Verkenner
Zet twee cijfers van Zoetermeer tegen elkaar uit. Elke stip is een gebied; de trendlijn en de samenhang gaan over de gebieden in het diagram. Klik op een stip voor de pagina van het gebied.
Trendlijn over 113 buurten; samenhang r = −0,67 (sterk, negatief).
Voor 33 gebieden ontbreken een van de twee cijfers; die staan niet in het diagram.
Gegevens
| Gebied | Huurwoningen | Gemiddelde WOZ-waarde | Woningen met zonnestroom | Aantal inwoners |
|---|---|---|---|---|
| Akkersbuurt-Oost | 43 % | 337 duizend euro | 25 % | 1.275 personen |
| Akkersbuurt-West | 13 % | 351 duizend euro | 41 % | 870 personen |
| Appelbuurt | 0 % | 519 duizend euro | 75 % | 770 personen |
| B. en W.-buurt | 40 % | 473 duizend euro | 63 % | 895 personen |
| Bergenbuurt-Noord | 22 % | 385 duizend euro | 44 % | 1.870 personen |
| Bergenbuurt-Zuid | 54 % | 349 duizend euro | 43 % | 1.300 personen |
| Blauwenbuurt | 16 % | 402 duizend euro | 42 % | 2.260 personen |
| Bossenbuurt hoog-Midden | 38 % | 249 duizend euro | 0 % | 1.405 personen |
| Bossenbuurt hoog-Noord | 77 % | 242 duizend euro | 0 % | 945 personen |
| Bossenbuurt hoog-Oost | 73 % | 234 duizend euro | 0 % | 1.895 personen |
| Bossenbuurt hoog-West | 73 % | 238 duizend euro | 0 % | 1.350 personen |
| Bossenbuurt laag | 76 % | 313 duizend euro | 26 % | 1.155 personen |
| Bruinen- en Grijzenbuurt | 45 % | 405 duizend euro | 47 % | 865 personen |
| Buytenwegh-Centrum | 60 % | 227 duizend euro | 0 % | 545 personen |
| Centrum-Midden | 66 % | 312 duizend euro | 15 % | 665 personen |
| Centrum-Oost | 85 % | 260 duizend euro | 0 % | 1.340 personen |
| Centrum-West | 65 % | 366 duizend euro | 0 % | 470 personen |
| De Leyens-Centrum | 67 % | 260 duizend euro | 4 % | 230 personen |
| Dichtersbuurt | 20 % | 328 duizend euro | 15 % | 1.270 personen |
| Dorp-Oost | 36 % | 386 duizend euro | 28 % | 2.040 personen |
| Dorpsstraat | 38 % | 378 duizend euro | 17 % | 635 personen |
| Driemanspolder-Centrum | 78 % | 240 duizend euro | 1 % | 2.835 personen |
| Driemanspolder-Noord | 43 % | 414 duizend euro | 8 % | 995 personen |
| Driemanspolder-Oost | 11 % | 326 duizend euro | 27 % | 1.080 personen |
| Driemanspolder-Zuid | 19 % | 308 duizend euro | 15 % | 1.585 personen |
| Eilandenbuurt midden | 66 % | 380 duizend euro | 45 % | 640 personen |
| Eilandenbuurt-Noordoost | 16 % | 577 duizend euro | 61 % | 1.875 personen |
| Eilandenbuurt-Noordwest | 29 % | 434 duizend euro | 55 % | 1.210 personen |
| Eilandenbuurt-Zuidoost | 4 % | 438 duizend euro | 35 % | 595 personen |
| Eilandenbuurt-Zuidwest | 2 % | 617 duizend euro | 70 % | 910 personen |
| Engelse buurt | 100 % | 280 duizend euro | 26 % | 860 personen |
| Franse buurt | 68 % | 320 duizend euro | 21 % | 845 personen |
| Gaardenbuurt | 45 % | 339 duizend euro | 30 % | 1.610 personen |
| Gangenbuurt-Oost | 1 % | 499 duizend euro | 64 % | 820 personen |
| Gangenbuurt-West | 73 % | 347 duizend euro | 12 % | 1.945 personen |
| Gelenbuurt | 62 % | 359 duizend euro | 44 % | 2.290 personen |
