | 28 % lager dan Zoetermeer | plek 70 van 110 buurten |
| Afstand tot Brandweerkazerne | 1,7 km | 26 % lager dan Zoetermeer | plek 77 van 110 buurten |
| Afstand tot Buitenschoolse opvang | 0,5 km | gelijk aan Zoetermeer | plek 45 van 110 buurten |
| Afstand tot Cafe e.d. | 0,7 km | 61 % lager dan Zoetermeer | plek 90 van 110 buurten |
| Afstand tot Cafetaria e.d. | 1,5 km | 87 % hoger dan Zoetermeer | plek 6 van 110 buurten |
| Afstand tot Grote supermarkt | 0,5 km | 38 % lager dan Zoetermeer | plek 73 van 110 buurten |
| Afstand tot Havo/vwo-school | 2,7 km | 23 % hoger dan Zoetermeer | plek 31 van 110 buurten |
| Afstand tot Hotel e.d. | 2,9 km | 6,5 % lager dan Zoetermeer | plek 62 van 110 buurten |
| Afstand tot Huisartsenpost | 2,8 km | 18 % lager dan Zoetermeer | plek 58 van 110 buurten |
| Afstand tot Huisartsenpraktijk | 0,5 km | 44 % lager dan Zoetermeer | plek 84 van 110 buurten |
| Afstand tot Kinderdagverblijf | 0,5 km | gelijk aan Zoetermeer | plek 42 van 110 buurten |
| Afstand tot Museum | 10,4 km | 8,8 % lager dan Zoetermeer | plek 98 van 110 buurten |
| Afstand tot Oprit hoofdverkeersweg | 1,8 km | 18 % lager dan Zoetermeer | plek 67 van 110 buurten |
| Afstand tot Podiumkunsten (theater of concertzaal) | 0,7 km | 74 % lager dan Zoetermeer | plek 103 van 110 buurten |
| Afstand tot Restaurant | 1,0 km | 43 % hoger dan Zoetermeer | plek 14 van 110 buurten |
| Afstand tot School voor voortgezet onderwijs | 2,6 km | 37 % hoger dan Zoetermeer | plek 26 van 110 buurten |
| Afstand tot Treinstation | 3,7 km | 8,8 % hoger dan Zoetermeer | plek 55 van 110 buurten |
| Afstand tot Vmbo-school | 2,8 km | 40 % hoger dan Zoetermeer | plek 28 van 110 buurten |
| Afstand tot Warenhuis | 1,9 km | 5,6 % hoger dan Zoetermeer | plek 53 van 110 buurten |
| Afstand tot Winkel voor overige dagelijkse levensmiddelen | 0,5 km | 29 % lager dan Zoetermeer | plek 73 van 110 buurten |
| Afstand tot Ziekenhuis (exclusief buitenpolikliniek) | 2,8 km | 18 % lager dan Zoetermeer | plek 58 van 110 buurten |
| Afstand tot Ziekenhuis (inclusief buitenpolikliniek) | 1,8 km | 36 % lager dan Zoetermeer | plek 76 van 110 buurten |
In de buurt
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Basisscholen binnen 1 km | 2,7 | 35 % hoger dan Zoetermeer | plek 26 van 110 buurten |
| Bioscopen binnen 5 km | 1,0 | gelijk aan Zoetermeer | plek 1 van 110 buurten |
| Cafes e.d. binnen 1 km | 0,9 | 80 % hoger dan Zoetermeer | plek 26 van 110 buurten |
| Grote supermarkten binnen 1 km | 1,0 | 29 % lager dan Zoetermeer | plek 55 van 110 buurten |
| Huisartsenpraktijken binnen 1 km | 2,0 | 67 % hoger dan Zoetermeer | plek 17 van 110 buurten |
| Kinderdagverblijven binnen 1 km | 3,2 | 14 % hoger dan Zoetermeer | plek 34 van 110 buurten |
| Locaties voor buitenschoolse opvang binnen 1 km | 1,7 | 41 % lager dan Zoetermeer | plek 86 van 110 buurten |
| Musea binnen 5 km | 0,0 | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 110 buurten |
| Restaurants binnen 1 km | 0,6 | 87 % lager dan Zoetermeer | plek 100 van 110 buurten |
| Winkels voor overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km | 4,0 | 7,0 % lager dan Zoetermeer | plek 46 van 110 buurten |
| Ziekenhuizen binnen 5 km | 2,0 | 11 % hoger dan Zoetermeer | plek 1 van 110 buurten |
Bron: CBS 2025
Veiligheid (26 cijfers)
Geluidshinder overig: 3e hoogste van de 110 buurten
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Bedreiging | 4 misdrijven | 2 % van Zoetermeer | plek 13 van 110 buurten |
| Burengerucht en relatieproblemen | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 4 van 110 buurten |
| Diefstal en inbraak bij bedrijven | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 17 van 110 buurten |
| Diefstal uit of vanaf voertuigen | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 67 van 110 buurten |