| Geuzenbuurt | 47 % | 364 duizend euro | 28 % | 770 personen |
| Griekse buurt | 88 % | 292 duizend euro | 8 % | 800 personen |
| Groenenbuurt | 22 % | 376 duizend euro | 36 % | 2.040 personen |
| Houtbuurt-Oost | 29 % | 442 duizend euro | 46 % | 1.640 personen |
| Houtbuurt-West | 19 % | 493 duizend euro | 40 % | 2.110 personen |
| Hovenbuurt midden-Oost | 90 % | 293 duizend euro | 23 % | 590 personen |
| Hovenbuurt midden-West | 19 % | 330 duizend euro | 21 % | 450 personen |
| Hovenbuurt-Noord | 91 % | 364 duizend euro | 9 % | 450 personen |
| Hovenbuurt-Oost | 8 % | 383 duizend euro | 38 % | 1.185 personen |
| Hovenbuurt-Zuid | 92 % | 315 duizend euro | 50 % | 885 personen |
| Hovenbuurt-Zuidwest | 94 % | 295 duizend euro | 23 % | 1.500 personen |
| Kadebuurt-Oost | 22 % | 440 duizend euro | 44 % | 1.365 personen |
| Kadebuurt-West | 7 % | 442 duizend euro | 60 % | 1.175 personen |
| Kantorenstrook Rokkeveen-Oost | 17 % | 500 duizend euro | Geen gegevens | 80 personen |
| Landenbuurt | 40 % | 406 duizend euro | 58 % | 2.400 personen |
| Lijnenbuurt | 60 % | 341 duizend euro | 28 % | 1.360 personen |
| Lommerbuurt | 0 % | 408 duizend euro | 50 % | 560 personen |
| Meerzicht-Centrum-Oost | 72 % | 244 duizend euro | 0 % | 410 personen |
| Meerzicht-Centrum-West | 16 % | 244 duizend euro | 0 % | 445 personen |
| Merenbuurt-Oost | 34 % | 502 duizend euro | 76 % | 2.165 personen |
| Merenbuurt-West | 2 % | 584 duizend euro | 96 % | 520 personen |
| Oosterheem-Centrum | 83 % | 379 duizend euro | 3 % | 1.215 personen |
| Oranjebuurt | 50 % | 349 duizend euro | 21 % | 545 personen |
| Palenstein-Centrum | 72 % | 289 duizend euro | 18 % | 895 personen |
| Palenstein-Oost | 100 % | 192 duizend euro | 0 % | 1.465 personen |
| Palenstein-West | 55 % | 364 duizend euro | 21 % | 1.330 personen |
| Palenstein-Zuid | 53 % | 384 duizend euro | 73 % | 1.530 personen |
| Parkenbuurt | 21 % | 344 duizend euro | 34 % | 1.480 personen |
| Plannenbuurt-Noord | 1 % | 711 duizend euro | 44 % | 550 personen |
| Plannenbuurt-Zuid | 69 % | 366 duizend euro | 43 % | 755 personen |
| Redenbuurt | 39 % | 432 duizend euro | 59 % | 880 personen |
| Rodenbuurt midden | 16 % | 378 duizend euro | 30 % | 950 personen |
| Rodenbuurt-Noordoost | 73 % | 328 duizend euro | 19 % | 690 personen |
| Rodenbuurt-Noordwest | 96 % | 289 duizend euro | 2 % | 825 personen |
| Rodenbuurt-Oost | 14 % | 421 duizend euro | 55 % | 595 personen |
| Rodenbuurt-West | 39 % | 378 duizend euro | 25 % | 1.235 personen |
| Rodenbuurt-Zuid | 93 % | 271 duizend euro | 3 % | 795 personen |
| Ruimtenbuurt | 61 % | 358 duizend euro | 43 % | 1.785 personen |
| Schansenbuurt-Noord | 2 % | 456 duizend euro | 39 % | 1.590 personen |
| Schansenbuurt-Zuid | 17 % | 536 duizend euro | 52 % | 905 personen |
| Schildersbuurt | 26 % | 372 duizend euro | 27 % | 1.460 personen |
| Schouwenbuurt-Noord | 12 % | 391 duizend euro | 40 % | 1.130 personen |
| Schouwenbuurt-Zuid | 1 % | 373 duizend euro | Geen gegevens | 135 personen |
| Seghwaert-Centrum-Noord | 72 % | 222 duizend euro | 2 % | 225 personen |
| Seghwaert-Centrum-Zuid | 85 % | 217 duizend euro | 0 % | 205 personen |
| Slotenbuurt | 38 % | 355 duizend euro | 31 % | 1.750 personen |
| Stationsbuurt-Noord | 66 % | 201 duizend euro | Geen gegevens | 55 personen |
| Stenenbuurt-midden | 30 % | 438 duizend euro | 38 % | 2.155 personen |
| Stenenbuurt-Noord | 2 % | 579 duizend euro | 78 % | 460 personen |
| Stenenbuurt-Zuid | 5 % | 502 duizend euro | 62 % | 1.320 personen |
| Strokenbuurt | 60 % | 302 duizend euro | 18 % | 2.285 personen |
| Stromenbuurt-Noord | 19 % | 495 duizend euro | 20 % | 880 personen |
| Stromenbuurt-Noordwest | 2 % | 866 duizend euro | 79 % | 425 personen |
| Stromenbuurt-Zuidoost | 43 % | 529 duizend euro | 43 % | 1.670 personen |
| Stromenbuurt-Zuidwest | 49 % | 455 duizend euro | 34 % | 1.275 personen |
| Tuinenbuurt | 44 % | 342 duizend euro | 29 % | 1.195 personen |
| Vaartenbuurt-Oost | 39 % | 339 duizend euro | 28 % | 1.580 personen |
| Veldenbuurt-Oost | 41 % | 361 duizend euro | 32 % | 1.165 personen |
| Veldenbuurt-West | 51 % | 366 duizend euro | 27 % | 1.025 personen |
| Voorweg | 48 % | 418 duizend euro | 28 % | 255 personen |
| Voorweg buiten | 18 % | 694 duizend euro | Geen gegevens | 140 personen |
| Waterbuurt hoog | 84 % | 207 duizend euro | 0 % | 875 personen |
| Waterbuurt laag | 26 % | 424 duizend euro | 42 % | 1.395 personen |
| Weidebuurt-Noord | 30 % | 390 duizend euro | 47 % | 1.715 personen |
| Weidebuurt-Zuid | 46 % | 332 duizend euro | 26 % | 1.290 personen |
| Wervenbuurt | 33 % | 398 duizend euro | 45 % | 915 personen |
| West 2 | 100 % | 192 duizend euro | Geen gegevens | 90 personen |
| Wittenbuurt | 20 % | 435 duizend euro | 61 % | 1.245 personen |
| Zegwaartseweg-Noord | 3 % | 993 duizend euro | 77 % | 410 personen |
| Zijdenbuurt-Oost | 5 % | 557 duizend euro | Geen gegevens | 115 personen |
| Zijdenbuurt-West | 55 % | 358 duizend euro | 59 % | 1.145 personen |
| Zomenbuurt | 23 % | 480 duizend euro | 51 % | 1.385 personen |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordmidden | 28 % | 450 duizend euro | 31 % | 1.610 personen |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordoost | 43 % | 436 duizend euro | 42 % | 2.150 personen |
| Zuid-Hollandbuurt-Noordwest | 26 % | 509 duizend euro | 65 % | 2.080 personen |
| Zuid-Hollandbuurt-Zuidoost | 45 % | 415 duizend euro | 30 % | 3.025 personen |
| Zuid-Hollandbuurt-Zuidwest | 39 % | 472 duizend euro | 59 % | 1.245 personen |
Bronnen
- Huurwoningen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (86165NED), 2025: bekijk de bron
- Gemiddelde WOZ-waarde: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (86165NED), 2025: bekijk de bron
- Woningen met zonnestroom: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (86165NED), 2025: bekijk de bron
- Aantal inwoners: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2026 (86358NED), 2026: bekijk de bron