| Diefstal van brom-, snor- en fietsen | 3 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 30 van 110 buurten |
| Diefstal van motorvoertuigen | 2 misdrijven | 2 % van Zoetermeer | plek 9 van 110 buurten |
| Drugs- en drankoverlast | 0 misdrijven | geen vergelijkbaar cijfer voor Zoetermeer | plek 1 van 110 buurten |
| Drugshandel | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 40 van 110 buurten |
| Geregistreerde misdrijven | 67 misdrijven | 1 % van Zoetermeer | plek 17 van 110 buurten |
| Geregistreerde overlast | 44 meldingen | 2 % van Zoetermeer | plek 9 van 110 buurten |
| Inbraken in box, garage en schuur | 1 misdrijven | 3 % van Zoetermeer | plek 7 van 110 buurten |
| Mishandeling | 5 misdrijven | 2 % van Zoetermeer | plek 10 van 110 buurten |
| Openbare dronkenschap | 0 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 14 van 110 buurten |
| Openlijk geweld tegen personen | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 20 van 110 buurten |
| Overvallen | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 2 van 110 buurten |
| Straatroof | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 18 van 110 buurten |
| Vernieling en zaakbeschadiging | 7 misdrijven | 1 % van Zoetermeer | plek 18 van 110 buurten |
| Winkeldiefstal | 0 misdrijven | < 1 % van Zoetermeer | plek 15 van 110 buurten |
| Woninginbraken | 3 misdrijven | 2 % van Zoetermeer | plek 11 van 110 buurten |
Overlast
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Overlast door Alcohol of drugs | 7 meldingen | 2 % van Zoetermeer | plek 8 van 110 buurten |
| Overlast door Jeugd | 9 meldingen | 1 % van Zoetermeer | plek 19 van 110 buurten |
| Overlast door Verward persoon | 11 meldingen | 1 % van Zoetermeer | plek 18 van 110 buurten |
| Overlast door Zwervers | 0 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 36 van 110 buurten |
Geluidshinder
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Geluidshinder Door evenementen | 0 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 2 van 110 buurten |
| Geluidshinder Door horeca | 0 meldingen | < 1 % van Zoetermeer | plek 5 van 110 buurten |
| Geluidshinder Overig | 17 meldingen | 3 % van Zoetermeer | plek 3 van 110 buurten |
Bron: Politie 2025
Gezondheid en leefomgeving (12 cijfers)
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Bevolkingsdichtheid | 11.183 per km2 | 189 % hoger dan Zoetermeer | plek 15 van 110 buurten |
| Mate van stedelijkheid | 1 | gelijk aan Zoetermeer | plek 53 van 110 buurten |
| Motorfietsen van particulieren | 18 motorfietsen | < 1 % van Zoetermeer | plek 85 van 104 buurten |
| Omgevingsadressendichtheid | 3.106 per km2 | 20 % hoger dan Zoetermeer | plek 33 van 110 buurten |
| Oppervlakte totaal | 14 ha | < 1 % van Zoetermeer | plek 60 van 110 buurten |
Personenauto's
| Cijfer | Waarde | Vergeleken met Zoetermeer | Spreiding |
|---|---|---|---|
| Personenauto's Op benzine | 375 auto's | < 1 % van Zoetermeer | plek 54 van 109 buurten |
| Personenauto's Op overige brandstof | 80 auto's | < 1 % van Zoetermeer | plek 75 van 109 buurten |
| Personenauto's Per huishouden | 0,7 auto's | 30 % lager dan Zoetermeer | plek 88 van 109 buurten |
| Personenauto's Per km2 | 3.388 per km2 | 101 % hoger dan Zoetermeer | plek 58 van 109 buurten |
| Personenauto's Van particulieren | 455 auto's | < 1 % van Zoetermeer | plek 61 van 109 buurten |
Bron: CBS 2026
Bronnen
- CBS
6 datasets
- Energieverbruik particuliere woningen; woningtype, wijken en buurten (86333NED), 2025
- Kerncijfers wijken en buurten 2025 (86165NED)
- Kerncijfers wijken en buurten 2026 (86358NED)
- Nabijheid voorzieningen; afstand locatie, wijk- en buurtcijfers 2025 (86270NED)
- Personen met een uitkering; soort uitkering, wijken en buurten 2026 (86328NED)
- Sociaal-economische status; scores per wijk en buurt (86296NED), 2024
- Politie